| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nebojte se porodu!

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 206 [Dalších 186 >>]
9.12.2006 0:48:35
Ahojky,
Můj porod probíhal zcela jinak.
Zoufale jsem se ho celé těhotenství bála a četla v knihách s fotodokumentací a taky si to nechala popsat od kamarádek.Výsledkem toho byla myšlenka "Pane Bože,Co teď!"
Otěhotnět jsem se snažila několik let a když zaznělo z úst mé lékařky"Bohužel, je to špatné" nejprve jsem se zhroutila, ale nakonec jsem na tom začala hledat něco pozitivního. Budou peníze, začnu chodit do školy,budeme s manželem cestovat a budeme žít jen sami pro sebe.........a.......umřeme sami. Po láskyplném dostávání se ze vzájemných depresí, jsem otěhotněla. Co mohu říct? No...nečekala jsem to. Byla jsem v šoku. Asi tři měsíce, jsem občas vyšilovala (jsem ještě mladá, to nemůžu zvládnout,co když se něco staně a nebudeme v pořádku......Ježiš!POROD!)
Od třetího měsíce, jsme si s bříškem žili prima.Smířila jsem se s tím a představovala si jak asi bude naše mimi vypadat. Z fotek od rvního ultrazvuku jsem se snažila podobu vykoukat div jsem do nich nevypálila díru pohledem.Na posledním ultrazvuku mi řekli, že to bude chlapeček. KOnečně vím jak mu říkat.
Porodnici jsem vybírala až jsem bohužel přebrala.Bála jsem se nemocničního prostředí a personálu se kterým jsem neměla nikdy dobré zkušenosti.Švagrová mi poradila Neratovice. Sama byla po dvakrát absolutně spokojená.Já bohužel...ne.Od určitého měsíce se počítalo s plánovaným porodem císařským řezem.Hned na prvním monitoru mě jedna sestra začala ubezpečovat, že císař je absolutní nesmysl, že porodník asi neví, že čtyř kilové dítě, mohu porodit i z úzkou pánvý a mou výškou 161cm."Pokud b udu sloužit já maminko, uvidíte, že to odrodíte normálně"Dostala jsem doslova panický strach.Strach z toho, že mě budou nutit dělat věci jinak než jak jsem si jespolu s porodníkem naplánovala. Bohužel, osud tomu chtěl a vše bylo jinak......A já nikdy,nikdy nevzpomenu na porod s úsměvem a milou vzpomínkou.
Mou největší oporou na světě je můj muž.Miluje mě skutečně takovou jaká jsem.Každý poslíček ( moc jich nebylo ) mě děsil a myšlenka na sestru která by mi snad s velkou radostí porod vyvolala ještě víc.Monitor co monitor byli potíže.Poslední byl tak špatný, že si mě už vporodnici nechali s tím, že miminko může umřít."Hned ráno vám uděláme vyšetření na průtoky a uvidíme co se dá dělat"Věřila jsem jim,má "oblíbenkyně" měla volno a já se jim slepě svěřila.Ráno jsem se vrchní ptala, zda smím snídat a ona, že jistě.Co půl hodiny jsem se ptala na sesterně,zda na mě nezapoměli, měla jsem jít v sedm. "Jistě že ne,maminko" kolikrát odsekla sestra. Kolem poledne jsem si uvědomila, že jsem strachy zapoměla na miminko.Ještě se nepohnulo. Šla jsem na sesternu a zeptala se, co dál, a že se maličké nehýbe "Ale no tak maminko..." řečeno stylem ty husičko hloupá...Volal manžel,vylíčila jsem mu sůj strach a také to, že se jaksi nic neděje, ale peníze na mé posteli, u které mimochodem byla jen uklízečka a paní s jídlem, naskakují. Manžel na nic nečekal a přijel.Zaťukal na sesterně a slušně se zeptal co bude s tím vyšetřením, proč