| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí v Lucembursku II.

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 270 [Dalších 240 >>]
Petra+Mišák
  • 
7.4.2009 12:27:17
No právě, u nás to bylo 3 týdny po porodu, šok, ale naštěstí operovatelné a bez následků.
Ale vím já, co se může po letech projevit? Proto i když bude maminka v porodnici 14 dní, nikdo jí nezaručí, že nepomaže zpátky s miminkem v kritickém stavu. Tím nechci strašit, jen upozornit, že doktoři opravdu nejsou všmocní a nejlepší hlídač zdraví svého dítěte jsem jen já sama.
MarkétaP + 4 dcerky
7.4.2009 7:58:14
Magggi, prosím, uvedla bys mi tu nějakou konkrétní náhlou komplikaci, která je pravděpodobnější první čtyři dny než pátý den?
MarkétaP + 4 dcerky
7.4.2009 7:51:49
Sylvie, abych to uzavřela slovy Magggi - i my jsme viděly (a na vlasní kůži zažily) příliš mnoho ~;)
7.4.2009 7:41:52
Nsvíc - pro řadu maminek, hl. prvorodiček, je například fajn, že si nacvičí péči o miminko, kojení atd. s pomocí sestřiček, laktačních poradkyň, trochu se vzpamatuje, přizpůsobí situaci a domů jde trochu jistější aj.

Á, to mi připomnělo můj první porod. Rodila jsem v tzv. baby-friedly nemocnici, což jsem ve své blbosti považovala za záruku vhodného přístupu ke kojení. Skutečnost byla taková, že nejvíc mi pomohla švagrová - lékařka ze sousedního oddělení, která si mne o službě vytáhla k sobě do pokoje, kde nás s manželem diskrétně ponechala asi hodinu o samotně a dala mi šanci aspoň na chvíli uniknout z toho blázince na oddělení do naprostého klidu, který jsem potřebovala. A pak taky tím, že když mě poslouchala, jak jí tam brečím, že mi sestry vyhrožují, že domů nepůjdu, ptž mi dítě jí až příliš často, tak mi vysvětlila, že o tamních sestrách se po celé nemocnici všeobecně ví, že mají vykojené mozky, že jako dětská sestra přeci vím, co by rády slyšely, tak ať jim to prostě nahlásím, ony budou spokojené a nechají mě žít a já si to budu moct dělat po svém Fakt jsem si tehdy gratulovala k tomu, že se o dítě umím aspoň po fyzické stránce postarat, když už sestry se mi snaží shodit sebevědomí na nulu, co se týče kojení. MMCH švagrová mi ukázala, jak kojit jinak než vleže (což byla na oddělení jediná "správná" metoda) a pediatru z novorozenců z toho málem klepla pepka, když mě viděla
7.4.2009 7:38:04
Magggi, já chápu, že se člověk občas bojí komplikací, myslím, že většina zde přítomných si dovede představit hodně drsné komplikace. Ale argumentovat tím, že v porodnici poradí s péčí o miminko sestry a laktační poradkyně, to je hezké, kéž by to tak bylo, realita je jiná. A nástřih? Že ho doktoři dělají jen v nutných případech? Mě ho dělali s tím, že ho dělají 99% a tomu zbývajícímu procentu to jen nestihli. Porodník je chirurg a operuje rád, takže věřím, že šití je až tolik neobtěžuje, zvlášť, když za nástřih mohou vykázat pojišťovně body. Před 8 lety, kdy jsem s tím měla tu čest, tak za nástřih dostali od pojišťovny téměř polovinu částky, co dostali za porod jako takový. Osobně jsem přesvědčená, že problém je v penězích. Kdyby za současné situace podpořili doktoři přirozené a ambulantní porody, tak by porodnice velmi rychle zkrachovaly. Za to, že je na každou rodičku během těch hodin jejího porodu k dispozici několik kvalifikovaných lidí, připravených ve dne v noci pomáhat, dostávají porodnice tak směšnou almužnu, že je to k neuvěření. Jsem moc ráda, že se v našem porodnictví děje nějaký posun k lepšímu, rozhodně ten porod v roce 2005 byl nesrovnatelně lepší. Ale ani si netroufám hádat o kolik peněz kvůli tomu moje porodnice přišla. Myslím, že citlivých a rozumných zdravotníků je dost, jen se jim to jaksi nevyplácí.~q~
Líza
7.4.2009 6:52:01
Maggi, já šla jako prvorodička z porodnice jenom vystresovaná kvůli neodborným a v některých případech až škodlivým postupům personálu. Že bych se tam něco naučila, to ani omylem; pokud jde o kojení, tak doporučení tamních sester byly v hrubém rozporu se správnými postupy, které jsem si naštěstí nastudovala předem a JEN díky tomu jsem odcházela bez UM a plně jsem se rozkojila, navzdory péči personálu, která by mě připravila o mlíko.
