| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chceme také svátek v kalendáři!

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 144 [Dalších 114 >>]
dařbuján
6.11.2009 23:20:22
Náš Tobiášek slaví 2.11.Většina známých si myslelo,že bude slavit o tři dny dřív na Tadeáše,tak nám to takhle přišlo jednodušší a atˇ si jednou sám vybere :-) .Jinak babičkám necháváme ve fotolabu tisknout kalendáře kde jsou fotky vnoučátek a Tobíška tam necháváme dopsat.Babičky mají vnuky pořád na očích a na Tobíkův svátek nezapomenou :-)
Petra
  • 
6.11.2009 23:01:41
No právě, chudák dítě.
Helena, tři dospělé děti
  • 
6.11.2009 22:51:20
No to se na mne teda nezlobte, ale já bych teda nechtěla, aby mělo mé dítě svátek na Svátek všech zemřelých - na Dušičky. To mi připadá dost morbidní.
Anka
  • 
6.11.2009 21:15:47
Matyáš vychází z Matěje, nikoliv z Matouše, tudíž správně by měl mít svátek spolu s Matějem. Je to dokonce starší podoba jména Matěj. Až později se z původního jména odlišila jestě podoba Matouš.
Milada.
6.11.2009 19:38:57
Gabriello,

to je přesně ono. Já třeba nechápu:-), že někdo jinej nechápe, že do roku 37-38 to bylo zcela běžně dávané jméno. I proto je třeba ho znova a znova propagovat a
nadporučík Adolf Opálka je dobrej příklad ~R^

Nedávno byl zrovna celý pořad o atentátu na Heydricha v pořadu historie.cs. Mimo jiné zde byly např. ukázky z filmu Atentát /info zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Atent%C3%A1t_(film) /
Proč tenhle film naše úžasné televize NIKDY nedávaj, fakt s manželem nechápeme.~Rv~Rv~Rv
Magda & 2
  • 
6.11.2009 18:56:58
...abych nebyla nespravedliva, tak musim rict, ze letos na zacatku rijna, kdy slavi svatek Frantisek, bylo v nedeli v rannim vysilani Hriste 7 (Studio Kamarad) povidani o sv. Frantiskovi z Assisi, jak se promenil ze zhyraleho mladeho muze v poutnika, ktery si povidal se zviraty a ony se ho vubec nebaly...atd. Bylo to pekny a vypravelo se o tom prave v souvislosti oslav svatku (jmenin).....Moje obe deti nemaji jmena, jejichz nositely by byly svetci, a stejne svatky neslavime, jak uz jsem tu nekde psala.....
Ecim
6.11.2009 16:49:53
Jedni známí říkají Alf Alfredovi. :-) Mně to trochu připomíná takové to legrační zvířátko ~t~.
Horama
6.11.2009 16:38:43
Mně se taky Andělka poměrně líbí, ale Andělín mi přijde hodně divný. (Omlouvám se všem Andělínům.) Oproti tomu to Angelo mi zní docela dobře. Možná je to tím, že ke klukovi (jednoho dne k mužskému) mi víc sedí tvrdší jméno - zvuk Andělína je příliš měkký, u Angela už to tak není. Uznávám, že je to patrně důsledek "primitivních předsudků o rozdělení rolí mezi muže a ženy", ale i když se výchova holčiček a kluků víc přibližuje, pořád je přeci vedeme k tomu, že "správnej chlap" nebo "správná ženská" by tohle nebo ono neudělali, naopak by se zachovali tak a tak. Malý Andělín mi připadá i roztomilý, ale když si přestavím dvoumetrového sportovce se stejným jménem, jsem z toho taková plachá.
Horama
6.11.2009 16:32:40
Alf je hezká zdrobnělina, to se jim povedlo. :-)
Zuuuza
6.11.2009 16:21:37
~t~ No být jejich dcerou, tak jim jednou pěkně poděkuju... To už je trochu moc.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 144 [Dalších 114 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.