tisk-hlavicka

Jak se rodí v Ostravě

10.8.2007 Patrik a Lucie 1185 názorů

Vzpomínky na jediný den strávený v porodnici jsou natolik smutné, že si nejsem jistá, jestli budu s to je vylíčit srozumitelně i pro ty, které se teprve na své mateřství připravují.

"To, na čem my dospělí bazírujeme a čím opravňujeme naši svrchovanost vůči dětem, je naše převaha ve sféře intelektu a dovedností...
K tomuto jsou děti uzpůsobeny skutečně hůře než dospělí. Tím se ovšem neříká nic o poměru sfér citových a mravních. Děti mohou cítit stejně intenzivně jako dospělí, možná ještě intenzivněji: tak u kojenců citové rozpoložení vysloveně buď pohání nebo brzdí celý ostatní vývoj... a jeho nerespektování může porušit člověka doživotně....Silné citové prožitky mohou mít doživotní následky."
Helena Klímová: Nechte maličkých přijíti aneb civilizace vs. děti?, 1966

Vzpomínky na jediný den strávený v porodnici jsou natolik smutné, že si nejsem jistá, jestli budu s to je vylíčit srozumitelně i pro ty, které se teprve na své mateřství připravují.

Je mi to líto, je mi to ze srdce líto, že jsem se všemi "přáteli", lékaři i rodinou nechala vystrašit natolik, že jsem Stázku držela v bříšku déle, než by bylo pro ni bývalo bezpečné. A snad ne, ale komu chcete věřit? Vlastnímu srdci, které říká: "neboj se, to zvládneš; ona to zvládne!" Nebo rádoby dobrým radám veřejnosti, jejich sýčkování a slovům plným strachu a nevíry. "Těhotenství je patologický stav, porod je operace, komplikace, nebezpečí..."

Nevím, snad kdybych byla v klidu, snad kdybych si ty řeči nepřipouštěla, snad - kdybych byla někým docela jiným? Ale chtějte být v klidu u prvního dítěte, a s mojí povahou. Ačkoliv Patrik stál celou tu dobu statečně při mně, Bůh mu to zaplať. Stál při mně už při rozhodování, zda si miminko necháme: tedy, to zní dost hloupě, bylo to tak, že jsme si ho oba moc přáli, nehledě na to, že v sedmadvaceti jsem se na mateřství cítila být více než zralá a že lékaři nám, resp. Patrikovi, moc nadějí na otěhotnění nedávali. Počali jsme. A bylo to jisté dříve, než jsem si koupila test, dříve, než mi vynechaly měsíčky, dříve, než to potvrdil doktor. Bylo to jisté v den toho milování a bylo jisté - bude to holčička Stázka!

Patrik měl za sebou mnoho operací a hospitalizací v různých městech, kde na něm odborníci zkoušeli svůj um. A tak "díky" oční chorobě, která ho pomalu, jako rakovina, připravovala o zrak, bylo rozhodnutí přivést naše první dítě na svět kdekoliv jinde, než v nemocnici, nabíledni. V průběhu devíti měsíců plných starostí o naše vlastní živobytí (není tak lehké vyjít z manželovy nemocenské, a já jsem ještě studovala), začali jsme se strachovat i o to, aby se u nás miminko mělo, no, jako v bavlnce. A za těch devět měsíců vyslechli jsme si ledacos, od urážek přes výhružky... Zjistili jsme, že jsme blázni, sebevrazi, zabijáci dětí, že se rouháme, pokoušíme osud, štěstí a i Boha, že jsme prostě mimo a draze za to zaplatíme! Zaplatili jsme, jenomže ne fakt, že rodíme doma, určil tak vysokou cenu, nýbrž jediný den strávený v porodnici.

V neděli v noci začaly porodní bolesti. K ránu zesílily do neuvěřitelné intenzity. Nevěřila bych, že taková bolest je možná. Ale říkali jsme si, je to první miminko, dá si na čas. Když byly v pondělí stahy častější než po pěti minutách, zneklidnilo mě to, stoupla mi teplota a mezi stahy jsem usínala neskutečnou únavou. Před polednem jsem byla natolik vyčerpaná, že už mě musel Patrik podpírat. Miminko se neposunulo ani o píď a já jsem byla otevřená pořád jen na čtyři cm. Stres si vybral svoji daň a my jsme byli nuceni odjet do porodnice. Sbaleno jsme měli do pěti minut, bylo pro nás jen nepříjemné, že Patrik jako můj muž nesměl jet se mnou a byla jsem tedy nakonec moc ráda, že stihl dorazit k samotnému porodu. Chudáček, musel si vytrpět stresů víc než já, protože já jsem tou dobou už ztrácela vědomí, jak říká pan Odent, ne nadarmo se říká o těhotných, že jsou v "jiném stavu". Přesto to, co jsem po přijetí do porodnice zažila, bylo natolik otřesné, že přes veškerou únavu a malátnost na to do nejdelší smrti budu vzpomínat s hrůzou a odporem. Fakt, že mě v největších bolestech nechali několikrát vyplňovat nejrůznější formuláře, bych ještě snesla, ostatně s něčím takovým jsme počítali, jakkoliv to ztěžuje soustředění na porod. To, že mě ale napojili na nepohodlné přístroje, které mi svíraly břicho a bolest tak neúměrně zvyšovaly, to už jsem chápala méně. Přinutili mě lehnout si na záda, čím došlo k zacpání dolní duté žíly a nohy mi postupně začínaly odumírat. Manžel ještě nedorazil a mezitím, co jsem se snažila prodýchávat stahy, po mně jedna sestra přes druhou, včetně lékaře, řvaly: "tak nedýchejte!", "netlačte!", "neřvěte tak!", "vždyť to dítě zadusíte", a "ještě si musíte počkat! Teď vyplňujeme dotazník." A pod. Nikdo z těch lidí se neobtěžoval mi představit, podobně jako po pár hodinách na oddělení šestinedělí jsem nikdy nevěděla, jestli mi nadává sestra, porodní asistentka nebo doktor. Byla jsem vyděšená a naprosto zmatená počtem cizích lidí, pro které jsem byla evidentně jen jako kus masa pro řezníka. Díky Bohu Patrik dorazil v rekordním čase. Bylo krátce po poledni. Nicméně jeho argument, že souhlasné prohlášení o jméně dítěte a další náležitosti už máme předem připravené, personál vůbec nezajímal a rozhodně neodradil od toho, aby na mě nechrlili další a další nesmyslné otázky, které jsem vnímala asi jako šumění moře někde v dálce.

Co se dělo dál, to už můj mozek člověka studujícího roky pedagogiku odmítal chápat nadobro. Bylo mi poručeno, abych šla nevím kam a následovala tak nevím koho... Nebylo mi vysvětleno ani co se bude dít, ani kam mě vedou a když jsme se na to ptali osoby, která nás odváděla, v domnění, že se jedná o lékařku - byla to medička, prohodila jen: "Já vlastně ani nevím, já jsem tu teprve druhý den..." S obavami a naprosto zmatení jsme skončili v jakési chodbě osvícené nepříjemným zářivkovým světlem, které vévodil podivný stroj vzdáleně připomínající něco mezi lehátkem u zubaře a gynekologickou kozou. Bylo mi řečeno, abych si na to "něco" vylezla: chápete, s odumřelýma nohama spíše se vyškrábala, nikdo mi nepomohl, nikdo mě nepřidržel, nikdo mi nic opět nevysvětlil. Manžela poslali, kdo ví proč, pro mé doklady.

V domnění, že mě čeká zase nějaké bolestivé vyšetření, uzavřela jsem se a stáhla ještě víc. Poté, co se mi pár cizích lidí podívalo do vaginy jako do výkladní skříně, mi bylo s patrnou výtkou sděleno, že ještě nejsem dost otevřená: světe div se!!! Nejen pan Odent, ale i každá žena se srdcem a mozkem ví, že porod je zážitkem maximálně citovým, hluboce sexuálním, neméně intimním než milování, jak se pak můžou lékaři a další "masoví inženýři" vůbec domnívat, že je možné se uvolnit v atmosféře plné nejistoty, spěchu a strachu? Copak se žena otevře na povel? Copak se penis ztopoří pod dozorem, lze se milovat pod pohrůžkou?! Nicméně já jsem byla vystavena jak nechtěné pozornosti, tak výhružkám, že svému dítěti ublížím, když nebudu přesně plnit rozkazy, tak také nejistotě, co se v příští minutě ještě stane.

