| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Školka - neškolka

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 450 [Dalších 430 >>]
  • 
17.10.2008 20:39:14
to je přesně to o co tu jde,on třeba Průmyslovej palác znamaená pro opravdový Čechy hodně...je to jako kdyby vyhořelo Národní divadlo,víš...,ale protože tu nežiješ tak ti to může být jedno...

a co se týká toho protiřečení-to není pravda já jsem tvrdila,že tu nejsou takové podmínky,které by matce at je jak doma s dítětam 6 měsíců nebo 3 roky podmínky,a to jste zase četly špatně vy...takže ty argumenty,že české matky sedí doma s dětma na zadku za pěníze státu,jsou stejně nemožné.Já jen trvdím,že by tu měl být systém,který by pomohl rodině i po 3 letch,né pěněžně,ale tím,že můžou jít na čásečný úvazek do práce, tak aby se jim to peněžně vyplatilo,protože pokud půjde kdykoliv do té práce,jestli po 6 měsících nebo po 3 letech,tak musí jít na 8 hod,pravidelné pracovní doby a víc...,protože to jinak nejde,a protože to tu tak je,proto je pro mně tato debata někde jinde...mám za to,se tu mělo diskutovat o nemožnosti umístit slušně dítě do školky i v tech 3 letech...a pak ty chudý maminky musí možná víc dřít,aby si vydělaly aspon polovinu toho co má matka, která je na polovičním úvazku.Nejspíš protože kdyby ne, tak v té práci není od nevidim do nevidim a je radeji o 2 hodiny nebo dýl se svými dětmi.tak jako ty Kimmy.vy si opravdu myslíte,když si za celý úvazek v práci ženská nebo chlap vydělá 10000,takže by mohl pracovat na ČÚ...
kreditka
17.10.2008 19:15:07
No je to asi jiná nátura, věř tomu, že české matky, kdyby se nejednalo o obživu by s dětmi byly doma jak dlouho by to bylo potřeba....

Divíš se, že v ČR zaměstavatelé neberou lidi na částečný úvazek - no u vás to asi není lepší, když vzdělané matky jen proto, že nejsou místní musí sedět doma na prdeli a děti strkat do jeslí, jen aby ostatní neřekli...
Kimmy, 2 deti
  • 
17.10.2008 16:51:21
Dekuju Hanko, napsala jsi to naprosto presne. Nemam co dodat.

O fetacich a Prumyslovem palaci se dohadovat neminim...

Hezky vikend!

Kimmy
sextánka
17.10.2008 14:51:00
Lulu, tvé příspěvky mě vyprovokovaly zase něco napsat. Podle mě už si protiřečíš, resp. nadáváš na všechno a na všechny.
Vychvaluješ, jak to bylo za dob tvé babičky dobré, v tomto případě respektuješ i rozdělení chudých a bohatých, v současné době však spíláš na to, že bohatší mají na soukromé školky a chudí "musí" do státních. Bohatí by podle tebe neměli mít nárok na rodičák, protože už mají dost, potom spočítáš, že kdyby tvůj muž vydělal víc peněz, platili byste ohromné daně. Ti "bohatí" ale taky odvádějí státu obrovské peníze, až by ses divila. A ti, kdo si vydělají více peněz, to většinou taky nemají zadarmo, můj muž pracuje normálně v práci a potom dlouho do noci ve své firmě, aby nás uživil.
Já jsem tu celou dobu obhajovala maminky, které pouze v dobrém úmyslu využívají systém, který tu je, protože jsem měla pocit, že Kimmy si myslí, že ho pouze zneužívají. Já sama jsem taky byla se svými dětmi do 3 let jejich věku doma, vždy jsem si však domluvila v práci, že jsem tam na 1 den chodila. Chápu, že to nejde každému, ale já jsem se hodně snažila, omezení to pro naši rodinu určitě bylo, ale protože jsem mohla díky rodičáku být se svými dětmi tak dlouho doma, potom si nestěžuju a respektuju, že mé děti musí do školky. Chodí normálně do státní školky, babičky ani paní na hlídání nemáme. Ani hospodyni. I když díky tomu, že jsem s prací byla pořád v kontaktu, mi zatím umožnili částečný úvazek.
Kimmy se ti snaží vysvětlit, že systém tady je špatný. Když ti stát dopřává být do 3 let doma a dává ti za to peníze/což není nikde jinde na světě/, nemá potom prostředky na to, aby bylo ještě více státních školek, na to, aby motivoval zaměstnavatele k vytváření částečných úvazků pro maminky apod. A všechno se vším souvisí. Takže kdyby byla anketa o tom, jestli maminky chtějí částečné úvazky, určitě by byly všechny pro, ale prostě musí být něco za něco. I doma když vynaložíš více peněz na jednu věc, na ostatní ti zbývá méně.
Andrea
  • 
17.10.2008 14:35:59
Pokud uvažuješ takhle, tak můžeš doma nechat i čtyřleté dítě, i to se umí převléct, sníst namazaný chleba a zavolat mamince, obecně vzato, je ale dospělý nebo desetileté dítě mnohem líp vybaven odhadem, úsudkem, rozvahou a zkušeností. Docela mě to zarazilo nechávat šestileté dítě po celý den, co jsem v práci bez dozoru, tak jsem se zeptala na názor čtyř na sobě nezávislých lidí a nikdo ani na vteřinu nepřipustil, že by takhle hazardoval se zdravím a životem dítěte. Ale asi nemá cenu se o to přít, pro mě je to obrovská nezodpovědnost.;((
  • 
17.10.2008 14:10:47
jestli tady,když si za všechno můžem tady sami,můžem i za vyhoření Průmyslového paláce,protože tahleta diskuzeje je o ničem.
Já vím proč se nemám dotěchto debaty zapojovat spíš jsou mi k smíchu,protože tu sedí jen ti samí žvanilové...
tak jak na ostatních diskuzích.že já se do toho zapojovala,protože vidím,že někdo tu napíše nějaké téma a někdo druhý to převrátí...to myslím,že se tu mělo diskutovat o systému školek,a né o nadstandartní péče sttátu maminkám...

