| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Britské školství dětem bere jejich dětskost

 Celkem 67 názorů.
 Lenka 
  • 

uf 

(10.7.2009 9:33:29)
Mno to jsou ale blaboly....jedna zkusenost..a tisice dalsich maji jinou zkusenost..ziji v Anglii..a co se tyce skolky..nemuzu si stezovat. Zdejsi system se mi libi, vetsina skolek zase podle mych zkusenosti nabizi part time.....atd atd...
 Vendulína 


Re: uf 

(13.7.2009 23:33:55)
souhlasím, mám stejnou zkušenost.~:-D
 Mlanka, NK 09/05, LA 01/10 


Re: uf 

(17.7.2009 13:34:05)
Podobne.
Anglicke skolky maji moji znacnou prizen, a to muzu rict zcela zodpovedne na zaklade dukladneho procesu vyberu a jiz temer 3 lete skusenosti s nima. [Na rozdil od referencni pani Jany v clanku, ktera do skolky dite jeste nedala...]
Moje osobni vzpominky na ceskou skolku (je to jiz davno, ale nejake porad jsou) jsou vesmes hruzostrasne, a sve dite bych do takoveho zarizeni a predevsim takovym lidem nesverila.
No a zminku o Lake District snad ani nema cenu komentovat.
Vypada to, ze novinari maji opravdu okurkove obdobi, kdyz je nekdo schopen opublikovat tohleto... ~Rv
 kreditka 


Tak jsem se nic nedozvěděla 

(10.7.2009 10:04:10)
Tak jsem si myslela jak si nepočtu o britském školství a on se z toho vyvine článek o matce, která nedala dítě do školky a o britských památkách ~a~
 simka02 


Re: Tak jsem se nic nedozvěděla 

(10.7.2009 11:12:46)
A ještě si myslí, že Lake District je neznámé místo. Pro ni asi ano...
 amy 
  • 

Re: Tak jsem se nic nedozvěděla 

(10.7.2009 12:47:50)
Jo, neznámé místo Lake District:-)-ale je tam doopravdy nádherně.
Pár dalších věcí jsem nepochopila např. „Po mateřské se zde žena většinou vrací do práce a dítě svěřuje chůvě neboli k childminder, případně dítě umístí do školky. - vždyť to je přeci normální, že žena po mateřské jde zase do práce.
Dále - „Ve školách to tu chodí jinak, než si pamatuji z českých školek svého dětství. Děti tu nemají moc volných činností, odmalinka je různě posuzují a hodnotí. - to já bych jen uvítala, syn měl ve školce jen volný program, navíc když jsem se učitelky ptala, co mu jde, nejde, co si myslí o nástupu do školy (syn odklad podle mého mladšího bratra - psycholog - nepotřebuje a já s ním souhlasím, ale chtěla jsem ještě vědět, co na to učitelka), nedostala jsem z učitelky žádnou odpověď, vlastně jen, že toho má hodně a nemá čas ty děti víc pozorovat a hodnotit
Dál - dostanou se i k počítačovým hrám - tak tohle by mi hodně vadilo, počítačovým hrám se úplně nevyhýbáme a s rostoucím věkem rozhodně nevyhneme, ale aby se tomu děti věnovali i ve školce, to by se mi fakt nelíbilo.
 Maja 
  • 

Re: Tak jsem se nic nedozvěděla 

(29.7.2009 15:05:52)
no to asi jo, že chodí ženy po mateřské do práce, ale ne v půl roce.
(tedy většina žen ne , do jesliček je přeci jenom moc lidí nedává).
 Martyka 


Re: Tak jsem se nic nedozvěděla 

(13.7.2009 9:19:35)
Taky jsem netusila, ze Lake District je nezname misto...tak alespon neco noveho jsme se dozvedely...:-)
 .Žaba 


Re: Tak jsem se nic nedozvěděla 

(10.7.2009 11:43:53)
Hm, presne. O britských školkach som sa dozvedela akurát to, že stoja 50L na deň. Ani neviem presne, čo tam pani Jane na nich vadí. Naviac sponímala akési playgroup, ktoré sú údajne lepšie než školka pretože "neberú deťom detskosť", ale zároveň hovorí, že tam deti majú vzdelávací plán... Nejak tomu nerozumiem, uvítala by som konkrétnejší popis.