Plná zděšení jsem pozorovala, jak na mě civí spousta zlých očí, někdo mi na ruku přivázal kus gumy: injekce... Všechno to bylo zamlžené jako ve zlém snu: "Co po mně chtějí? A co moje miminko???" Ničemu jsem nerozuměla. Až se zpožděním mi začalo docházet - tohle není vyšetření, oni se mě snaží rodit! Beze mě, skutečně, na mě v tu chvíli nikdo nebral ohled. Ostatně proč taky, to, co mi bez mého svolení, ba bez mého vědomí, vpumpovali do žil, byly drogy oxitocin. Urychlují porod a zesilují stahy. No jistě, proč by se čekalo na rodičku a na miminko, když to doktoři zvládnou pomocí látek, kterým drze říkají léky. Pojem "stahy" je ovšem velice zavádějící! S těmi přirozenými porodními bolestmi má totiž jen pramálo společného. Nepřipomíná vlny houpajícího se moře, postupně narůstající a otevírající cestu pro příchod tolik milované a očekávané bytosti! Tahle umělá bolest je cizí, ostrá, přichází bez zaklepání, je krutá a nemá stupně, je prostě nelítostně plná od svého počátku až do odpojení... Nemá nárůst a neodeznívá. Je to jako by mi někdo trhal dělohu ven z těla. Ležela jsem a nic neviděla: "Bože můj, Bože můj, moje miminko! Nic nevidím! Necítím nohy, necítím svoje dítě, jen tu cizí bolest!!!" Nutila mě tlačit, ovšem ne s dechem, ne s dítětem, ale jak ona sama chtěla, mechanicky - raz dva áááá, raz dva áááááá. Křičela jsem, určitě hrozně. Patrik byl vyděšený a nevěděl, co má dříve zachraňovat. Jakási žena po mně řvala, ať netlačím. "Já nemůžu, tlačí to za mě!!!!" ...plakala jsem. Nemohla jsem popadnout dech, bolest mi ho vyrážela, šla si svou cestou a mé dítě rvala s sebou. Nic jsem neviděla, hlavu jsem měla zvrácenou, celá jsem byla v nepřirozené poloze. Proč po mně pořád řvou. V hluku všech těch hlasů jsem jen rozeznávala podivné povely: "Netlačte, dýchejte! Teď jinak, plytce, no: jako pejsek - a a a a!" Skutečně, povely, jako na psa. A do toho Patrikovo: "Neboj se, miláčku! Jsem s tebou!" Můj muž, moje oáza, můj ostrov bezpečí. Cítila jsem, jak je obtěžuje jeho hlas, nemohly tolik řvát. "Netlačte, nebo se natrhnete!" Bože můj, no a co? Byla bych snad první? Copak si dívka před první souloží nechá rozstřihnout panenskou blánu? Copak jsem devět měsíců nemasírovala hráz, necvičila pánevní dno a nepřipravovala cestu svému děťátku? Ne, pro tuhle cestu jsem se skutečně nepřipravila! Tohle nebylo první milování, tohle bylo znásilnění. Čísi ruka mě stihla oholit. "Co to děláte?!", ptala jsem se zděšeně: "To nechci!" Nestála jsem jim za odpověď. Místo hráze mi rozstřihli stydké pysky. Asi aby nestřihli Stázce do hlavy, už byla na cestě, ale proč mě potom vůbec stříhali... "Aby se mi to dobře šilo:-)" vysvětlil mi později s úsměvem prý doktor. Nikomu už jsem nevěřila.

"Ale kde je moje dítě? Co je to? Holčička? Kde je Stázka?! Kam ji odnášíte???" Ležela jsem na stole, v ruce oxytocin, rozstřihlá, vymačkaná, to jak Stázinku rvali ven lokty v mém břiše, okradená, znásilněná a prázdná, tak jsem se cítila. Manžela jsem poslala za ní, co kdyby jí něco provedli. Je možné nevěřit ve zlo takových lidí, kteří z vás vytáhnou dítě tímto způsobem? Jako se vymačkává hnis z rány... já jsem zbyla ta rána, a s děťátkem tam nakládají jako s hnisem, jako s vředem, který nepotřebuje lásku, soucit, pohlazení, jen hadičky, inkubátor a dezinfekci! Vzali mi dceru a nikdo se neunavoval, aby mi vysvětlil, kam ji nesou, co s ní je a kdy mi ji vrátí... Podle zákona jsme jako rodiče zákonnými zástupci a plně zodpovídáme za své dítě, a přitom zákon nepomyslí na to, že už v prvních hodinách po narození je nám tato povinnost znemožněna a právo dítěte na láskyplnou náruč zcela potřeno. Je snad jeho větší potřebou latexová rukavice upachtěné cizí sestry, než milující dotek mámy? A může být odsátí hlenů jejími měkkými ústy nahrazeno hadičkami? Může kus hadru na jeho obličeji nahradit jemné omývání v náruči své maminky a tatínka? A může vůbec někdo nahradit náš hlas, ten, který je bezmála rok v bříšku uspával a konejšil? Může ho napodobit?! Jaký pak má význam, že potom dětem vyprávíme pohádky o neposlušných kůzlátkách, co po hlase nepoznala mámu a otevřela vlkovi, vždyť do tohohle světa vlků jsme je přivedli? A "neber si nic od cizích lidí! Nechoď s nimi a nebav se s cizími!" Jaký smysl mají taková výchovná pravidla, když po prvním nadechnutí očekáváme, že dítě bude v klidu snášet, že je odloučíme od matky, že je přeneseme nahé do zimy, manipulujeme a ním tvrdě a mechanicky, vložíme do podivné plexisklové krabice, prý kvůli "prohřátí". Může snad někdo nahradit mámino teplo?

"Ocitne-li se dítě v nemocnici... je vystaveno infekcím, ošetřovatelky se často mění při službě a vyšetřovacími a léčebnými úkony se dítě vystrašuje... Takže se dítě octlo ve skutečně cizím, v jeho očích až nepřátelském prostředí, které mu jen ubližuje... Dítě je opuštěno rodiči, kterým není dovoleno po celou dobu pobytu dítěte v nemocnici ani se mu ukázat, nezvyklá a nezvykle podávaná strava a hlavně nepřítomnost někoho, kdo by byl ochoten ses ním pomazlit a tak alespoň částečně mu nahradit kousek ztraceného ráje, který mu představuje mateřská náruč... Nervové a duševní změny, které za těchto okolností mohou vzniknout... ovlivňují v budoucnu charakterové a emoční rysy jedince."
Doc. Mudr. Ant. Mores, Mudr. J. Vyhnálek: Hospitalismus, Čs. pediatrie, 1963

"Odloučení mláděte ihned po narození od matky na dobu jedné hodiny narušilo tak pronikavě vztah matky k mláděti, že je odmítla kojit, chránit a vůbec s ním navazovat s ním normální kontakt."
Z. Matějček, J. Langmeier: Psychická deprivace v dětství, 1963

Naučili jsme se považovat srdceryvný pláč dítěte za přirozený a vítaný projev vitality, nikoliv za volání o pomoc, není tedy nic překvapivého na tom, že když dítě po hodinách strávených v inkubátoru odmítá sát z prsu, vysvětlí to sestra mamince slovy "špatně ji kojíte" a "kde vás to učili?" (Nikde, proboha, přece se nebudu UČIT krmit vlastní dítě!). A když žena po takovémto traumatu a neskutečně ne-lidském zásahu, který se podobá spíše vyoperování než porodu dítěte, trpí pocitem totálního odcizení, nedůvěry vůči vlastním mateřským instinktům, jež jsou v porodnici důsledně potírány, tak to jednoduše obalíme do odborných termínů: "laktační psychóza" a "poporodní deprese". Jenže tohle blues je pláčem nad cynismem lékařů, nikoliv hormonů. Vždyť příroda není hloupá, každou ženu připravuje na hormonální horskou dráhu od jejích cca dvanácti let po mnoho měsíců, aby tak nemohla být zaskočena nárůstem nebo úbytkem některých hormonů. Příkladem je už zmíněný oxytocin, který v přirozené podobě mamince i miminku pomáhá, v umělé pak způsobuje v organismu dokonalý chaos. Tělo matky jeho nedostatkem v první době porodní dává najevo, že ještě není zcela v klidu a na příchod je třeba počkat, až budou příhodnější podmínky. Je obecně známo, že ani čubka, ani klisna atd. nevrhnou, jsou-li sledovány. A nemocnice, místo aby se snažily podmínky co možná nejvíce zlidštit, oprostit od rušivých vlivů a zintimnit, aktivně vytvářejí prostředí dokonale opačné. Vždyť jen na sále se v pohledu na mně vystřídali lékař, sestry, asistentka a nakonec si pozvali i studentky, aby se podívaly, jak se šije...