Tady kdyby se mluvilo o RP,věřím,kdyby tady byly povídání na téma chtěli byste aby v republice fůngoval částený úvazek,tak jak to funguje v civilizovanějších zemích...tak věřím,že by po tom ty maminky sáhly...jenže tu nesjou a debata je o něčem jiném.

Kimmy, 2 deti
  • 
17.10.2008 13:40:22
Lulu - za dob nasich babicek nebyl trilety RP a naklady na rodinu byly asi o dost nizsi - nikdo nemel pocitac, mobilni telefony, auta byla spis vyjimecna - a tak dale a tak podobne. Nechces snad srovnavat zivotni uroven padesatych let a soucasnosti, ze ne?

"tady stejnak se mluví o tom,že jsou ženský za státní peníze doma vydržovány 3 roky...a o ničem jiném to tu není...češkám to vyhovuje,maminkám v zahraničí né.Jka by mohlo češkým mamnikám vyhovovat,že jsou sice tři roky doma,ale pak se můžou uhonit,kvůli sistému,který jim neumožní dát détě rozumně do školky,tak oby byly všichni spokojení..." - to neni pravda - ja treba mluvim o tom, ze podle mne by se ty matky nemely honit, ale to by se nejdriv ten system musel zmenit. Ceske matky chteji tri roky RP a pak jeste skolky, tak aby byli vsichni spokojeni. Ja si myslim, ze dite, ktere chodi do skolky od tri let na cely den, spokojene neni. A navic ty sama jsi rikala, ze hledas castecny uvazek a nemuzes najit - tak s tim systemem asi az tak moc spokojena nejsi.

Naprosto souhlasim, ze soucasti zmeny by mely byt danove reformy tak, aby lidi pokud mozno nedostavali vysoke davky, ale to, co si vydelaji, by jim zustalo. Ale opet - pokud se lidi nebudou o zmenu snazit, tak se nic nestane. Ale na druhou stranu si ty musis uvedomit, ze v tech ctyrech tisicich je zahrnuta zdravotni pece pro tveho muze, tebe samotnou a jeste vase deti - to mi teda zas tak malo nepripada ... a jeste byste dostavali dalsi davky, kdyby treba muze prejelo auto a nemohl by pracovat... Opravdu je ten cesky system hodne stedry.. jen to spousta lidi nechce videt.
  • 
17.10.2008 13:25:16
Joo a maličkost,s tím rodičákem,je fatk,že třeba za dob mojí babičky si taky nežili buh ví jak,ale do školy děti chodily,dostaly učebnice,protože musely,a že by to byly školy soukromé...sice to byly jiné podmínky,ale taky to fungovalo...jo byly i takové co tam chodily ty vybrané zabezpečené deti,ale v tom případě nechodily s temi chudými.A tech bylo ponekud víc.A matky byly doma,otcové vydělali peníze pro celou rodinu...takže e to spíš o peněžní částce toho druhého,jinak bysme se tady o tom nebavili...

