| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš život s diabetem

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 64 [Dalších 44 >>]
21.6.2007 15:17:32
Tuším, že se zajímáš o bylinky.... Jen chci říct, že diabetes 1. typu není stejný jako 2. typu. U 2.typu je vhodné podávat bylinky na posílení tvorby inzulínu, ale u lidí s DM1, kteří ještě mají nějaké batabuňky, tedy jsou v remisi, leda dojde dočasně k vyšší produkci inzulínu čímž se vysílí a dřív o ně člověk přijde. A když člověk s DM1 nemá betabuňky je zbytečné podávat bylinky na posílení produkce inzulínu. HOdně jsem se o to zajímala a po konzultaci s doktorkou jsem od těchto pokusů upustila.
21.6.2007 15:09:06
Mám husí kůži, no týýýý jo, to je síla. Když si představím jak Honzíkovi teď dva dny lítají glykemie a jak mu připichujeme inzulín i v mezidobí a měříme a ty to prožíváš dvojmo a s miminkem, no klobouk dolů. Moc ráda bych se s váma spojil a třeba se můžeme i potkat. Tak pevné nervy a co nejlepší kompenzaci.
Jitule
  • 
21.6.2007 12:23:06
Děkuji za informaci
Věrka
  • 
21.6.2007 9:32:16
No Jeni-Vy jste se tedy do mě pustila! Neměla jsem na mysli sníženou funkci štítné žlázy,ale zvýšenou! Naplánovat si těhotenství sice můžete,ale taky k tomu musíte být 2! Když jsem dostala DM1. ve 20letech tak mi doporučovali dítě co nejdříve,ale 1. neměla jsem partnera,2. pak jsem čekala 5 let než se povedlo(2. syn pak přišel ani nevím jak-paráda),takže jsem se dopracovala až k 32 než jsem poprvé otěhotněla.Podobně na tom byla kamarádka,která má diabetes od 1roku-je jí 34-má mimi až nyní,dřív neměla partnera.Je bez komplikací a dr říkají,že je to malý zázrak,protože není ani zas tak dobře kompenzovaná.Jiná známá dobře kompenzovaná má už po 16letech neuropatii.Krajská diabetoložka,ke keteré chodím říká,že jak má někdo dispozice k retinopatii,neuropatii tak se to rozjede ať se snaží sebe víc.Říká,že důležitá je psychika a pohoda a ne jen skvělé hodnoty cukru.Znám to sama na sobě.Když se na sebe opravdu zaměřím-perfektně se kontroluju,prostě doslova řídím svůj život- mám sice super hodnoty,ale nevím jak to vyjádřit-nežiju,jsem svázaná-jak dle tabulek,když to popustím-hodnoty se zhorší.Myslím si,že je dost náročné najít ten správný střed.My ženy to máme horší-máme rodinu,děti,práci a bohužel i hormony(u mě fungují skvěle-před MS musím zvedat dávky až na 2,5násobek inzulínu).Když ma diabetes muž,myslím,že žena se mu snaží víc přízpůsobit než on ji.Aspoň to tak vidím u mých známých diabetiků.Jo a s tím kojením jsem to nemyslela tak,že nemohou kojit,jen jsem tím chtěla říci,že to mají dle mě náročnější-začíná už tím porodem-vyvoláváním,císařem apod.A ve svém okruhu známých opravdu většina diabetiček kojila minimálně nebo vůbec,prostě to nezvládly.
Omlouvám se,že jsem se tak rozepsala-asi to patří do jiné diskuze,ale musela jsem reagovat.Věrka
Lavanda
21.6.2007 8:13:32
Lidko, v článku se pravděpodobně psalo, že pokud jedno z jednovaječných dvojčat má DM1, to druhé má 50% pravděpodobnost, že se u něj taky rozvine. Není důvod, aby zrovna dvojčata byla DM1 postižena více, než zbytek populace. Jde tam spíš o genetické vlivy - jednovaječná dvojčata mají prakticky totožnou genetickou informaci, a tak jde vidět, že vliv dědičnosti je u této choroby velký, ale ne stoprocentní.
  • 
21.6.2007 5:16:26
Diabetikovi se často uleví, když se vynechá mléko a mléčné výrobky (je ale pak třeba doplnit vápník, hořčík, vitamín A). Kravské mléko (příp. další potraviny s potenciálními potravinovými alergeny jako je pšenice či kukuřice a kukuřičný škrob) je rizikem zejména pro autoimunitní formy diabetu.

Také je dobré, když jsou v těle v potřebném poměru makro a mikroprvky. Hlídat je třeba vápník, hořčík, zinek, chrom, jód, mangan, křemík, selen a germanium.

Mrkev je zdravá zelenina, ale pro diabetiky ne moc vhodná. Můžeme vyzkoušet jako kompromis 1 kávovou lžičku čerstvé nastrouhané mrkve denně.