A tiež ma zaujalo, ako od detí chce, aby sa naučili po česky, ale pritom doma často sama hovorí po anglicky. Tak nejak neviem, kde sa deti tú češtinu naučia...~o~
 Mapik+Betka+Fili 


uniforma 

(10.7.2009 10:56:02)
Dekuji za zajimavy clanek. Co se mi na anglickem skolstvi moc libi a po cem marne (zatim) touzim v tom ceskem, jsou uniformy pro deti. Jednotne klasicke obleceni pro kluky i devcatka (kdyz se treba divam na nextove stranky, nemam pripominky)v rozumnych barvach a kvalitnich materialech. Skoda, ze tady to asi nikdy nebude :-(
 simka02 


Re: uniforma 

(10.7.2009 11:12:08)
Můžu se zeptat, proč chceš uniformy? Z vlastní zkušenosti vím, že jako potření majetkových rozdílů nefungují. A jiný důvod mě nenapadá.
 Jája 
  • 

Re: uniforma 

(10.7.2009 14:54:07)
Uniforma je na nic. Zjisti si zkušenosti uživatelů tam, kde být musí.
1. Dítě musí mít aspoň dvě. Pro případ, že by byla špinavá, roztržená, nedosušená...
2. Musí se prát hlavně přes víkend.
3. Nedá se s ničím kombinovat.
4. Dítě z ní rychle vyroste, jako ostatně ze všeho. Pokud mají různé školy různé uniformy, je prakticky neprodejná. Nelze kupovat v bazaru. Ale je nová.
5. Kromě uniformy musí mít dítě i jiné oblečení. Tak na co mu přidávato jedno navíc?
 CzKamila,Eliska10/02,Alfie9/07 


Re: uniforma 

(10.7.2009 15:01:26)
Uniformy ma dcera - 4 mikiny a 4 tricka uz 2. rokem. Koupila jsem to vsechno trosku vetsi ~t~
U nas ve skole se nemusi nosit skolni kalhoty/ sukne, ani boty. Takze se to celkem da. Peru to vsechno porad, dcera je kazdy den jako p**e ~t~
Normos obleceni mame ted min. Takze se to ohledne penez tak nejak vyrovna.
Me uniforma nevadi, aspon nemusim vymyslet kazde rano, co na dceru na sebe.
Soukrome skoly maji uniformy drazsi a prisa pravidla, co se smi a nesmi nosit... ale to neni nastesti nas pripad ~t~
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Uniforma nemůže být z bazaru? 

(10.7.2009 15:13:59)

Uniforma nemůže být z bazaru? Možná ne, ale v mé au-pair rodině to bylo tak, že kupovali uniformu od starších spolužáků. Byla to soukromá škola, poměrně drahá, uniforma měla velmi přísná zadání, ale určitě nekupovali novou. Uniforma mé holčičky se mi vůbec nelíbila, ale uniforma v jiné škole byla moc hezká a takovou bych brala klidně i pro svou dceru. Jen mi přišlo, že děti pořád mrzly.
 Lenelka 


Re: Uniforma nemůže být z bazaru? 

(10.7.2009 15:25:39)
Ilono, koupit pouzite se da, ale zase vetsinu lze sehnat v Tescu za maly peniz, akorat to nema logo. Treba my jsme loni neprozretelne nakoupili oficialni skolni obleceni od jejich dodavatele a vyslo nas to asi tak 3x tak draho nez by to vyslo ze supermarketu. Na pristi rok kupujeme ve skole jen mikiny a fleece bundu, zbytek normalne v obchodech.

Soukrome skoly jsou neco jineho, ma neter chodi na soukromou, nic moc drahou (asi £6000 za rok, ale treba my mame za rohem skolu za £20 000 za rok) a uniforma ji stala £1500, ma jako dve sady a k tomu takove ty extrovky jako treba slamacek na leto za £50~a~
 Lassie66 


Re: uniforma 

(10.7.2009 18:53:57)
2 uniformy jsou málo. Stačí, aby dítko jednu dalo do špíny a ráno si u snídaně druhou polilo kakaem. A jste v kopru. Uniformy jsou šaškárna, doufám, že u nás to ani v budoucnu nehrozí.
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Re: uniforma 

(10.7.2009 19:02:36)

