| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Několikerý pohled na saunování s dětmi

 Celkem 33 názorů.
 x x 


Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 8:32:52)
... že bych dítě do sauny netáhla ani náhodou. Až budou dospělé, ať si dělají co chtějí, ale já jsem tomuto fakt nepřišla na chuť. To samé saunování těhotných pár dní před termínem a podobné lahůdky. Chápu, že někdo to má jinak, ale za mě ~8~.
 Albar 


Re: Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 9:14:08)
Souhlasím s tebou, v sauně jsem byla jednou - poprvé a naposled. A představa, že bych tam tahala předškolkové dítě~8~
 kreditka 


Re: Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 10:54:18)
Mám to podobně, možná i proto že mě to nikdy nelákalo
 Nítěnka 


Re: Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 11:26:23)
Taky tak, byla jsem párkrát a bylo mi to vždy spíš nepříjemné. Dcera ve školce chodí, mají tam takovou saunovací budku, a to se jí líbí. Ale do dospělácké sauny ani náhodou.
 Margot+1 


Re: Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 11:55:03)
Žabátko, kreditko, Albar, Nítěnko,
saunování se jako všechno musí umět. Pokud se dělá správně (postupné zvykání na teplotu, postupné prodlužování času, správný způsob ochlazování, přestávky, nezanedbání závěrečného odpočinku atd.), je saunování velmi příjemné. Bohužel, asi jen jeden rok se mi podařilo chodit opravdu pravidelně každý týden a kromě každotýdenního relaxu, na který jsem se těšila už tři dny předem, jsem přes zimu nebyla vůbec nemocná (a to je co říct, protože na můj organismus oslabený celoroční alergií skočí respirační infekce téměř okamžitě).
Mmch, saunování nás naučila už v dětství maminka kamarádky, která jako zdravotní sestra vedla saunování dětí.
 parawife 


Re: Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 15:56:03)
naprosto souhlasím, při správném postupném zvykání je to perfektní způsob otužování. jako dítě jsem trpěla respiračními chorobami a v ozdravovně jsme se pravidelně saunovali, pak už bohužel nikdy, ale výrazně mě to otužilo. Máme v plánu do domku zabudovat aspoň menší infrakabinu (i když je to slabší odvar klasické sauny) a věřím, že celou rodinu, včetně malých dětí, pravidelným používáním otuží - v zimním období se prohřát je přece báječné! veřejné saunování opravdu nebude tolik hygienické, zejména pro děti ne.
 Rapiti 


Re: Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 19:39:08)
Přečti si článek autora o infrasaunách. Dětem je zrovna moc nedoporučuje.
 Margot+1 


Re: Můj názor na toto je... 

(7.2.2011 11:55:04)
Žabátko, kreditko, Albar, Nítěnko,
saunování se jako všechno musí umět. Pokud se dělá správně (postupné zvykání na teplotu, postupné prodlužování času, správný způsob ochlazování, přestávky, nezanedbání závěrečného odpočinku atd.), je saunování velmi příjemné. Bohužel, asi jen jeden rok se mi podařilo chodit opravdu pravidelně každý týden a kromě každotýdenního relaxu, na který jsem se těšila už tři dny předem, jsem přes zimu nebyla vůbec nemocná (a to je co říct, protože na můj organismus oslabený celoroční alergií skočí respirační infekce téměř okamžitě).
Mmch, saunování nás naučila už v dětství maminka kamarádky, která jako zdravotní sestra vedla saunování dětí.
 Anna 
  • 

Ani mě to nenadchlo 

(7.2.2011 12:06:56)
V sauně jsem byla jednou, po pár minutách jsem se pozvracela, jak se mi udělalo špatně a ačkoli nemám problémy s pletí, po sauně se mi udělalo víc beďarů než za celou pubertu:-)
ale kamarádka chodí celá léta i s dětmi a nemůže si to vynachválit!
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: Můj názor na toto je... 

(8.2.2011 21:55:32)
Kdybys měla chronicky nemocné dítě, tak bych taky věřila čemukoliv, co mu může pomoci. Podle lékařů to zvyšuje otužilost a obranyschopnost dětí. Tak proč to nezkusit.
Já to nepovažuju teda za nějakou zábavu ale za ryze praktický způsob upevňování zdraví.
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: Můj názor na toto je... 