Pokud jde o dětskou sestru, ženskou sestru, to jsou všechno lidi, kteří v civilizovaných zemích chodí po porodu za matkou a dítětem na návštěvu k nim domů, poradí přímo tam, pomůžou přímo tam. Dětský lékař samozřejmě taky po ambulantním porodu chodí prohlédnout dítě domů. Tyhle věci se nemusejí odehrávat v porodnici, není k tomu důvod.
Jiřka + 2 kluci
7.4.2009 1:46:31
Maggi, nečetla jsem vůbec diskuzi k tomuto článku, jen krátce reaguji na tvůj příspěvek. Potíž je, že ve většině porodnic ti nikdo moc s kojením nepomůže (ba naopak spousta mamin odchází s rozpraskanýma bradavkama) a sestry nemají čas ukazovat ti péči o mimčo, max. 1x přebalení a koupání, které ale v domácích podmínkách probíhá stejně jinak. To spíše více pomohou doma babičky nebo kamarádky, ty jsou schopné ukázat tu péči lépe a v konkrétním domácím prostředí. Ambulantní porod je úžasná záležitost, škoda, že to u nás nefunguje, ušetřilo by to miliony nejen státnímu rozpočtu a péče o mimča by při každodenní kontrole prcka byla zachována. Prostě jsme pořád sto let za opicemi a prosadit v této zemi něco nového je problematické.
magggi synáček z léta09
7.4.2009 1:16:34
Na nikoho neplivu a nejsem agresívní (na rozdíl od jiných)- myslím, že jsem napsala dost jasně, pro koho porody tohoto typu jsou, a proč bych do toho nešla já. Před 15 lety, možná, i když to byla medicína někde jinde.
O porodech a komplikacích při i po nich nevím kulový, abych citovala příspěvek výše, naopak vím poměrně dost a mám díky tomu prostě jen jiný názor, což někteří zjevně špatně snáší - viděla jsem příliš mnoho.~d~
Nikomu nic nevnucuju a nic nezavrhuju - mně nikdo nebere vše, co je nutné (např. nástřih doktoři nedělají, pokud nemusí - oni to pak totiž zašívají, což je dost otrava, takže jen tak z plezíru se to neděje - totéž nebo podobně ostatní zavržené metody ~v~)a "přírodním" matkám nikdo nebere jejich styl porodu.
No nic, nepřišla jsem se hádat, jen vyjádřit názor a napadání si za to nezasloužím - je mi v podstatě fuk, jestli někdo rodí v houští za zvuků tamtamů nebo v epidurálu za zvracení manžela :-© ~t~, pro mě je důležíté moje dítě a jako každá maminka věřím, že pro něj chci to nejlepší - ostatním to nepodsouvám, pokud to tak vyznělo ~d~
magggi synáček z léta09
7.4.2009 0:57:33
Nepíšu, že jsou první 4 dny kritické, jen že se v té době zůstává běžně v porodnici. Píšu prvních pár dní - je fuk, jestli 3, 4, 5...
Nsvíc - pro řadu maminek, hl. prvorodiček, je například fajn, že si nacvičí péči o miminko, kojení atd. s pomocí sestřiček, laktačních poradkyň, trochu se vzpamatuje, přizpůsobí situaci a domů jde trochu jistější aj.~z~ ~2~
Líza
6.4.2009 15:22:19
Lucko, to snad abys u toho Apolináře radši preventivně zůstala celý život s dítětem hospitalizovaná, když je pro tebe takový šok se v případě nutnosti nechat s dítětem hospitalizovat znovu...
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 270 [Dalších 240 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.