| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vyjádření Hnutí za aktivní mateřství k případu úmrtí dítěte po porodu doma

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 788 [Dalších 768 >>]
Zuzana
  • 
16.3.2009 10:09:46
Tak to je vtipne, ale neni to tak. Samozrejme te to povinnosti nezbavuje. Spis to zpusobuje problemy napr. kvuli davkam statni socialni podpory, kde chteji rodny list. Ale napr. co se tyce pojisteni, tak je dite automaticky pojisteno od narozeni u matciny pojistovny, takze napr. tohoto neni potreba se bat. Pak je taky povinnost rodicu nahlasit dite na pojistovnu do nekolika dnu (myslim do asi 7 dnu), ale to staci splnit i bez rodneho listu (proste kdyz ho rodicum nevydali, tak s tim nemohou nic delat).
16.3.2009 7:57:47
Já bych se toho tak nebála. Protože, když ti odmítnou zaevidovat dítě, z hlediska zákona dítě neexistuje. Zbavují tě tím řady povinností, např. dítě nechat řádně oočkovat nebo posílat dítě do školy (do té doby se snad někomu v hlavě rozsvítí). ~t~
Zuzana
  • 
16.3.2009 2:11:51
To sice muzou, ale v totalitnim statu. V CR, coz by mel byt pravni stat, muze organ statni spravy postupovat pouze v souladu se zakonem. Obcana zadna kolonka formulare zajimat nemusi. Pro obcana jsou zavazne podminky stanovene zakonem a zadne podminky v zakone stanovene nejsou. Jenom ohlaseni narozeni ditete. A to je splneno. A jestli je dite nebo matka vysetrena lekarem, do toho nikomu nic neni a rozhodne nejsou povinni nic takoveho absolvovat ani dokladat. Pokud ma nejaka urednice pocit, ze je potreba zkontrolovat, zda skutecne porodila tato zena, tak to ma problem. Ze zakona na to nema pravo, stejne jako nema pravo pozadovat po otci geneticke testy o tom, zda je opravdu on otec a ne nekdo jiny.

Druha otazka potom je, jak se zachovaji takovi rodice, po kterych chce zcela neopravnene urednice nejaka dalsi potvrzeni. Bud bez jakekoli znalosti budou slepe poslouchat pozadavky pracovnice a prinesou potvrzeni od pediatra, od gynekologa a treba dalsi zbytecna potvrzeni jako potvrzeni o zamestnani otce, ridicke prukazy rodicu, doklad banky o zustatku na ucte, vypis z katastru nemovistosti a ja nevim co jeste. Takovym postupem ale ze sebe bohuzel delaji tak trochu hlupaky a taky nevyresi situaci dalsich rodicu, kteri prijdou po nich.
A nebo tito rodice neustupne a asertivne upozorni pracovnici, ze zakon mluvi jasne a zadne takove pozadavky nestanovi a ze oni si svoji povinnost splnili ohlasenim narozeni. Pokud to urednici nestaci, tak bohuzel bude nutne se obratit na vedouciho pracovnika, ktery by snad mohl znat zakony, pripadne pak na ministerstvo nebo na verejneho ochrance prav, aby zjednali napravu s neschopnymi uredniky.
MarkétaP + 4 dcerky
16.3.2009 0:26:55
Zuzano, bohužel je v tom zákoně ten pitomý dodatek "jiné doklady" a pod to prostě můžou schovat cokoli, klidbně u vysvědčení z první třídy, lze tam maximálně tento postup napadnout, ale oni ti ten RL vydat nemusí, dokud to celé nebude u konce ... tj. máš např také nepojištěné dítě ...
Zuzana
  • 
16.3.2009 0:20:11
Tak to je fakt drzost. Jedine reseni je nepristoupit na jejich nezakonnou hru a odmitnout dodat jakekoliv doklady, ktere nejsou predvidane primo zakonem. A zadne potvrzeni od lekare zakon nevyzaduje.
Pokud se dite narodi v porodnici, tak narozeni oznamuje lekar. Pokud mimo porodnici, tak oznamuji USTNE (primo v zakone to tak je) RODICE nebo jina osoba. Rozhodne ale neni nutne neco prokazovat lekarskym potvrzenim.
Tulka
15.3.2009 23:34:52
Tak jsme se zasmáli a já jdu,tak dobrou~:-D
zdravotnice porodnicodomorodka
15.3.2009 23:30:30
Kili, vážně, myslela jsem to v ZdN, že tam jsem měla jiný nick než-li na jiném servru a ironicky, včechny nicky domácích rodiček jsem já sama ~R^~R^~R^
kili
  • 
15.3.2009 23:27:54
když to říkáte, není vyloučeno, že tomu tak alespoň zčásti je, Vy jste mi v diskusi na ZdN napsala, že vystupujete pod vícero nicky, netušil jsem, že pod všemi
zdravotnice porodnicodomorodka
15.3.2009 23:25:22
kili, detektivní schopnosti teda nejsou silná stránka, vícero nicky, vlastně celé společné sdružení sympatizantek je jen jedna osoba s mnohočetnou poruchou osobnosti, zřejmě ~t~~t~~t~
kili
  • 
15.3.2009 23:21:44
to je ovšem Vás problém, vyvěrající možná z toho, že rozumíte věcem méně, než se pod vícero nicky snažíte předvést
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 788 [Dalších 768 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.