mi neudělali monitor, když necítím pohyby."ale vaše paní nás na nic neupozornila." To byla poslední kapka. Koukala jsem jako blázen.bylo po sedmé večer a manžel zvýšil hlas.Jedna sestra miletmo sáhla na břicho, ale jen tak lehoulince, skoro se ho nedotkla a sdělila mi, že se dítě hýbe. Upozornila jsem jí, že jsem devět měsíců těhotná a že sakra poznám, když se hýbe nebo naopak.Odešla bez jediné slova, druhá sestra na otázku manžela, co bude z vyšetřením "jéje, maminko, my na vás do čista zapoměli"Nezmohla jsem se na nic, manžel ano a tak sestra, odhopkala k telefonu a zavolala doktrora. behem minuty kolem mě nějaký prošel, jedl čokoládovou tyčinku a šel ke schodů. "No tak maminko, to byl on následujte ho" Zapoměla jsem říct, že jsem vypadala jak když čekám trojčata, takže jít dvě patra poschodech mě velice vysilovalo.Přes břicho jsem si neviděla, ale šla jsem.V sešeřelé chodbě jsem naslouchala, odkud uslyším nějaký zvuk, ordinaci jsem nakonec našla.Doktor seděl a cpal se.Lehla jsem si, totálně, udýchaná.......hotová. Během minuty, ani ne, to odložil, zahodil papírek do koše a otočen k počítači zahuhňal hotovo. Na mou otázku jak to vypadá, odpověděl"dobrý" A jinak?Proč se nehýbe? "Nevim" Otočila jsem se, a odcházela, "momentálně má čtyři a půl kila". byla jsem v šoku.Šla jsem chodbou zpět ke schodišti a litovala, že manžel jel domu. Doktor mě předběl, a klíčem si přivolal služební výtah. Já šlapala dvě patra nahoru.Vzala telefon a volala manželovi, že máme obří dítě. Propadala jsem panice a zoufalství.To byl pátek.V sobotu se mi udělalo, zle.Neslyšela jsem,viděla dvojmo.Položili mědo postele,napíchali injekce a opět nikdo až do večera nepřišel.Jen jsem ležela přemýšlela, jak se zeptat a koho,co se stalo, proč má mé dítě špané ozvy a proč se nic neděje.V sobotu večer, se monitor přetáčel třikrát.Adámkovo srdce zlobilo, víc a víc. Nikdo nic nedělal.Večer jsem se ptala sestry co dál, přijali mě přeci, že mému miminko jde o život.Pokrčila rameny.Byla jsem nešťastná a i teď kdy to píšu prostě brečím.Strachy a hrůzou, která mě pak čekala. V neděli večer, přišla sestra abych šla na monitor. Oznámila jsem jim, že nehodlám večeřet a ani jíst, ať okamžitě zavolají mému porodníkovi (chudák,byl na dovolené) a sdělí mu co se tu děje.Zná mě, ví že nejsem histerka. Ráno mě pan primář oznámil, že mě tedy v jedenáct vezmou na sál. Konečně,všechno bude v pořádku.I přes to, že se jednalo o operativní porod, mažel byl přítomen.Nechali ho stát kousek od primáře,takže viděl vše.Ustál to krásně,byl v pořádku i přes to, že při porodu omdlela sestra.Byl lehce nervozní, ale syn nešel ven.Najednou šlo o čas,Lékaři mezi sebou přestávali mluvit a nakonec se po sobě jen koukali.I přes to,že jsem měla epidurál, bolest na hrudníku donutila mé tělo dýchat jako u klasického porodu. Tlak na hrudi byl nesnesitelný, přišla nějaká nová sestra a jen jí řekli"Rychle, tlačte!" ona přizkočila a zmáčklami hrudník tak, že jsem myslela, že umírám. "Máte kluka, obřího kluka!" slyšela jsem, je, ale Adámka ne. Zvracela jsem a nakonec omdlela.Probrala jsem se na pokoji.Manžel plakal a děkoval mi. Sdělili nám váhu 4640g a 54cm.Po hodině a