(8.2.2011 22:00:40)
Myslím teda jako "povinnou" zábavu pro děti.
Já sama mám nahřátí v sauně ráda, mám ráda teplo a to velmi, jenom mi vadí trochu to sprchování potom :-). Ale chodím málokdy - není čas a nálada, takže většinou jenom s dětma v lázních.
 janula8152 


Tak nevím 

(7.2.2011 9:11:02)
Upřímně jsem zcela nepohcopila co chtěl autor přesně říci. Myslet si, že když vezmu děti na bazéně do "páry" tak že si ho tam vyhlédne pedofil, mi přijde už teda hodně hysterický pohled na věc. Já chodím s dětmi na bazén od malička a překvapivě to zatím stále přežily. Od cca dvou let je beru i do páry a díky tomu, že jsme letos konečně začali chodit na podzim zase pravidelně, tak jsou děti konečně jednu zimu zdravé, v podstatě ani rýmu ještě neměly. Co se týká domácí sauny tak to by bylo sice nádherné a pro děti i pro mě určitě nejpříjemnější, ale překvapivě mi přijde domácí sauna jako značný nadstandard, který není dle mého názoru zcela běžný. Co se týká hromadného chození dětí do sauny, tak to by mě teda moc zajímalo kde něco takového funguje?!?!?!?!?
 helis78 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 9:16:12)
U nás ve městě je jedna školka, která má svou saunu a děti se tam střídají po třídách různé dny v týdnu, uvažuju, že tam dám děti. Jinak my nesaunujem, můj první kontakt se saunou byl ve školce nebo škole a skončil týdenní chřipkou.
 Světlana 
  • 

Re: Tak nevím 

(7.2.2011 9:22:57)
Janulo,u nás ve Staré Pace ve školce pro děti saunu mají a děti pravidelně do sauny chodí.Taky neznám nikoho,kdo by měl domácí saunu.A do páry v bazénu s dětma taky chodím a dobrý
 Bonpara 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 11:11:06)
já mám pozitivní zkušenost se saunováním z mého dětství. Saunovat jsme chodili se školkou i pak ve škole s družinou. A nám dětem se to líbilo ( což byla zásluhou hodných paní učitelek ) a věřím, že i díky saunování jsem jako dítě téměř nebyla nemocná, ačkoliv jsem vyrůstala v nejděsivějším období severočeské ekologické katastrofy ( smog a inverze v podstatě nepřetržitě.) Velkou výhodou je, že jsem se naučila JAK SE SAUNOVAT.
Se čtyřletým synem chodíme nyní od září 1xtýdně nebo 1xza 2týdny do sauny do místního aquaparku. Chodíme jen ve dny kdy je pouze dámská suchá sauna a využíváme slevu, kterou poskytuje město, takže 2h sauna a bazén vyjdou pro oba asi na 80kč. Což myslím není přepych. Synovi se saunování líbí, samozřejmě musí být přizpůsobeno dětskému organismu.
Takže max.10-15min při nižší teplotě(tedy co nejníže u podlahy ) v sauně, pak na 5 min ven do venkovní zahrady(žádná sprcha, žádný ledový bazén ) a to celé třikrát. Pak odpočívárna 20 min. A přiom průběžně pít a po ukončení sauny se pořádně napít a malá svačinka. Je to takové "soft saunování" a vyhovuje nám, kdyby syn kňoural, že mu je horko nebo zima tak je to špatné (saunování musí doprovázet příjemné pocity ) Jediné z čeho mám trochu obavy je samozřejmě hygiena, ačkoliv je tam všude čisto a dezinfikováno, tak přece jen je to ideální prostředí pro plísně a tak. Takže zvýšená opatrnost je na místě, ale zatím dobrý.
Možná tímto někomu dodám chut´to taky zkusit.~;)
 Bonpara 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 11:11:07)
já mám pozitivní zkušenost se saunováním z mého dětství. Saunovat jsme chodili se školkou i pak ve škole s družinou. A nám dětem se to líbilo ( což byla zásluhou hodných paní učitelek ) a věřím, že i díky saunování jsem jako dítě téměř nebyla nemocná, ačkoliv jsem vyrůstala v nejděsivějším období severočeské ekologické katastrofy ( smog a inverze v podstatě nepřetržitě.) Velkou výhodou je, že jsem se naučila JAK SE SAUNOVAT.
Se čtyřletým synem chodíme nyní od září 1xtýdně nebo 1xza 2týdny do sauny do místního aquaparku. Chodíme jen ve dny kdy je pouze dámská suchá sauna a využíváme slevu, kterou poskytuje město, takže 2h sauna a bazén vyjdou pro oba asi na 80kč. Což myslím není přepych. Synovi se saunování líbí, samozřejmě musí být přizpůsobeno dětskému organismu.
Takže max.10-15min při nižší teplotě(tedy co nejníže u podlahy ) v sauně, pak na 5 min ven do venkovní zahrady(žádná sprcha, žádný ledový bazén ) a to celé třikrát. Pak odpočívárna 20 min. A přiom průběžně pít a po ukončení sauny se pořádně napít a malá svačinka. Je to takové "soft saunování" a vyhovuje nám, kdyby syn kňoural, že mu je horko nebo zima tak je to špatné (saunování musí doprovázet příjemné pocity ) Jediné z čeho mám trochu obavy je samozřejmě hygiena, ačkoliv je tam všude čisto a dezinfikováno, tak přece jen je to ideální prostředí pro plísně a tak. Takže zvýšená opatrnost je na místě, ale zatím dobrý.
Možná tímto někomu dodám chut´to taky zkusit.~;)
 Margot+1 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 12:01:42)
Ty, Daajano,
nejsme my sousedky? ~;)
 luthienka 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 13:14:33)
Tak my doma saunu máme a docela ji využíváme. Není nic příjemnějšího, než po lyžování si zalézt do vatopené sauny, poslouchat relaxační hudbu, odpočívat na lehátku a pít bylinkový čaj.
Protože ještě nemáme hotovou sprchu hned u sauny, tak se jen ochladíme venku ( v zimě a ve sněhu je to super), nebo přeběhnu přes zahradu domů do koupelny. Ošklivý zážitek ze sauny je možná daný nepřipraveností- vlézt napoprvé do sauny vytopené na 90 stupňů a myslet si, že tam musím vydržet 15 minut je fakt hloupost. Já zpočátku vyhřívala saunu na nižší teplotu (asi 70 stupňů)a postupně jsem přidávala. Dcera (5 let)saunování miluje, dokonce občas před ní musím saunování zatajit (např. když je nemocná, nebo chci mít klid).

