| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak začít s hubnutím nejen po těhotenství a při kojení

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 132 [Dalších 92 >>]
14.4.2006 15:03:32
Omlouvám se měla jsem pocit že mi to nejde odeslat nakonec tam jsem hned třikrát.Sorry ale učím se...
14.4.2006 14:55:54
Jo jo je fakt že nás to "žrádlo"zničí.Ale odolej když je ho všude tolik.Vidím to na svých dětech,co s nima udělá blbá reklama.Ale bída taky není řešení.Kdyby šlo tak od všeho trochu to by bylo ok.A jestli jsi Lucieeno v 8tt a přibrala jsi dva kg tak je to úplně v pohodě.Dej si na co máš chuť ,neomezuj se a těhotenství si vychutnej.Je to nejhezčí období v životě o kterém chlapi nemaj ani páru.
Jo a čeština dobrá ,odkuď vlastně jsi?
14.4.2006 14:55:20
Jo jo je fakt že nás to "žrádlo"zničí.Ale odolej když je ho všude tolik.Vidím to na svých dětech,co s nima udělá blbá reklama.Ale bída taky není řešení.Kdyby šlo tak od všeho trochu to by bylo ok.A jestli jsi Lucieeno v 8tt a přibrala jsi dva kg tak je to úplně v pohodě.Dej si na co máš chuť ,neomezuj se a těhotenství si vychutnej.Je to nejhezčí období v životě o kterém chlapi nemaj ani páru.
Jo a čeština dobrá ,odkuď vlastně jsi?
14.4.2006 14:53:28
Jo jo je fakt že nás to "žrádlo"zničí.Ale odolej když je ho všude tolik.Vidím to na svých dětech,co s nima udělá blbá reklama.Ale bída taky není řešení.Kdyby šlo tak od všeho trochu to by bylo ok.A jestli jsi Lucieeno v 8tt a přibrala jsi dva kg tak je to úplně v pohodě.Dej si na co máš chuť ,neomezuj se a těhotenství si vychutnej.Je to nejhezčí období v životě o kterém chlapi nemaj ani páru.
Jo a čeština dobrá ,odkuď vlastně jsi?
Markéta, syn 4 r.
  • 
14.4.2006 9:26:19
Ilari,

mohla byste mi, prosím, napsat link na část stránek WHO, kde je vegetariánská strava doporučovaná? Asi bych si to tam našla, ale takhle to bude rychlejší. Já jsem jejich doporučením vždycky rozumněla tak, že by se mělo jíst hodně ovoce a zeleniny (asi půl kila denně), ale ne, že by se mělo jíst jenom ovoce a zelenina. Z toho taky vycházím při sestavování jídelníčku, a nemám pocit, že bych (ač česká mamina, snad bez rakoviny) dělala nějakou podstatnou chybu.

Na stránky PETA jsem se podívala, nepřipadá mi to zajímavé, ale smutné, nemyslím si ale, že tím, že nejíte maso, tomu můžete zabránit.

