| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Karcinogenní dudlíky – nejspíš jim to zase projde

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 65 [Dalších 45 >>]
radkoun
  • 
5.12.2005 11:51:45
Je to přesně tak, jak je napsáno v v příspěvku Pomůže vám d-test. Mám ho také předplacený (kvůli dětem), navíc tím, že si D-test předplatíte přispíváte na nákup testovaných věcí. Testují vše od zdravotně závadných silikonových forem od spol. Tescoma přes vysavače, telefony, fotoaparáty až k dětským autosedačkám apod.
Jitka
  • 
4.12.2005 20:37:24
Chtela bych se zastat Laktacni ligy. Na pocatku sestinedeli jsem mela problemy s kojenim - mela jsem moc mleka a mela jsem gulas v tom, jak se ma kojit - nekdo rikal jen z jednoho prsu, v porodnici rikali z kazdeho chvilku a podobne rady. Do toho jsem mela zanet a zatvrdliny. Tak jsem v zoufalstvi zavolala na Laktacni ligu a konecne mi to vysvetlili a poradili. Byla jsem pak mnohem klidnejsi a kojeni jsem zvladla bez problemu.
Tak si myslim, ze i takova organizace(?) (nevim, zda je to organizace nebo neco jineho) je hodne potreba.

K dudlikum. Myslim, ze je jen na matce, zda ho chce pouzivat nebo ne a nikdo by nemel rikat, ze je spatna, kdyz ho pouziva nebo spatna, kdyz ho odmita. Kazde miminko je jine a kazda matka ma jinou energii na jeho uklidnovani.
Ja jsem, s odporem k sobe same,zavedla dudlik asi ve 2. mesici a musim rict, ze jsem moc rada. Ondra do te doby porad brecel a od te doby je v klidu. Dudlik ma jen na usinani a je to pohoda - pro me i pro nej. (je mu pul roku)
Otazka je jake bude odnaucovani. Ale i kdyz treba problematicke, rozhodne budu rada, ze jsem dudlik pouzivala.
Ondra odmital jakykoliv jiny nez silikonovy NUK. Tak doufam, ze je tak bez zavad, jak se tu pise :-)))
  • 
4.12.2005 19:08:09
Dobry den, ten test iniciovalo obcanske sdruzeni D-TEST, text v plnem/zkracenem zneni je na www.dtest.cz, kvuli tomuto testu jsem si predplatila i jejich casopis. Da se koupit i konkretni cislo, ktere Vas zajima. Je to obcanske zdruzeni, ktere na sve naklady testuje spotrebitelske zbozi, hodne casto prave detske veci. Maji i vyborne pravniky, myslim, ze by Vam mohli pomoct
Jitka
  • 
2.12.2005 18:02:00
No jo,jenze moje ditko silikonovy dudlik odmitlo a tak mi nezbylo,nez koupit obycejny.Ono vubec spousta veci pro mimina z umele hmoty je obcas na povazenou.Taky vam prislo priserne,jak smrdi nova plastenka na kocarek a bryndaccich nemluve?Jenze bez chemie se uz dnes,bohuzel neobejdeme,hrozny je,ze kvalitativni a bezpecnostni testy vyrobku nejsou vubec tim nejdulezitejsim zajmem vyrobcu.A kontroly?Skoda mluvit...
janula
  • 
1.12.2005 9:30:41
Tiez som ostala z toho prispevku zdesena. A napadla ma hned aj myslienka, ako je to s gumenymi hrackami pre deti. Myslela som si, ze ked nebudeme kupovat hracky kde je uvedene ze su z PVC, tak sa vyhneme skodlivinam.. a teraz sa docitam, ze gumene cumliky boli skodlive..
Je to otrasne!!!!!!
Víla
  • 
30.11.2005 11:46:36
Kájo, máš recht, vždyť některé větší děti mají závislost na kojení...tak je to jedno, jeslti douleté dítě odnaučuješ kojení anebo dudlík...

Moje mimi mělo dudlík první tři měsíce, protože bych se jinak ukojila k smrti...Nijak mu dudlík nesnižoval chuť k jídlu a potřebu sání. Usuzuju to z toho, že i s dudlíkem přibíral půl kg týdně a ve dvou měsících vážil přes 7 kg....Navíc jsme měla mlíka tak pro čtyřčata, takže 10 l jsem měla v mrazáku....

Takže si myslím, že dudlík nemusí být nutně zlo..prostě některé děti mají silnější sací reflex, a dudlík potřebují. To, že matka nechce sedět 24 hod doma a ukojit se k smrti, neznamená, že je špatná....
29.11.2005 15:38:14
zkus to...a mohla bys tak taky přidat něco na spaní, místo těch dudlíků, říct jí, že je to lepší než dudlík..Asi bude trochu protestovat, ale já teda čekala horor a nic....Je fakt, že některý děti nejsouani v tomhle věku ještě připraveni, ale předpokládám, že se vám to povede...
markéta, Tereza 7/03
  • 
29.11.2005 15:35:21
Tereza má dudlíky jenom na noc, ale vždycky je chce a v noci a ráno je hledá. Chtěla bych to udělat skrz toho Mikuláše s tím, že k nám tím pádem přijde dřív - v sobotu. Před spaním bychom je šoupli do punčochy na okno, šla by spát, za předpokladu, že by usnula, bych dudlíky vyměnila za čokoládu a nové magnety na lednici :-) Takže bychom na odvykání měli sobotní poledne, noc ze soboty na neděli a nedělní poledne než zas půjdu v pondělí do práce.
29.11.2005 15:23:27
Markéto,
když byly Davidovi asi dva roky a něco, usoudila jsem, že už ten dudlík ani moc nepotřebuje, že bych to mohla zkusit...Koupila jsem krásnýho malýho plyšáčka a využila jsem toho, že jsme se zrovna vrátili od babičky...Řekla jsem mu, že jsme popletové, že jsme všechny dudlíkly nechali u babičky...Nejdřívsamozřejmě řev, že se pro ně musíme vrátit, ale nakonec pochopil, že babička bydlí daleko, zavolal jí, ať mu je tam schová, dala jsem mu místo toho toho plyšáčka a tak šel spát...Sice ho v noci několikrát hledal, ale přes den už si ani nevzpomněl...Dokonce si pak nevzpomněl ani i babičky, ke který jsme asi za měsíc jeli.. Takže úplně pohoda.Ale je fakt, že si na to musíš najít vhodný okamžik, dítě by mělo bejt doma a v pohodě, ne třeba na návštěvě nebo dovolený...
markéta, Tereza 7/03
  • 
29.11.2005 14:53:54
Kdy a jak jsi ho odnaučila dudlíkům? Moje dcera taky na usnutí musí mít dva dudlíky. Sice jsem jí řekla, že je dáme do punčochy Mikulášovi a ten nám za ně dá čokoládu, ale nevím, jestli se nám to podaří. Připadá mi na nich dost závislá. Jsou jí 2 roky a 5 měsíců. Mám to s tím Mikulášem zkusit? Co když bude hodně brečet, mám jí je nějak vrátit? Nebo s tím mám celkově počkat? Pořád se nějak nemůžu rozhodnout.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 65 [Dalších 45 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.