| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí v Ostravě

 Příspěvky 110 z 1185 [Dalších 1175 >>]
Verunka.C 2 děti
  • 
27.1.2009 23:58:10
Je to už dlouho - rodila jsem v Opavě mně odvezla sanitka do porodnice v 17:00 h to jsem mněla bolesti co 7 minut -- v porodnici - nepříjemné- neosobní přijetí --- vypisování lejster -- bez vysvětlení co se se mnou bude dít --pak převléknout -- a někam jsem šla do zadu do komůrky s mycími prostředky a tam na mně ženská vypadající jako uklízečka houkla ,ať si sednu a rozkročím nohy-- vytáhla břitvu a dřela mně tupou břitvou -- já jsem byla z toho v šoku -- nakonec otřela mi to oholené smrdící hadrem -- poslala mně do vedlejší místnosti kde na mně vybafla jiná ženská ať se obrátím zády a předkloním -- proč --ale to už mně předklonila a vrazila mi do zadnice hadici s krystýrem-- dost to bolelo a navíc mně pálilo to oholené -- a hned jsem vlastně běžela na záchod --asi 4x -- pak bez nějakého vysvětlení mně zavedli na chodbu před hekárnu -- mohla jsem na laviici sedět nebo stát u ní -- dál už byl porodní sál byla tam jedna maminka co už šla rodit -- tak jsem zůstala sama -- zakázali mi i pít -- tu lavici mi povlékli a zůstala jsem na té chodbičce přes noc -- bylo mi zima -- byla to dlouhá noc--- bolesti jsem měla co 7 minut stále stejné --pálilo mně oholení -- bolela mně zadnice -- mněla jsem hrozný hlad - a do rána jsem nezamhouřila oči -- ráno mně prohlídl nevlídný Dr. Pavlík -- a nevrle řekl ,že to bude za dlouho -- a že se pomalu otevírám -- ze sálu se ozývala sténající maminka -- a když už to sténání bylo tak strašidelné --pak náhle utichlo -- kolem mně prošel divný chlápek s cigaretou -- bolesti sílily -- chtěli po mně moč-- neměla jsem ani z čeho -- tak mi vynadali -- bylo poledne --trápil mně hlad -- šla jsem v mrákotách na vc a napila jsem se trochu -- bez jídla a pití už jsem byla celý den -- přišly nové 2 maminky čekatelky -tak mně vzala sestra na prázdný porodní sál --- myslela jsem ,že už brzy porodím -- už jsem mněla bolesti celých 24 hodin -- přišel znovu ten zamračený doktor a řekl, že si ještě počkám -- musela jsem mít nohy na těch železech a ležet s roztaženýma nohama -- kousek dál byl stůl kde popíjely sestřičky kávu a bavily se vesele jako v hospodě --mně si nevšímaly -- jen jednou za hodinu se na mně podívaly -- když se jim zdálo že moc hekám a beze slova odešly se bavit-- byl už večer a ten zlý doktor už odešel --byla jsem zesláblá nevyspaná -- úplně na mně šly mrákoty -- nikdo mi nic nevysvětlil -- co se mnou bude dít -- na chvíli jsem vysílením usnula a tom mně probudil kouř s cigarety -- překvapeně jsem otevřela oči -- a s těma sestřičkama tam seděl chlap s cigaretou- podle jeho vyzáže a komunikace se sestrama - lékař to být nemohl -- koukal mi přímo mezi roztažené nohy -- zařvala jsem hrozně -- co tu vůbec děláte -- co mi čumíte mezi nohy -- sestra se zvedla a řekla směrem ke mně -- pan vrátný už odchází -- bylo to hrozně ponižující -- v takových bolestech - vyčerpaná totálně -- bez vysvětlení co se mnou budou dělat -- bylo 21 let -- bolesti sílily -- mněla jsem už kontrakce 28 hodin a neměla sílu -- konečně nad ránem přišli 2 lékaři a zjistili , že jsem tak slabá , že už nic ze sebe nevytlačím -- nasadili mi kapačku pak se mi oba opřeli za břicho a tlačili malé ven --v tu chvíli ucítila jsem hroznou bolest jak mně nařízli a pak už jsem uslyšela pláč mojí malé holčíčky -- bylo 5:00 ráno ukázali mi ji a pak skoro jsem omdlela -- křísili mně dlouho -- vidělajsem jen obrysy --zrak mi někam odešel a v polospánku jsem cítila jak mně někdo sešívá -- když to hodně zabolelo --tak jsem se probrala -- a zase jsem usínala -- pak jsem ležela na porodním sále a otevřeným oknem na mně foukal ledový vzduch --nikdo tam nebyl --mněla jsem na sobějen plátěnou košili a prostěradlo -- zmodralou zimou mně někdo někam vezl --neviděla jsem -- nechli mně spát jen 5 hodin -- vidělajsem jen obrysy nějaké ženy která chtěla abych vstala --- řeklajsem že nedokážu vstát -- byla jsem 45 hodin bez jídla a pití -- porod. bolest. víc než 28 hodin -- sestra mně zvedla a posadila -- pak mi nařídila abych spustila nohy dolů s postele -- já nemůžu --omdlím -- nic se vám nestane --pak už jen můj pád najednou tma a probrala jsem se na zemi - praštila jsem se do zad-- tahala mně zpět do lůžka -- museli mi dát prkna do postele protože když se postel měkká prohnula tak jsem skučela bolestí v zádech -- nechali mně naštěstí 1 den ležet -- dovezli mi malou co 4 hodiny -- Lenka moc plakala -- stažená se svázanýma ručičkama -- podařilo se jí vždy vytáhnouty si ručičku a bojovně sevřenou v pěst -- sestra ji zlostně tu ručičku cpala spátky pod ten divný hadr -- když jsem to viděla -- úplně jsem ztratila řeč -- miminko pár hodin na světě -- no to se k narozenému telátku chovají i líp -- to celé mi připadalo jako kriminál -- večer 22.30 bylo poslední kojení -- pak stát frontu na páchnoucí koupelnu 23.30 jsem usínala zděšená a stále slabá -- budili nás ve 4.30 -- tak že na spánek bylo 5 hodin -- umýt , změřit teplotu -- odebrat krev -- při tom jsem opět omdlela -- jediné světlé chvilky byly když mi malou přivezli -- nechtěla mi moc pít -- nevěděla jsem jak na to -- až mi jedna paní doktorka ukázala jak -- počítala jsem hodiny jak dlouho v tomhle kriminále musím ještě vydržet-- od kojení do dalšího kojení jsem se pokoušela cvičit a nemyslet na to , že jěště 2 dny -- po 4 dnech mi oznámili ,že můžu o poschodí níž do okna , že přišel manžel -- 3 minuty -- sotva jsem mu rozuměla co říká a už mně hnali pryč -- že čekají další maminy -- jednou večer jsem na chodbě uslyšela odněkud zdola televizi -- v tomhle kriminále něco tak normálního -- na tom poschodí byla železná brána a jak jinak než zamčená -- ta představa ,že tam dole je něco normálního --byly tam maminky na udržování --přelezla jsem tu bránu zamčenou a šla jsem za normálníma lidma -- seděl tam můj gynek. ošetř. lékař a ten mi řekl pojď sedni si ke mně budem se spolu dívat -- řekla jsem mu-- řekněte mi kde to jsem -- v kriminálu musí být líp -- četl jsem tvoji zprávu -- no tys dostala zabrat -- je škoda ,že jsem neměl službu a mně se ulevilo -- přiběhla tam sestra -- ale když mně viděla sedět s lékařem - nedovolila si nic -- potom jsem přelezla zpátky tu bránu šla jsem spát --mněli propouštět domů tak jsem se třepala nervozitou kdy mně už pustí -- jenže dostala jsem horečku a teplota stoupala -- nakonec mně napadlo jít se osprchovat -- v té sprše ze mně vypadl krvavý páchnoucí tampon a spoustu tmavé krve -- doktor co mně šil zapomněl ho vyndat - byla jsem aspoň ráda , že si ve mně nezapomněl nůžky -- horečka začala klesat -- ale domů --domů jak to znělo - jsem nemohla - musela jsem zůstat 1 celý den -- protože máme v rodině srůst prstů na nohách --jen taková kosmetická vada -- ptala jsem se sestry --zda nemá srostlé prstíky -- odbyla mně , že ne -- nesměli jsme děti při kojení rozbalovat -- trvalajsem na tom ,že ji chci rozbalit -- nelíbilo se jí to ,ale rozbalila jsem malou a měla náš rodový znak taky --sestra něco zakoktala ,že si nevšimla-- a konečně domů -- nekonečné čekání na sanitku a pryč z prostředí kde se kemně chovali hůř než k dobytku --kromě mého lékaře gynek.-- protože už byla napsaná propouštěcí zpráva -- ujížděla jsem pryč a dlouho se mi zdály sny o porodnici a probouzela jsem v noci spocená hrůzou -- dodnes se nedokážu s tímto hrozným zážitkem vyrovnat -- kdyžjsem šla rodit podruhé -- odmítla jsem krystýr i to oholení -- a nedala jsem se odbýt - ani zastrašit - dá se to srovnat s koncentračním táborem - tam člověk taky nic neznamená - rozhodujou o mně beze mně -miminko pro které je důležité mít první hodiny u sebe vám seberou a kojení je společné na pár minut- nemohli jsme si dítě ani rozbalit podívat se jak vypadá -bez návštěv - Verunka C.
