| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Několikerý pohled na saunování s dětmi

 Příspěvky 110 z 33 [Dalších 23 >>]
ivet+tom+vašík
12.2.2011 21:55:53
No, já nevím, jestli je to pro děti úplně zdravé. Panuje totiž také názor, že umělé zvyšování tělesné teploty je pro děti přímo nebezpečné a tudíž nezdravé. Samozřejmě všechno se musí dělat s rozumem. Chodili jsme se synem na plavání pro děti a potom jsme na chvíli využívali sauny na zahřátí. Ale i to je prý lepší nahradit teplou sprchou.
Kateřina.
9.2.2011 15:10:50
Já na saunu nedám dopustit. Miluji teplo a zima je pro mě nepřítel. Takže doma máme infrasaunu, kterou velmi často zapínáme. Dcera už jako malinká, to chtěla samozřejmě vyzkoušet - když to vidí u maminky, že ~;) Zprvu trávila v sauně jen chviličku a nechali jsme to jen na ní, jestli do sauny půjde, nebo ne. Teď je pro ní saunování naprosto samozřejmá věc.
Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08
8.2.2011 22:00:40
Myslím teda jako "povinnou" zábavu pro děti.
Já sama mám nahřátí v sauně ráda, mám ráda teplo a to velmi, jenom mi vadí trochu to sprchování potom :-). Ale chodím málokdy - není čas a nálada, takže většinou jenom s dětma v lázních.
Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08
8.2.2011 21:55:32
Kdybys měla chronicky nemocné dítě, tak bych taky věřila čemukoliv, co mu může pomoci. Podle lékařů to zvyšuje otužilost a obranyschopnost dětí. Tak proč to nezkusit.
Já to nepovažuju teda za nějakou zábavu ale za ryze praktický způsob upevňování zdraví.
Mili+2
8.2.2011 15:56:02
Vlhke horko,brrr...hned mi to pripomene pobyt na Corfu, kde jdem poprve v zivote onemocnela zanetem dutin .
Klarisanek
8.2.2011 9:18:36
Ja bych teda do verejne sauny ci plavecaku taky nikdy nevlezla. Cely 2. stupen a stredni jsme povinne museli plavat, celou tu dobu jsem mela bradavice a nektere spoluzacky gyn. problemy. To radsi ten zabak u lesa, tam je spina cista. V nasem meste stoji plavecak u romske kolonie, tak se tam chodi myt, protoze vetsinou doma maji odpojenou vodu.
Klarisanek
8.2.2011 9:14:30
~t~~t~~t~ , to ja bych tam nemusela ani mit extravagantniho potetovaneho ci opiiiirsingovaneho jedince, me dite by se jiste zeptalo : "mami, a proc ma ta pani mezi nohama plysaka?" (jednou videl nahou pani v TV a padl tento dotaz, pak mu to dlouho vrtalo hlavou neb rodice nejsou priznivci bujneho ochlupeni, tudiz to doma nevidel)
La Pepa
7.2.2011 21:35:30
Kam se s nimi vydat?
Radeji samostatnou saunu, nez nejakou soucast plavecaku, aquaparku - deti mam 2, saunu znaji z lecebny, ale v bazenu bych je hlidat nechtela. A v normalnich saunach je na ne moc vedro - nejbliz mame saunu na Dvorcich, vedle Zlutych lazni, chodila jsem tam s mamkou, kdyz mi bylo tak 9, ale pro ty moje prcky je tam moc veliky vedro.
7.2.2011 20:54:18
Já autora chápu, co se týče hygieny. Oběma dětem už jsem musela z bazénu léčit bradavice.
Ale nezmínil ještě jeden aspekt veřejného saunování, který mně osobně vadí velmi. Byla jsem s dcerou v sauně asi dvakrát, bylo jí kolem 4 - 5 let. Odradila mě další společnost, kterou jsme v sauně měly. Fakt nemám chuť vysvětlovat malému dítěti, proč tahle paní má na zadku obrázek a támhleta mezi nohama náušnici. ~a~
Jája
  • 
7.2.2011 20:39:28
Saunování je samo o sobě zdravé, ale autor je asi dost pesimista na hygienu. To bych nesměla vlézt naprosto nikam, snad ani do přírodního rybníka. To by autor asi hned chytil osypky.
 Příspěvky 110 z 33 [Dalších 23 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.