| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co dělat, když se dítě v noci budí

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 293 [Dalších 253 >>]
Linda, Kubík 7 měsíců
  • 
7.2.2007 8:19:05
Milé maminky, velice mě uráží když někdo napíše, že neni bezcitná maminka a nenechá miminko v noci plakat. Takže pokud tuto metodu vyzkouším, tak jsem macecha? Žádná normální máma nedělá nic aby svému dítěti ublížila, vždy vše jen s dobrým úmyslem a je pravda, že se také někdy za čas projeví, že to byla hloupost, ale bylo to její pečlivě vybrané stanovisko. Metodu jsem vyzkoušela. První noc halekal asi pětkrát. Vstával k němu přítel a když to bylo ječení dal mu dudlíka a utišil ho. Kojila jsem v půl pátý ráno. Druhou noc halekal jednou, spala jsem v obýváku a tišil ho opět přítel, kojila jsem v půl šestý a spal do půl osmé. Každopádně to nejprve vyzkoušejte, protože ten zlozvyk má díky vám "citlivým maminkám". Přeju hodně úspěchů,pa
simona:kluk 2,5 holka 8mes.
  • 
21.1.2007 19:52:01
Ja to u kluka nedokazala presto ze se mi budil 15x za noc a budi do dnes.
Holku jsem vsak uz musela nechat vyplakat nebot dve deti zvladat nevyspala je fakt sileny. Stacila mi na to jedna noc. Plakala 3hod. a pak jiz spala celou noc.Bylo touzasne.ted vsak onemocnela aopetse budi, tak cekam az bude zdrava a jdu do toho zase.Nemyslim si ze je to necitlivy zasah.Vim ze deti si nas umiporadne otocit kolem prstu svym brekem. Verunka je vesele a urechtane dite i pres to ze jsemji nechala vyplakat.
simona:kluk 2,5 holka 8mes.
  • 
21.1.2007 19:51:50
Ja to u kluka nedokazala presto ze se mi budil 15x za noc a budi do dnes.
Holku jsem vsak uz musela nechat vyplakat nebot dve deti zvladat nevyspala je fakt sileny. Stacila mi na to jedna noc. Plakala 3hod. a pak jiz spala celou noc.Bylo touzasne.ted vsak onemocnela aopetse budi, tak cekam az bude zdrava a jdu do toho zase.Nemyslim si ze je to necitlivy zasah.Vim ze deti si nas umiporadne otocit kolem prstu svym brekem. Verunka je vesele a urechtane dite i pres to ze jsemji nechala vyplakat.
simona:kluk 2,5 holka 8mes.
  • 
21.1.2007 19:51:16
Ja to u kluka nedokazala presto ze se mi budil 15x za noc a budi do dnes.
Holku jsem vsak uz musela nechat vyplakat nebot dve deti zvladat nevyspala je fakt sileny. Stacila mi na to jedna noc. Plakala 3hod. a pak jiz spala celou noc.Bylo touzasne.ted vsak onemocnela aopetse budi, tak cekam az bude zdrava a jdu do toho zase.Nemyslim si ze je to necitlivy zasah.Vim ze deti si nas umiporadne otocit kolem prstu svym brekem. Verunka je vesele a urechtane dite i pres to ze jsemji nechala vyplakat.
16.10.2006 10:21:41
zkusila jsem jen jednou nechat sveho chlapecka plakat,chodila jsem k nemu kazdych 5minut,tak jak to pisi v knizkach,vydrzela jsem to 20minut,bylo to stresujici a uz to nechci nikdy zazit...jeho plac znel zoufale,ze jsem si rekla,uz dost.pritom stacilo tak malo,vzit ho do naruce,utisit zazpivat ukolebavku...takhle usina kazdou noc.a kdyz se v noci probudi a place staci chvilicku pochovat a spime dal(ale nesmi ho rozptylovat svetlo z ulice,to je pak na dyl)ja i muj 4.mes.chlapecek,jsme se spankem spokojeny...
Misa,Krystof4,5,Viky 1rok
  • 
9.10.2006 0:29:55
Krystof mel dudlika na spinkani do 2,5 let,pak jsme jeli na chatu a nevzali ho...a slo to, prijal povidacku, ze si ho odnesla myska pro miminka a on uz je preci velky kluk. Zadne potize jsme kvuli dudliku nemeli a nemame, Viktorka ho ted ma taky a priznam se, ze jsem rada, nekdy to ulehci cas pri usinani,zvlast pres den. Nedavam ji ho porad, nemyslim,ze by dudlik pro mimi vadil...