Moje děti měly každý dvě uniformy, dvě sady, ale v té rodině bylo trošku zvláštní, že se každý den pralo, sušilo a žehlilo, takže nikdy nechyběla. Tam se pralo denně i pyžamo a ručníky, osušky, každý týden povlečení, takže to bylo takové zvláštní. :-)
 Bumbi&05,08,10 


Re: praní povlečení každý týden 

(10.7.2009 21:11:30)
co je zvláštního na praní povlečení každý týden??? Taky to tak dělám a přijde mi to normální, vždyť v posteli strávím za týden víc hodin, jak v oblečení a rozhodně nechodím v jednom oblečení celý týden... Ráda spím v čisté posteli, stejně, jako se ráda oblékám do čistého oblečení.

Vy perete povlečení po delší době?
 kreditka 


Re: praní povlečení každý týden 

(10.7.2009 21:15:46)
Já teda tak jednou za měsíc ~:-D V letních měsících, když jsme nemocní nebo se povlečení ušpiní apod. tak častěji, ale pravidelně každý týden určitě ne. Ručníky každý den taky neměním, tak 2 * týdně ~;)
 KačkaH 


Re: praní povlečení každý týden 

(11.7.2009 21:08:56)
Já taky peru tak jednou za měsíc. V létě jednou za dva týdny, ale vzhledem k tomu, že moc nejsme doma, tak to občas taky vyjde na měsíc. Ručníky měním 1x za týden, ty šmudly, co máme na ruce 2x za týden. A jako prasátko si rozhodně nepřipadám.
 marketa 
  • 

Re: praní povlečení každý týden 

(10.7.2009 22:04:19)
jo
 kreditka 


Re: praní povlečení každý týden 

(10.7.2009 22:10:00)
Koukám, že aspoň v něčem se shodnem ~t~
 Lizzie 


Re: praní povlečení každý týden 

(10.7.2009 23:53:44)
Bumbi, mi pereme oblečení tak jednou za měsíc - a to jsem z celkem dost čistotné rodiny. Celkově, prát každý den - to by tě naše mami hnala:OD
 Petra 
  • 

Re: praní povlečení každý týden 

(12.7.2009 0:47:06)
Já taky peru povlečení obvykle jednou za měsíc (častěj, jen pokud někdo onemocní nebo to ve velkých vedrech propotíme), ručníky měním jednou týdně (zase pokud si někdo ten svůj nějak výjimečně neušpiní dřív, pak většinou vyměním všechny, aby se mi to nepletlo :-) ). Prát povlečení každý týden mi teda přijde taky trochu přehnaný.... to spíš člověk mění to pyžamo, ve kterým se válí...
 Makče dva kluci 


Re: praní povlečení každý týden 

(12.7.2009 23:43:05)
jo jo my taky tak jednou za měsíc v létě tak za 14dnů no ručníky častěji děti jsou ¨šmudlíci~y~
 Pruhovaná 


Re: praní povlečení každý týden 

(13.7.2009 18:43:16)
Já se vždycky večer sprchuju, a měním často noční košili, takže povlečení taky peru tak jednou za měsíc, prát pyžamo denně a povlečení týdně mi přijde divný a taky neekologický ~;)
 Vendulína 


Re: praní povlečení každý týden 

(13.7.2009 23:36:15)
Naprostý souhlas. Myslím, že už nikdo v dnešní době nemá pouze dvě povlečení a nemusí čekat měsíc na čistírnu a mandl. ~k~
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Re: praní povlečení každý týden 

(14.7.2009 7:29:58)

Já tím spíš myslela objem práce.

Já se snažím prát jednou za 14 dní z důvodu alergií, ale moc mi to nevychází. Ono to obnáší vyluxování matrací atd., takže se přiznám, že se mi do toho nikdy nechce. Ale zpravidla se přemluvím. ~;)

Jinak anglické povlečení v této rodině bylo trošku něco jiného než povlečení u nás. My máme každý jedno prostěradlo, ještě k tomu pružné, nežehlící, jedno povlečení na peřinu, velký a malý polštář (nespíme na obou). Ale v Anglii to bylo spodní prostěradlo s krajkou, vrchni prostěradlo, pak prostěradlo, pod kterým se spalo (takové to zahnuté), peřina, přehoz, velký polštář, dva malé polštářky. Au-pair to povlékla celé rodině, au-pair to prala, au-pair tohle musela přežehlit, i když ze sušičky to vypadalo hezky. A štvalo mě to tím víc, že jsem k tomu dělala každodenní velký úklid a měla jsem prý vytáhnout vše z kuchyňské linky a vytřít savem (každý pátek). Tak na to jsem se opravdu vykašlala. :)
 & 