kousek,manžel poslal všem sms a zavolal.Bohužel, ne všechny řeči co nám řekli, byli pravda. Syn vůbec nebyl v pořádku a ještě za mnou přišli lékaři a olácali se po zádech"No,začít o dvacet minut později,byl by mrtví.Zvládli jsme to že?" Neměla jsem sílu na to, upomenout je, že jsem si porod vlastně vydupala.Vyšetřili mě, zda nemám zlámaná žebra.Nemohla jsem pořádně dýchat ještě tři týdny.Malého jsem neviděla a čekala jsem až mi ho přinesou.Bohužel jsem se ho nedočkala.Druhý den ráno mi pomohla sestra vstát,osprchovat se a převléknout.Miminko dovezeme za pět minut.Hodina,dvě,tři....Ve čtvrt na dvě,mi dětská lékařka, která byla mimochodem velice ochotná, přišla říct, že se maličkému nedaří jak by si přáli.V bříšku byl téměř oběšený na pupeční šňůře a bohuželto vypadá na vrozenou vadu srdce a plic. Upozornila jsem je, že sama mám tachikardii, že je to napsané vméprůkazce, ale prý to s tím nesouvisí.Jede pro něj záchranka z Prahy a odveze ho na specializované pracoviště JIRP na Karlově. Chtěla jsem křičet, začala jsem vstávat "musím ho vidět", ale prý nesmím chodit, "no tak , tak dbře, přijedeme pro vás vozíkem"Ale nemohla jsem si se sešitým břichem dobře sednout.Nadechla jsem se a šla ke dveřím.Připadala jsem si, jako když na sebe koukám v nějakém televizním filmu.Bohužel...nebyla to komedie. Viděla jsem ho, byl obrovský, v plence a občas měl křeče. sestra mi přišla vynadat, ať si jdu lehnout.I přímluva dětskélékařky nezabrala.Šla jsem a tak mi malého přivezli ukázat v monstru-inkubátoru na lůžku.Byl napojen na všechnomožné,byl jen v plenc a oči měl zavázané gázou.Mlčel a já brečela.Sestra zavelela"Rozlučte se" a já řekla jen "Čauky".............Nějak nemůžu psát.
No........A tak mi Adámek odjel, mažel, který se řítil za namí, aby ho ještě viděl, ale se svým synem minul na železničním přejezdu.
Zkrátím to :
Na Jirpu ležel Adámek 14 dní a týden semnou. I následné komplikace, Vojtova metoda,chyrurgie se zarostlími nehýtky na nohou...........To vše vyvrcholilo v lednu, kdy bylo Adámkovi půl roku. Složila jsem se.Nemohla jsem mluvit,pořád jsem jen brečela a nevěděla, jestli vlastně své dítě miluju.Čekala jsem tu euforickou zamilovanost, to štěstí a ono nepřicházelo, i přes to, že syn je zdráv (pouze má sklon k epilepsii a křečem-ještě jsme je díky Bohu neměli). Začala jsem uvažovat o sebevraždě a najednou mi to přišlo jako jediné správné východisko.Musela jsem anonymě kontaktovat psychologa a ten mi moc pomohl.Popovídat si o tom s někým, byť mailem............pomohlo to.
Své dítě bezmezně miluji, ikdyž občas mám pocit že z jeho nápadů a zlobení zešílím, ale on mi to pak milionkrát krásněji oplácí.
Toužím po milé vzpomínce na porod a doufám, modlím se, že se dostaví.
S pozdravem Eva
anielik
4.12.2006 9:06:51
ahoj romi, este som necitala taky krasny porodny pribeh. Tazko sa to vysvetluje ake ma zena pocity aj manzelovi aj inym zenam. ja na svoje porody spominam takmer denne ako na najkrajsie zazitky svojho zivota. najprv som si myslela ze dalasi clanok o porode ale po precitani musim skonstatovat ze vyborny. to su presne moje pocity z porodov a som rada ze ich mozem takto na dialku s niekym zdielat. este raz diky.
