| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodili jsme v civilizované zemi

 Příspěvky 110 z 1075 [Dalších 1065 >>]
Jana Šímová
  • 
27.7.2009 11:36:18
No nevím, jestli se příspěvek přiřadí správně, ale ta hláška.... "jsme ženský , musíme něco vydržet" mě vážně nadzvedla ze židle. Co to je za nesmysl ????? Razím teorii, že kdyby někdy rodili chlapi, tak do týdne maj vymyšlený, jak porodit naprosto přirozeně, bezbolestně, bleskurychle a v lepší případě těhotenství zkrátit na pouhých 9 týdnů místo 3/4 roku .
kili
  • 
15.2.2009 16:49:17
nejspíše nechápete rozdíl mezi podmínkou a předpokladem
zdravotnice porodnicodomorodka
15.2.2009 15:33:23
Tulko, kili přeci z jakéhosi vnitřního principu zareguje na cokoliv, co napíši a sdělí, že to nebylo na mne.

Ano, nikdo této mamince nepřeje nic zlého. Naopak. Přeji jí, aby si uvědomila, že pro její miminko nebylo přirozené být jen v suchu a teple, že potřebovalo slyšet její hlas, tlukot jejího srdce, cítit její vůni, tak jak to mělo celých 9 měsíců.

Pokud si toto přirozené řízení světa maminky nebudou uvědomovat a nebudou se bránit nesmyslným rutinním separacím, bude to přinášet svá rizika.

Mmch v zahraničí je zcela běžné podporovat bonding i po CS, nikdo nikam děti neodnáší a neseparuje je.

Tohle ale kili nepochpí nikdy, protože mi již několik měsíců dluží odpověd na otázku, co vidí přínosného na pobytu zdravého novorozence na vyhřívaném lůžku po porodu, místo na matčině hrudníku.
Tulka
15.2.2009 15:12:07
Tak vy paní utěšujete protože patrně předpokládáte,ale vlastně jste nic neřekl~:(Kdybyste nepředpokládal,patrně byste ji neutěšoval.Utěšovat někoho tam,kde nepředpokládáte,by byla asi hloupost,ne?
kili
  • 
15.2.2009 14:53:35
pokud chápete kondicionál, pak byste měla i chápat, že jsem nic takového nenapsal.
Tulka
15.2.2009 14:26:10
Proboha,to snad nemyslíte vážně,že by tu někomu vadilo,že všechno dobře dopadlo?Opravdu překrucujete,co bylo řečeno.Já jsem nic takového Z žádného příspěvku nečetla~a~
kili
  • 
15.2.2009 14:14:15
Samozřejmě, že v nemocnici máte lepší možnosti diagnostiky a rychlejšího zásahu a samozřejmě jsou potřeby prvotní, jako je dýchání, bez nichž nic dalšího být nemůže.

Jestliže došlo k takové alteraci ozev, že byla indikována akutní S.C., pak to bylo nejspíše skrze poruchu tzv. vnitřního dýchání plodu. Nenechte se zmást bludy těch, kteří Vás vyzývají k rozmyslu a netuší, co alterace ozev plodu znamená.

Doma by se alterace ozev možná zachytila, možná ne, každopádně by záleželo na typu alterace a pak zejména na čase. Než dojedete do nemocnice, než ho tam vyšetří, to vše je ztráta času.

Vy jste jistě právem ráda, že za daných okolností vše dobře dopadlo. Někomu to může vadit, nic si z toho nedělejte.
zdravotnice porodnicodomorodka
15.2.2009 13:37:11
Malucko a taková maličkost, jako maminka, myslíš, že mu nechyběla, když s ní byl předchozích 9 měsíců pořád dohromady?

Mmch tvá hypotéza o smrti při domácím porodu je pěkný blud. Nepíšeš, proč jsi měla akutní Cs, co způsobilo synovy, zřejmě potíže se srdeční činností, miminko začíná dýchat samo až po narození. přemýšlej trochu, než napíšeš nějakou informaci o sobě a svém dítěti.

PA při domácím porodu většinou poslouchá naslouchadlem, nebo používá přenosného dopplera na sledování srdeční akce miminka, takže potíže by zcela jistě poznala.

kili
  • 
15.2.2009 13:01:16
máte zbytečnou starost, každý není pln zloby a nepíše s takovou rasancí jako Vy
Líza
15.2.2009 12:57:24
Fajn. Tak snad že by sis zbytečně neotloukal prsty.
 Příspěvky 110 z 1075 [Dalších 1065 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.