Re: praní povlečení každý týden 

(14.7.2009 9:50:34)
Ilono,

Nebyla si nahodu Birminghemu u jedny kadernice, co mela tri deti, takouvouhle rodinu mela kamoska. Ty ji neli ne, jako au-pair, ale jako sluzku. Taky musela kazdy den vymyvat kuchynskou linku..
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Re: praní povlečení každý týden 

(16.7.2009 21:35:56)

Ne, byla jsem ve vesnici blízko Leicesteru. Maminka nepracovala, měli dvě děti, chlapeček měl leukémii a dodnes mi všichni moc chybí. Z rodiny jsem odešla po 5 měsících a protože se několikrát stěhovali, už jsem je nenašla. Kdybych aspoň věděla, jak to dopadlo s klučinou. :-(
 kreditka 


Re: uniforma 

(10.7.2009 11:57:49)
Ono nejde jen o barvy a kvalitu, ale taky o cenu té uniformy....Nedávno jsem ještě byla pro uniformy, ale teď už tak jasno rozhodně nemám. Jestli tě článek něčím obohatil tak ti gratuluju, protože krom ceny kolik stojí školka a toho že krade dětem dětství (není uvedeno jakým způsobem) jsem se nedozvěděla o britském školství nic...~d~
 Lenka 
  • 

Re: uniforma 

(10.7.2009 12:11:25)
Podle me clanek nedava take naprosto nic. Jak jsem psala jiz vyse. Rozhodne nadpis clanku neodpovida obsahu clanku. Co se tyce ubiforem..ja si je nemuzu vynachvalit. Muj hlavni duvod PRO je to, ze nemusim denne premyslet, co jim mam pripravit na sebe..aby to nebylo derave, zaspinene, aby jim to vubec bylo, obmenovani veci..aby nechodili v jednom tricku celej tejden..vymejsleni ruznejch kombinaci....atd..takhle je to vyresene. Maji jedno stejne obleceni, ve kterem chodi vsichni. Usetri to ranni cas.
 connie3 


Re: uniforma 

(10.7.2009 12:28:50)
Taky by mně uniformy nevadily, už proto, že na sebe děcka pak nejsou zbytečně zlá, když má někdo "hezčí" oblečení, než ten druhý, a vždycky tady nejde jen o peníze, spíš o módu a vkus. Jinak mám britské školství za poměrně dobré, i když své mouchy má. To české zase nutí děti drilovat, aniž by je to učilo přemýšlte trochu logicky. A o přeplněnosti českých tříd a nekvalifikovaných učitelích nebo důchodkyních ani nemluvím.
 Petra + 2 klučičáci 


Re: uniforma 

(25.3.2010 0:51:57)
Ano, uniformy šetří ranní čas. Ale - nechci se nikoho dotknout - podívejte se, co většina britských slečen a mladých mužů, no a taky slečen a mužů nosí odpoledne a ve volném čase. Kombinace neuvěřitelných barev, vzorů, ověnčené nepředstavitelnými doplňky. To jsem možná přehnala, britský vkus je úplně odlišný od českého. Mají i hezké věci, neumějí to však poskládat k sobě. podle mě taky kvůli tomu, že každý den ráno nestáli před zrcadlem a nevybírali, co se k čemu hodí. odpoledne už maminka doma není. PP
 Katjan 


Re: uniforma 

(30.4.2011 22:32:03)
No jasně, a proto jsou taky anglické ženy a dámy odrostlé teenager věku vzorem vkusného oblékání, že? To, co píšete, mi nějak nedává smysl. Teenageři na celém světě se oblékají jako magoři, s tím nic nenaděláte :-).
 babiki 


Re: uniforma 

(10.7.2009 12:55:09)
To ani neni clanek, ale totalni paskvil. Uniformy nesnasim, asi ze nesnasim "uniformitu", vypadaji ty deti jako mali vojaci. Na potirani socialnich rozdilu nefunguji, naopak vsichni vi, do jake skoly kdo chodi, a bohati chodi samozrejme do soukromych skol, coz je na prvni pohled z jejich uniforem patrne. V lete neni dovoleno nosit sandalky, pokud je fakt velke vedro, kaslu na ne a synovi je stejne dam...
 amy 
  • 

