| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Britské školství dětem bere jejich dětskost

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 84 [Dalších 64 >>]
&
14.7.2009 9:50:34
Ilono,

Nebyla si nahodu Birminghemu u jedny kadernice, co mela tri deti, takouvouhle rodinu mela kamoska. Ty ji neli ne, jako au-pair, ale jako sluzku. Taky musela kazdy den vymyvat kuchynskou linku..
14.7.2009 7:29:58

Já tím spíš myslela objem práce.

Já se snažím prát jednou za 14 dní z důvodu alergií, ale moc mi to nevychází. Ono to obnáší vyluxování matrací atd., takže se přiznám, že se mi do toho nikdy nechce. Ale zpravidla se přemluvím. ~;)

Jinak anglické povlečení v této rodině bylo trošku něco jiného než povlečení u nás. My máme každý jedno prostěradlo, ještě k tomu pružné, nežehlící, jedno povlečení na peřinu, velký a malý polštář (nespíme na obou). Ale v Anglii to bylo spodní prostěradlo s krajkou, vrchni prostěradlo, pak prostěradlo, pod kterým se spalo (takové to zahnuté), peřina, přehoz, velký polštář, dva malé polštářky. Au-pair to povlékla celé rodině, au-pair to prala, au-pair tohle musela přežehlit, i když ze sušičky to vypadalo hezky. A štvalo mě to tím víc, že jsem k tomu dělala každodenní velký úklid a měla jsem prý vytáhnout vše z kuchyňské linky a vytřít savem (každý pátek). Tak na to jsem se opravdu vykašlala. :)
13.7.2009 23:36:15
Naprostý souhlas. Myslím, že už nikdo v dnešní době nemá pouze dvě povlečení a nemusí čekat měsíc na čistírnu a mandl. ~k~
13.7.2009 23:33:55
souhlasím, mám stejnou zkušenost.~:-D
Pruhovaná
13.7.2009 18:43:16
Já se vždycky večer sprchuju, a měním často noční košili, takže povlečení taky peru tak jednou za měsíc, prát pyžamo denně a povlečení týdně mi přijde divný a taky neekologický ~;)
Martyka
13.7.2009 9:19:35
Taky jsem netusila, ze Lake District je nezname misto...tak alespon neco noveho jsme se dozvedely...:-)
12.7.2009 23:53:55
jo a jak jsi na to přišla že pro dělníky u mašin.u nás je školka od 6.30 do 16h a do práce jsem před mateřskou chodila sice do potravinářské výrobny,ale na tři směny tak by ně zajímalo jak to skloubíš,pochybuji že zájezd prodáváš v šest ráno?Beru odpoledne už je horší,ale to pro všechny kdo nemají hlídací babičky/ani já ne/a chodí na směny apod...a manžel je u zedníku
léto zima 6-17h.tak nevím jestli dělníci jsou na tom líp~q~
12.7.2009 23:43:05
jo jo my taky tak jednou za měsíc v létě tak za 14dnů no ručníky častěji děti jsou ¨šmudlíci~y~
12.7.2009 22:28:01
Jsem rodilá Ústečanka, mám své město moc ráda,ale neshledávám na něm hezkého vůbec nic. Rozkopané Ústí je příšerné.Ani se mi moc nezdá,že by se měnilo k lepšímu.A výlety po okolí...možná Vaňovské vodopády.
12.7.2009 15:58:29
Zaroven s podivem konstatuji, ze pani autorka clanek verejne vyvesila na web bez jakehokoliv upozorneni.

Budiž řečeno, že paní autorka s největší pravděpodobností ani netuší, že její článek na webu visí. Ptž Rodina některé články přebírá jako upoutávky na tištěné časopisy a jestli jsem dobře pochopila systém, tak výběr článků je záležitostí obou redakcí a ne autorů článků ~d~ Tak už to tady chodí
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 84 [Dalších 64 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.