Proti opotřebování orgánů a cév diabetem pomáhají vedle prvků též silné antioxidanty a ochranné flavonoidy - barvivo ostružin, malin, květu slezu a růže topolovky, třešní, višní, jahod, lékořice (bezpečné sladidlo, ale u dospívajících chlapců neužívat pravidelně - snižuje mužské hormony), červeného vína (např. v tabletách Vinum), bílé vrstvy pomerančové kůry, šípků, borůvek, brusinek, aronie, cerneho bezu, granatovych jablek, ginkga, česneku, červeného grepu, rajčat, rutin a ALA (někdy označovaná chybně jako vitamín B 13), dále vitamíny B-komplexu (včetně kyseliny listové, biotinu a B-12). Flavonoidy jsou vetsinou ucinnejsi s vitaminem C, betakaroten je vhodne doplnit i o vitamin E a selen (a to i pokud jej uzivame formou merunek, kapusty, kedlubnovych listu, mrkve, dyne nebo zluteho a cerveneho melounu)

Z bylinných přípravků pomáhá např. Intra a někdy kůry na posílení pankreatu. Firma Milota připravila pro diabetiky čajovou směs Diabetik a Tinkturu pro posílení krevního oběhu.
Léčivé jsou i bobule schizandry, ženšen a extrakt z jalovce. Čaj proti zánětu pankreatu: 3 díly řepíku, 2 díly řebříčku a nati slezu, 1 díl měsíčku a nati mateřídoušky

Nemocné prsty můžeme potírat medem. Léčí také stříbrná emulze.
  • 
21.6.2007 5:16:18
Diabetikovi se často uleví, když se vynechá mléko a mléčné výrobky (je ale pak třeba doplnit vápník, hořčík, vitamín A). Kravské mléko (příp. další potraviny s potenciálními potravinovými alergeny jako je pšenice či kukuřice a kukuřičný škrob) je rizikem zejména pro autoimunitní formy diabetu.

Také je dobré, když jsou v těle v potřebném poměru makro a mikroprvky. Hlídat je třeba vápník, hořčík, zinek, chrom, jód, mangan, křemík, selen a germanium.

Mrkev je zdravá zelenina, ale pro diabetiky ne moc vhodná. Můžeme vyzkoušet jako kompromis 1 kávovou lžičku čerstvé nastrouhané mrkve denně.

Proti opotřebování orgánů a cév diabetem pomáhají vedle prvků též silné antioxidanty a ochranné flavonoidy - barvivo ostružin, malin, květu slezu a růže topolovky, třešní, višní, jahod, lékořice (bezpečné sladidlo, ale u dospívajících chlapců neužívat pravidelně - snižuje mužské hormony), červeného vína (např. v tabletách Vinum), bílé vrstvy pomerančové kůry, šípků, borůvek, brusinek, aronie, cerneho bezu, granatovych jablek, ginkga, česneku, červeného grepu, rajčat, rutin a ALA (někdy označovaná chybně jako vitamín B 13), dále vitamíny B-komplexu (včetně kyseliny listové, biotinu a B-12). Flavonoidy jsou vetsinou ucinnejsi s vitaminem C, betakaroten je vhodne doplnit i o vitamin E a selen (a to i pokud jej uzivame formou merunek, kapusty, kedlubnovych listu, mrkve, dyne nebo zluteho a cerveneho melounu)

Z bylinných přípravků pomáhá např. Intra a někdy kůry na posílení pankreatu. Firma Milota připravila pro diabetiky čajovou směs Diabetik a Tinkturu pro posílení krevního oběhu.
Léčivé jsou i bobule schizandry, ženšen a extrakt z jalovce. Čaj proti zánětu pankreatu: 3 díly řepíku, 2 díly řebříčku a nati slezu, 1 díl měsíčku a nati mateřídoušky

Nemocné prsty můžeme potírat medem. Léčí také stříbrná emulze.
  • 
20.6.2007 22:47:16
Ahoj úplně si dokáži představit co musíte zvládat a moc držím palečky.Zažila jsem něco podobného před 6 lety tehdy synovi byli necelé dva roky u nás v rodině diabetes není ani druhého typu.Velice mě zajímalo jestli budu mít i další dítě diabetické kdybych ho vhtěla mít abylo mi řečeno že šance sou minimální,mám 5 letou dceru myslela jsem si jak diabetes u syna byla náhoda přírody a otěhotněla po třetí.V únoru jsem prožila neuvěřitelný šok když i moje pětiletá dcera dostala diabetes a já měla za dva měsíce rodit.Tak mám doma dva diabetiky a 7 týdnní holčičku a jen doufám,že alespon ona bude mít štstí a diabetes se jí vyhne.Také věřím vě vědu a doufám,že moje děti jednou povedou normální život.Přeji Vám moc štěstí Markéta
20.6.2007 22:15:27
Děkuju, takové ocenění jsem fakt nečekala, natož tady. Popravdě musím říct, že jsem ráda, že jsou prázdniny a mateřské centrum bude zavřené. Potřebuju chvíli klidu! Jinak 2.7.2007 v 16 hod bude na dopraváku Rozlučkový táborák, tak si vemte buřty a dorazte za námi. Ahoj a hezké prázdniny!
20.6.2007 22:04:19
Byl to jen článek, žádná fakta, ale bylo tam napsané, že u jednovaječných dvojčat je 50% šance, že DM1 jedno z nich dostane. Omlouvám se, že jsem to odeslala tolikrát, blbnul mi net.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 64 [Dalších 44 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.