| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak předejít vyhoření? Hýčkejte si osobní život

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 31 [Dalších 1 >>]
Binturongg
20.4.2011 12:05:56
Barča - jsem unavená, jen to čtu ~t~
Ale měla by sis školství zkusit. Proč jsi tedy nešla na úču, a když si myslíš, že si volno nezasloužíme? A prachy taky máme, což? ~t~
Když jsem poprvé v životě odučila 4h v kuse, spala jsem odpoledne 6h a cítila se hůř než po čtyřiadvacítce na onkolgii, a to jsem měla hodné čtvrťáčky ~;)
Časem si zvykneš, ale je to vyčerpávající.

Syndrom vyhoření může postihnout každého, ale nejčastěji se vyskytuje u povolání přímo pracujícími s lidmi: sociální pracovníci všeho druhu, učitelé, zdravotníci všeho druhu, ale třeba i kněží...
Binturongg
20.4.2011 12:01:29
Ano, to budeme mít ve třídách sprchy nebo vany... já už na to nevidim! ~t~
20.4.2011 11:33:42
Jojo, dře dost lidí, vlastně každý, kdo bere svou práci vážně.
Článek byl o syndromu vyhoření u učitelů. Primárně namáhavost práce v logistice nijak nezpochybňoval. Příště tu třeba bude něco o psychohygieně v logistice a ohradí se paní z pošty.
Výhody a nevýhody má každé povolání. Myslím, že školství zatracují hlavně lidé, kteří v něm nepracují. Ti, co jsou uvnitř, většinou vědí, proč tam jsou, i když ty důvody mohou být někdy pěkně obskurní.
Róza
  • 
20.4.2011 11:24:02
Ale Barča přece neříká nic o tom, že učitelé se flákají. Jen poznamenává (a podle mě naprosto správně), že to nejsou jen učitelé, kteří tady dřou. Nesnáším stereotypy "chudáci lékaři a jejich ubohé platy" a "chudáci učitelé, mají ubohý plat a ještě se otravují s děckama". Také jsem byla učitelka, neuspokojovalo mě to, tak jsem dala výpověď. Ale přece nebudu nikoho obtěžovat svým naříkáním. Nelíbí se mi - jdu jinam. A btw. až ve firmě, kde teď pracuji (jedná se o telefonního operátora), jsem si uvědomila všechny výhody tolik zatracovaného školství...
6.12učitelka třeba Lenka11
20.4.2011 11:20:01
~t~
20.4.2011 11:04:27
Tak běž hákovat do základky. Prima si tam odpočineš a budeš mít těch osm týdnů. Nic není lehčího.
ALL
20.4.2011 11:02:41
A co takhle: máte ve školách zavedenou lázeň?
Barča
  • 
20.4.2011 8:58:46
Proč zrovna učitel? Možná by autorka článku měla zkusit nějakou dobu pracovat v logistice - od nevidím do nevidím, často bez oběda protože totálně nestíháte, kdy vám vyzvání zároveň mobil a pevná linka, řve na vás zákazník, kde má zboží, nemůžete dohnat řidiče, vybourá se vám auto a kalkulovaná cena pro zákazníka ve finále nepokryje náklady apod. Před vánoci jsme tu byli denně od osmi do zhruba osmi, jednou se povedlo být tu do půlnoci. A žádných 8 týdnů dovolené.To je panečku stres.
Binturongg
19.4.2011 11:55:22
Pohyb ok, ale tohle už jsou spíš koníčky...
Mělo by to být všeobecnější - jako: Myslíte si, že máte dostatek pohybu? aj.

To by tam mohlo být třeba - Čtete před spaním Komenského? ~t~
Binturongg
19.4.2011 11:53:08
Rózo - uvažuju o napsání článku o vyhořelé učitelce ~t~
Ale naštěstí jsem stihla otěhotnět dřív, než mě to postihlo.

Jenže já se v posledních měsících před těhotenstvím cítila nejlépe ve třídách. I rozjívení pubescenti mi byli milejší, než moji kolegové + šéf - syndrom vyhoření z příliš malého učitelského kolektivu, kde si člověk kamaráda fakt nevybere a ty, které měl a vážil si jich, šéf vyházel pro jejich stáří ~q~
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 31 [Dalších 1 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.