  • 
9.4.2008 9:08:18
Ahoj! Já teď čekám své druhé miminko, jsem ve 32. týdnu a mám taky dost nepěkné zkušenosti z porodnice v Ostravě.Jsem rozhodnuta se nenechat tak odbývat, jako prvně. Jen kvůli tomu, že tam neměli dostatek místa a personálu! Všem držím palce a určitě si nenechte do toho, co jako matky cítíte za správné, mluvit!!! Soňa
19.2.2008 12:49:01
Zdravím všechny těhulky a hned na začátku podotýkám, že není vůbec třeba bát se porodu. Paní z článku porod v nemocnici popisuje tak, že být těhotná, tak snad fakt radši odsouhlasím císaře, abych nic radši nevnímala. Je pár věcí, se kterými souhlasím, že musí být nepříjemné. To je když doktoři přijdou nic neřeknou a zkoumají a projednávají. myslím, že když přijde doktor, PA a vůbec kdokoliv k rodičce, měl by jí informovat o jejím stavu a říct jí, jaké jsou možnosti a co budou dělat. V mnoha případech je to stejně plat prtný, páč rodička přes bolesti ani nevnímá. Každopádně nárok na to má. Ještě víc by mi vadilo, kdyby mi miminko přinesli až druhý den po porodu bez jakéhokoliv vysvětlení. Je jasné, že pokud to zdravotní stav miminka nedovoluje, tak bych to neřešila, ale jako matka alespoň na to vysvětlení právo mám. Ale co se ostatních info týče, tak si myslím, že to je uplně normální průběh porodu. Já měla teda porod vyvolávaný, protože jsem dlouho přenášela a bylo riziko, že by se miminku něco stalo. Ani na chvilku mě nenapadlo protestovat proti "chemii". Nebylo mi z té představy dobře, ale cokoliv pomůže miminku, je dobré. Co se probíhajícího porodu týče, dostala jsem veškeré léky na roztahování dělohy, které jsem dostat mohla. Přístroje na sledování miminka jsem taky "vyzkoušela" všechny. A byla jsem šťastná, když se "do mě" někdo přišel podívat, abych věděla, zda-li se porod pohl nebo ne. Nakonec malinký po dlouhém 3/4hodinovém tlačení vykouknul na svět. Taky mě šili. A na oddělení šestinedělí je naprosto běžné, že doktor každé ráno kontroluje stav šití. A rozhodně to nemá sexuální podtext. Myslím, že kdyby nemuseli, tak to snad ani nedělají. Protože vidět tolik vagín xkrát denně jim snad musí znechutit "dívat" se na další doma. že to tak musím napsat. Nakonec můj porod zhodnotili jako rizikový, ale přesto všechno jsem naprosto spokojená odcházela z porodnice. Oliver se samozřejmě ještě ve spánku cukal. Ale to je naprosto přirozené! Na tělíčko a na psychiku toho malinkého stvoření je porod šílená zátěž. Do třech měsíců je to zcela normální záležitost. A milování? Po 7mi týdnech? To nebylo mnohem mnohem dýl. A občas i teď, kdy je Oliverovi 10m. to není ještě uplně ono. Ale i přes veškerou bolest a všechno "negativní" jsem naprosto spokojená. Mám zdravé krásné miminko, co člověk může chtít víc?
prasomrd
  • 
14.1.2008 13:06:15
sorry, zenska, ale ses hysterka a meli by te bez soudu na miste zastrelit!
prasomrd
  • 
14.1.2008 12:56:08
sorry, zenska, ale ses hysterka a meli by te bez soudu na miste zastrelit!
Anka, syn
  • 
18.10.2007 20:43:56
Muzete se mi prosim ozvat na mail? My s pritelem zazili neco temer identickeho jako Vy s Patrikem. Chtela bych Vam jeste rict, urcite si nedelejte kvuli tomu, co se stalo, vycitky("drzela jsem Stazku v brise dele nez by pro ni byvalo bezpecne"). To skutecne neni Vase vina!!
Hana,1 syn
  • 
14.9.2007 17:03:41
..menstruační krev po odchodu z těla pro ostatní infekční je...Nebo vy si doma schováváte vložky?? Vždyť je to biologický materiál?!?!?!?!
Marketa
  • 
14.9.2007 16:38:07
Na vzduchu se rozklada i menstruacni krev nebo pot a infekcni nejsou, ze...
Hana,1 syn
  • 
14.9.2007 15:59:23
Karin,očistky,které odejdou z těla ven,jsou infekční,PROTOŽE se na vzduchu ROZKLÁDAJÍ!!
14.9.2007 15:41:26
To, že očistky jsou infekční, není pravda. Očistky odcházejí z dělohy, kde by se za normálních okolností žádná infekce vyskytovat neměla.
 Příspěvky 110 z 1185 [Dalších 1175 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.