| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dětské oslavy narozenin v Británii

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 78 [Dalších 58 >>]
21.6.2008 9:38:41
No, nevím, jestli bych na podobný cirkus měla nervy...nějak mi ty ta česká varianta oslavy s pěti kamarádkami/kamarády, kterou jsem jako děcko praktikovala sedí víc.
Nehledě na to, že oslavy (nejen vlastní) se pěkně prodraží....
DENISA
  • 
20.6.2008 15:07:08
Ja mluvim ze sve zkusenosti z US, byla jsem tam na par detskych party a rodice meli basement ci hernu, deti tam radili, rodice jim pripravili tema ci hry, ale i jim zbyla trocha casu na pokec. Chtela jsem pro ne usporadat to same, ale meli jsme maly byt a bylo to uplne o necem jinem. At jsme se snazili sebevic, prostory byli limitujici a v tom naslapanem davu nebylo mozno deti usmernit a moznost rodicu si vzajemne pokonverzovat. Vzhledem k predpovedi jsme pocitali s hranim deti venku, ale predpoved nevysla. Pro priste vim, ze s malym bytem male party a nebudu moci pozvat vsechny, co zvali nas.
DENISA
  • 
20.6.2008 14:57:57
Tak tohle je super napad, materske centrum je pro deti jako delane a oslava urcite je 100x lepsi nez v omezenych prostorach nasich pidibytu.
20.6.2008 14:52:20
Ahoj holky,
je to uz par let, co ziji mimo CR, kterou miluji - tim chci rict, ze miluji jeji vuni, kopecky, pikao apod.. Velice rada se vracim ke sve rodine a pratelum. Cestovani mi pomohlo nahlednout do jinych kultur a ja pomalu zjistovala, ze existuji veci kolem, co jsou nekdy prijemnejsi, nez ty - ze kterych pochazim.. A to jsem mela nadherne detstvi..
Ze zkusenosti se nebranim nicemu novemu - proc? V Britanii jsem zila 5 let. Vim, o cem se v tomto clanku pise, vcelku to sedi ;).. Vy, co tento zpusob oslavy kritizujete, divate se na nej ze zpatneho pohledu. Veskere ono deni je delano s laskou k diteti. Radi napisete pozvani pro jeho pratele, radi napisete dekovne karty - i kdyby jste je meli sami vyrobit.. Neni to takova financni kolize, zalezi na financich rodiny. A vite co je na tom vsem naprosto nejuzasnejsi - at je oslava ""slepena, jak jen to jde"" a nebo plna ""hogo fogo veci"" - deti i jejich rodice si ji zkratka uziji. Nikdo nikoho nekritizuje, nikdo se nad nicim nepozastavuje.. Zazila jsem spoustu takovych ""narozenin"" a .. nic jineho vam nezbyte, jen usmev na lici.. a vyskani jeste na par dni v hlave :)))..
Kazdy mame jiny pohled na svet - jestlize nejde o zivot - uzijme si jej ;)))..

Kdyz ted natuknu Vanoce, jiste budu roznesena na kopytech, ale..
Vyrostla jsem na Jeziskovi a zlatem prasatku, miluji tradice.. me deti, poznavaji i Santu Klause. Jenze v jine zemi a jine atmosfere, ktera kolem voni obrovskym ocekavanim ;))).. Tezko diteti vysvetlite, ze ""k nam domu prijde nekdo jiny"".. Vanoce jsou zkratka svatky klidu a miru a ""velkych"" detskych oci ;)..