Re: uniforma 

(10.7.2009 12:34:21)
Článek je tak nějak o ničem, hlavně jsem teda nepochopila, v čem krade britské školství dětskost dětem.
K uniformám - na jednu stranu jsem pro (viz rozdíly v příjmech rodičů a šikana kvůli oblečení), na druhou stranu viděla pár druhů uniforem a nemůžu si pomoct, ale ty děti v tom vypadají jak "starý, mladý", střihy a barvy děs (na materiál jsem neměla příležitost si sáhnout). Upřímně do toho, co ty děti měly na sobě, bych syna nenavlíkla ani v případě nejvyšší nouze.
 Karin 
  • 

Re: uniforma - v dětství bych vítala 

(10.7.2009 13:43:11)
Když jsem byla malá, uniformu bych určitě uvítala, protože mě moje máma oblíkala naprosto příšerně. Tesilové hadry, přešité věci z roku raz dva apod. Džíny považovala za něco nepřístojného pro "hašišáky", výrazné barvy nebo něco pěkného na holčičku se podle ní hodilo na prostitutku (slušně řečeno). Nemám jí to za zlé, byla již starší když mě měla, navíc kostelová bába. Ale toho posměchu co jsem užila od ostatních dětí! A že jsem si sama přišla jak idiot :-) No dnes si to hojně vynahrazuju, máma nejdřív protestovala, teď jen divně kouká. Podle ní bych měla být "slušná žena" (tepláky, trvalá a okopávat brambory :-)
 Lizzie 


Re: uniforma 

(10.7.2009 23:40:31)
Uniformu bych tu nezaváděla - nehledě na to, že pak se děcka o to víc budou měřit třeba podle elektroniky. Co uděláte pak? Zakážete mobilní telefony?

V Británii a v dalších zemích (nebo školách), kde se nosí, bych však toto pravidlo respektovala.
 10.5Libik12 


Re: uniforma 

(11.7.2009 0:59:45)
Lizzie, kde tě vzdělávali, že si neumíš představit uniformu coby znak sounáležitosti s prestižním ústavem?

Je legrační, jak je školní uniformita nepochopená, nízké ambice a bída našeho školství.
 Lizzie 


Re: uniforma 

(11.7.2009 8:11:47)
Libiku, za idiota se nepovažuji a o sounáležitosti jsem nemluvila - napsala jsem, že v případě toho, že bych žila v zemi (případně bych poslala dítě do školy),kde je, by mi to bylo šumák, ale pro zavedení v Čechách nejsem.
Ono se totiž často chápe uniforma = alespoň částečné setření soc. rozdíly.

Toť vše. A tu ironii si odpusť,-)
 10.5Libik12 


Re: uniforma 

(11.7.2009 10:09:15)
Lizzie, to je hezké, že se nepovažuješ za idiota.

Já jsem řekla, že filosofie uniforem není stírání třídních či stavovských rozdílů, ale deklarace příslušnosti k dobré škole.

Jakože v břečťanový lize může studovat každý bez rozdílu původu, ale podle trika poznáš, že je dobrý.
 Líza 


Re: uniforma 

(11.7.2009 10:51:14)
Filosofie uniforem je přesně taková, jakou jim dá společnost, v níž jsou používány. Takže zatímco v UK to může být deklarace příslušnosti k instituci, na niž jsem hrdá, tady by s velkou pravděpodobností - pokud předpokládám jejich masové používání - bylo jen o tom pokusu setřít sociální rozdíly.
 Lizzie 


Ano 

(11.7.2009 13:10:32)
Souhlas.
 Kudla2 


Re: uniforma 

(11.7.2009 17:04:06)
Libik, já bych uniformy do škol rozhodně nechtěla.

Líza má pravdu, že mají jen takový význam, jaký jim sami dáme. Nevím jak tebe, ale mě vzdělávalo české školství, které si na hrdost z příslušnosti k nějakému ústavu nehrálo.

Jistě, mohu být osobně hrdá, že chodím do té a té školy, ale uniforma mně IMHO tu hrdost vnucuje, a to já velmi nemám ráda. Na vyjádření příslušnosti ke škole by klidně stačil třeba odznáček.