Jinak jsme si saunu stavěli sami a ušetřili tím skoro polovinu. Infra sauna mě neoslovila.
 kreditka 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 10:55:29)
O páře mi nemluv musely jsme tam chodit jako děti se školou, později jsem tam vlezla jednou jedinkrát v pubertě a hned jsem si uhnala zápal plic ~q~
 x x 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 11:09:08)
Taky tak. ~d~
Pro někoho tady ty věci asi hold nejsou. Já nesnáším mokré teplo, dělá se mi šoufl. Ideální teplota pro moje optimální fungování je tak 22 st. Jak je venku 30, už zdechám, neumím si představit vlízt někam, kde je vlhko a horko k padnutí. Dobrovolně zabít se fakt nemíním. ~t~
 kreditka 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 11:13:59)
~t~
 Albar 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 11:44:49)
Žabátko, mám to úplně stejně~;)
 alej 


Re: Tak nevím 

(7.2.2011 12:51:40)
v Rusku jsou trochu extremisti, po plavani miminek se jde automaticky do sauny, na par minutek, vsechny deti jsou spokojene, libi se jim to, a to se chodi plavat uz od 3 mesicu. Ja chodim teda od sesti. Ditko je spokojene a zdrave, urcitou vahu pricitam i saunovani. Neni to teda verejne, je to bazen a sauna ve zdravotnim stredisku a je to jenom pro miminka a maminky (tatinky). Ale tady maji sauny i v bytech v panelaku! saunovani povazujou za uplne normalni vec.
 Binturongg 


Jsem klaustroobik a nenávidím vedro :o) 

(7.2.2011 13:21:53)
Věřím, že sauna může být skvělá a úžasná věc pro zdraví.
Bohužel se mě tato vymoženost netýká - poctivě jsem to zkusila několikrát, od dětství do dospělosti...

