| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co je to preeklampsie?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 43 [Dalších 23 >>]
Jana, Marek(3)
  • 
20.5.2007 21:23:50
Nevím, kde se zeptat, tak to zkouším tady.
Zanedlouho mne čeká porod, a napadlo nás, že když nemáme hlidání našeho tříletého syna, může si vzít na dobu co budu v porodnici manžel paragraf na hlídání nezaopatřeného dítěte a kdo mu ho napíše? Máte s tím někdo zkušenost? Dostal by ho jen na ten týden, nebo i na čtrnáct dnů?
Martina (2. tehotenství)
  • 
18.5.2007 18:05:39
Ahoj vsem,

prave ted zacinam 16. týden a jiz 4 tydny jsem na rizikovce z důvodu preeklampsie v prvnim tehotenstvi a fakt je, ze mam zase vysoky tlak.
Vetsinou lekari rikaji, ze se to na hodne procent zopakuje. Zatim se citim dobre a urcite je tohle tehotenstvi jine, nez to prvni. Kdo vi ale co se stane na konci tehotenstvi. Vysoky tlak vetsinou zlobi nejvice po 26. týdnu. Pri prvnim tehotenstvi se mi k tomu jeste pridala cukrovka, takze konec uplna hruza. Byla jsem silene otekla a porod byl pro me vysvobozenim (planovana sekce).
Kazdopadne kazde tehotenstvi je jine, takze se urcite vsichni s temito problemy drzte.
Martina
4.5.2007 10:17:24
Veroniko, vycházím z informací od MuDr. Kouckého, který říká, že se nedá předpovědět, jak bude probíhat další těhotenství, protože každé je jiné a komplikace mohou nastat kdykoliv. Pro tvoje "uklidnní" tam také říká, že z rozsáhlých výzkumů vyplývá, že se tato komplikace vyskytuje spíše u prvorodiček a tendenci k opakování nemá prakticky vůbec. viz tady http://www.porodnice.cz/poradny.asp?rubrika=4&idp=13&id=33600
Veronika, roční Klaudinka
  • 
4.5.2007 10:10:30
Také se podělím o svojí zkušenost s Hellp syndromem. Celé těhotenství jsem měla bezproblémové, bolesti se objevily ve 33.týdnu.Netušila jsem,co se děje.Bolest v nadbřišku a také bolest rukou a ramenou byla šílená. Když se přidalo zvracení a nepřetržitá bolest hlavy,šupajdila jsem k lékaři a ten mě okamžitě odeslal do nemocnice.Miminko se narodilo císařem, 1850g a 40cm.Primář mi řekl,že jsem přežila vlastní smrt.Po porodu nastaly ještě další komplikace.Skutečně mám strach znovu otěhotnět,nemá někdo zkušenost s dalším těhotenstvím po již prodělaném HS? Jaká je pravděpodobnost,že se bude opakovat?Ráda bych naší holčičce pořídila sourozence,ale nebudu riskovat,že jí připravím o mámu :-(
30.4.2007 23:14:55
Také se přidávám s poděkováním za poučný článek!! Hledala jsem si na netu k této problematice informace a teprve tady se dočítám, že se jedná o onemocnění placenty.
Preeklampsii + HELLP syndrom mám z prvního těhotenství také za sebou. Přišlo to naprosto nečekaně - ještě ten den ráno (39+0) jsem byla v porodnici na kontrole a ve 20,30 mi začala mrtvět levá ruka. O dvě hodiny později se dostavily pocity na zvracení a svírání žeber (gynekologovi jsem to popisovala, že tak nějak si představuju infarkt). V nemocnici mi naměřili TK 150/100 + zjistili bílkovinu v moči. Pak mi začaly docházet i další souvislosti: za poslední týden jsem přibrala 2,5 kg (otoky, zadržování vody). Porod byl rychle vyvolaný (dva Hamiltonovy hmaty + prostaglandiny), nakonec jsem po opakovaných jaterních testech měla i epidurál. Syn se narodil zdravý a tlak se mi okamžitě po porodu upravil do normálu. Když jsem se později ptala doktora, jestli jsem si tuto komplikaci mohla způsobit sama nedostatečným odpočinkem (přeci jen bylo před Vánocemi a já se do poslední chvíle cítila naprosto OK, jen trochu zadýchaná, takže jsem normálně fungovala...), odpověděl mi, že ne.
Doufám, že při tomto druhém těhotenství budu patřit k těm 75 % žen, u kterých se podobná patálie nebude opakovat!!! A bezproblémové těhotenství přeju i všem ostatním maminkám!
