| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Věříte na obrázky?

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 127 [Dalších 97 >>]
Majoranka
27.11.2008 19:30:15
Mám autistickou dceru. S dospělými nemáme nejmenší problém, i když se dcera chová občas hodně "jinak". Totéž, ale nemohu říci o dětech, které ji neznají. Děti, ze školy a dříve školky se chovají úžasně.
  • 
27.11.2008 19:21:25
Váš příspěvek mě velice zaujal, píši bakalářskou práci o dětech s diagnózou autismus. Převážně se setkávám s dětmi, kteří nekomunikují verbálně. Poznala jsem jen velmi málo dětí komunikujících. Chtěla jsem Vás poprosit, zda by jste mi nemohla vyplnit můj dotazník, který potřebuji k dokončení bakalářské práce. Mnohokrát děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů a někoho kdo bude rozumět obrázkům. Děkuji Michala
Dotazník pro rodiče, pedagogy, speciální pedagogy a vychovatelé, kteří pracují s dětmi s poruchou autistického spektra
(dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad k vypracování bakalářské práce)
Dotazník je rozdělen na dvě části. První část se týká jednoho dítěte podle Vašeho výběru. Druhá část se týká komunikačních systémů, které používáte ve Vaší praxi.

I. část - Údaje o dítěti
věk:
diagnóza:

1) Jak dítě komunikuje?
a) verbálně
b) spíše verbálně
c) spíše neverbálně
d) neverbálně

2) Využívá ke komunikaci:
a) obrázky
b) předměty
c) fotografie
d) piktogramy
e) písmenka a psaná slova

3) Používá technické pomůcky s hlasovým výstupem? (např.:bigmack, pomůcka s hlasovým výstupem 8/32 vzkazů)

4) Používá ke komunikaci PC programy? (např.: ACKeyboard, Boardmaker, Altik, Méďa 99, Počítačové programy firmy LifeTool )

5) Používá komunikační tabulku?

6) Používá komunikační knihu?

7) Používá vizualizovaný denní režim?




8) Používá ke komunikaci jen několik slov / slabik / citoslovcí?
- přibližný počet slov:
- přibližný počet slabik:
- přibližný počet citoslovcí:



9) Používá znakovou řeč či znak v řeči?

II. - Obecná část

1) Jaké komunikační systémy znáte?


2) Znáte „Výměnný obrázkový komunikační systém?“ (dále jen VOKS)


3) Používáte VOKS?


4) Vyhovuje Vám VOKS?


5) Jaký komunikační systém Vám nejvíce vyhovuje?




Velice děkuji za Vaši ochotu a čas, který jste strávili nad tímto dotazníkem, jehož vyplněním jste přispěli k vytvoření mé bakalářské práce.

Michala Čádová
Tvoje horší já
27.11.2008 19:03:22
Jejda, ahoj.
To mě nenapadlo. Logopedka ve školce tvrdila, že je to v normě vzhledem k věku. Problém je, že bydlíme na malém městečku a dojíždět někam na specializovanou terapii je prakticky nemožné. Musím se pokusit o tom zjistit víc.
27.11.2008 18:49:56
Díky za zájem, Hanko (a dalším díky za pochvalu :-)) - jmenuje se Domov je místo, odkud tě nevyhodí, a dá se koupit tady: http://www.samuelcz.com/shop/index.html?pod=_15232.htm
27.11.2008 17:39:01
Jen jestli se nepohybuješ vzrcadlové síni, Rybko~;) Já s nimi pracovala a reakce znám kupodivu dost odlišné od těch Tvých~j~
27.11.2008 17:29:27
Má dysfázii, poruchu řečového centra. Tvůj syn sice může být autistický, ale nemusí. Dysfázie je dys-porucha jako třeba dyslexie. Děti špatně kreslí a proto nemají kreslení rády, mluví v agramatismech, mohou mít potíže s motorikou, atd. Pokud rozumí a jen špatně mluví, je to spíš dysfázie expresivního typu, pokud dobře nerozumí, může to být receptivní typ. Většinou je ale smíšená, i když můj syna má třeba jen ten expresivní typ. Chtělo by to vyhledat dobrého logopeda, aby se na syna podíval, zda to skutečně není dysfázie. Chodíme na logopedii, na program pro děti s dys-poruchami Maxík a na rehabilitaci motoriky. Pokud by to byla dysfázie, měli byste začít s nějakým cvičením co nejdřív, aby neměl problémy se školou.
27.11.2008 16:25:47
No, upřímně řečeno, ve Florencii je celoročně tolik turistů, že bych tam netahala "běžné" dítě, natož autistické. ~;)
27.11.2008 15:59:00
Ahoj Maceško,
ani jsem si to s tím cestováním neuvědomila, kamarádka s tou autistickou dcerou to má stejné. Tak možná aspoň nějakou tu galerii, jak tu někdo psal...
Každopádně vám moc fandím - mimochodem, nenapsala bys mi prosím název tvojí knížky, co tu o ní všichni tak bezvadně píšou? Myslím, že by se mi to mohlo líbit ;-) Díky
zuni
27.11.2008 14:46:58
"No tak já třeba nejsem vůbec zasvěcená, Macešky články na toto téma pokládám za poezii a jev zvaný autismus znám tak maximálně od Dustina Hoffmana.
Ale zdá se mi normální akceptovat odlišnosti " to je přesný. Někdy si taky připadám jak autista. Faktem je, že každý máme svůj svět a své odlišnosti... A já radši své dítě přijmu, i kdybych si mohla třeba koutkem mysli říkat, že je "cáklé", než abych se chvástala tím, jak ho nechápu a že je to blázen........
zuni
27.11.2008 14:43:11
ufff, Rybko, já tě sice neznám, ale fakt se stydím... že jsou takoví lidé, co vypustí z úst to co ty.......

A maceško, že tě to neraní, to hluboce smekám...... ~n~ tohle mě fakt dostalo, jak tohle může někdo říct...... ~;((?
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 127 [Dalších 97 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.