| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prohlášení ke kampani proti plánovaným porodům mimo nemocnici

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 672 [Dalších 652 >>]
Jane
  • 
17.11.2006 20:46:55
Z těchhle hysterických diskusí je mi smutno a padá a mě beznaděj... Bohužel to není jen tady na rodině, podobná diskuse se rozpoutá skoro všude, kde se objeví zmínka o porodnictví. Vždycky mám z toho dojem, jako kdyby skoro nikdo v diskusi nechápal, o co jde.
Nikdy jsem nepochopila, proč ti, kteří chtějí rodit v porodnicích, se tak agresivně obouvají do těch, kteří prosazují porody doma... Když možnost rodit v porodnici jim nikdo nebere. Vůbec nechápu, proč je kolem toho vždycky tolik zloby, agrese, urážek a napadání... Proč? Copak tady jde o něco víc než jen o to, aby každá budoucí maminka tady měla možnost přivést svoje dítě na svět tak, jak si sama přeje? Jde tady snad o něco víc, o něco, co mi uniká?
Já osobně bych doma rodit nechtěla ani porody doma neschvaluju, protože tady u nás k tomu absolutně nejsou podmínky a skutečně to může být hazard se zdravím. Jen nechápu, proč se tady odborníci i laická veřejnost staví na zadní a jsou proti tomu, aby tu byly vytvořeny vhodné podmínky i pro porody v domácím prostředí, když v jiných civilizovaných zemích to funguje, budoucí rodičky mají možnost volby, nemusejí povinně rodit jen v porodnicích, naopak mohou bezpečně porodit i doma a nikde se neukázalo, že by u nich byl zvýšený výskyt komplikací či vyšší morbidita nebo mortalita než v porodnicích.
A když už se tady nesmí rodit doma a nikdo není ochoten tady k tomu vytvořit podmínky, tak ať se alespoň naše porodnice polidšťují trochu rychlejším tempem, ať se člověk nemusí bát se na ně ve chvíli nejtěžší obrátit...
Jinak nemám nic ani proti organizacím typu Hnutí za aktivní mateřství a všem těm tolik opovrhovaným "alternativcům", protože nebýt jich, tak se i v našem porodnictví jede pořád postaru, na porodníky ze staré školy by nikdo netlačil, nikdo by je nenutil měnit se a zlepšovat své chování k rodičkám... Ke každému extrému je zapotřebí extrém z druhé strany, aby se to tak nějak vyrovnalo. Nebýt třeba feministek (nad kterými dnes tak okázale ohrnujeme nosy), tak bychom my ženy dnes třeba nesměly chodit do práce ani volit... Dnes nám spousta věcí přijde zcela samozřejmých (mluvím teď i o porodnicích), a zapomínáme, že nám to někdo musel vybojovat... Proto se mi nelíbí, když se nad organizacemi typu HAM a jejich aktivitami někdo ošklíbá. Přitom nikdo z nás asi nechce rodit v ústavu typu "továrna na děti", kde si ho nikdo pořádně nevšimne...
Byla bych ráda, kdyby se ženské probraly a přestaly si pod sebou podřezávat větev. Všem nám přece jde o to samé - o přívětivé a bezpečné porodnictví. A když se budeme štěkat jak rozzuření psi a navzájem se urážet, tak budou tyhle diskuse pořád tak na prd, jako jsou teď... :(
J.
  • 
17.11.2006 20:42:20
Sama byste si netroufla. A jiným byste to zakázala?
Jane
  • 
17.11.2006 18:47:56
Z těchhle hysterických diskusí je mi smutno a padá a mě beznaděj... Bohužel to není jen tady na rodině, podobná diskuse se rozpoutá skoro všude, kde se objeví zmínka o porodnictví. Vždycky mám z toho dojem, jako kdyby skoro nikdo v diskusi nechápal, o co jde.
Nikdy jsem nepochopila, proč ti, kteří chtějí rodit v porodnicích, se tak agresivně obouvají do těch, kteří prosazují porody doma... Když možnost rodit v porodnici jim nikdo nebere. Vůbec nechápu, proč je kolem toho vždycky tolik zloby, agrese, urážek a napadání... Proč? Copak tady jde o něco víc než jen o to, aby každá budoucí maminka tady měla možnost přivést svoje dítě na svět tak, jak si sama přeje? Jde tady snad o něco víc, o něco, co mi uniká?
Já osobně bych doma rodit nechtěla ani porody doma neschvaluju, protože tady u nás k tomu absolutně nejsou podmínky a skutečně to může být hazard se zdravím. Jen nechápu, proč se tady odborníci i laická veřejnost staví na zadní a jsou proti tomu, aby tu byly vytvořeny vhodné podmínky i pro porody v domácím prostředí, když v jiných civilizovaných zemích to funguje, budoucí rodičky mají možnost volby, nemusejí povinně rodit jen v porodnicích, naopak mohou bezpečně porodit i doma a nikde se neukázalo, že by u nich byl zvýšený výskyt komplikací či vyšší morbidita nebo mortalita než v porodnicích.