Jana
  • 
30.4.2007 21:46:11
Kdybych věděla, že mi něco hrozí, tak bych si to vydupala. Jenže ono nikdo nic neřešil, a ani mi neřekli při hodnotě 150/100, že bych se měla šetřřit a nejlépe jet do nemocnice si na pár dní lehnout. Tento tlak mi zjistili na vstupní prohllídce při CTG v 36 týdnu ve fakultce, a pan doktor s tím a ani nízkou bílkovinou v moči tehdy nic nedělal. Nevím, přehlédnout to nemohl, říkal, že je to normální v tomto stádiu těhot.

Moc bych ještě chtěla děti, tak snad se to ještě podaří, a ty nepříjemné okolnosti se mi snad obloukem vyhnou.
  • 
30.4.2007 15:04:04
Ahoj Jano, preklampsii jsem měla při 1 dítěti /je mu dnes 19 let/ - mimo zmiňovaných problémů též cukrovku a porod koncem pánevním. Rodila jsem velmi náhle, převezli mě z nemocnice do porodnice, kde jsem
měla trávit poslední 4 měsíce těh.Rodila jsem velmi náhle, i přes skutečnost, že jsem měla /v té době běžný/ kroužek,už v 36 - 37. týdnu a to ještě dítě koncem pánevním.Tlak nějakých 170/110. Ale bylo mi 21
let a byla jsem jinak z mého pohledu fit./ I když oteklá jak dýně/. Pak jsem po roce a půl porodila dceru, kterou jsem měla na den přesně v termínu a bez jakýchkoliv problémů v těhotenství, po dalších
3 a čtvrt roce další dceru a též bez problémů. No ale jak jdou roky nahoru, tak i zdravotní problémy,,
po 15 letech jsme se rozhodli pro další dítě a byly problémy - i když né stejné. Zjistili mi vrozenou poruchu imunity, kterou má tak 4 lidé z miliónu, no tak dobrá - každý měsíc na infuze Ig, pak cukrovka už byla nejen těhotenská a tak i přísná dieta. A aby to nebylo málo, tak jsem jak idiot jezdila na kontroly místo do své porodnice a nemocnice, tak do fakultní - 90 km od domova /to Ti přidá na zdraví min. 5 hod. za volantem/, poslední měsíc jsem znova opuchla / ono se dítě narodilo 07/2006 - přece jen už nám to nějaký rok a problém trvalo, než to vyšlo/ - no ale k věci - dítě se narodilo zdravé, porod měl být vyvolaný, ale v podstatě byl spontání a to v 39. t.,- tak dlouho se tito odborníci rozmýšleli o vyvolání, až jsem dojela z kontroly a po 6 hodinách za volantem jsem si pak po tom červencovém pařáku schrupla a jak mi tvrdili, že dítě do konce týdne nebude, tak jsem ještě před půlnocí jela zpět do porodnice, a odtud rychlou záchrankou do fakultní porodnice /už mi řídit nedoporučili/ - porod museli zastavit, aby ditě dostalo předepsané dávky Ig, a pak vyvolat /připadala jsem si jak osel a ještě velmi nejistý jak vše dopadne, ale porod byl tak rychlý, že jsem ani manželovi nestihla zavolat/ - takže jediná rada na závěr, nic ti nikdo předem nepředpoví ani nezaručí a nic není nemožné a pokud je to možné, dej si první zdraví
trocchu dohromady, velmi Ti to pak bude k užitku, ale stav dnešní medicíny je takový, že co si nevydupeš, to nemáš, a lékaři za tebou nebudou běhat aby sis dala tlak do normálu, musíš za nimi a ptát se co můžeš sama pro toto dělat a to tak dlouho, až to vše bude aspoň únosné. Pak Ti minulé problémy asi hrozit nebudou. Přeji hodně štěstí i dětí. Lída
24.4.2007 19:27:00
Chtěla bych se Vám svěřit jak jsem rodila Já.