A na stírání sociálních rozdílů pomocí uniforem nevěřím a ani si nemyslím, že by to bylo žádoucí. Spíš je to zaměňování příčiny a následku - ty rozdíly existují, ale nezmizí, když před nimi zavřeme oči a budeme se tvářit,že neexistují.

škola (i rodina) by měla děti vést k tomu, že ty rozdíly sice existují, ale že v určitých ohledech nejsou - a neměly by být - vůbec podstatné.
 laura 
  • 

Coze??? 

(10.7.2009 13:12:16)
v tomto clanek je plno nesrovnalosti a nespravnych informaci a pohled jedne maminky je vydavan za obecnou pravdu o materske a anglickych skolkach. Sama ziju v anglii toho casu na materske a jedno ditko ve skolce.

Materska je 52 tydnu (rok) z toho je 39 tydnu placene (9mesicu), plany na rocni placenou materskou byly zatim vladou odlozeny. K tomu jeste rodina dostava prispevky od vlady podle vyse prijmu cele rodiny, rika se tomu Tax Credits (child tax credit a working tax credit). A do roku veku ditete je tato castka jeste o neco vyssi nez normalne.

V ramci child tax creditu vlada pomaha pracujicim s naklady na "childcare" -starani se o deti, tedy nejen skolka, ale i treba zaregistrovana pani na hlidani. Opet podle vyse prijmu rodiny, ale muze to byt az 90% ze skolneho. Jana uvedla,ze skolka stoji L50, mozna tam kde bydli ano, ale i ceny skolek se lisi podle oblasti, tady se cena za den pohybuje mezi L25-35 za den (West Midlands).

Jinak my jsme se skolkou pro syna moc spokojeni a nic z toho co uvadi Jana tu neplati. Tak napriklad muze chodit kolik dnu v tydnu pozadujem a to bud na cely den nebo jen na dopoledne 8-12.30 nebo odpoledne 12.30-17.30 podle toho jak to vyhovuje te ktere rodine. Navic muzu syna do skolky privyst a odvyst libovolne v kolik hodin chci, treba privyst v 10.30 a vyzvednout ve 2 hod.

Ve tride je jedna ucitelka na 4 deti a neni jich tam vic nez 15. Myslim,ze maji dost individualniho pristupu a jak volnych her tak i vic struktorovanych aktivit, napr: cteni knizek, tvoreni, hry atd. A na zahradu chodi kazdy den taky. Synovi jsou dva roky a chodi 3xtydne. Chodi tam rad a moc se tam naucil. Kazde ditko ma svuj sesit, kde ma zapsano jak jedl, jestli a jak dlouho spal, s cim si hral, a pokud ma jste pliny kdy ho prebalili. Kazde dite ma jeste ve skolce svoji slozku kde se zapisuji jeho dovednosti a ukladaji vytvory a jeho fotky pri aktivitach.

Obed muze mit zacek z domova od maminky (tam ohreji) anebo skolni kde je na vyber bud normalni nebo vegetarianska strava. Tak takhle je to ve skolce kam chodi nas kloucek.

A s jazykem to delame tak jak je doporuceno -jeden rodic-jeden jazyk, takze manzel mluvi na deti anglicky a ja cesky (i pred manzelem). Synek zacal mluvit pozdeji,ale ted vse dohani a mluvi v obou jazycich, nic neplete, na me mluvi cesky a na ostatni anglicky.

 Fillette 


Re: Coze??? 

(10.7.2009 14:00:07)
:-) tak z tohot příspěvku jsem se dozvěděla mnohem víc než z celého článku
 *Aida* 


Re: Coze??? 

(10.7.2009 14:19:41)
Working Child Tax Credit proplaci maximalne 80% skolneho~;).

Jinak cely socialni system je tu nastaven uplne jinak nez v CR. Do prace se po materske vraci jen ty zeny, kterym se to vyplati. Ceny skolek a jinych sluzeb jsou vysoke a opravdu ne kazdy si to muze dovolit. Tim myslim hlavne rodiny, ktere maji tak nejak prumerny prijem, protoze tem vlada nic nedoplati a tim, ze zena pujde do prace nula od nuly pojde, takrikajic. Jinak vlada podnika ruzne aktivity, napr. pro svobodne matky, kterym plati prvni rok po nastupu do prace jeste i podporu v nezamestnanosti a nezapocitava jim to do vydelku.

