| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dům se zahradou zvaný "ŠKOLKA"

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 92 [Dalších 62 >>]
Šárka
  • 
9.12.2005 13:10:13
To jsem psala o škole,ne o školce.Tam se učitelky zabývají hlavně dětmi,kterým to nejde a které jsou nadprůměrné,tak se nudí.
9.12.2005 12:34:21
Šárko, proto je dobrý, že máme dneska teoretickou možnost (narozdíl od totáče) školu nebo školku si vybrat. Má to bohužel mezery: ne každý může dovážet dítě autem na druhý konec města nebo okresu, takže pak rodiče volí peprně mezi horší školou za rohem anebo lepší školou s náročnějším dojížděním (viz my nebo Jana s šestiletou dcerkou co se tu teď vyskytovala). A určitě jsou rodiny, které nemají finance ani na to denní dojíždění vlakem. A taky to mohou zase ty děti znova odnášet - nevyspáním, nevylítaností venku a tak:-( U školek je ta situace ještě o kus horší proto, že se jich hodně během devadesátých let zrušilo a teď s miminkovským boomem jsou přecpané, takže ty lepší nemusejí dítě z jiné oblasti přijmout:-( Jo, taky jsme se setkali v naší obci s ne úplně ideálními pedagogy, jak v MŠ, tak v ZŠ. Myslím, že našeho neprůměrného vybočujícího syna taky dvakrát nepodpořili:-( No, chtělo by to, aby zákonodárci dělali taky něco jinýho než pořádali korupční aféry a handrkovali se o výši svých odměn:-(
Každopádně to chce měřit každý dítě individuálně, věnovat dostatečně času a energie na zvážení všech okolností a z toho celého chumlu vybrat to nejlepší, co konkrétnímu dítěti nejvíc sedne. Nelze říct obecně, že školka je nutné zlo, tipuju, že jsou jistě i takové školky, kde jsou učitelky fajn a dělají kompromisy mezi řádem, který je jistě nutný, a individuálními potřebami ne zcela průměrných dětí. --- To, co tu píšu, ovšem není obhajobou rodičů, kteří prostě bez zvažování frknou dítě do nejbližší školky a naprosto vůbec se nezajímají, jak se v dané školce dítěti vede, jestli je něco netrápí a jestli jim čas trávený v mateřince něco vůbec přináší. --- A málo platné, když má rodina málo peněz, tak dítě do mateřinky musí, ať se to rodičům líbí nebo ne:-(((
Jo, život není legrácka a každej si neseme nějaký trápení:-(
M.
Aja+4
9.12.2005 1:29:11
Šárko, máš důkazy na své tvrzení, že učitelky potápí nadané děti? Néé - promiň - nemyslím to zle...Jen si myslím, že nelze zevšeobecňovat...Ba naopak si myslím, že učitelé jsou opravdu upřímně rádi, když si mají ve třídě někdy i "s kým pokecat"..Myslím to tak, že radost z nadání svých svěřenců taky existuje...a určitě není pravidlem, že učitel nesnese, když je někdo chytřejší než on :-) Jak si to mnoho lidí o učitelích myslí. Trochu jsem na zobecňování v tomto směru alergik.
Mám zkušenosti zcela jiné - snad právě proto, že jsem měla to štěstí pár dobrých učitelek a učitelů poznat...a mám mezi nimi přátele.
8.12.2005 22:43:18
Šárko,
dneska už to tak není, nebo alespoň ne všude....Já jsembyla se školkoumoc spokojená, David tam chodil rád a myslím, že mu školka hodně dala....Ve škole je taky rád, i když musím říct, že tu jsem dlouho hledala...A p.učitelka děti posuzuje individuelně, i úkoly dostávají podle schopností....Více nadané dítě by rozhodně" nepotopila"...
Šárka
  • 
8.12.2005 22:38:03
Milá Mirko,
máte ve všem pravdu. Vím,že každý nemá vlohy třeba učit něco malé děti a někoho to třeba nebaví si s nimi ani hrát.Vy určitě nejste ten případ.
Každé dítě je jiné a každé potřebuje jiný přístup a proto
všechno záleží na učitelkách,které se o děti starají,ty také tu školku přece dělají.
Je jedno,jestli je to ve školce,nebo ve škole.
Problém je v tom,že dětí je hodně a učitelek asi málo.
Proto si myslím,že to nezvládají a ani zvládat nemohou.
I ve škole jsou děti určitý den na stejné straně učebnice a pokud někdo vybočuje z normy má smůlu.Pokud je dítě nadané,tak ho učitelka většinou nepodpoří,ale potopí.
To je můj názor.
Š
PajaMM
8.12.2005 11:34:07
Mirko,

to nic, jen jsem ti to vysvetlila.

A kazde dite je jine, ale skolky nemuzou pro kazde dite delat neco jineho...tak se proste prizpusobi jen necemu...tak to vidim ja...

8.12.2005 11:31:29
Dan, tak to promiň, já nečetla celou diskuzi... Jo a taky jsem to nepochopila ten klid - samozřejmě po svých zkušenostech si představuju klid na lůžku, víš? Jasně - v klidu si kreslit nebo něco takového jemného, to by asi nebylo od věci. Ačkoliv... my se synem mezi třetím a čtvrtým rokem jeho věku trávili společný čas celodenními výlety (od asi deseti dopoledne do asi pěti odpoledne) - a oběma to docela svědčilo - byli jsme vytrénovaní a otužilí... Hmmm, pro mne osobně to byla nejhezčí část mého mateřství. Předtím to byly samé starosti, s nástupem do školky a školy už taky - ale tohle bylo velmi, řekla bych, romantické a něžné období...
M.
PajaMM
8.12.2005 11:03:36
Ale ja psala, ze ta nase skolka to umoznuje. nemluvim o ostatnich skolkach a netvrdim, ze spat maji vsechny deti. jen jsem rekla, ze maji byt po obede v klidu - treba kreslit nebo tak...
8.12.2005 10:59:24
Danielo, ale ty děti po obědě přece nemusejí zrovna lítat jako o závod! Můj kluk už ve dvou a půl letech taky odmítal spát po o, a světe div se - nezvracel! A ani nepotřeboval žádný "klid na lůžku". Byl živý, čilý, svěží, a to prosím aniž bych ho k tomu nutila!!! Bože, jak já bych si bývala přála, abych mohla ještě pár měsíců si na ty dvě hodinky, co dřív spával, hodit nohy na stůl a relaxovat! Chápu, že jsou děti, které ten odpočinek potřebují. Asi by to chtělo, aby v té školce byly nějaké alternativy - děti, které potřebují spát, aby mohly spát, a děti, které už nespí, aby si mohly třeba někde v koutku tiše kreslit. Ale to mnohé školky neumožňují (ani třeba ta bývalá synova).
M.
PajaMM
8.12.2005 10:50:15
Asi je taky rozdil, jestli chodi deti do skolky na 9 a nemuseji nijak brzy vstavat a nebo jestli chodi uz treba na 6.30, kdyz rodice museji do prace...pak ten spanek po obede chapu jeste vic...
Klarka spi po obede doma doted, proste se ji chce, tak ji nenutim jinak...
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 92 [Dalších 62 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.