Rodila jsem v nemocnici u Apolínáře a jelikož jsem přenášela v pátak 16.2.2007 mi pan doktor udělal tak zvaný hamitonuv hmat trošku to zabolelo a trošku štíplalo při čurání abyla jsem poučena kdyby něco tak přijed,jinak nástup druhy den v sobotu.Nic se nedělo takže v sobotu rano byl nastup.Tam mi bylo zděleno že rodí hodně maminek takže se na vyvolání počká do neděle s tím že už si mě tam nechají.večer kolem 21:30 mi odešla zatka tak jsem to zdělila poroní asistence a ta mi řekla,že to nic neznamená,ale kdyby něco mam dat vědět.Kolem půlnoci mě 2x píchlo v boku tak jako když člověk jde moc rychle,napříkladala jsem tomu žádnou pozornost a zkusila chvíli spát.Ve dvě ráno jsem měla pocit jako bych se počůrala,tak jsem běžela na wc a tam zjistila že mi odchází plodová voda(takla pořad a bylo to nepříjemné protože jsem měla pocit jako bych se počůrávala).Okamžitě jsem to dala vědět asiatentce ta mě prohlédla se slovy že jsem otevřená jen na dva prsty.Tak mi natočily monitor a po monitoru že mam zkusit ještě spát.Jenomže jsem měla jednu velkou kontrakci za druhou prcek mi dal spočnout možná tak minutu a pak na novo.Takže jsem se doplazila do sprch která neměla absolutně žádný účinek,chodit jsem nemohla už vůbec,nejlepe mi bylo na zachodě.Manželovi jsem nevolala jelikož jsem se na porodním kurzu dověděla že první porod trvá 12-16 hodin a proč bych ho měla budit ve dvě rano.¨Po dvou hodinách ztrávenych na wc naříkani.Taže mě prohlídli a bylo mi zděleno že jsem na 7-8cm otevřená,takže jsem šla rovnouu na porodní box(bez klistýru,oholena jsem byla už z domu) Takže jsem volala manželovy a jen tak tak pípla do telefonu přijeď rodíme.Bohužel MHD v noční Praze nejezdí co 10 minut jak ve dne.Jelikož bydlíme ve vysočanech tak a tady nikde nebylo po taxiku ani potuchy tak jel na lazarskou a tam dojel taxikem ještě že tak jina by to nestihl o 5 minut později a přišel by o to.Takže mě dali na monitor a zachvilku to začlo.Přišel doktor a asistentka,že mám začít tlačijak jse zavírala oči byli tam jen dva lidi a jak jsem je otevřela po tlačení tak se tam snad sešlo celé oddělení.Jinak mě nastřihly celkem bost tak na 6-8 stehů.Trošku to zabolelo asi tak jako ,když se řiznu o plot,spíš mi bylo nepřijemné jak mi doktor masíroval to hraz to mi bylo hrozně nepříjemné.Takže jsem párkrát zatlačila a malý byl venku.Narodil se ve 4:55 18.2.2007 jmenuje se Hynek měl 50cm a vážil 3640 g a hlavně byl v poředku.Zašívaní nebolelo bylo to nepříjemné,ale nebolelo spíš jsem cítila takovy tlak,ale měla jsem pořadnou modřinu asi jako dvě pěsti no hrůza.Manžel mi po porodu zdělil že ,,to muselo asi bolet co?" a že on by rodit nešel,ale z hynečka byl na větvy.prckovy jsou 2 měsíce a je úžesný a každý den děkuji že mám ta zravého a krasného syna.Všem držím palečky a když jsem to zvládla já tak to určitě zvládnete taky :-))) zdraví LENKA
23.4.2007 20:50:27
Opravdu skvělý, VÝSTIŽNÝ článek. Preeklampsií jsem měla v 1. těhu.
S hospitalizací v porodnici, ale byla jsem v naprosté pohodě, nic mi nebylo, nic mě nebolelo. Měla jsem císaře a malého broučka 2050g a 45 cm.
Mám dvě otázky: 1. Opakovala se preeklampsie při druhém těhu?
2. Za jakou dobu jste otěhotěly po prvním, příp. druhém porodu?
Ráda bych měla mimi docela brzo. Plánuji otěhotnět po 1,5 letech od císaře. Myslíte, že to stačí? Když tak prosím ozvat na mailika. Moc děkuji.
Jana, Jakub 5 měsíců
  • 
23.4.2007 13:52:26
Taky jsem s ní bojovala. Kolem 33. týdne mi začal růst tlak, nejdříve se držel na hraniční hodnotě,pak ale stoupl ještě výš. Zarazilo mě, že když mě lékař předal do péče nemocnice v 35 týdnu, tak si lékař nevšiml, nebo nechtěl, nevím, hodnoty tlaku, který byl už 150/100 a bílkoviny v moči. Nemluvě o tom, že jsem si už v půlce těhot. stěžovala na bolesti v pravém podžebří a pichlavou bolest v podbříšku. Tak jsem 1 měsíc vesele šmatlala po městě s vysokým tlakem. Nakonec to vše skončilo tak, že mi vyvolávali porod 5 dní před termínem přiroz. cestou s tlakem 150/100 /přijímali mě s hodn. 160/110/. Na což se mi pak zhoršily jaterní testy a ledviny. Byla jsem v porodnici 13 dní, tlak mi kolísal mezi 190 - 130..Měla jsem takové otoky nohou,že jsem neviděla kde mám kotník, a kde nárt. V moči mám krev ještě dnes a játraky taky ještě nejsou OK.

Dneska zvažuju další těhotenství, nechtěla bych skončit na 1 dítěti. Jenže taky bych byla nerada, kdyby se tato situace ještě opakovala.

Jestli někdo ještě otěhotněl po 1 preeklampsii, at prosím napíše, jewstli se jí objevila znovu. Konecna.Jana@seznam.cz
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 43 [Dalších 23 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.