Jako priklad mam kamaradku, je sama se ctyrletou dcerou a nedavno nastoupila na 18hodin tydne do prace. (Aby vznikl narok na ten Working Tax Credit, tak musi pracovat minimalne 16 hodin tydne). Jelikoz je jeji vydelek maly, tak ji stat proplaci tech 80% za childminder (zena, co se stara o deti u sebe doma), doplaci ji najem, ma stale narok na leky zdarma, pristi rok jidlo ve skole pro dceru zdarma, prispevek na uniformu do skoly... Na urade ji pred nastupem do prace vypocitali, o kolik na tom bude lip tim, ze pujde pracovat (kdyby ne, tak samozrejme do prace nepujde) a ted ji cely rok plati jeste podporu v nezamestnanosti. ~R^

 Marketa, dva kluci 
  • 

Re: Coze??? 

(11.7.2009 16:14:12)
Souhlasim ze clanek je velmi zavadejici. Pro doplneni pri vetsine zakladnich skolje skolka uple zdarma. Pro deti od 3 let. Nas syn nastupuje do skolky v zari. Uz u nas doma byly pani ucitelky, individuelne si popovidat o potrebach Tadease. Z pristupu jsem naprosto nadsena. A podotykam ze platit budu jen 10 liber tydne za jidlo :-)
 janno 
  • 

halo vsem 

(12.7.2009 15:41:12)
Ja jsem ta matka, co uvedla nepresnosti. Na svoji obranu uvedu,ze clanek vznikl jako pohled jedne matky, a z meho pohledu je bohuzel spravny. Vsem co se citi dotceny se omlouvam. Zaroven s podivem konstatuji, ze pani autorka clanek verejne vyvesila na web bez jakehokoliv upozorneni. Podklady jsem poskytla bezkondicne k jejimu clanku o matkach v zahranici. jana
 Sylvie 


Re: halo vsem 

(12.7.2009 15:58:29)
Zaroven s podivem konstatuji, ze pani autorka clanek verejne vyvesila na web bez jakehokoliv upozorneni.

Budiž řečeno, že paní autorka s největší pravděpodobností ani netuší, že její článek na webu visí. Ptž Rodina některé články přebírá jako upoutávky na tištěné časopisy a jestli jsem dobře pochopila systém, tak výběr článků je záležitostí obou redakcí a ne autorů článků ~d~ Tak už to tady chodí
 Katjan 


Re: halo vsem 

(30.4.2011 22:42:58)
A sakra :-) paní autorka asi byla líná a propásla termín.
 Katjan 


Re: Coze??? 

(30.4.2011 22:30:26)
Souhlas, naše rodina je roztahaná napůl Čechy napůl Anglie a s tímhle (dosti chaotickým) článkem se vážně nemůžu ztotožnit. Mám dost zkušeností s anglickými dětmi i jejich učitelkami a musím říct, že jejich přístup mi přijde podstatně hravější a přirozenější než ten, na který si pamatuju ze své školky.
 Iren 
  • 

Posuzuje co nezná? 

(10.7.2009 13:37:42)
Jak může posuzovat Britské školství žena, jejíž jedno dítě je ještě malé a druhé nechodí do školky? Z čeho to posuzuje? Jedna paní povídala?
 CzKamila,Eliska10/02,Alfie9/07 


Blabol..... 

(10.7.2009 14:47:51)
Skolky a "playgroups" jedou dle stejneho systemu, jen "playgroup" je jen na dopoledne nebo odpoledne. Skolka je na cely den. Ve skolce take jedou dle "vzdelavaciho" programu. Na kazde 3 deti do 2 let je jedna ucitelka.... jak kvalitni jsou skolky a playgroups zalezi na kazde dane skolce/ playgroup... "A kdyz je hezky jsou venku" - to prosim i deti ze skolky! ~t~~t~

To je zase blabol.....~a~
 Andrea 
  • 

fujtajbl 

(10.7.2009 15:32:22)
Teda to je ale stupidni clanek. Jen si Jano Wynn pochvaluj playgroup,vsak ono te to brzo prejde! ja mam zkusenost s playgroup, pre-school a nursery, synovi je 5 a muzu rict,ze jsem rada ze se tohle leto stehujeme zpet do Cr a syn zacne v zari ceskou skolku.
jo a priroda tady v Britanii se s tou ceskou tady neda srovnavat,takovej humac nesaha takovejm Jiznim Cecham ani po kotniky.
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Re: fujtajbl 