4.12.2006 8:35:08
Teeeda,trochu mi to připomnělo můj porod,malé se taky nechtělo moc z bříška,tak jsem rodila 2 dny,v bolestech,ale stálo to za to:-)
Malá se narodila veliká,měla skoro 5kg a 55cm.
Karolína
  • 
1.12.2006 14:17:52
Já jsem rodila poprvé před 14 lety a po 3 letech znova a jediný rozdíl, po přečtení Vašeho příspěvku, byl, že nám nenosili děti v kuklách a tatínek se mohl na dítě podívat v místnosti k tomu určené. Jinak naprosto stejně hrozné a noční můry mě stíhají ještě dnes.
Misa , Dominicek -15 mesicu
  • 
1.12.2006 4:35:04


Muj porod byl take vyvolany. Oxytocin jsem dostala v 7 rano, kontrakce zadne, tak mi jeho davky stupnovali a stupnovali, ale nic se nedelo a tak jsem zkoncila na 155 jednotkach . V jednu odpolko jsem konecne mela kontrakce po minute, ale otevrena jen 2 cm. V sest vecer jsem mela kontrakce stale po minute, ale otevrena jsem byla jen 3cm. V devet vecer jsem byla otevrena na 4 cm, zvracela jsem, mela horecku, myslela jsem, ze umiram. V pul jedenacke vecer jsem se konecne otevrela na 10 cm. Ale to uz jsem nemela zadnou silu tlacit. Tlacila jsem, omdlela, tlacila, omdlela... No a 28 minut po pulnoci se Dominicek konecne prodral na svet[ teda pouzili vysavacku] A to bylo jako blesk . Hned me naplnila ohromna energie a laska.Bylo to uzasne a i kdyz to bylo tezke a bolestive, uz se nemuzu dockat, az pujdeme privest na svet Dominickova sourozence. Holky nebojte , boli to jako pes , ale vsichny jsme to prezily a stoji to za to a az miminko poprve uvidite na bolest uz ani nepomyslite. Jen jedno uz urcite neudelam. Zadny oxytocin. Privazali me a ja nesmela z postele a byt na posteli 17,5 hodiny , smet jen na zachod [v prvni casti ],diky uz ne. Nebylo to prirozene. Druhy bych chtela urcite jinak-haha
hodne zdaru a rychle porody, Misa

Jahůdka
  • 
30.11.2006 22:38:10
Co to tady o sobě vyprávíš?? Nepsal jsi tu (v jiné diskusi), že máš ženu a syna? Nebo je máš jenom jako kulisu? Nebo to byl jiný Vladan?
Jahůdka, tři děti
  • 
30.11.2006 22:28:25
O nějakém takovém hmatu jsem neměla ani potuchy a to mám tři děti. Skoro bych se vsadila, že při těch prvních dvou porodech (1986+1989) mi nic takového nikdo nedělal, to bych si snad všimla. Není to nějaká novinka posledních let? Nějaký podivný hmat mi při třetím porodu (2004)provedla doktorka na příjmu a od té doby ji srdečně nenávidím a doufám, že ji už nikdy nepotkám. Jednak mě vůbec neupozornila, že to snad bude bolet či co, myslela jsem si, že mě normálně prohlídne jako jsem zvyklá u gynekologa. Zdálo se mi, že do mě rve celou ruku až po zápěstí a já v tu chvíli viděla všechny svatý. A protože to bylo nečekané a opravdu to bolelo, tak jsem se neubránila syknutí. A víte, co se stalo? Ta dáma se na mě utrhla, že co jako dělám, že ona mě JENOM prohlíží, že nic jiného nedělá. Opravdu byla velmi nepříjemná. To bylo uvítání!! Tak jsem si řekla: "zlaté pověstné Pardubice", asi se tu nic nezměnilo za těch 15 let, co jsem tam naposledy rodila, ale musím říct, že ráno nastoupil jiný pak doktor, rodil mě zase jiný doktor a oba byli super. Při porodu jsme i šprýmovali. Bohužel, když si řeknu "porod", vybaví se mi právě ta paní doktorka na příjmu, která se mě ujala tak nevybíravě. Dokonce mě v mezičase stačila sprdnout, že co vůbec lezu do porodnice, že to co mi odteklo, není plodová voda a že ani nemám termín ještě. Podotýkám, že cosi ze mne opravdu vyteklo, ale nejsem lékař, tak nepoznám, jestli to byla plodovka a zkrátka jsem jela do porodnice, no. A termín? Měla jsem dva dny do termínu, ona mi to říkala, jako bych přijela o měsíc dřív. No, napadlo mě, že jsme asi přijeli nevhod, o půl jedné v noci, komu by se chtělo zabývat se nějakou rodičkou, že? Chtěla mě poslat domů, ale po tom jejím pseudovyšetření jsem začala krvácet a začaly mi bolesti. Dcera se narodila v devět hodin ráno za pomocí bezva porodníka a příjemné asistentky. Tak aspoň to.
