| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí doma na Spálence

 Příspěvky 110 z 440 [Dalších 430 >>]
16.5.2007 12:02:39
Ohromná gratulace a velká poklona,taky si to v září risknu porodit doma,myslím si že třetí porod zvládnu na 1 jako předchozí 2. ( první 2 a půl hodiny a druhý 15minut).

Moc jinak děkuji za informace,tímto vaším příběhem o porodu doma vím vše a i knížky které mk tomu potřebné.

Ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka
16.5.2007 12:01:24
Ohromná gratulace a velká poklona,taky si to v září risknu porodit doma,myslím si že třetí porod zvládnu na 1 jako předchozí 2. ( první 2 a půl hodiny a druhý 15minut).

Moc jinak děkuji za informace,tímto vaším příběhem o porodu doma vím vše a i knížky které mk tomu potřebné.

Ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka
16.5.2007 12:00:43
Ohromná gratulace a velká poklona,taky si to v září risknu porodit doma,myslím si že třetí porod zvládnu na 1 jako předchozí 2. ( první 2 a půl hodiny a druhý 15minut).

Moc jinak děkuji za informace,tímto vaším příběhem o porodu doma vím vše a i knížky které mk tomu potřebné.

Ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka
9.3.2007 22:09:38
Je to stará diskuse, ale něco člověku prostě nedá a třeba tu některé zvídavé těhulky hledají informace... Neustálé opakování výkřiků - "Sobecká matka! Bezbranné dítě! Dítě, které se nemůže bránit a matka hazarduje s jeho životem! ..." Nenapadlo Vás, vážené zachránkyně bezbranných dětí, že to domorodky činí právě kvůli svým bezbranným dětem? Aby dítě neprožilo stres z lékařských zásahů do porodu?A aby je cizí člověk hned po narození nebral mamince, jediné jistotě, aby jim nesvítil do očí a netrápil je z pochybných důvodů? Nenapadlo Vás, že matky domorodky milují své děti stejně, jako Vy ty svoje? Kděžto o Vašich upřímných citech k jejich dětem trochu pochybuji. I když jste možná plné lásky ke všem bezbranným drobečkům, přiznejte i jiným matkám schopnost milovat své děti.

Každá těhotná má nesmírně rozvinutou intuici. I Vy, co jste zažily bezproblémové těhotenství a porod, který se nenadále zvrhnul v drama, a Vaše děti žijí jen díky lékařům. I Vy jste projevily bezpečnou intuici, když jste se na porod doma necítily a vyhledaly porodnici jako nejbezpečnější místo. I já bych při sebemenší pochybnosti jela do porodnice a nebyla by to "prohra". Ale při klidném porodu doma prostě žádná pochybnost ani komplikace nepřišla. A nebyl důvod dítě vystavovat zbytečné "péči" lékařů, protože právě péče matky je ta nejláskyplnější a nejzodpovědnější na světě.
4.3.2007 17:27:04
Pozor: přesto, že je autorka tohoto příspěvku lékařka, trochu upravuje údaje, nebo nemá informace a tváří se, že má. Škoda, že u nás bílý plášť či titul tak snadno vzbudí dojem vševědoucnosti. Doma rodilo v Čechách víc než pár desítek žen, atd. Zde není problém si najít objektivní informace ve statistice Zuzany Štromerové (aspoň maximálně objektivní vzhledem ke stále malému vzorku domorodek). Pokud hledáte názory k porodu doma, tento příspěvek Vás zmate, tváří se odborně a přitom chybí podklady.
4.3.2007 17:10:49
Velmi obvyklá reakce žen, které nad porodem zase tak moc nepřemýšlely (svým způsobem obdivuji! neumím nepřemýšlet ;-D) a šly do porodnice. (Druhé dítě jsem nakonec rodila doma s PA.) Ale jednu (dvakrát zmíněnou) věc musím komentovat: kde vzala Lenka informaci o ženě, která chtěla rodit doma a pak prosila lékaře o záchranu dítěte i sebe??? O žádném takovém případu nevím, jsou ověřené případy, kdy se po porodu doma vezla do porodnice rodička kvůli nervozitě z pomalého odlučování placenty. Žádné ohrožení na životě žádájící okamžitou pomoc.

Kde to Lenka slyšela? Jedna paní povídala? Ale i kdyby se něco takového stalo, nelze to asi takhle vykládat... Samozřejmě, že když matka chce rodit doma, musí znát všechny situace, kdy je nutné jet do porodnice, jinak by hazardovala. A je naopak chyba našich nemocnic, že takové případy neumějí seriózně přebírat, převzít všechny materiály o průběhu porodu a řešit problém, a ne žárlivě a směšně křičet, že je to chyba rodičky a že nemá na ošetření právo. Ve "vyspělých zemích", kde jsou porody doma běžné, se každá komplikace také veze do porodnice, a to by mělo být cílem změn i u nás, aby byly porody doma opravdu bezpečné. Pokud se něco takového, co líčí Lenka, stalo a porodnice má ještě tu drzost šířit to jako doklad šílenství domorodek, svědčí to o skutečně donebevolající neprofesionalitě dotyčné porodnice.
Lucie
  • 
17.4.2006 19:07:31
Já bych doma asi rodit nemohla, ale porodní příběh se mi moc líbil a hrubky mi vůbec nevadí!!!!!!!!!!!!!!
Tady nejde přeci o hrubky, ale o něco tak krásného jako ja narození nového človíčka.
Marta, syn 16 měsíců
  • 
12.4.2006 16:24:05
Tak já jsem chtěla rodit bez nástřihu, nakonec mě nastřihli a stejně jsem se natrhla i s konečníkem (syn měl 4 260 g). Šili mě půl hodiny, opravdu jsem si to užila... Do porodní zprávy pro mého gynekologa se to nějak nedostalo. No, ale teď jsem naprosto bez problémů. Otázkou je, co to udělá při dalších porodech.
M.
Hedvika
  • 
5.4.2006 16:34:57
Šárko,

u těch zvířat je rozdíl v tom, že chodí po čtyřech, takže mládě neprochází při porodu mezi nohama. Snad to nějaký veterinář vysvětlí lépe.
šárka 1 kluk
  • 
5.4.2006 15:32:22
Vidím že máme podobný názor (kupodivu i jméno), u mně už císař dělat nešel, ale naštěstí pomohly kleště.
 Příspěvky 110 z 440 [Dalších 430 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.