| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nebojte se porodu!

 Příspěvky 110 z 206 [Dalších 196 >>]
Vergelika
30.6.2010 19:48:17
Rodila jsem před týdnem ve Vrchlabí a ačkoli je tahle porodnice vyhlášená, dost mě překvapilo, že při vnitřním vyšetření před porodem mi primář provedl taky Hamiltona, aniž by se obtěžoval mi cokoli sdělit. On se ale ani neobtěžoval se mi představit. Zabolelo to jak čert a příště bych neváhala takového doktora kopnout (pokud bych toho byla v bolestech schopná)~o~ PA mi provedla dirupci blan, aniž by mi sdělila, co dělá a že to může být nepříjemné. To jsem málem prolezla skrz porodní židli~q~. Pak už šlo všechno dobře a porodila jsem si kluka. Po této zkušenosti už na sebe nenechám šáhnout. A nemyslím si, že Vrchlabí je tak úžasná porodnice, jak se traduje. Přeju všem maminkám čekatelkám, ať mají v porodnicích štěstí na lidi při rození potomků~b~~s~
8.10.2008 17:41:27
Posílám pozdravení všem maminkám i těhulkám. Ráda bych reagovala na téma o Hamiltonově hmatu. Takže abych to vzala od začátku... Jsme poměrně mladá a už mám dvouletou dceru a nyní čekáme s manželem syna na kterého už se moc těšíme a protože se TP blíží jen velice pomalu,brouzdám po internetu a hledám informace o možnostech uspíšení porodu a o ulehčení porodním bolestem a náhodou jsem narazila na tzv. Hamiltona. Z prvu jsem vůbec neměla tušení o co jde a tak jsem se rozhodla o tomto druhu urychlení porodu zjistit co nejvíce. Porod mé první dcerky probíhal v naprostém pořádku. Někdy kolem poledne mi samovolně odešla plodová voda.nejdříve jsem se rozklepala a pak s radostí zavolala manželovi,že už "to" asi začalo. po necelé hodince jsem dorazila do porodnice a s napětím sledovala všechno, co se ten den kolem mne dělo.musela jsem projít běžnými předporodními procedůrami jako bylo holení,sprchování,vyprazdňování a podobně...po těchto procedůrách přišla PA a prohlédla mne. Po dosti nepříjemné prohlídce konstatovala, že nejsem dostatečně otevřená a že to ještě chvíly potvá. Bolesti jsem neměla téměř žádné a tak mi bylo fajn...Asi po půl hodině přišla PA znovu a provedla mi onoho Hamiltona.Větší bolest jsem asi nikdy necítila. Za prvé jsem vůbec nevěděla,co mi to provedla a proč to tak bolelo. Za další jsem začala příšerně krvácet, což mne přinutilo začít panikařit... Žádné kontrakce to však nenastartovalo a tak jsem jen krvácela a bála se.. asi po půl hodině se celý proces opakoval se stejnou brutalitou a nikdo mi nevysvětlil proč, co a jak. když jsem tuto "teroristku" PA viděla po třetí vstupovat do pokoje bez čehokoli než sterilních rukavic upřímne jsem se rozplakala a prosila jí, aby to už nedělala, že to bolí. Nato ona neřekla jediné slovo a opět mi provedla tohoto brutálního Hamiltona. (Manžel byl celou dobu vedle mne, ale jelikož ho také nikdo neinformoval co semnou vlastně dělají,tak nemohl nijak zasáhnout,nebo mne bránit,protože si myslel,že doktoři přesně vědí co dělají...)Ten na třetí pokus zabral a konečně jsem dostala velice silné kontrakce, které trvaly celých 6 hodin. Po této době jsem konečně porodila svou dceru s váhou 2980g a 48cm. Ovšem o tom, že mi tenkrát před dvěma roky byl proveden právě Hamilton bez mého vědomí a svolení jsem se dozvěděla až teď, když mám před druhým porodem. Doufám, že ona teroristická PA tam tentokrát nebude... Tímto vším chci říct, že každá žena na porodním sále má nárok na to, aby jí bylo přesně vysvětleno co se s ní bude dít a z jakého důvodu a ne jí jentak udělat nějaký hmat a pak jí nechat krvácet a bát se a nevysvětlit proč to vlastně bylo,proč to bolelo a k čemu je to vůbec dobré...Takže všem maminkám před porodem radím, aby se hodně ptaly na vše, co jim lékař poř. PA chtějí provést a pokud se jim (rodičkám) nebude zamlouvat kterákoliv část prováděného úkonu, aby se ostře ohradila a upozornila lékaře, že si tuto danou procedůru NEPŘEJE... Takže do každého porodu přeju hodně síly, odhodlání, hladký průběh a hlavně zdravá miminka.