Další z věcí, se kterou jsme nepočítali a která nás naprosto vyděsila, byla lež, kterou nám s naprostou samozřejmostí porodní asistentka sdělila, že dítě nám předají za dvě hodiny, až ho změří, zkontrolují atd. atd. Dvě hodiny jsem ležela na té podivné "chodbě", aniž mi někdo odpojil infuzi, dvě hodiny, kdy jsem ani já ani manžel neměla právo vědět, co je s mojí holčičkou. Navíc oxytocin způsoboval nepřirozeně silné křeče, kterými se děloha stahovala nebezpečnou rychlostí, v důsledku čeho mám ještě teď, po dvou měsících bolesti při kojení.

Ze slibovaných dvou hodin se stal celý den a noc: den a noc, kdy mé dítě drželi v náručí cizí lidé, kdy byla držena v inkubátoru přesto, že APGAR skóre mělo osm bodů z desíti, kdy křičela hlady a já se už asi nikdy nedozvím, čím byla ošizena o první mlezivo a co jí nabídli v lahvi. Nesměla jsem ji nakojit, přestože jsem se toho opakovaně dožadovala a opakovaně mi to bylo slibováno: "jistě, až ji okoupeme" a "až se vzbudí" a "až..." Přinesli mi ji malátnou a apatickou až druhý den ráno, přičemž si neodpustili poučování, jak ji "smím" držet, jak kojit, jak nosit, jak pokládat a že ji nemám dávat k sobě na postel, "kvůli hygieně" - povídá jedna ze sester. Maminka, se kterou mě dali na pokoj, "odpočívala" po císařském řezu. Dítě jí taky nedali. Uklidnila mě, děti v inkubátorech prý nekrmí vodou s cukrem, jak jsem se doslechla, ale mlíkem jiné matky. "Mlékem? Ale ona potřebuje mlezivo! Je to novorozeně..." Nevěděla jsem, která varianta mě děsí víc. Paní se zdála být apatická, Bože můj, budu taky taková?

Dopoledne přijel můj muž. Miminko spalo v postýlce, pevně zabalené do zavinovačky. Patrik si ji s nadšením a neskrývaným dojetím bral do náruče. Byla jsem vystrašená: co když nesmí? A smím vůbec já? Co by řekla sestra, třeba přijde a Stázku mi zase sebere... "Ne, radši ji polož, Patěnko... já se tu bojím. Já mám strach z těch zlých lidí, já už se bojím i Stázku jen nakrmit, pořád mi někdo říká, jak to dělám špatně, já už si ani sama nevěřím..." Patrik to vzal do svých rukou, nikdy mu to nezapomenu, jen tak zachránil zbytky mojí důstojnosti a sebedůvěry. Hned první sestry se zeptal, když viděl, s jakým opovržením se mnou mluví, jestli sama má děti. Neměla. Stejně tak druhá. Během dne se na mně vystřídalo opět bezpočet lidí, z nichž žádný se mi nepředstavil. Paní uklízečky jsem se začala ptát, kdy smím vidět holčičku, a naproti tomu ráno jsem byla nemálo vyděšená, když nějaký naprosto neznámý muž obklopený partou ženských mi nařídil, abych se svlékla a ukázala mu vaginu. To už na mě bylo moc: svého muže, hluboce věřícího člověka, jsem si brala ve svých pětadvaceti letech a v té době jsem byla pannou. Takové jednání ve mně přirozeně vzbudilo zděšení a hnus. Když se Patrik při své odpolední návštěvě dozvěděl, co se děje, ale stačilo i, v jakém stavu mě našel, rozhodl se okamžitě jednat. Zašel za doktorkou a oznámil jí, že máme v plánu ihned odejít. Velice se divila a přišlo jí to k smíchu. Smát se ale přestala, když viděla, že trváme na svém, a přešla do výhružného tónu. Prý jsem v ohrožení života a že za prvním rohem vykrvácím a podobné nesmysly. Nakonec se uchýlila k největší podlosti, jakou může žena ženě vyhrožovat a jakou může člověk vyhrožovat matce, prý mi vezmou dítě a dají ho na novorozenecké oddělení. Se mnou prý se ani nebudou bavit, přisadila si i sestra. Podepsali jsme neg. revers pro mě a domáhali se výstupní zprávy pro dceru. "Nic takového neexistuje", bylo nám suše oznámeno. A že na nás zavolají policii, protože porušujeme zákon o povinné třídenní hospitalizaci novorozenců. Můj muž ale nestudoval vychovatelství a já učitelství proto, aby bylo možno nás takhle lacině zastrašit. Manžel pohotově vytočil z mobilu číslo na policii a ptal se na zmiňovaný zákon. Podle něho by se totiž všechny ženy rodící doma dopouštěly trestného činu neposkytnutí lékařské pomoci. Policista byl zmatený: o takovém zákoně nikdy neslyšel. Nechali jsme se přepojit na jeho nadřízeného. Ani on o ničem takovém neslyšel. Žádali jsme lékařku, aby nám onen zákon vyhledala v zákoníku. Najednou se výstupní zpráva pro Stázinku našla. Stálo nás to ještě mnoho nervů a odvahy dostat se z budovy ven, přišli se na nás jako na raritu podívat snad všichni, včetně lékaře, který vedl můj porod a který mě sešíval. "Pokud teď odejdete, tak Vás ale už nechci u sebe v ordinaci vidět", neodpustil si poznámku. Ptala jsem se dětské lékařky i jeho, jestli si neuvědomují, že podobnými řečmi situaci i můj stav jen zhoršují. Prý miminku ubližuji, ono potřebuje být kritických prvních dnech pod dozorem! "Ne, ono potřebuje mít u sebe pohodovou a šťastnou maminku a tátu. Být v prostředí, které je mu důvěrně známé, kde se nestřídají cizí lidé jak na běžícím pásu a kde bude klid a láska. Pokud nejste schopni takovéhle prostředí maminkám zajistit, je pro miminko lepší odejít domů. A my jdeme hned!"

Co dodat? Lékař si to vysvětlil jako naši reakci na to, že nám nebylo umožněno zaplatit si nadstandardní pokoj, kde by manžel byl se mnou a paní doktorka se nezdržela, aby nás nenahlásila na sociálce a nenechala po tom všem ještě pronásledovat jako nějaké zločince. Pobyt v nemocnici se podepsal na nás všech. Sedm týdnů po porodu trpím dyspareunií, podobnou vaginismu, neschopnosti se uvolnit a "otevřít", cítím pálení, ostrou bolest jen při slově milování. Cítím se ponížená a pokažená, "nefunkční" a na vině není jen ta jizva fyzická, daleko více bolí jizva na srdci. Častokrát přes den při vzpomínce na ten den pláču a znovu prožívám beznaděj a bezmocný hněv. I můj muž se trápí, má neustálé výčitky, že mě nedokázal ubránit, že nás se Stázinkou přece jen rozdělili, že mě pořezali a ponížili, že naše holčinka byla celý den hladová a zoufale volala maminku, vzpomínky na to nás pronásledují i v nočních můrách. I Stázka se někdy ve spánku zachvívá pláčem a ještě dlouho po porodu jsme ji museli po krůčcích ujišťovat, že voda jí neškodí. Když si vzpomenu, jak zcela brutálně tam byly děti drženy pod krkem a sprchovány ještě spící a probouzely se zděšením a hrůzou! Ještě dnes se dcerka nelogicky začne dusit a zalykat, když jí nedopatřením přejedu vlhkým hadříkem po obličeji a několik týdnů po porodu vůbec nesnesla, aby jí někdo sáhnul na obličej mokrou rukou. Když slyší nezvyklé zvuky, je vystrašená a se strachem se odvrací od jakéhokoliv cizího člověka.