Pro mě bude sauna vždy balada: pochmurná báseň s tragickým koncem ~t~ ~d~
 Katka +3 


Re: Jsem klaustroobik a nenávidím vedro :o) 

(7.2.2011 14:36:21)
Tak klaustrofobií netrpím, ale zato mám velmi nízký tlak, takže ve chvíli, kdy mi začne být horko, začne ser mi točit hlava, udělá se mi slabo a jdu k zemi. V sauně jsem to zkusila jednou a stačilo.
 Jája 
  • 

je to zdravé 

(7.2.2011 20:39:28)
Saunování je samo o sobě zdravé, ale autor je asi dost pesimista na hygienu. To bych nesměla vlézt naprosto nikam, snad ani do přírodního rybníka. To by autor asi hned chytil osypky.
 Rapiti 


Re: je to zdravé 

(7.2.2011 20:54:18)
Já autora chápu, co se týče hygieny. Oběma dětem už jsem musela z bazénu léčit bradavice.
Ale nezmínil ještě jeden aspekt veřejného saunování, který mně osobně vadí velmi. Byla jsem s dcerou v sauně asi dvakrát, bylo jí kolem 4 - 5 let. Odradila mě další společnost, kterou jsme v sauně měly. Fakt nemám chuť vysvětlovat malému dítěti, proč tahle paní má na zadku obrázek a támhleta mezi nohama náušnici. ~a~
 Klarisanek 


Re: je to zdravé 

(8.2.2011 9:14:30)
~t~~t~~t~ , to ja bych tam nemusela ani mit extravagantniho potetovaneho ci opiiiirsingovaneho jedince, me dite by se jiste zeptalo : "mami, a proc ma ta pani mezi nohama plysaka?" (jednou videl nahou pani v TV a padl tento dotaz, pak mu to dlouho vrtalo hlavou neb rodice nejsou priznivci bujneho ochlupeni, tudiz to doma nevidel)
 Klarisanek 


Re: je to zdravé 

(8.2.2011 9:18:36)
Ja bych teda do verejne sauny ci plavecaku taky nikdy nevlezla. Cely 2. stupen a stredni jsme povinne museli plavat, celou tu dobu jsem mela bradavice a nektere spoluzacky gyn. problemy. To radsi ten zabak u lesa, tam je spina cista. V nasem meste stoji plavecak u romske kolonie, tak se tam chodi myt, protoze vetsinou doma maji odpojenou vodu.
 ivet+tom+vašík 


Re: je to zdravé 

(12.2.2011 21:55:53)
No, já nevím, jestli je to pro děti úplně zdravé. Panuje totiž také názor, že umělé zvyšování tělesné teploty je pro děti přímo nebezpečné a tudíž nezdravé. Samozřejmě všechno se musí dělat s rozumem. Chodili jsme se synem na plavání pro děti a potom jsme na chvíli využívali sauny na zahřátí. Ale i to je prý lepší nahradit teplou sprchou.
 La Pepa 


sauna pro deti v Praze 

(7.2.2011 21:35:30)
Kam se s nimi vydat?
Radeji samostatnou saunu, nez nejakou soucast plavecaku, aquaparku - deti mam 2, saunu znaji z lecebny, ale v bazenu bych je hlidat nechtela. A v normalnich saunach je na ne moc vedro - nejbliz mame saunu na Dvorcich, vedle Zlutych lazni, chodila jsem tam s mamkou, kdyz mi bylo tak 9, ale pro ty moje prcky je tam moc veliky vedro.
 Mili+2 


Re: sauna pro deti v Praze 

(8.2.2011 15:56:02)
Vlhke horko,brrr...hned mi to pripomene pobyt na Corfu, kde jdem poprve v zivote onemocnela zanetem dutin .
 Kateřina. 


každý podle svého vkusu 

(9.2.2011 15:10:50)
Já na saunu nedám dopustit. Miluji teplo a zima je pro mě nepřítel. Takže doma máme infrasaunu, kterou velmi často zapínáme. Dcera už jako malinká, to chtěla samozřejmě vyzkoušet - když to vidí u maminky, že ~;) Zprvu trávila v sauně jen chviličku a nechali jsme to jen na ní, jestli do sauny půjde, nebo ne. Teď je pro ní saunování naprosto samozřejmá věc.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.