| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Několikerý pohled na saunování s dětmi

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 33 [Dalších 13 >>]
7.2.2011 19:39:08
Přečti si článek autora o infrasaunách. Dětem je zrovna moc nedoporučuje.
parawife
7.2.2011 15:56:03
naprosto souhlasím, při správném postupném zvykání je to perfektní způsob otužování. jako dítě jsem trpěla respiračními chorobami a v ozdravovně jsme se pravidelně saunovali, pak už bohužel nikdy, ale výrazně mě to otužilo. Máme v plánu do domku zabudovat aspoň menší infrakabinu (i když je to slabší odvar klasické sauny) a věřím, že celou rodinu, včetně malých dětí, pravidelným používáním otuží - v zimním období se prohřát je přece báječné! veřejné saunování opravdu nebude tolik hygienické, zejména pro děti ne.
7.2.2011 14:36:21
Tak klaustrofobií netrpím, ale zato mám velmi nízký tlak, takže ve chvíli, kdy mi začne být horko, začne ser mi točit hlava, udělá se mi slabo a jdu k zemi. V sauně jsem to zkusila jednou a stačilo.
Binturongg
7.2.2011 13:21:53
Věřím, že sauna může být skvělá a úžasná věc pro zdraví.
Bohužel se mě tato vymoženost netýká - poctivě jsem to zkusila několikrát, od dětství do dospělosti...

Pro mě bude sauna vždy balada: pochmurná báseň s tragickým koncem ~t~ ~d~
luthienka
7.2.2011 13:14:33
Tak my doma saunu máme a docela ji využíváme. Není nic příjemnějšího, než po lyžování si zalézt do vatopené sauny, poslouchat relaxační hudbu, odpočívat na lehátku a pít bylinkový čaj.
Protože ještě nemáme hotovou sprchu hned u sauny, tak se jen ochladíme venku ( v zimě a ve sněhu je to super), nebo přeběhnu přes zahradu domů do koupelny. Ošklivý zážitek ze sauny je možná daný nepřipraveností- vlézt napoprvé do sauny vytopené na 90 stupňů a myslet si, že tam musím vydržet 15 minut je fakt hloupost. Já zpočátku vyhřívala saunu na nižší teplotu (asi 70 stupňů)a postupně jsem přidávala. Dcera (5 let)saunování miluje, dokonce občas před ní musím saunování zatajit (např. když je nemocná, nebo chci mít klid).

Jinak jsme si saunu stavěli sami a ušetřili tím skoro polovinu. Infra sauna mě neoslovila.
7.2.2011 12:51:40
v Rusku jsou trochu extremisti, po plavani miminek se jde automaticky do sauny, na par minutek, vsechny deti jsou spokojene, libi se jim to, a to se chodi plavat uz od 3 mesicu. Ja chodim teda od sesti. Ditko je spokojene a zdrave, urcitou vahu pricitam i saunovani. Neni to teda verejne, je to bazen a sauna ve zdravotnim stredisku a je to jenom pro miminka a maminky (tatinky). Ale tady maji sauny i v bytech v panelaku! saunovani povazujou za uplne normalni vec.
Anna
  • 
7.2.2011 12:06:56
V sauně jsem byla jednou, po pár minutách jsem se pozvracela, jak se mi udělalo špatně a ačkoli nemám problémy s pletí, po sauně se mi udělalo víc beďarů než za celou pubertu:-)
ale kamarádka chodí celá léta i s dětmi a nemůže si to vynachválit!
7.2.2011 12:01:42
Ty, Daajano,
nejsme my sousedky? ~;)
7.2.2011 11:55:04
Žabátko, kreditko, Albar, Nítěnko,
saunování se jako všechno musí umět. Pokud se dělá správně (postupné zvykání na teplotu, postupné prodlužování času, správný způsob ochlazování, přestávky, nezanedbání závěrečného odpočinku atd.), je saunování velmi příjemné. Bohužel, asi jen jeden rok se mi podařilo chodit opravdu pravidelně každý týden a kromě každotýdenního relaxu, na který jsem se těšila už tři dny předem, jsem přes zimu nebyla vůbec nemocná (a to je co říct, protože na můj organismus oslabený celoroční alergií skočí respirační infekce téměř okamžitě).
Mmch, saunování nás naučila už v dětství maminka kamarádky, která jako zdravotní sestra vedla saunování dětí.
7.2.2011 11:55:03
Žabátko, kreditko, Albar, Nítěnko,
saunování se jako všechno musí umět. Pokud se dělá správně (postupné zvykání na teplotu, postupné prodlužování času, správný způsob ochlazování, přestávky, nezanedbání závěrečného odpočinku atd.), je saunování velmi příjemné. Bohužel, asi jen jeden rok se mi podařilo chodit opravdu pravidelně každý týden a kromě každotýdenního relaxu, na který jsem se těšila už tři dny předem, jsem přes zimu nebyla vůbec nemocná (a to je co říct, protože na můj organismus oslabený celoroční alergií skočí respirační infekce téměř okamžitě).
Mmch, saunování nás naučila už v dětství maminka kamarádky, která jako zdravotní sestra vedla saunování dětí.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 33 [Dalších 13 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.