| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nová dobrodružství Toma Sawyera

 Příspěvky 110 z 82 [Dalších 72 >>]
wer
29.1.2011 10:15:52
~e~ protože jsem se narodila jako češka nemám být křesťanka? i když můj subjektivní názo je že tavoji bohové jsou jen démoni a skutečný Bůh jeden?
já jsem ráda že se křesťanství importovalo až sem:-)
wer
29.1.2011 9:54:49
:-) jen mimo Téma

já taky, a pak mnohem později jsem se začetla i do Němcové a zjistila jak je úžasná~s~ nejen v té Babičce
Binturongg
26.1.2011 23:55:26
Příliš to smutné téma zevšeobecňuješ. Kořeny pohanství prorůstají křesťanstvím a dalšími náboženstvími dodnes ~d~
Binturongg
26.1.2011 23:54:16
Petro - Tvé náboženství neznám a neznala jsem - tanec s věnci měl být jen příměr.

Ježíš i Ježíšek, jakkoli to nepochopitelně odděluješ není vnucování náboženství, nýbrž zachovávání tradic této lokality, ale to už se opakuju.

Jestli Ti vadí, že se v českých školách a školkách mluví o kultuře a historii, z níž po staletí vycházíme, je to divné, nemůžu si pomoct.
Stejně divné, jako zakazovat dětem pověsti a pohádky pod záminkou, že se tam neustále někomu něco vnucuje.

Pro mě je nepřijatelné, když učitelka nutí školkové děti modlit se před jídlem - to je otázka náboženské výchovy a patří to do k tomu určených škol a školek či hodin náboženství.

Ale v životě by mě nenapadlo kritizovat v podstatě vánoční výzdobu... ~t~
Petra Neomi
  • 
26.1.2011 23:29:23
Ono je to obecně dost smutné téma... koneckonců, pozůstatky pohanských obyčejů byly dost často záminkou k zásahu inkvizice, nebo minimálně k náboženskému šikanu (viz Seznam pověr devátého věku). Slovanské tradice přežily spíš tam, kde bylo pravoslaví, u nás takřka vůbec, nahradila je importovaná víra. Nepřipadá mi to jako něco, na co by mohli být Češi příliš hrdí.
Petra Neomi
  • 
26.1.2011 23:23:36
A má ten ježíšek opravdu něco společnoho s Ježíšem? Mě přece nevadí, když se mluví o ježíškovi, ale vnucovat dětem jakékoli náboženské přesvědčení, nebo je přesvědčovat, že jedno náboženství je lepší, než druhé, to mi připadá nepřijatelné.

Mmch, asatru je tančení s věnci dost vzdálené :D
Binturongg
26.1.2011 13:54:37
Markéta s párkem - ~R^ před pár příspěvkama jsem napsala prakticky totéž...
Binturongg
26.1.2011 13:40:10
Sylva - to je češtinářská otázka.
Bůh, Alláh, Jehova...
bohové nemůžou být s B, když neoznačují konkrétní bytost. Bohům se dává velké písmeno, až když jsou konkrétní.

Když vzpomenu na Cílka - třeba Matka křemene ~;)

To je jako chtít, aby se psalo Lidé, Města, Řeky... ~z~
Binturongg
26.1.2011 13:37:31
Sylvo - ale to já netvrdím, že to bylo nenásilnou formou, naopak ~;)
Binturongg
26.1.2011 13:35:47
No a o čem celou dobu mluvím? ~;)

P.S. mail došel, jen jsem se ještě nedostala k odpovědi :-)
 Příspěvky 110 z 82 [Dalších 72 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.