Katka, termín porodu za 8 dní
  • 
25.4.2008 16:10:27
Milá Romi,
ačkoliv pravděpodobnost, že se k tobě tato reakce na příspěvek (psaný před takovou dobou) dostane je malá, rozhodla jsem se reagovat.
Termín po rodu mám za 8 dní a je fakt, že to může přijít kdykoliv.Proto také převážně odpočívám a brouzdám na internetu.
Narazila jsem na tvůj článek, který mě zaujal i přes odstrašující délku.Ale co, co má člověk při čekání dělat.
Začetla jsem se hned od začátku a hltala tvé řádky. Mnoho žen svůj porod popisuje velmi stroze- bolelo to, stahy po pěti minutách, hrozný nástřich, nepříjemný klistýr,... Moc se mi líbí, že tvůj průběh porodu popisuješ velmi detailně a přesto to nepůsobí odstrašujícím dojmem. Z popisu je jasný, že jsi měla silné bolesti a že začátek nebyl zrovna čítankový. I přes to je tvůj článek uklidňující.
A co mě hodně podnítilo, i když už nad tim pár dnů přemýšlim, musim přítele připravit na to, že asi nebudu moc příjemná :-) a aby s tim dopředu počítal...
  • 
19.1.2007 13:43:24
Všem přeji krásný den a chci přidat svou troškou do mlýna.
Nedá mi to a musím reagovat na tento a i další články o Hamiltonově hmatu.
Jsem 1 den před termínem porodu a včera jsem byla u své porodní asistentky. Nevím proč, asi je to rutina mi nabídla možnost tohoto hmatu. Moc jsem o tom nevěděla tak sem večer začla serfovat na vlnách internetu a co jsem nenašla. Byly to většinou anglicky psané články, protože na našich stránkách jsem toho moc nenašla.
Hamiltonův hmat se u nás laicky také nazývá prošťourání nebo poškádlení. V angličtine se tomu říká: sweep, stripping membranes, cervix stimulation. Procedura se nabízí těhotným ženám mezi 38 až 42 tt. O co jde: doktor či porodní asistentka vsune 2 prsty do vagíny a snaží se nahmatat hrdlo děložní neboli čípek lat. cervix. Je to vstup do dělohy, který v posledním stádiu těhotenství zraje a dilatuje {otvírá se}. Úkolem tohot úkonu je oddělení membrán a nastartování procesu při kterém tělo vylučuje hormony vedoucí k vyvolání kontrakcí pro následný porod. Tato metoda může být bolestivá s výskytem krvácení a s pocitem diskomfortu, záleží jak je doktor citlivý a zručný. V některých případech dochází k infekci. Bývá nabízen ženám po termínu porodu a nebo prostě těm které se nemohou dočkat a chtějí popostrčit přírodu. Po přečtení mnoha článků a diskusí jsem nabila dojmu, že je to dosti brutální zásah, často provádění bez souhlasu pacientky, jenž v mnoha případech nepomohl, pouze zvýšil, již tak nepohodlné těhotenství, prudkými kontrakce, které nevedly k porodu.
Prvně jsem byla docela ráda, že existuje metoda při níž by mi začal porod přirozenou cestou bez užití farmaceutik, ale po přečtení těch mnoha článků žen jsem začala být znechucena přístupem zdravotnického personálu, který bez svolení provedl takto intimní záležitost. Připadne mi to teď nechutný, že by se ve mně někdo "hrabal" svýma prstama. Připadne mi to jako násilí, narušení skoro jako znásilnění, ne do slova, ale na psychické úrovni určitě. Co taková nastávající maminka musí cítit když neví co se stalo jen to hrozně bolelo. Tato metoda je také nástrojem lékařů k vydírání pacientek když máte po termínu myslíte si, že je s vámi něco v nepořádku a začnete mít obavy z vyvolávání porodu v porodnici, což je velmi často bolestivé. Co si pak tedy vyberete, když vám lékař nabídne buť prošťourání nebo oxitocinové kapačky a pod.? Můžete ale NEMUSÍTE podlehnout tlaku. Prošťourání někdy nebývá vůbec nutné a porod by klidně mohl začít sám. Měly bychom vědět, že nejsme jen loutky v rukou lékařů, které musíme uposlechnout. Lékař sám by měl podporovat ženu k přirozenému porodu a ne tlačit na přírodu. Teď mluvím jen o případech kdy nejde o delší těhotenství než 42 týdnů protože to je normální doba.