Misa,Krystof4,5,Viky 1rok
  • 
9.10.2006 0:01:16
Tak mi to neda a musim taky prihodit svou zkusenost....trba se bude nekomu hodit. Krystufek se prestal v noci budit presne tyden pote,co jsem ho uplne prestala kojit...bylo mu 20 mesicu. Kojila jsem ho uz jen v noci a mam pocit,ze se budil prave kvuli tomu,aby se ujistil, ze tam jsem a stale"pripravena".Trvalo mi dlouho se odhodlat,priznejme si,ze kojeni je i pro mamku lehka zavislost:-), ale cim dal tim castejsi buzeni me presvedcilo.Protoze mame skvelou babicku,coz je vyhoda a ne kazdy to tak ma,a malej u ni cas od casu byl i cely den, rozhodla jsem se ho tam procte nechat pres vikend - a skvele to vyslo. Zadny plac a nervy, pak asi tri dny v noci pri buzeni vyzadoval utisit ve stejne poloze jako pri kojeni a pak uz ani to ne. od te doby pohoda. Spi ve vlastnim pokojicku, kolem ctvrte ranni se stehuje k nam do loznice...ale to nam vubec nevadi, drive s nami spal i celou noc...obces, casteji, jak to prislo.Ja se snazim veci brat jak prijdou a pokud to jde, moc to "neresit":-) Uvidim, jak se nam to podari s viktorkou, ta se z celkem spaveho mimca tak v 7 mesici stala nespavkou. Budi se casto a je jedno, jestli tam u ni jsem nebo ne. Ostatne takhle to mel Krystof taky...takyy ted resim,jestli ji uz osdtavit a jestli nepomuze, kdyz bude uz u brasky v pokojicku. Uvidime...zatim se mi vzdycky vyplatilo jit prirozenou cestou a nic nelamat ze dne na den, jasne, ze nekdy jsem desne nevyspala a mam toho dost, alerozhodne mi to zivot nezkazi, jsme v pohode. Jo a "vyrvat" jsem zkusila oba jen jednou. Vzdycky to trvalo asi pet minut,yl to ani ja,ani muz nevydrzime.Deti se malem pozvracely a na to nemam nervy...jestli to ale nekdo zvladne...kazdeho volba.
Tak dobrou!!:-)
Zuzka
  • 
4.10.2006 20:16:48
Musím říct, že poté, co jsem dočetla výše napsaný článek jsem šíleně zesmutněla. Představila jsem si mojí nyní čtyrměsíční holčičku, jak ji tímto způsobem učím "nočnímu spánku" a to "probůh" už za 2 měsíce. Ale musím upřímě říct, že poté, co jsem si přečetla tvůj příspěvek, jsem se hlasitě rozesmála a článek hodila za hlavu. Všem doporučuji - přečtěte si raději ten, kde doporučují, aby spala miminka s matkou v posteli - to je totiž můj případ!!!
27.9.2006 20:51:08
tak to je i můj názor, jen doufám, že to naše spaní-nespaní nebude trvat tak dlouho a třeba už zítra :-)) se to zlepší :-))
27.9.2006 13:31:38
no a já jsem si myslela, že beze spánku umřu ... moje Markétka byla strašně pohodový dítě, spala jak "dřevo" celou noc od narození, a vydrželo jí to doteď(8let) a Adam???? narodil se a měl obrácený den a noc. přes všechno úsilí a spolupracujícího manžela se nám podařilo na synově asi 3 měsících mu to obrátit. ale ještě se nestalo, aby spal víc než 3h vtahu! Přes den teď začal spát 2-3h vtahu po obědě, ale noci... děs běs. Zkoušeli jsme nechat vyřvat s tím, že budem po 15minutách chodit hladit. výsledek? horečka, zvracení, nespal celou noc. Takže jelikož měl hysterii z postýlky už jako miminko, spí ve velké posteli. asi od 9měs ho chodíme uspat-lehneme si k němu a on do 5minut usne, a pak každé 2-3h se budí. někdy po půl hodině, někdy brečí třeba 2-3h vtahu. nikdo neví, proč. pomáhá jen hlazení a mluvení. teď jsme objednaní k psychologovi, třeba odhalí příčinu (oba předešlí doktoři se shodli, že je něco v nepořádku z prenatálního věku). obě děti jsme se snažili vychovávat naprosto stejně, i uspávání. jenže každé dítě je jiné a já vím, že když ho nechám brečet, ubrečí se mi do bezvědomí........... občas vstává v noci manžel k malému, abych se vyspala. Jenže jak už tady některá maminka pronesla - někdo musí vydělávat peníze... takže asi tak. Přesto se nevzdávám, každý večer doufám, že bude spát.... a jednou určitě bude!
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 293 [Dalších 253 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.