(10.7.2009 19:10:06)

Záleží přece na konkrétním konci Anglie. Zažila jsem nádherné koutky Anglie a zažila jsem naprosto nudné a fádní kouty Čech. Anglie má svoje kouzlo.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: fujtajbl 

(10.7.2009 19:28:56)
Jo, Manchester je stejně hnusný jako Ostrava. ~;)
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Re: fujtajbl 

(10.7.2009 20:28:35)
~:-D
 iviv 


Re: fujtajbl 

(21.7.2009 0:17:56)
Anglie je nadherna zeme.. takhle ji hanit muze pouze - ted se omlouvam - omezenec.
Zdejsi priroda, historie atd. ma sve kouzlo.

Co se tyce skolstvi - uprednostnuji naucit deti myslet, nez do nich sypat..

iviv
 Etraska 
  • 

Re: fujtajbl 

(3.8.2009 19:31:53)
Tento článek je blábol, fujtajxl, blivajz, mišmaš, humáč???
 sally 


uf teda 

(10.7.2009 21:47:46)
tak jsem myslela, co se nedozvím o britském školství a článek je o rozhovoru s jednou maminkou, navíc je to maminka jejíž děti nechodí ani do školky... ale ví, že britské školství bere dětem dětskost?

Když jsem byla au-pair v Anglii, tak jedna moje svěřenkyně chodila do školky na 3 odpoledne v týdnu - nevím kolik za to platili (a asi by to nebylo ani relevantní, přeci jen je to skoro dvacet let), ale problém s částečným úvazkem ve školce nebyl.

No a Lake District jako neznámá turistická oblast, to mě teda dostalo. Plus to, že tam byl Herriot - to je teda totální blábol.
 Lizzie 


Mišmaš 

(10.7.2009 23:28:20)
je to.
Nicméně oba chlapci mají hezká jména.
 Dáša 2 kluci+ holčička 


Re: Mišmaš 

(11.7.2009 20:17:06)
Ostrava není hnusná, to JE jen přežitek z dávných dob. Zvláště Pražáci si myslí, že se nám tady válí po ulicích kusy uhlí a všichni chodíme v monterkách. Město je plné zeleně,ale je pravda, že ten vzduch není úplně nejlepší.
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: Mišmaš 

(11.7.2009 21:06:10)
To samé si myslí lidi o Ústí. Ale většinou říkají o Ústí, že je hnusný a špinavý ti, kteří zde nikdy nebyli. Že je tu kolem všude krásná příroda, spousta různých míst na procházky o tom se moc nemluví. Pravda, teď je to tu hodně rozkopané, protože se dává město do pucu, staví se nové obchodní a kulturní centrum, buduje tradiční náměstí apod. Mohu dobře srovávat Ústí před revolucí a Ústí současné a sama musím uznat, že je to markantní rozdíl, a to rozhodně k lepšímu.
 Ungold 


Re: Mišmaš 

(12.7.2009 22:28:01)
Jsem rodilá Ústečanka, mám své město moc ráda,ale neshledávám na něm hezkého vůbec nic. Rozkopané Ústí je příšerné.Ani se mi moc nezdá,že by se měnilo k lepšímu.A výlety po okolí...možná Vaňovské vodopády.
 Misha, 2 deti 
  • 

Priznam se, ze problem se skolkami jsem v UK nikdy nemela  

(28.10.2009 21:42:24)
a nesetkala jsem se s tim, abych byla nucena tam nechat deti cely den. Moje deti (jedno proslo a druhe zacalo) skolku v blizke vesnici, kde mame 15 deti max, 2 ucitelky. Nase skolka je charita a vsechny maminky pomahaji, organizujeme ruzne sponzorske akce atd atd. Nikdo neni nuceny byt ve skolce urcite hodiny, vzdy mohou prijit a jit kdy chteji (po domluve s ucitelkou). Me jako mamince se libi to, ze jednou za 2 mesice tam pujdu na den na tzv. duty (umyvani, uklizeni, pomahani s detma atd - neplacene)a tak vidim, jak tam me deti vychazi.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.