| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Bilingvní rodina

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 127 [Dalších 97 >>]
Lassie66
24.3.2009 15:37:26
Aha, to se ti ze zahraničí nezapočítává, já zapomněla... ale nevrátili by ti alespoň daně? V UK to tak dělají...~d~
Kimmy, 2 deti
  • 
24.3.2009 15:34:19
kdyz to ja bych musela tech 270 dni pracovat... ;-((


ale myslim, ze s tema dvema si uzijeme dostatecne...
Lassie66
24.3.2009 15:25:08
Je to, samozřejmě, humor - o tebe se nebojím.~R^~z~
Lassie66
24.3.2009 15:24:20
Aha, no tak držím palce. Ale ty si poradíš a kdyby něco, můžeš otěhotně a zažádat o dávky. Nebyla by to bomba, potkat tě na sociálce, jak žádáš o tříletý rodičák? ~t~~t~~t~.
Kimmy, 2 deti
  • 
24.3.2009 15:22:02
jeste ne... ale jestli krize bude pokracovat stejnym tempem, tak asi brzo budu...

tak si mapuju situaci ;-))
Lassie66
24.3.2009 15:19:18
Kimmy, zdravím. Ty jsi v Čechách?
Kimmy, 2 deti
  • 
24.3.2009 15:15:34
Koukam, ze je tady docela dost rodin zijicich v CR, kteri maji anglicky mluviciho tatinka - je nekde nejaka diskuse nebo nejake stranky, kde by se tyhle rodiny vidaly? Nebo je nekde misto (idealne v Praze) kde by si deti mohly popovidat s anglicky mluvicimi detmi?
dana
  • 
24.3.2009 13:43:02
kdyby Vas zajimala nejaka anglicka literatura, dovazim pro sve zaky hlavne male deti vsechno od www.usbornebooksathome.co.uk , je to velice popularni! A kdybyste mela zajem, muj muz se tu citi take velmi izolovany hlavne kvuli jazyku, tak se ozvete na danaharvey81@seznam.cz
Dana, dve deti
  • 
24.3.2009 13:28:36
U nas je situace stejna, ale mame dve deti, holka 3,5 kluk 2. Protoze starsi chodi do ceske skolky, tak u ni prevazuje cestina. Doma se ale take bavime jen anglicky. Dcera dela uplne stejne chyby tj, casuje po cesku anglicke slovicka.
Bohuzel, i kdyz doma se i ja s detmi bavim anglicky mala mne vzdycky casto odpovia cesky, jenom na tatu anglicky mluviciho reaguje anglicky. Kdyz jsme v anglii, tak se take s detmi a rodinou bavi anglicky.
Mimochodem, deti se spolu bavi vetsinou cesky i kdyz jsou doma. Jinak rozumi vyborne oba.
Take ucim anglictinu v materskych skolkach a na prvnim stupni, a nemyslim si, ze by to nestalo zato ani pro bilingualni deti. To ze se nauci nove pisnicky a rikanky,poslouchat pribehy, soutezit pozdeji naucit jak se co pise a cte vubec neni na skodu a aspon zjisti, ze to neni na skodu. Dcera na nektere moje hodiny chodi a velice ji to bavi!

24.3.2009 13:27:29
Musim priznat, ze me tento pristup fascinuje, ale jak jsem uvadela vyse, nedovedu si jej prakticky predstavit. Mateji, mluvite i pred dcerkou anglicky [tedy ne primo na ni, ale treba na sve rodice, pratele, na jeji kamarady] nebo jen s ni, nebo ji prekladate automaticky, co rikate jinym cesky? Jak to delate venku, treba v restauraci nebo na hristi, nebo poranu, kdyz jste unaveny? Nedovedu si predstavit stoprocentni zasadovost, ale jak jsem rekla, nemam s timto pristupem ani v okoli zkusenost, a to napr. ani u svyc. pratel, ktere by meli podle tohoto pristupu jejich rodice ucit od narozeni druhy, potazmo treti jazyk jinych kantonu... Rikam si, jestli nejde jen o cesky jev... Take si myslim, ze se jazykove znalosti u takto malych deti precenuji, nicmene Mateji za tu pili pred Vami smekam a drzim palce, aby to dcerce bylo jen k dobremu. A jeste douska - muj synek musi zvladnout 3 jazyky a ja ho spis lituji nez bych si a jemu blahoprala...
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 127 [Dalších 97 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.