| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Příběh jednoho kluka

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 161 [Dalších 141 >>]
13.1.2010 22:56:54
Tak může se stát, že péče o dítě v NRP může být tak náročná, že dojde až k jisté formě týrání dítěte, což je samozřejmě velmi zlé (pro obě strany) a než by k takovému týrání mělo docházet,raději dítě dají zpět do DD, což z pohledu takové sociální pracovnice je taky odsouzeníhodné, to pak jsou ti hrozní pěstouni, co vracejí nebohé děti. Takže co s tím, když se zjistí, že dítě do rodiny "nesedlo"??? Nechat si ho v rodině není dobře a vrátit taky ne ~;((.
13.1.2010 22:15:37
Májo, napsala jsi to naprosto přesně a výstižně, všechno toto: "děti se léčí na psychiarii, mají problémy s chováním, s okolím, v rodině, mohou třeba i sexuálně otěžovat své sourozence ( fakt) ...rodinu může některé dítě úplně rozložit a rodiče a sourozence přivést na pokraj zhroucení." jsme zažili do posledního písmene ( a stále zažíváme). Výchova mnohých dětí v NRP není opravdu žádná romantika.
13.1.2010 22:09:09
Sašo, a nemohla by sis toho šikovného chlapce vzít do péče ty, když je tak milý? Vypadáš na to jako vhodná osoba...Anebo přece jen taky tušíš, že "povídat si dlouhé hodiny" je něco zcela jiného, než každodenní běžný život...?
Prostě je vidět, že vůbec, ale vůbec nevíš nic o tom, jak náročné to může být mít doma NĚKTERÉ dítě.
  • 
13.1.2010 22:05:41
Nezozumím této větě: "(...)není podstatné, KDO o tom rozhodl, ale jaký je ´posvěcený´ úřední postup.".

Má tím být řečeno, že vinu nenese konkrétní sociální pracovnice, ale závazný postup, kterému se nebylo možné vyhnout? Pak měl být tento postup popsán včetně uvedení příslušného zákona nebo vyhlášky.

Pokud takový předpis neexistuje a jedná se o individuální zvůli, byť by i byla v systému české sociální péče rutinní, pak naopak JE PODSTATNÉ KDO o tom rozhodl.

Z tohoto pohledu je těžko pochopitelná snaha autorky krýt jméno jak pachatelky uvedené zhovadilosti, tak jejích nadřízených.
Betull
13.1.2010 19:46:54
a chci jen potvrdit, ze opravdu v nekterych DD se kontakt ditete s vnejsim svetem moc nepodporuje. V jednom DD pracuju. Vzit si dite na vikend domu znamena snest prupovidky od kolegyn. Diteti je po navratu do Domova u srdicka tak nejak hur, nez kdyby vlastne nikam nejelo a nepoznalo, ze existuje i neco lespiho nez je prave DD. Staci si jen vzit dite na vychazku, ve svem volnem case a uz slysim na adresu ditete: Priste nikam nepujdes... Navrat do te postylky, ve ktere je VETSINU dne, je tvrdy, a dite to samozrejme da najevo.... Nastesti pani reditelka je skvela a je pro kazdou "spatnost", tedy pro veskery kontakt s normalnim (prirozenym) prostredim, s dalsimi a zdravymi detmi atd...Jsem za ni moc rada.
Míša
  • 
12.1.2010 15:25:59
Ano, běžná praxe to je, že se DD a socprac domluví. Ale co když ne??? Vím, že Maceška všecno to co ty píšeš ví a dokonce s ím má i běžné zkušenosti. Pozastavuj se nad případem, kdy to asi takto běžně nefunguje... I já jsem byla svědkem situací, kdy sociální pracovnice měla nad vším poměrně velkou moc a skoro všechno bylo v jejím vlivu... A bylo to taky hodně smutné...
12.1.2010 14:27:57
pajaji, ale třeba na Slovensku kojeňáky vůbec nejsou! Tam se hned soc. prac. snaží umístit miminko do rodiny, a je to jen dobře. Dítě se nemusí vyrovnávat s nedostatkem lásky a bezpečí již od útlého věku, protože má milující rodiče hned od začátku. U nás je spousta dětí, které čekají na rodiče, a spousta rodičů, které léta čekají na adopci, ale ta byrokracie je prostě někdy, grrrr, hrozná.
Takže to jen tak na okraj...
Všem adoptivním rodičům tleskám!!!!
11.1.2010 11:32:36
..ASI JSEM MOC PRECITLIVELA..PROTOZE MI PRI CTENI VYHRKLI SLZI A JE MI Z TOHO FAKT NEPRIJEMNE..JE TO DES,CO SE DEJE S DETMA..A PAK ZE PROC JE TOLIK AGRESIVITY,KRADEZI,SEBEVRAZD..U DETI A MLADEZE.VZDYT TO ZPUSOBUJE SPOLECNOST SAMA, NESMYSLNE ZAKONY A BOHUZEL I JEDNA SOCIALNI PRACOVNICE.JE TO HROZNE,ZE NEJDE TOMU ZABRANIT A MISTO ABY POMAHALA,NICI OSOBNOST CLOVEKA.tAKOVI LIDI BY NEMALI VUBEC PRACOVAT S LIDMA,NE TO JESTE S DETMA.
..a to jeste nevime vsechno..!~;((
Marie Novotná střední generace
  • 
11.1.2010 1:38:23
To máte pravdu,že vykašlat na školu se může,ale já jsem ve stručnosti rozpitvávala jinou podstatu věci.Na jednu stranu to jsou děti chudáci,ale na druhou stranu,co je mi známo,si moc ničeho neváží většina z nich.A rozdíl v tom vykašlání na školu doma-v rodině a v DD je v tom,že jako máma chodíte do práce, aby jste mohla tomu dítěti dát vzdělání a stojí vás to nějaké úsilí a hlavně peníze.A v DD to sice platí stát nebo my všichni danoví poplatníci,ale když se o své vůli,většinou z pohodlnosti a lenosti nedoučí,tak už to podle mne nikoho nezajímá,jsou to vyhozené peníze a ve finále ten člověk ví,že má zajištěnou existenci ve formě soc.dávek,což mám za to,že je nesrovnatelné třeba k otci rodiny,který přišel o práci a je na tom pracáku také.
Marie Novotná střední generace
  • 
11.1.2010 1:34:58
To máte pravdu,že vykašlat na školu se může,ale já jsem ve stručnosti rozpitvávala jinou podstatu věci.Na jednu stranu to jsou děti chudáci,ale na druhou stranu,co je mi známo,si moc ničeho neváží většina z nich.A rozdíl v tom vykašlání na školu doma-v rodině a v DD je v tom,že jako máma chodíte do práce, aby jste mohla tomu dítěti dát vzdělání a stojí vás to nějaké úsilí a hlavně peníze.A v DD to sice platí stát nebo my všichni danoví poplatníci,ale když se o své vůli,většinou z pohodlnosti a lenosti nedoučí,tak už to podle mne nikoho nezajímá,jsou to vyhozené peníze a ve finále ten člověk ví,že má zajištěnou existenci ve formě soc.dávek,což mám za to,že je nesrovnatelné třeba k otci rodiny,který přišel o práci a je na tom pracáku také.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 161 [Dalších 141 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.