Mejte se moc krasne

iviv
  • 
20.6.2008 13:27:41
Ziju 3.roky v Anglii, mam 4.letou dceru. Rada bych se vyjadrila k tomuto typu narozenin. Jako prava ceska si myslim, ze to ceske zvyky jsou hold nase zvyky, ktere vestinou preferuji. Ale po case vidim i ty lespi stranky. Myslim si, ze tady jsou narozeniny opravdu narozeniny deti a ne dospelych. U nas byli oslavy na dennim poradku a bylo to moc fajn, ale na druhou stranu rodice se vestinou stresuji, co upect, uvarit, uklidit a nachystat, aby Vas nakonec nekdo nepomluvil. Tady je to o detech, rodice jsou primoni-jedi, bavi se, mnohy se z drivejska neznaji. Deti maji moznost vyradit si na nachystanych hracach ( trampoliny, skuzacky, atd) bez toho, aby jej rodice napominali, at to nebo ono nerozbije. To jidlo, ktere se podava-je pravda na zamysleni-ale na druhou stranu, jsou to prece narozeniny a na tech s racionalni vyzivou nepocita. V klidu jsou tedy deti a rodice. Ti po skonceni neresi uklid a jdou v klidu domu-pozorovat, jak si dite rozbali darek.
Proste oslava ditete, je oslava vsech a bez stresu. I kdyz zaplaceni tak neco stoji. Obcesrtveni ale neni zase tolik, jak jsme zvykli u nas, ze se kolikrat prohybali stoly. Tady nikdo neocekava hody.
  • 
20.6.2008 13:25:52
Ziju 3.roky v Anglii, mam 4.letou dceru. Rada bych se vyjadrila k tomuto typu narozenin. Jako prava ceska si myslim, ze to ceske zvyky jsou hold nase zvyky, ktere vestinou preferuji. Ale po case vidim i ty lespi stranky. Myslim si, ze tady jsou narozeniny opravdu narozeniny deti a ne dospelych. U nas byli oslavy na dennim poradku a bylo to moc fajn, ale na druhou stranu rodice se vestinou stresuji, co upect, uvarit, uklidit a nachystat, aby Vas nakonec nekdo nepomluvil. Tady je to o detech, rodice jsou primoni-jedi, bavi se, mnohy se z drivejska neznaji. Deti maji moznost vyradit si na nachystanych hracach ( trampoliny, skuzacky, atd) bez toho, aby jej rodice napominali, at to nebo ono nerozbije. To jidlo, ktere se podava-je pravda na zamysleni-ale na druhou stranu, jsou to prece narozeniny a na tech s racionalni vyzivou nepocita. V klidu jsou tedy deti a rodice. Ti po skonceni neresi uklid a jdou v klidu domu-pozorovat, jak si dite rozbali darek.
Proste oslava ditete, je oslava vsech a bez stresu. I kdyz zaplaceni tak neco stoji. Obcesrtveni ale neni zase tolik, jak jsme zvykli u nas, ze se kolikrat prohybali stoly. Tady nikdo neocekava hody.
Tera+4
  • 
20.6.2008 12:07:11
Je :-), aspoň já souhlasím. Konzum na 3. Nic proti oslavám, ale žádné dárky, jen takový "dětský mejdan" pro všechny kamarády.
Ráchel, 3 děti
  • 
20.6.2008 10:59:41
já to pochopila tak, že tam nejsou přes noc.
Simča
  • 
20.6.2008 10:16:24
U nás už se to dělá vcelku běžně, alespon dcery(obě) se už s tímto způsobem oslavy několikrát setkaly.Oběma se to samozřejmě strašně líbilo,na jednu oslavu byl pozvaný klaun, na druhé se hrál bowling a na závěr,když jsme si my rodiče pro děti přišli,jsme si zahráli i my.Bylo to moc fajn,ale určitě finančně hodně náročné,tudíž ne pro každého.S tím občerstvením to naštěstí nebylo tak hrozné jako v UK,bylo tam hodně ovoce,zeleninový salát,malinké šunkové chlebíčky,tyčinky, křupky a dort.A dárečky si nakonec odnášeli všichni.
20.6.2008 8:56:46
Ještě dodám, že samozřejmě připravujeme pro děti souteže, jinak by se i to mateřské centrum otřásalo v základech. A nakonec uklízejí úplně všichni, děti i dospělí. V organizaci se skoro nepozná, čí dítě slaví narozeniny, s přípravami a průběhem oslavy si pomáháme navzájem, základ je samozřejmě na rodičích oslavence.
Ještě jednu výhodu to má, postupně se tvoří skupinka skalních kamarádů našich dětí, tak já víceméně znám spoustu jejich kamarádů a spolužáků a jejich rodičů, které bych jinak asi nepoznala.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 78 [Dalších 58 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.