Když se přeci dítku na svět nechce a má ještě pár dnů proč na to tlačit. Jistě asi už toho máte za těch 9 měsíců dost a ne každá to vydrží já mluvím teď za sebe.Já osobně jsem ráda, že jsem nepodlehla a prvně jsem si přečetla o co vůbec jde. Příprava je polovina úspěchu. Samozřejmě nechci na vynucený porod, ale budu čekat jak dlouho to jen půjde a Hamiltona jim povolím jedině až jako krajní záležitost. Jinak na mě nikdo ani prstem nesáhne.
Nejraději bych chtěla, aby mi do mého porodu doktoři vůbec nezasahovali pokud nebudu v ohrožení života svého či dítka. No na závěr bych ráda řekla, že jsem si trochu ulevila a snad pomohla nastínit pro a proti Hamiltonova hmatu. Je to na každé znás jak necháme lékaře zasahovat do našeho těla. Konec konců je to naše volba a jen my samotné si to budeme pamatovat až do konce života. Nenechme se manipulovat!
Hodně zdaru a zdravých miminek přeje...
Evka x
9.12.2006 14:55:33
Ahoj, co na to říct? Hrůza!!! Je to strašné.Se mnou tam jednou byla na monitoru mladá maminka (mladší než já) Čekala dvojčátka. Když mě hospitalizovali, ležela tam už také, ale vypadala nešťastně a vyčerpaně. Jedno mimi umřelo a ona přijela a čekala na vyvolání porodu.Nikdo jí nevěřil, že necítí pohyby a všichni s ní jednali jak z nějaou slepicí..... Manžel mi říkal, že jela na sál po mě,prý jsme se vystřídali.Popřál jí a manželovi štěstí, ale oba brečeli a tak to nechal být. Jejich přístupem umřelo i to druhé.Jenže, místo toho, aby pak mamiku přeložili na gyneklologii, odvezli jí na pokoj se třemi maminkami a jejich dětmi.Manžel chodil a brečel, prosil je, aby jí dali na jednolůžkový pokoj......Hrozný. A nejhorčí v tom nejhorším je, když vyjdete před porodnici, kde ostatní vynáší ty drobečky v sedačce a vy.............vy jdete jen s taškou.Mé dítě jejich laxnost přežilo, za což děkuji Bohu každý den.Plánujeme další dítě, ale bojím se že se před porodem zhroutím, protože tohle mě ještě teď budí ze sna.
9.12.2006 14:42:55
Ještě jednou díky. Pokusila jsem se to gtedy dát na hl stránku ale nevím.Pravdou je, že po porodu jsem už nikdy dítě nechtěla, ale postupem času, ano a moc.Toužím si užít kojení a vidět mimi po porodu.Bohužel, zjistili, že každé mé dítě, bude velké.Má jakousi genetickou dispozici(které říkají vada).Manžel se narodil předčasně o měsíc a měl 3,60kg a prý každé našedítě bude větší.Nicméně, lékaři porod naplánují opět císařským řezem o pár týdnů dřívě.Můj muž je poklad, zvlášť když vidím, jaké trápení zažívají ženy kolem mne.Ještě jednou děkuji.A hezký víkend
9.12.2006 10:54:29
Tak to se docela divím, že máš chuť ještě do druhého dítka,zvlášť po té poporodní depresi...ale je fakt, že jestli se dítě narodí v jiném prostředí a nebude zase obřík, tak vše i potom může být jinak. Moc Ti to přeji, ať si zažiješ normální porod a zdravé miminko. I Tvůj muž musí být super, že to zvládal s Tebou a dokázal Tě podpořit. :o)
MarkétaP + 4 dcerky
9.12.2006 10:43:45
Evčo, to je drsné, a bohužel nejsi první podobný případ v Neratovické porodnici, o kterém slyším. Ten první bylo to samé - hospitalizace v pátek pro špatný stav miminka, přes víkend se nic nedělo, nikdo se nezajímal, bohužel tohle dopadlo hůř - v neděli miminko umřelo, maminka rodila v pondělí CS a ten si taky vydupala, "spontánní" porod by v téhle situaci fakt nezvládla ... :(
9.12.2006 9:59:34
Skončilo to dobře, díky Bohu. Ale zažít už bych to v životě nechtěla. Trápí mě i jiná věc: přošvihla jsem svoje miminko,ale zase mi to teď milionkrát vrací.Snad budu mít možnost si užít to příští,které doufám přijde bez problémů, jak do bříška tak na svět.Děkuji za podporu.
PS: Dala bych to na hl stranu, ale nevím jak.
9.12.2006 9:38:49
Tak to je síla.
Myslím, žes to měla napsat na Hlavní stranu (ikdyž by tu opět mnozí protestovali).
Četla jsem to jedním dechem a doufala, že ten konec bude dobrý!
No,vlastně byl, přežili jste oba. Ale je to hrozné. Zbytečně hrozné.
Přeji moc sil.
 Příspěvky 110 z 206 [Dalších 196 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.