| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí doma na Spálence

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 440 [Dalších 420 >>]
šárka, 1 kluk
  • 
5.4.2006 15:30:33
Netvrdím, že nebylo milované, ale mluvím o rizicích, které nikdo nemůže předvídat. A potom na pomoc může být bohužel pozdě.
šárka, 1 kluk
  • 
5.4.2006 15:27:55
Gratuluji k miminku, ale myslím, že jste měli velké štěstí. Ono k rizikovému porodu stačí opravdu málo. Rodila jsem, všechno bzlo v pořádku a najednou se malý šprajcl a nechtěl ven - zkroutil si špatně hlavičku, kdyby tam nebyl doktor s kleštěmi, tak to taky mohlo skončit pro malého dost tragicky. Myslím, že za to riziko to nestojí a spíš mi to připadá jako hazardérství.
sarka
  • 
5.4.2006 15:23:20
Osobně jsem si s nástřihem užila až až, hlavně s pozdějším hojením. Jen tak pro zajímavost, jsem veterinářka a s nástřihem hráze jsem se nikde u zvířat nesetkala, prý se snad dělají jen velmi vzácně u prvotelek. Všechny zvířata rodí naprosto bez problémů, pokud není indikace císařského řezu. Tak proč proboha u lidí?!
Samika
  • 
4.4.2006 21:25:15
Teda to je přístup, když rodičce řeknou, že se jim tam trochu připo.... Normálně to nenápadně otřou a nikdo o tom nemluví.
Hela
  • 
1.4.2006 19:44:52
Ja myslim, ze Maruska je dobry provokater. Hlavne jeji veta, ze druhe dite rodila bezpecneji, tudiz doma...
Myslim, ze lidi jako ty by se snad ani mnozit nemeli...
Maruška ze sedmi sourozenců
  • 
1.4.2006 18:52:27
Ahoj
já jsem ti jen chtěla říct, ze jsem ze sedmi dětí a zažila jsem tak krásný dětstí že chci dětem dopřát to samé. Taky chci mít hodně dětí, zatím máme jenom dvě (druhé jsem rodila bezpečněji - doma). To ýe mám tolik sourozenců je ten největší dar jaký mi rodiče mohli dát. Přeju Ti abys našla stejnou odvahu.
Milada.
30.3.2006 22:50:33
Sylvie,

jo, to bude ono - rozdeleni leto/zima - zavinovacka, ale ne sedacka.
30.3.2006 22:40:18
Milado, nevím, jestli máš na mysli můj příspěvek, ale určitě jsem kdysi někam sem psala cosi podobného. PRotože mi někdy před rokem vyrazila dech NOVÁ těhotenská průkazka, která pro odchod z porodnice uvádí na jaro-léto zavinovačku, na podzim-zimu navíc kožešinový fusak, leč autosedačku jaksi nezmiňuje. Zřejmě tvůrci seznamu poněkud zaspali dobu

Nicméně pokud se mi vybavuje, tak i v nemocničním seznamu byla uvedená zavinovačka, ale autosedačka ne. A to z Vrchlabí většina mamin odjíždí mimo

S.+++
Milada.
30.3.2006 22:07:48
Marketo,

ono se to probiralo kdysi i tady - probiral se seznam veci do porodnice pro miminko. Pamatuji si zrovna Sylvii, ktera tusim psala, ze tam mela napsan fusak, ale autosedacku prave ne... Sylvi, bylo to tak, ze?
MarkétaP + 4 dcerky
30.3.2006 21:52:52
Milado, dala jsem to sem prostě proto, že v této diskusi (o domácích porodech) spousta lidí argumentovalo, že bezpečí svého dítěte by nikdy neriskovali a tudíž rodit jedině v porodnici - a myslím, že se nepletu, že leckdo z nich ani nepopřemýšlel o tom, že bezpečí dítete lze ohrozit i jiným způsobem. Domorodkám se tu dostalo mnohých obvinění z nezodpovědného hazardu ... a možná ta stejná "zodpovědná" maminka jela z porodnice bez sedačky. Tož tak.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 440 [Dalších 420 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.