Jedna naše známá tvrdí, že děti máme vítat jako hosty, že máme být uctiví a ne majetničtí, protože nám byly jen nakrátko svěřené. A my si tak s Patrikem říkáme, jaké by to asi bylo, kdybychom každou návštěvu přivítali loktem do břicha, hadičkami do nosu, řevem a sprchou, pak ji na den a noc zavřeli do miniaturní krabice a zeptali se: "Tak jak se ti tu u nás líbí?"

Jestliže hřešíme na dětech v čase, kdy jsou bezmocné a na nás závislé, jak čekáme, že budou jednat ony s námi v době, kdy my budeme bezmocní a závislí? Jestliže jsme jim připravili takové přivítání, jaké pak oni nám připraví rozloučení? Tak tohle už nechám na každém z vás.

Názory k článku (>600 názorů)
Zobrazeno je prvních 600 názorů. Vše zobrazíte podle času.
to je mi líto simiki+koťátko 03/07 10.8.2007 9:41
*Re: to je mi líto simiki+koťátko 03/07 10.8.2007 9:57
**Re: je co zlepšovat Renča 16.8.2007 22:57
***Re: je co zlepšovat Soňa Burýšková 9.4.2008 9:8
*Hysterie kolem porodu Evžíček 10.8.2007 14:29
**Co všechno je v článku "zcela m... Markéta, 5M Barborka 10.8.2007 15:32
***Re: Co všechno je v článku "z... Iva, dcera skoro 6 let 10.8.2007 15:44
****Re: Co všechno je v článku "... ...neviditelná... 10.8.2007 16:16
*****Re: Co všechno je v článku &qu... JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 10.8.2007 16:27
******Re: Co všechno je v článku &... ...neviditelná... 10.8.2007 16:32
*******Re: Co všechno je v článku... kaMyš 10.8.2007 16:56
********Re: Co všechno je v člán... ...neviditelná... 10.8.2007 17:13
*********Re: Co všechno je v čl... kaMyš 10.8.2007 17:52
*******Re: Co všechno je v článku... JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 10.8.2007 19:11
*******Re: Co všechno je v článku... Kohnova 11.8.2007 0:23
********Re: Co všechno je v člán... lenka+terezka1.11.2006,lucka 19.11.1999 11.8.2007 20:19
*********Re: Co všechno je v čl... Karin80 14.9.2007 15:41
**********Re: Co všechno je v ... Hana,1 syn 14.9.2007 15:59
***********Re: Co všechno je ... Marketa 14.9.2007 16:38
************Re: Co všechno j... Hana,1 syn 14.9.2007 17:3
********Re: Co všechno je v člán... Iva 12.8.2007 10:45
********Re: Co všechno je v člán... Katka 12.8.2007 13:30
********Re: Co všechno je v člán... foxyik+Sofie 10/03+ Alex05/07 13.8.2007 10:21
*********Re: Co všechno je v čl... Jíťa 13.8.2007 20:6
******Re: Co všechno je v článku &... Erika, Anitka (25.2.2005) + Alešek (28.2.2007) 11.8.2007 15:49
*******Re: Co všechno je v článku... Karla +1 11.8.2007 15:53
*******Re: Co všechno je v článku... 10.5Libik12 11.8.2007 15:57
********Re: Co všechno je v člán... Sylvie 11.8.2007 15:59
********Re: Co všechno je v člán... marciska + beruška 13.8.2007 10:38
*********Re: Líza 13.8.2007 11:2
*******Re: Co všechno je v článku... Sylvie 11.8.2007 15:58
********Re: Co všechno je v člán... Lavanda 11.8.2007 16:19
********Re: Co všechno je v člán... tucnacek 11.8.2007 19:22
*********Re: Co všechno je v čl... Markéta, 5M Barborka 11.8.2007 21:13
********Re: Co všechno je v člán... Petronila 11.8.2007 23:24
********Re: Co všechno je v člán... Dagleska 12.8.2007 11:16
*******Zalehnute dite Zuzana 12.8.2007 15:43
******Re: Co všechno je v článku &... MARNEUM 11.8.2007 18:54
*******Také Grainne 11.8.2007 19:3
********Re: Také Lizzie 11.8.2007 20:50
*********Re: Také Lizzie 11.8.2007 20:50
*********Re: Také Grainne 11.8.2007 21:2
**********Re: Také Lizzie 11.8.2007 21:7
***********Re: Také Grainne 11.8.2007 21:17
************Re: Také Lizzie 11.8.2007 21:26
*************Re: Také Grainne 11.8.2007 21:35
**************Re: Také Lizzie 11.8.2007 21:39
***************Re: Také Grainne 11.8.2007 21:49
****************Re: Také Lizzie 12.8.2007 9:10
*****************Re: Ta... Bumbi&05,08,10 12.8.2007 23:35
******************Re: T... Lizzie 12.8.2007 23:58
*******************Re: T... 10.5Libik12 13.8.2007 0:5
********************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:8
*********************Re: T... 10.5Libik12 13.8.2007 0:13
**********************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:15
***********************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:17
***********************Re: T... 10.5Libik12 13.8.2007 0:20
************************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:24
*************************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:27
*************************Re: T... 10.5Libik12 13.8.2007 0:42
**************************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:45
***************************Re: T... 10.5Libik12 13.8.2007 0:52
****************************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:57
****************************Re: T... Babyna,Patricie07,Michael10 13.8.2007 12:0
*****************************Re: T... PajaMM 13.8.2007 12:11
*****************************Re: T... Jiřule a 3 skřítkové 13.8.2007 12:45
******************************Re: T... Babyna,Patricie07,Michael10 13.8.2007 13:9
******************************Re: T... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 13:12
******************************Re: T... Lizzie 13.8.2007 13:14
*********************Re: T... Kačka+Miška+Eli+Anička 14.8.2007 21:43
*******************Re: T... Bumbi&05,08,10 13.8.2007 0:8
********************Re: T... Lizzie 13.8.2007 0:13
********************Re: T... petra 13.8.2007 14:56
*************Re: Také JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 12.8.2007 12:24
*************Re: Také lenka+terezka11.06.lucka11.99 15.8.2007 20:29
******Zalehnutí dítěte Insula 12.8.2007 10:42
*******Re: Zalehnutí dítěte MarkétaP + 4 dcerky 12.8.2007 11:1
*******Re: Zalehnutí dítěte Lavanda 12.8.2007 20:16
********Re: Zalehnutí dítěte Sylvie 12.8.2007 20:30
********Re: Zalehnutí dítěte Kudla2 12.8.2007 20:34
*****Re: Co všechno je v článku &qu... ada 15.8.2007 20:54
******Re: Co všechno je v článku &... zuzana 16.8.2007 17:36
****Jak se rodí v Ostravě Katoun 11.8.2007 21:8
*****Re: Jak se rodí v Ostravě Verunka.C 2 děti 27.1.2009 23:58
***Re: Co všechno je v článku "z... kaMyš 10.8.2007 16:8
****Re: Co všechno je v článku "... Markéta, 5M Barborka 11.8.2007 14:6
*****Re: Co všechno je v článku &qu... Vendula, 2 kluci 11.8.2007 15:20
******Re: Co všechno je v článku lenka+terezka11.06.lucka11.99 11.8.2007 20:46
*****Re: Co všechno je v článku &qu... Evka 12.8.2007 23:49
*****Re: Co všechno je v článku &qu... Kačka+Miška+Eli+Anička 14.8.2007 21:54
***Sex 7 týdnů po porodu? Milu, Miluška 02/05, 09/07 10.8.2007 18:23
****Re: Sex 7 týdnů po porodu? Blackketty 14.8.2007 22:27
***Re: ůplně mimo katka+syn 9měsíců 11.8.2007 9:24
****Re: ůplně mimo Dana 11.8.2007 15:42
****Re: ůplně mimo zuzana 11.8.2007 23:51
*****Re: ůplně mimo ...neviditelná... 12.8.2007 0:27
****Re: reakce na negativní reakce n... Stana, 2m miminko 22.8.2007 23:37
***Re: Co všechno je v článku "z... Martina, 3 synové 11.8.2007 15:40
****Re: Co všechno je v článku "... DENISA 12.8.2007 23:35
***Re: Co všechno je v článku "z... Lada + Veronika 2r 12.8.2007 0:40
***Rekla bych,ze cely clanek je tak n... _Marcelka_ 12.8.2007 3:37
***Re: Co všechno je v článku "z... jana 12.8.2007 15:13
***Re: Co všechno je v článku Hanka, syn Kubík 2 roky 12.8.2007 16:19
***Markétko, děkuji Mirka + Viktorka 2 roky 12.8.2007 22:34
***Re: Co všechno je v článku "z... Mische 13.8.2007 16:33
****Re: Co všechno je v článku "... Jiřule a 3 skřítkové 13.8.2007 17:42
*****Re: Co všechno je v článku &qu... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 18:53
******Re: Co všechno je v článku Mische 14.8.2007 9:40
*******opravdu jen to holení?? zuzana 14.8.2007 15:53
********Re: opravdu jen to holen... ...neviditelná... 14.8.2007 16:21
*********Re: opravdu jen to hol... Zuzana 14.8.2007 23:15
**********Re: opravdu jen to h... Lída,3 kluci a holka 15.8.2007 10:32
***********Re: opravdu jen to... Ráchel, 3 děti 15.8.2007 12:45
************Re: opravdu jen ... Lída,3 kluci a holka 15.8.2007 13:43
*************Re: opravdu je... PajaMM 15.8.2007 13:48
**************Re: opravdu ... Lída,3 kluci a holka 15.8.2007 13:54
***************Re: opravd... PajaMM 15.8.2007 13:57
****************Re: opra... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 15:42
*****************Re: op... Lizzie 16.8.2007 17:23
******************Re: o... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 18:56
*******************Re: o... Lizzie 16.8.2007 18:57
************Re: opravdu jen ... zuzana 15.8.2007 18:15
*************Re: opravdu je... Lassie 15.8.2007 18:23
*************Re: opravdu je... 10.5Libik12 15.8.2007 18:53
**************Re: opravdu ... Lizzie 15.8.2007 19:2
***************Re: opravd... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 16:11
***************Re: opravd... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 16:14
****************Re: opra... Lizzie 16.8.2007 16:55
**************Re: opravdu ... zuzana 15.8.2007 19:16
**********Re: opravdu jen to h... ...neviditelná... 15.8.2007 21:52
***********Re: opravdu jen to... Zuzana 15.8.2007 22:35
************Re: opravdu jen ... Lizzie 15.8.2007 22:36
*************Re: opravdu je... zuzana 16.8.2007 19:32
**************Re: opravdu ... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 20:0
**************Re: opravdu ... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 20:0
***************Re: opravd... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 20:1
*************Píchání oušek Lassie 16.8.2007 19:36
**************Re: Píchání ... Lizzie 16.8.2007 19:39
**************Re: Píchání ... Lizzie 16.8.2007 20:8
***************Re: Píchán... Lassie 16.8.2007 20:29
****************Re: Pích... Lizzie 16.8.2007 20:34
*****************Re: Pí... Lassie 16.8.2007 20:43
******************Re: P... Lizzie 16.8.2007 20:52
*******************Re: P... Lassie 16.8.2007 21:5
********************Re: P... Lizzie 16.8.2007 21:7
*********************Re: P... Lizzie 16.8.2007 21:8
*********************Re: P... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 21:48
**********************Re: P... Lassie 16.8.2007 21:54
***********************Re: P... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 22:14
************************Re: P... Lassie 16.8.2007 22:27
**********************Re: P... zuzana 16.8.2007 22:47
**********************Re: P... Lizzie 17.8.2007 8:47
******************Re: P... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 21:8
*******************Re: P... Lizzie 16.8.2007 21:10
*******************Re: P... Lassie 16.8.2007 21:15
********************Re: P... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 21:45
*********************Re: P... Lassie 16.8.2007 21:52
**********************Re: P... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 22:21
***********************Re: P... Lassie 16.8.2007 22:30
************************Re: P... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 22:43
*************************Re: P... Lassie 16.8.2007 22:50
*************************Re: P... Lizzie 17.8.2007 8:49
**************************Re: P... Ráchel, 3 děti 17.8.2007 8:54
************Re: opravdu jen ... ...neviditelná... 15.8.2007 23:20
********Re: opravdu jen to holen... Sylvie 14.8.2007 18:2
*********Re: opravdu jen to hol... zuzana 14.8.2007 22:57
**********Re: opravdu jen to h... Sylvie 14.8.2007 23:5
*********Re: opravdu jen to hol... zuzana 14.8.2007 23:5
**********Re: opravdu jen to h... Sylvie 14.8.2007 23:9
***********Re: opravdu jen to... Zuzana 15.8.2007 1:42
************Re: opravdu jen ... _Marcelka_ 15.8.2007 5:7
*************Re: opravdu je... Sylvie 15.8.2007 9:0
**************Re: opravdu ... Lizzie 15.8.2007 9:1
***************Re: opravd... Sylvie 15.8.2007 9:7
****************Re: opra... Lizzie 15.8.2007 9:8
*****************Re: op... Sylvie 15.8.2007 9:13
******************Re: o... Ráchel, 3 děti 15.8.2007 9:25
******************Re: o... zuzana 15.8.2007 12:40
*******************Re: o... PajaMM 15.8.2007 12:47
*******************Re: o... Sylvie 15.8.2007 12:48
******************Re: o... Lizzie 15.8.2007 18:35
******************Re: o... zuzana 15.8.2007 18:38
*******************Re: o... Lizzie 15.8.2007 18:42
*******************Re: o... PajaMM 15.8.2007 19:6
********************Re: o... Lizzie 15.8.2007 19:11
*********************Re: o... PajaMM 15.8.2007 19:12
**********************Re: o... Lizzie 15.8.2007 19:17
***********************Re: o... PajaMM 15.8.2007 19:20
************************Re: o... PajaMM 15.8.2007 19:25
*************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 19:39
**************************Re: o... PajaMM 15.8.2007 19:56
***************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 19:58
****************************Re: o... PajaMM 15.8.2007 20:3
*****************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 20:8
******************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 20:8
******************************Re: o... PajaMM 15.8.2007 20:15
******************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 20:20
******************************Re: o... PajaMM 15.8.2007 20:26
******************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 20:30
******************************Re: o... PajaMM 15.8.2007 20:37
******************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 20:46
**************************Re: o... zuzini 16.8.2007 19:23
***************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 19:25
****************************Re: o... zuzini 16.8.2007 20:21
*****************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 20:23
**********************Re: o... zuzana 15.8.2007 22:46
***********************Re: o... 10.5Libik12 15.8.2007 23:20
************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 23:34
*************************Re: o... ...neviditelná... 15.8.2007 23:47
**************************Re: o... Lizzie 15.8.2007 23:56
**************************Re: o... PajaMM 16.8.2007 7:3
*************************Re: o... 10.5Libik12 15.8.2007 23:55
**************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 0:4
************************Re: o... Zuzana 16.8.2007 16:31
*************************Re: o... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 16:57
**************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 17:12
***************************Re: o... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 17:18
****************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 17:27
*****************************Re: o... zuzana 16.8.2007 17:38
******************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 17:49
***************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 17:19
**************************Re: o... zuzana 16.8.2007 18:5
***************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 18:20
****************************Re: o... zuzana 16.8.2007 18:43
***************************Re: o... Ráchel, 3 děti 16.8.2007 19:14
*************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 17:8
**************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 17:30
***************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 17:43
****************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 17:46
*****************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 17:48
*****************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 17:59
******************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 18:4
**************************Re: o... zuzana 16.8.2007 17:46
***************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 17:54
****************************Re: o... zuzana 16.8.2007 18:27
*****************************Re: o... ...neviditelná... 16.8.2007 18:44
******************************Re: o... zuzana 16.8.2007 19:4
******************************Re: o... zuzana 16.8.2007 19:12
*********************Re: o... Sylvie 15.8.2007 23:15
**********************Re: o... Lizzie 15.8.2007 23:17
***********************Re: o... Sylvie 15.8.2007 23:36
************************Re: o... Lizzie 16.8.2007 0:5
*************************Re: o... Sylvie 17.8.2007 1:52
**************************Re: o... Lizzie 17.8.2007 8:51
**************************Re: o... Ráchel, 3 děti 17.8.2007 8:52
**************************Re: o... Zuzana 18.8.2007 14:9
***************************Re: o... PajaMM 18.8.2007 14:20
****************************Re: o... Zuzana 18.8.2007 16:0
*****************************Re: o... PajaMM 18.8.2007 16:37
******************************Re: o... Ráchel, 3 děti 18.8.2007 17:22
******************************Re: PajaMM 18.8.2007 19:2
******************************Re: Lizzie 18.8.2007 19:6
******************************Re: PajaMM 18.8.2007 19:16
******************************Re: Lizzie 18.8.2007 19:18
******************************Re: Ráchel, 3 děti 18.8.2007 19:7
******************************Re: PajaMM 18.8.2007 19:14
******************************Re: Lizzie 18.8.2007 19:18
******************************Re: Ráchel, 3 děti 18.8.2007 19:33
******************************Re: Lizzie 18.8.2007 19:35
******************************Re: Ráchel, 3 děti 18.8.2007 19:39
******************************Re: Lizzie 18.8.2007 19:42
******************************Re: PajaMM 18.8.2007 19:46
******************************Re: o... ...neviditelná... 19.8.2007 2:2
******************************Re: o... Lizzie 19.8.2007 8:30
******************************Re: o... Lizzie 19.8.2007 8:35
******************************Re: o... PajaMM 19.8.2007 14:3
*****************************Re: o... PajaMM 18.8.2007 16:39
****************************Re: o... ...neviditelná... 19.8.2007 2:11
*****************************Re: o... Lizzie 19.8.2007 8:37
*****************************Re: o... PajaMM 19.8.2007 14:9
*****************************Re: o... Zuzana 19.8.2007 16:21
******************************Re: o... Teraza Horáková 19.8.2007 16:59
******************************Re: o... zuzana 19.8.2007 22:39
******************************Re: o... PajaMM 20.8.2007 6:38
******************************Re: o... Zuzana 21.8.2007 0:51
******************************Re: o... PajaMM 21.8.2007 7:31
******************************Re: o... PajaMM 19.8.2007 17:55
******************************Re: o... zuzana 19.8.2007 22:32
******************************Re: o... Ráchel, 3 děti 19.8.2007 20:49
******************************Re: o... zuzana 19.8.2007 22:25
******************************Re: o... Ráchel, 3 děti 19.8.2007 22:38
*****************************Re: o... Ráchel, 3 děti 19.8.2007 20:42
**********************Re: o... zuzana 16.8.2007 19:45
********************Re: o... PajaMM 15.8.2007 19:11
*****************Re: op... PajaMM 15.8.2007 9:13
******************Re: o... zuzana 15.8.2007 14:9
*******************Re: o... zuzini 15.8.2007 14:23
*******************Re: o... PajaMM 15.8.2007 14:25
******************Re: o... Lizzie 15.8.2007 18:31
****************Re: opra... Nasuada 15.8.2007 9:24
*****************Re: op... Ráchel, 3 děti 15.8.2007 9:27
*****************Re: op... Sylvie 15.8.2007 9:29
******************Re: o... Nasuada 15.8.2007 11:10
**************Re: opravdu ... _Marcelka_ 15.8.2007 14:31
***************Re: opravd... PajaMM 15.8.2007 14:35
***************Re: opravd... PajaMM 15.8.2007 14:36
****************Re: opra... _Marcelka_ 15.8.2007 14:54
*****************Re: op... PajaMM 15.8.2007 14:59
*****************Re: op... Líza 15.8.2007 14:59
******************Re: o... _Marcelka_ 15.8.2007 15:10
*******************Re: o... Lída,3 kluci a holka 15.8.2007 15:13
*******************Re: o... Líza 15.8.2007 15:13
********************Re: o... _Marcelka_ 15.8.2007 15:21
*********************Re: o... Raduna 15.8.2007 15:23
**********************KONEC... _Marcelka_ 15.8.2007 15:59
***********************Re: K... Sylvie 15.8.2007 16:1
***********************Re: K... Lída,3 kluci a holka 15.8.2007 16:3
***********************Re: Líza 15.8.2007 16:4
***********************Re: K... Lída,3 kluci a holka 15.8.2007 16:8
************************Re: K... _Marcelka_ 15.8.2007 16:25
*************************Re: K... Líza 15.8.2007 16:35
*************************Re: K... Sylvie 15.8.2007 16:36
**************************Re: K... Sylvie 15.8.2007 16:37
***************************Re: K... 10.5Libik12 15.8.2007 17:15
****************************Re: Ráchel, 3 děti 16.8.2007 16:1
***********************Re: K... Raduna 15.8.2007 16:20
***********************Re: K... PajaMM 15.8.2007 16:28
***********************Re: M... Bianca , čtyřměsíční holčička 19.8.2007 23:17
*********************Re: o... PajaMM 15.8.2007 15:23
*********************Re: o... Líza 15.8.2007 15:24
*****************Re: op... Líza 15.8.2007 15:4
******************Re: o... _Marcelka_ 15.8.2007 15:14
*******************Re: o... Líza 15.8.2007 15:18
*****************Re: op... Lída,3 kluci a holka 15.8.2007 15:5
***************Re: opravd... Líza 15.8.2007 14:39
**************Re: opravdu ... _Marcelka_ 15.8.2007 14:45
***************Re: opravd... PajaMM 15.8.2007 14:46
***************Re: opravd... Líza 15.8.2007 14:48
*************Re: opravdu je... Sylvie 15.8.2007 9:1
************Re: opravdu jen ... Ráchel, 3 děti 15.8.2007 8:56
*************Re: opravdu je... zuzana 15.8.2007 12:31
**************Re: opravdu ... PajaMM 15.8.2007 12:37
***************Re: opravd... zuzana 15.8.2007 14:47
****************Re: opra... PajaMM 15.8.2007 14:52
*****************Re: op... zuzana 15.8.2007 17:52
******************Re: o... PajaMM 15.8.2007 19:5
*******************Re: o... zuzana 15.8.2007 20:16
*******************Re: o... zuzana 15.8.2007 20:20
********************Re: o... PajaMM 15.8.2007 20:23
*********************Re: o... zuzana 15.8.2007 22:58
**********************Re: o... Lída,3 kluci a holka 16.8.2007 9:18
***********************Re: o... zuzana 16.8.2007 16:45
***********************Re: o... zuzana 16.8.2007 20:10
************Re: opravdu jen ... Sylvie 15.8.2007 8:57
********Re: opravdu jen to holen... Radka, dcera 13 let 24.8.2007 7:29
***Re: Co všechno je v článku "z... Anna, dvě dospělé dcery 17.8.2007 15:40
****Chce to se dopredu informovat a ... čaroda 18.8.2007 15:17
***Re: Co všechno je v článku "z... Dana, 2 děti 18.8.2007 8:5
***Re: Co všechno je v článku "z... Dana 2 děti 18.8.2007 10:20
**Re: Hysterie kolem porodu Martina 10.8.2007 18:44
**Re: Hysterie kolem porodu Vendula, 2 kluci 11.8.2007 15:4
***Re: Hysterie kolem porodu Karla +1 11.8.2007 15:25
****Re: Hysterie kolem porodu Babyna,Patricie07,Michael10 11.8.2007 16:10
*****Re: Hysterie kolem porodu Jitka 12.8.2007 19:29
****Re: Hysterie kolem porodu Lofik 12.8.2007 12:7
***Re: Hysterie kolem porodu 10.5Libik12 11.8.2007 15:30
****Re: Hysterie kolem porodu Markéta 11.8.2007 15:37
****Re: Hysterie kolem porodu zuzini 11.8.2007 15:58
*****Re: Hysterie kolem porodu 10.5Libik12 11.8.2007 16:6
******Re: Hysterie kolem porodu karla +1 11.8.2007 16:9
**Re: Hysterie kolem porodu bohunak 11.8.2007 22:41
**Re: Hysterie kolem porodu Martina,chlapeček03,holčička99 11.8.2007 23:26
**Rodíš, rodím, rodíme Inge a syn 12/06 14.8.2007 0:35
**Porod doma a touha po přirozeném por... Ali 3 děti (15 let slečna, 9 let kluk a 5 měsíců holčička) 17.8.2007 9:38
***Re: Porod doma a touha po přirozen... zuzana 17.8.2007 18:35
*Re: to je mi líto Kačka+Miška+Eli+Anička 10.8.2007 23:57
**Re: to je mi líto Stáňa a dva kluci 16.8.2007 21:43
*Re: to je mi líto Lucka 1 syn 6 mesicu 14.8.2007 22:9
*Re: to je mi líto Katuška & 2 pajtašci 15.8.2007 9:5
Kde v Ostravě jsi rodila? Eva (Klárka 6 měsíců) 10.8.2007 9:51
*Re: Kde v Ostravě jsi rodila? Vlaďka, Nelinka 9 měsíců 11.8.2007 8:59
**Re: Kde v Ostravě jsi rodila? Zuzana+Jony, 2 roky 11.8.2007 9:11
***Fifejdy a bordel? To ne! Pavlína, Míša 2,5 roku, Ríša 2 týdny 11.8.2007 10:21
*Re: Kde v Ostravě jsi rodila? Vlaďka, Nelinka 9 měsíců 11.8.2007 9:0
*Re: Kde v Ostravě jsi rodila? Myss 12.8.2007 11:57
**Re: Kde v Ostravě jsi rodila? lenka+terezka11.06.lucka11.99 15.8.2007 21:7
*Re: Kde v Ostravě jsi rodila? Jana, Jakub 9 měsíců 12.8.2007 20:12
porod IvanaJ 10.8.2007 9:55
*Re: porod Zdena, 3 děti 10.8.2007 10:10
**Re: porod Jana, 5 deti 10.8.2007 11:21
***Re: porod Draci mamka 4+1 10.8.2007 11:25
***hysterka??? Vlaďka+Daniel 3/05 10.8.2007 12:20
****Re: hysterka??? Boudicca 10.8.2007 12:22
*****Re: hysterka??? Vlaďka+Daniel 3/05 10.8.2007 12:58
*****Re: hysterka??? Šarkyy 10.8.2007 14:14
******Re: hysterka??? Babyna,Patricie07,Michael10 10.8.2007 20:29
***Vyžadovat elementární slušnost = h... Samarlu 10.8.2007 12:22
****porod magdusa 10.8.2007 17:2
*****Re: porod Jíťa 11.8.2007 23:9
******Re: porod 10.5Libik12 11.8.2007 23:42
*****Re: porod Peta77 12.8.2007 7:23
******Re: porod Peta77 12.8.2007 7:24
****Ženská soudržnost Sonic 11.8.2007 9:35
***Re: porod Shayla a 3 kluci 10.8.2007 13:54
**Re: porod Evka 13.8.2007 0:24
***Re: porod Grainne 13.8.2007 0:27
***Re: porod Zdena, 3 děti 13.8.2007 21:58
**Re: porod ladka,3 děti 14.8.2007 19:38
**Jake mame druhy hysterek? _Marcelka_ 15.8.2007 4:39
*Re: porod Myš 10.8.2007 10:19
**Re: porod Insula 10.8.2007 11:29
***Re: porod Sylvie 10.8.2007 14:23
****Re: porod kaMyš 10.8.2007 15:12
****Re: porod Insula 12.8.2007 11:3
*****Re: porod .. 12.8.2007 11:14
******Re: porod Hanka 12.8.2007 11:33
*******Re: porod Líza 12.8.2007 11:59
*******Re: porod Insula 12.8.2007 19:9
*******Re: porod Bumbi&05,08,10 13.8.2007 0:4
******Re: porod Míša 13.8.2007 8:28
*****Re: porod Sylvie 12.8.2007 12:25
******Re: porod Insula 12.8.2007 19:31
*******Re: porod Insula 12.8.2007 19:35
*******Re: porod Sylvie 12.8.2007 20:22
********Re: porod Líza 12.8.2007 20:45
*********Re: porod Sylvie 12.8.2007 21:24
**********Re: porod Gabiš+Bětulka 03+ Rozárka01/06 13.8.2007 9:22
***********Re: porod Sylvie 13.8.2007 11:5
********Re: porod 10.5Libik12 12.8.2007 20:55
********Re: porod Insula 13.8.2007 8:31
*********Re: porod Insula 13.8.2007 8:31
*********Re: porod Sylvie 13.8.2007 11:0
*Re: porod Babsi+2 10.8.2007 12:9
**Re: porod PajaMM 10.8.2007 12:15
***Bůh to zařídí... Boudicca 10.8.2007 12:21
****Re: nebu´dte zlí Beéli 10.8.2007 12:38
*****Re: nebu´dte zlí Boudicca 10.8.2007 12:45
******Re: nebu´dte zlí Boudicca 10.8.2007 12:47
*******Re: nebu´dte zlí Beéli 10.8.2007 12:54
********Re: nebu´dte zlí Boudicca 10.8.2007 12:56
*********Boudicco, SendyWendy 10.8.2007 17:48
**********Re: Boudicco, Boudicca 10.8.2007 18:50
***********Re: Boudicco, Lenka 11.8.2007 18:51
************Re: Boudicco, Peta77 12.8.2007 7:33
*************Re: Boudicco, Dana 12.8.2007 8:2
**************Re: Boudicco... Boudicca 12.8.2007 8:52
***************Re: Boudic... Dana 12.8.2007 16:58
****************Re: Boud... Boudicca 12.8.2007 19:41
*****************Re: vz... Beéli 12.8.2007 20:3
******************Re: v... Elle 13.8.2007 8:13
****************Nebojte ... Iva, 3 děti 17.8.2007 0:35
**********Re: Boudicco, petra 13.8.2007 15:35
**Re: porod kaMyš 10.8.2007 15:17
**babsi a jeji bludy o inkubatoru Markéta 10.8.2007 15:32
**Re: porod Monika + Honzík 2 roky 10.8.2007 15:40
***kontrola siti...dve moznosti Markéta 10.8.2007 16:2
****Re: kontrola siti...dve moznosti Honza Bl. (3holky+1kluk) 10.8.2007 16:13
*****Re: kontrola siti...dve moznos... Hana (2děti) 10.8.2007 16:29
******Re: kontrola siti...dve mozn... Honza Bl. (3holky+1kluk) 10.8.2007 16:47
*******Re: kontrola siti...dve mo... Honza Bl. (3holky+1kluk) 10.8.2007 16:52
*******Re: kontrola siti...dve mo... Markéta 10.8.2007 21:22
*****Re: kontrola siti...dve moznos... Markét 10.8.2007 21:13
***Re: porod myš 14.8.2007 20:51
*zhýčkané rodičky Hryzalka, 2 myši 10.8.2007 12:26
**Re: zhýčkané rodičky PajaMM 10.8.2007 12:43
***Re: zhýčkané rodičky JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 10.8.2007 13:12
***Re: zhýčkané rodičky Lída,3 kluci a holka 10.8.2007 14:14
****Re: zhýčkané rodičky terapeutka 11.8.2007 11:54
*****Re: zhýčkané rodičky Sylvie 11.8.2007 13:7
***Re: zhýčkané rodičky lenka+terezka11.06.lucka11.99 11.8.2007 21:52
***Re: zhýčkané rodičky zuzana 12.8.2007 0:11
****Re: zhýčkané rodičky Sylvie 12.8.2007 0:52
*****Re: zhýčkané rodičky zuzana 12.8.2007 18:26
******Re: zhýčkané rodičky Ráchel, 3 děti 12.8.2007 20:38
*******Re: zhýčkané rodičky zuzana 12.8.2007 23:1
********Re: zhýčkané rodičky Kudla2 12.8.2007 23:9
********Re: zhýčkané rodičky Lída,3 kluci a holka 12.8.2007 23:18
*********Re: zhýčkané rodičky zuzana 13.8.2007 0:19
**********Re: zhýčkané rodičky Grainne 13.8.2007 0:25
***********Re: zhýčkané rodič... zuzana 13.8.2007 0:36
************Re: zhýčkané rod... zuzana 13.8.2007 1:4
********Re: zhýčkané rodičky Sylvie 13.8.2007 10:45
*********Re: zhýčkané rodičky zuzana 13.8.2007 11:53
**********Re: zhýčkané rodičky PajaMM 13.8.2007 12:13
***********Re: zhýčkané rodič... Reya 13.8.2007 12:51
************Re: zhýčkané rod... PajaMM 13.8.2007 12:55
*************Re: zhýčkané r... Reya 13.8.2007 14:0
**************Re: zhýčkané... PajaMM 13.8.2007 14:5
***************Re: zhýčka... Reya 13.8.2007 14:13
****************Re: zhýč... PajaMM 13.8.2007 14:17
****************Re: zhýč... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 14:35
**************Re: zhýčkané... Sylvie 13.8.2007 14:18
***************Re: zhýčka... Reya 13.8.2007 15:21
****************Re: zhýč... Sylvie 13.8.2007 16:4
*****************Re: zh... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 16:12
******************Re: z... Sylvie 13.8.2007 16:21
*******************Re: z... Sylvie 13.8.2007 16:29
********************Re: z... Lizzie 13.8.2007 16:54
*********************Re: z... Sylvie 13.8.2007 17:6
**********************Re: z... Lizzie 13.8.2007 22:10
*********************Re: z... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 18:51
***********Re: zhýčkané rodič... Zuzana 13.8.2007 13:35
************Re: zhýčkané rod... PajaMM 13.8.2007 13:45
************Re: zhýčkané rod... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 14:32
*************Re: zhýčkané r... zuzana 13.8.2007 23:20
**************Re: zhýčkané... Sylvie 14.8.2007 0:14
***************Re: zhýčka... Melinda 14.8.2007 9:31
**************Re: zhýčkané... Ráchel, 3 děti 14.8.2007 8:18
************Re: zhýčkané rod... Hryzalka, 2 myši 13.8.2007 15:0
*************Re: zhýčkané r... Reya 13.8.2007 15:25
**************Re: zhýčkané... Hryzalka, 2 myši 13.8.2007 15:32
***************Re: zhýčka... 10.5Libik12 13.8.2007 15:52
****************Mé svěde... -Majda 14.8.2007 17:34
*************Re: zhýčkané r... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 16:5
*************Re: zhýčkané r... zuzana 13.8.2007 23:23
**************Re: zhýčkané... 10.5Libik12 14.8.2007 0:14
***************Re: zhýčka... Lizzie 14.8.2007 0:18
**********Re: zhýčkané rodičky Ráchel, 3 děti 13.8.2007 12:42
**********Re: zhýčkané rodičky Sylvie 13.8.2007 14:28
***********Re: zhýčkané rodič... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 14:41
***********Re: zhýčkané rodič... zuzana 14.8.2007 0:24
************Re: zhýčkané rod... Kudla2 14.8.2007 0:41
************Re: zhýčkané rod... Sylvie 14.8.2007 8:4
*************Re: Ráchel, 3 děti 14.8.2007 8:30
*************Re: Ráchel, 3 děti 14.8.2007 8:33
************Re: zhýčkané rod... Ráchel, 3 děti 14.8.2007 8:23
***********Re: zhýčkané rodič... Juillet 16.8.2007 10:5
*********Re: zhýčkané rodičky Ráchel, 3 děti 13.8.2007 12:37
**********Re: zhýčkané rodičky PajaMM 13.8.2007 12:40
******Lucie jako velké dítě a ne s... Hana 12.8.2007 23:9
*******Re: Lucie jako velké dítě ... Lizzie 12.8.2007 23:12
********Re: Lucie jako velké dít... Bumbi&05,08,10 12.8.2007 23:41
*********Re: Lucie jako velké d... Lizzie 12.8.2007 23:55
**********Re: Lucie jako velké... Lizzie 13.8.2007 0:2
**********Re: Lucie jako velké... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 0:14
***********Re: Lucie jako vel... Lizzie 13.8.2007 0:16
************Re: Lucie jako v... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 0:24
*************Re: Lucie jako... Lizzie 13.8.2007 0:26
**************Re: Lucie ja... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 12:20
***************Re: Lucie ... Lizzie 13.8.2007 12:31
****************Re: Luci... PajaMM 13.8.2007 12:39
*****************Re: Lu... Lizzie 13.8.2007 12:44
******************Re: L... PajaMM 13.8.2007 12:47
*******************Re: L... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 12:59
********************Re: PajaMM 13.8.2007 13:2
********************Re: L... lenka+terezka11.06.lucka11.99 15.8.2007 21:32
*******************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:4
********************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:6
*********************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:11
**********************Re: L... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 13:14
***********************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:15
************************Re: L... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 14:23
*************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 15:10
**************************Re: L... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 15:58
******************Re: L... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 12:58
*******************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:0
********************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:6
*********************Re: L... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 13:10
**********************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:13
*********************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:11
**********************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:15
***********************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:21
************************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:25
*************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:29
**************************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:33
***************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:36
**************************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:37
***************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:39
****************************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:43
*****************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:47
******************************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:48
******************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:52
******************************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:53
*************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:29
**********************Re: L... Lassie 13.8.2007 13:22
***********************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:24
************************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:25
*************************Re: L... PajaMM 13.8.2007 13:28
************************Re: L... Sylvie 13.8.2007 14:36
********************Re: L... manon 13.8.2007 22:2
*********************Re: L... Lizzie 13.8.2007 22:5
****************Re: Luci... Ráchel, 3 děti 13.8.2007 12:51
*****************Re: Lu... Kudla2 13.8.2007 13:11
******************Re: L... Lizzie 13.8.2007 13:12
*************Re: Lucie jako... Petra Neomi 13.8.2007 2:24
**************Re: Lucie ja... Reya 13.8.2007 9:58
**********Re: Lucie jako velké... Bumbi&05,08,10 13.8.2007 0:14
*******Re: Lucie jako velké dítě ... Bumbi&05,08,10 12.8.2007 23:44
***Re: zhýčkané rodičky Myss 12.8.2007 13:32
**Re: stará 100 versus nová octavia Hysterka 10.8.2007 17:44
***Re: stará 100 versus nová octavia Alzbeta 11.8.2007 23:11
**Re: Hysterka není,ale psychiku má na... Šárka 35+ Terinka 4 roky 11.8.2007 21:59
*Re: porod Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 10.8.2007 12:44
**Re: porod Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 10.8.2007 12:49
**Re: porod PajaMM 10.8.2007 12:56
***Re: porod Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 10.8.2007 13:0
****Re: porod PajaMM 10.8.2007 13:6
*****Re: porod Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 10.8.2007 13:13
******Re: porod PajaMM 10.8.2007 13:16
***Re: porod Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 10.8.2007 13:2
**Re: porod Shayla a 3 kluci 10.8.2007 14:20
**Re: porod kaMyš 10.8.2007 15:26
**Re: porod Ráchel, 3 děti 11.8.2007 20:21
**Re: porod lenka+terezka11.06.lucka11.99 11.8.2007 22:2
***Re: porod Ráchel, 3 děti 11.8.2007 22:7
*Re: porod kaMyš 10.8.2007 15:9
**Re: porod Del 11.8.2007 18:33
*Re: porod Monika 10.8.2007 19:53
**Re: porod Sylvie 10.8.2007 20:1
***Re: porod Monika 10.8.2007 21:9
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.