  • 
30.11.2006 17:59:42
No tak jestli myslíš tím, že Ti vyvolali porod protržením plodové vody, tak to je omyl, na vyvolávaný porod se používá kapačka a nebo hormonální tabletka, kterou jsem dostala já, je to takovej poloviční paralen, ale účinků má spoustu!!! A to hned do 10minut... A její zavedení taky není nic moc příjemnýho, přirovnala bych to k sejmutí hlenové zátky...
Eva,dva dospělí synové
  • 
29.11.2006 19:37:27
Važte si toho,že tak příjemě můžete rodit.Já jsem rodila před více jak 30ti lety a do teď to mám v paměti jako hrůzný zážitek.To nemyslím bolest.To myslím přístup zdravotnického personálu.11 hodin sama na hekárně,za celou dobu tak 3x se přišel někdo podívat a dát mi nějakou injekci,nikdo se neptal,co chci a nechci. Nic jsem nesměla,ani se napít, a to ani po porodu. Jedna sestřička na mi pak dala vyždímanou plenku,abych se alespoň otřela a já se snažila z ní vysát trošku vody. Dvě hodiny jsem ležela na studené chodbě, přikrytá jen prostěradlem a nikde nikdo. Přišli až opravdu po těch dvou hodinách, kdy jsem klepala zubama. Pak mě odvezli na pokoj, kde nás bylo celkem osm. Naprosto žádné soukromí. Při příchodu paní doktorky Kamarýtové /její jméno si dobře pamatuji i dnes /,bylo nutno ležet v pozoru, otevřené okno a zavřené rádio.Vstát se smělo až po 12 hodinách,před tím nás přišli vycévkovat.Dítě nám nosili zabalané jak kuklu,asi tak na 15 min.,kdo si chtěl aspoň sáhnout na nožičku nebo ručičku a trošku povolil tu kuklu,dostal vynadáno.Své dítě celé jsem pořádně uviděla a mohla si na něj sáhnout až doma,i na cestu ho oblékli oni.Nikdo se mě na nic neptal,žádný porodní plán.Manžela jsem viděla jen z okna,protože byl zrovna zákaz návštěv.Oba porody se od sebe lišily jen tím,že ten druhý šel rychleji,asi to bylo nějaké divné,byli tam najednou tři lékaři,ale nido mi nic neřekl.Celou dobu sedm dní sama,možnost si zatelefonovat minimální,jeden telefon pro celé patro,každý den jsem brečela a chtěla domu.
Pavla, syn 1 rok
  • 
29.11.2006 16:24:54
Já jsem zase jiného názoru, rodila jsem císařem, protože se syn neotočil a jsem štastná, že jsem rodila právě tak. Hned po zákroku mě trochu bolelo břicho, ale druhý den jsem už byla naprosto v pohodě. Měla jsem epidurál, nic jsem necítila..prostě pohodička, doufám, že další dítě budu opět rodit císařem. Je jen škoda, že si žena sama nemůže rozhodnout, jak bude rodit, měla by mít volbu.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 206 [Dalších 186 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.