| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš život s diabetem

 Příspěvky 110 z 64 [Dalších 54 >>]
marina+1
15.5.2012 10:31:46
Všimla jsem si, že s zajímáte o nové léčebné metody u diabetu, tak na toto téma je zajímavý článek tady: http://www.mojecukrovka.cz/clanek/vychova-imunitniho-systemu-diabetiku-1-typu/
Píše se o možnostech vyřešit příčinu nemoci a tou je vlastní imunita, která napadá buňky, tvořící inzulín. Další zajímavá diskuse na téma nové léčebné metody je ještě tady: http://www.diaforum.cz/read.php?f=3&i=51269&t=51269
Koelell
22.5.2010 11:17:36
Ahoj
Jmenuji se JItka a mám 5 letou dceru Nikolku s DM1 od února 2010. Byl to pro nás docela šok, když jsme šli na 5letou prohlídku a paní doktorka nám řekla, že máme zvýšenou hladinu cukru a musíme do nemocnice - kde jsme strávili 3 týdny a potvrdila se cukrovka. Jsme na inzulinovém peru 4x denně.
Pokud by si chtěla můžeme si dopisovat a předávat si zážitky s toutou nevyspytatelnou nemocí. (můj email: Koelell@seznam.cz)
Zatím se měj hezky a pěkné glykémie
5.1.2009 13:33:05
musím se připojit k diskuzi...Naš Alexínek byl od 10 měs podezřele smutný a přestal být tím velmi aktivním miminkem. Přesně v roce nám diagnostikovali DM1. Mysleli jsme, že se zblázníme, že nikdy nepíchnu do toho svého vysněného miminka...Dneska má Alex 2,5 roku, je strašně chytrý a živý, ale glikémie lítají a doktoři si nevědí rady...Ráda se spojím s maminkou stějně starého děcka s DM1. m.hanusova@mediterran.cz
mouse36
  • 
5.4.2008 15:47:22
Ahoj ahoj ahoj
já mám cukrovku od 12, jsem z dvojčat, je nám už skoro 29 a brácha normálně nic :-)) ....naštěstí teda, přitom tláská nutely a čokolády jak kamenožrout kameny :-)
7.7.2007 0:03:20
Hlavu vzhůru, život jde dál. Jsou horší nemoci, na které se umírá a umírají na ně i malinké děti. S diabetem se dá žít, kvalitní a plnohodnotný život, jen člověk musí sebrat sílu a tu jsi ještě nenabrala. Cokoliv budeš potřebovat vědět, nebo jen podpořit, ozvi se lidkatezka@seznam.cz Teď nám hodně lítají glykemie a do toho růstové bolesti, tak si taky užíváme nervy. Mohli bychom si napsat a pak se třeba setkat, ať vidíš, že diabetem život nekončí a naopak mám teď pocit, že si vážím každého dne se svými dětmi, kdy máme hezké glykemie a žijeme "normálně". Držte se a budu ráda, když se ozveš
29.6.2007 18:42:02
Ahoj všichni, koho tohle téma zajímá,

jsem diabetička 17 let, teď je mi 35 a díky druhému těhotenství jsem se dostala k inzulínové pumpě. Dlouho jsem se tomu bránila se slovy: "až mě dokáže měřit sama i glykemii a hlídat mě, půjdu do toho..". Ale vůbec jsem nečekala, že se toho dočkám tak brzo. Loni koncem listopadu jsem zjistila, že am. firma Medtronic přišla na trh (mimochodem je tu už přes rok s tím malým "zázrakem") s inzulínovou pumpu s integrovaným senzorem, který dokáže kontinuálně měřit glykemii. V době, kdy jsem zjistila existenci této pumpy jsem současně zjistila i své vymodlené druhé těhotenství, takže jsem si opravdu pospíšila a za 14 dní jsem měla pumpu na těle. Musím říct, že je to taková malá umělá slinivka, která sice ještě neumí úplně všechno, ale rozhodně dokáže velkou měrou kompenzovat diabetes a pro případ nekontrolovatelných nočních hypoglykemií dokáže i zachránit život. Myslím, že pro malinké děti, děti v pubertě a pro těhulky je nenahraditelným pomocníkem. Moje zkušenosti jsou získané za 7 měsíců nepřetržitého sledování glykemie pomocí této pumpy, a jsou velmi skvělé. Mohu jen doporučit. Pokud bude mít někdo zájem o další informace (taky např. ceny, protože zdravotní pojišťovny nehradí tento přístroj celý, hradí pouze pumpu), popř. kontakt na firmu, můžete se mi ozvat na můj e-mail.

Všem maminkám, těhulkám a tatínkům přeji pevné nervy a hodně optimismu v "partnerství" s touto nemocí.:-)))
Lenka a Katka
  • 
25.6.2007 11:26:15
Také jsem si vzpoměla na naše první chvílky v nemocnici před vyřčením diagnózy
Diabetes mellitus 1.typu.
Mám dceru ,která mi zkolabovala 14 dní před svým druhým rokem.Tři hodiny v komatu a potom ta diagnóza.Myslela jsem,že to nezvládnu.
Zvládla to moje malá ,a když jsem ji viděla zase zdravou a šťastnou pomalu jsem to zvládala i já.
Pícháme 5x denně noční i denní.Máme stále celý rok větší výkyvy hodnot.
Bojím se všech bacilů,virů a děsím se i obyčejné rýmy.
Do školky nepůjde a co nás čeká dál ani nemyslím.Neplánujeme,k moři nejezdíme,jsme ve fázi shánění informací.Těším se až doktor zavolá a řekne
přijeďte máme pro Katku lék.
Toto přeji všem nemocným dětem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 
25.6.2007 11:17:14
Verko,taky ma DM1 typu po rozvodu-5 let,mam ted 17 mesicni dvojcata a musim rict,ze udrzet se v dobre glykemii da praci,je to hlavne o dojidani abych nebyla v hypo....take bych rada aby se to klukum a starsi holce vyhlo Dasa
Jeni
  • 
22.6.2007 1:30:04
Vice info na www.labao.cz
Jeni
  • 
22.6.2007 1:18:48
Ano Verko, v tomto smeru ti (Vam) musim dat za pravdu. Jen jsem vse chtela uvest na pravou miru,neb do mysli ti (Vam) nevidim, tak aby nedoslo k omylu, abychom si rozumneli, protoze ruznych pover a mytu o diabetu I.typu je opravdu mnoho a nejhorsi na tom je, ze jim vetsina nediabetiku veri. A proto je fajn, ze jsme si to ujasnili.
Jinak ja zase naopak pred MS jdu do hypa a musim inzulin snizovat.
S dispozicemi naprosty souhlas, nekdo to flaka (ale zije) a je bez komplikaci a nekdo se snazi sebe vic a ma potize a nekdo ma zase treba smulu. Jako napr. jedna spolutrpitelka, DMI. 20let bez problemu, pak dostala chripku a behem 14ti dnu ji zacaly odchazet oci a ledviny, pak musela na transplantaci.

Jeste by me zajimalo, kdyz byl prvni porod cisarem, druhy take ?

Verko, preji mnoho sil do dalsich let s tou nasi chorobou :o) J.
 Příspěvky 110 z 64 [Dalších 54 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.