Komunistická propaganda a maminka mi skutečně nacpaly do hlavy, že člověk je všežravec, nikoli býložravec.
14.4.2006 2:24:39
nojo a jeste bych asi potrebovala pravidla ceskyho pravopisu, jinak jsem mela z CJ vzdy za 1, ale tady ji fakt nepotrebuju, tak se omlouvam predem vsem
14.4.2006 2:21:03
clanek byl urcite povzbuzujici, jen me prekvapila ta diskuse. ja ziji v zemi, kde existuji 3 druhy syra, 2 druhy jogurtu, salamy vubec nekupuji, protoze ten nejlepsi je jako nas gothaj, celozrnne pecivo to jake ho znate v evrope sezenu tak 2x za rok, lidi zde prakticky trpi hladem, ti nejchudsi jedi hlavne ryzi a fazole (denne), banany a yuku a sem tam maso. rakovina tlusteho streva je asi na poslednim miste vsech nemoci a to proto, ze se lidi necpou vsemi temi predpripravenymi, konzervovanymi polotovarami. kazdy cech ma hoby v sobotu zajet do kauflandu nebo ja se ty samosky jmenuji a brouzdaji regaly se zradlem. ja jsem tu s nakupem na 14 dnu hotova za hodinu a to proto, ze prebiram zeleninu a ovoce, co se da vybrat a jeste snist. jo a ted jsem mimichodem v 8tt a mam porad strasny hlad a porad jim. myslim, ze uz mam tak 2 kila nohore a bojim se jak to pujde dal. muzete mi teda nekdo (odbornic je tu spousta, koukam) z vas poradit jak nesidit mimi a nebyt za chvili jak sud? tady vam doktor ani neda tehotenskou kartu a rekne: prijdte nekdy na ultrazvuk, az budete mit cas... P.S. jo a jinak deti je tu jak smeti a jsou zdravi a krasny, jsem tu jako 30ti leta ostuda, co ma prvni, no co, jiny kraj jiny mrav.
  • 
13.4.2006 18:00:01
Eh, mráz mi běhá po zádech, když to píšu, ale co mi zbývá :-) Moje manželka v podstatě nejí maso už tak dvanáct let (občas si dá velmi málo, třeba rybí salát, ale je ho tak málo a tak zřídka, že je to statisticky nevýznamné). Máme tři děti, první dvě kojené vždycky tak dva roky. U třetího se ještě uvidí, ale není důvod to zkracovat, že jo :-)Já nejím maso vůbec, ani nic živočišného původu. Většinou jsem dělal v dost náročných profesích, buď psychicky nebo fyzicky ("terénní" soc. pracovník, pomocník kováře), momentálně dělám fyzickou práci v třetí skupině obtížnosti (je to trochu moc tréning na ruce, musím si dávat pozor na ruční nářadí, lámu násady). Jsem hubeňour, manželka je baculka.
Takže s těmi hláškami o tom, že maso je naprosto nezbytné bych si dovolil zdvořile nesouhlasit. Jistě, možná jsme i s manželkou nějak geneticky vyjímeční :-)? ne, to byl vtip. Děti netrápíme a mají se dobře, kdyby se někdo chtěl zeptat. Ale ne o tom jsem hlavně chtěl psát.
Co opravdu je PROBLÉM, je to že jakákoliv diskuse o nejezení masa v našem kulturním prostředí je bez vyjímky agresivní. Skoro pokaždé, když zmíním, že nejím maso, je výsledkem slovní napadení. Pokud ještě dodám, že je to z etických důvodů, tedy ze soucitu ke zvířatům, je reakce agresivní vždy - nebo není žádná (stop komunikace). Předpokládám, že chápu důvody obou stran k takovému chování, ale tím že bych o nich mluvil bych vyprovokoval jen další, hmm.. řekněme vzájemné ubližování. Obě strany jsou téměř vždy zaujaté, což ještě neznamená, že jedna z nich nemá pravdu. Takže, protože informací o této problematice (vegetariánství) jsou hory, a každý má možnost si je vyhledat a sám posoudit, bych o tom radši nediskutoval. Chápu, že tímto svým příspěvkem si tohle svoje doporučení sám porušuji, ale je to jen proto, abych zveřejnil, že diskutovat o tom podle mne fakt nemá cenu. Mám nějaké zkušenosti i s mezináboženským dialogem, ale dialog mezi masožrouty a zeleninožrouty je asi tak problematický, jako diskuse mezi židy a křesťany na téma mesiáše (omlouvám se těm i těm, pokud se jich to nějak dotklo).
Článek mi přijde dobrý a potřebný. Já bych podle toho nejedl (to maso), ale autorka je tak zvyklá a funguje jí to. Že je článků o hubnutí hodně je fakt, ale nadváha je opravdu problém, lidi jsou z toho nešťastní a pokud jim někdo dá impuls, může jim to pomoct. Znám i šťastné lidi s nadváhou, ale to ještě neznamená, že jsou se svými kily spokojení.
13.4.2006 16:05:55
Ilari,
i ti předkové člověka v Africe byli většinou všežravci - podívej se na dnešní primitivní kmeny (třeba v Austrálii). Snědí, na co přijdou, ať je to rostlina nebo zvíře. Jenom proto se dokázali přizpůsobit i drsnějším klimatickým podmínkám např. v Evropě.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 132 [Dalších 92 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.