Taky se chci zastat tech školek,tam jsou taky maminky od maklých dětí,takže je blbost,aby byly tak dlouho otevřené...spíš by tu měla být možnost,třeba školek i odpoledních,to zanemá,že pokud má matka práci,třeba odpoledne,protože dopoledne ji těžce hledá,nebo jdou směny obou rodičů tak že by to dítě bylo ve školce od nevidím do nevidím,tak proč by tam to dítě nemohlo být,třeba od 12 do 16.hod.To by tomom vyhovovalo víc,přece jenom protože že dítě musí být ve školce od 8 do 16 hod,protože tam prostě musí být najpozdeji v tuto dobu,tak je to naúkor toho dítěte.Když jsou rodiče našměny tak přece můžou dítě zavést do školky na dobukdy je to pro ně dobré a stačí to.To je přece stejné chůvu pro dítě si taky najmu jen na ten čas co nejsem doma potčřebuji jít do práce...tak by měly fůngovat i školky...a zase by to vyřešilo spoustu problémů...kam s dítětem...ale tady stejnak se mluví o tom,že jsou ženský za státní peníze doma vydržovány 3 roky...a o ničem jiném to tu není...češkám to vyhovuje,maminkám v zahraničí né.Jka by mohlo češkým mamnikám vyhovovat,že jsou sice tři roky doma,ale pak se můžou uhonit,kvůli sistému,který jim neumožní dát détě rozumně do školky,tak oby byly všichni spokojení...

Ještě jeden názor-můj muž sice donese domů těžce vydřených 10000,ale až kdy mu z daní a pojištění od počítaj 4000.Kdyby vydělal víc ,tak by asi taky víc odečetl.to zanmená,že pokud ,ta pěníze co odečtou jde do daní,ze kterých se platí ta naše mateřská,tak podsttě je to ta částka,kterou on odečetl,a pak až půjdu já do práce tak bude naše rodina až do důchodu jastli se ho dožiju,odvádět minimáně 10000 daní měsíčně....takže podstatě ty pěníze které dostane maminka,která je 3 roky doma,jsou ty vydělané prací-nebo pak až do ní na ty úžasný směny dojde...Chce to tak trochu umět přemýšlet i takhle,jak to je...potom se tu namáme o čem bavit
Kimmy, 2 deti
  • 
17.10.2008 13:19:43
Lulu - taky neni jen "jedno" zahranici - v ruznych zemich to funguje jinak - u nas jsou skolky soukrome, ale zdaleka ne kazda stoji 15 000 Kc/mesicne a jak uz jsem psala, jako kompenzaci absence statich skolek stat vyplaci rodicum prispevek na kazde dite. To mi prijde naprosto v poradku. V jinych zemich jako je treba Francie existuji statni skolky a jsou plne... Statni skolka neni prezitek - ale proste v ruznych zemich to funguje ruzne. Nicmene pokud stat hradi statni skolky, tak zas nepridava jeste nekolik let dalsich statnich davek.

Tam, kde statni skolky nejsou, jaksi rodice nemaji na vybranou. Tam, kde statni skolky jsou, ale rodice je davaji do drahych soukromych skolek, je otazka osobnich preferenci - vzdycky zalezi na tom, co ta skolka nabizi - treba ta nase drazsi ma velkou zahradu a je ve slepe ulici - my tomu davame prednost pred levnejsi skolkou na sidlisti.

CO se tyce "vizitky" rodicu - nepochybuju, ze i v CR se najdou snobici, kteri si zakladaji na tom, do ktere soukrome skoly jejich dite chodi - to urcite neni Cechum jakozto narodu nijak cizi...

Takze - v zahradnici "nejde o to, aby deti prevazne chodily do soukromych skolek" - je to otazka, jake tam vubec maji rodice moznosti.

  • 
17.10.2008 13:05:43
mám dotaz,takže v zahraničí jde převážně o to,aby děti chodily do soukromých školek,proto ty matky musí do práce aby na ně měly.U nás jsou taky soukromé školky,ale do těch chodí jen malá část dětí,které si to můžou dovolit a nemyslím,že kdyby matkám vzali RP,tak ty děti šoupnou do soukromýh školek.Tak mi něco říká,že státní školka je přežitek,to potom chápu proč to tam tak funguje.A nebo v těch státních se o ty děti neumí postarat???
To snad né...takže je to spíš vyzitka rodičů,moje dítě chodí do soukromé školky,nezapadlo by do kolektivu..tak potom ty děti lituju.U nás syce taky děti řeší co maj na sobě a kde jim to rodiče koupí,ale dožít se doby,kdybych měla dát dítě jen kvůli tomu,aby někdo neřekl,že tam nechodí,se chci.Já bych v naší republice volila školku soukromou v případě,že by nevyhovovala mým dětem co se týká schopnosti zajistit mému dítěti,nadtsndartí péčí-třeba postižené-protože mi ho do státní z nejakých důvodů nechtějí vzít nebo se tam o něj nepostsrají z jiných důvadů.Ale to tak fůnguje i u škol,a je zde snad poměrně dost škol státních,které pracují, tak jak maj,to znamená,že jsou tu pro děti.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 450 [Dalších 430 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.