A když už se tady nesmí rodit doma a nikdo není ochoten tady k tomu vytvořit podmínky, tak ať se alespoň naše porodnice polidšťují trochu rychlejším tempem, ať se člověk nemusí bát se na ně ve chvíli nejtěžší obrátit...
Jinak nemám nic ani proti organizacím typu Hnutí za aktivní mateřství a všem těm tolik opovrhovaným "alternativcům", protože nebýt jich, tak se i v našem porodnictví jede pořád postaru, na porodníky ze staré školy by nikdo netlačil, nikdo by je nenutil měnit se a zlepšovat své chování k rodičkám... Ke každému extrému je zapotřebí extrém z druhé strany, aby se to tak nějak vyrovnalo. Nebýt třeba feministek (nad kterými dnes tak okázale ohrnujeme nosy), tak bychom my ženy dnes třeba nesměly chodit do práce ani volit... Dnes nám spousta věcí přijde zcela samozřejmých (mluvím teď i o porodnicích), a zapomínáme, že nám to někdo musel vybojovat... Proto se mi nelíbí, když se nad organizacemi typu HAM a jejich aktivitami někdo ošklíbá. Přitom nikdo z nás asi nechce rodit v ústavu typu "továrna na děti", kde si ho nikdo pořádně nevšimne...
Byla bych ráda, kdyby se ženské probraly a přestaly si pod sebou podřezávat větev. Všem nám přece jde o to samé - o přívětivé a bezpečné porodnictví. A když se budeme štěkat jak rozzuření psi a navzájem se urážet, tak budou tyhle diskuse pořád tak na prd, jako jsou teď... :(
Lenka
  • 
17.11.2006 18:33:10
Po dvou návštěvách u homeopata jsi odsoudila celou homeopatii? Holka, to já bych takhle musela odsoudit celé naše zdravotnictví... A to jsem tam potkala daleko víc packalů a s prominutím blbců než jen jednoho, bohužel...V každém oboru jsou ti, co umí a ti, co neumí...
cizinka
  • 
16.11.2006 10:01:55
Mateji, ja si levne vtipalky neberu, jsem na vsechno, vcetne chlapu dost vybirava. Jinak mam mycku, pracku a sluzku a docela vysvobozeneho a sebevedomeho manzele.
cizinka
  • 
16.11.2006 10:01:37
Mateji, ja si levne vtipalky neberu, jsem na vsechno, vcetne chlapu dost vybirava. Jinak mam mycku, pracku a sluzku a docela vysvobozeneho a sebevedomeho manzele.
16.11.2006 6:34:50
Jasně - ale takový ubohý chlap je spíš takový nepřemýšlející chlap. Kdyby býval byl používal mozek, tak by se řídil tím, co chce. Když chci služku, tak si pořídím služku a ne manželku. Předejdu tak nepříjemným překvapením ;o)
Matěj Drbohlav
  • 
15.11.2006 23:55:45
Holky, krucinál fagot, už se na to tlachání vyprdněte... Moje stará ("cizinka") furt sedí a civí do compu a vůbec jí nedrásá hromada špinavých ponožek v koupelně a v kuchyni taky plný dřez zapáchajícího bordelu... A jak to děláte vy? Máte doma to samé? Nebo jsem měl jenom smůlu...? A co myslíte, má takový ubohý chlap ještě nějakou naději na vysvobození?
Marie
  • 
11.11.2006 1:36:44
Tak to pročítám, reagovat jsem nechtěla, rodila jsem doma..............ale vaše odstrašující příklady ve skutečnosti dokazují, že o porodech doma nevíte absolutně nic!
Na rozdíl od matek, které tuto alternativu volí nebo zvolily.
Se zkušenou PA po boku byste určitě nezůstala doma při popisovaných obtížích. Protože ani ona ani matka rodící doma není přesvědčená, že doma MUSÍ zůstat, když porod nepostupuje, nebo má kritické problémy. Během těch vámi udávaných 10 - 15 hodin vyčerpávajících bolestí je dostatek času na přesun do nemocnice.
Jinak moje PA měla s sebou přenosnou "nemocnici", křísení, ani šití by nebyl takový problém, jak se domníváte.
Ale zásadní je, že rozumné bytosti, tj. rodící matka a její PA, nenechají odborně vedený porod doma dojít do kritické situace, v případě, že nastanou komplikace. A netvrďte mi, že jde o vteřiny. Právě zkušená PA je zárukou, že včas takovou situaci pozná a zařídí vše potřebné - převoz i kompletní informace pro lékaře o dosavadním průběhu porodu a stavu ženy i dítěte.
8.11.2006 18:24:09
ja zas zavidim jinym zemim,ze si tam zeny sc muzou normalne vybrat a nekouka se na ne jako kdyz maji lepru!

kecy kecy kecy...
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 672 [Dalších 652 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.