| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vánoce a jejich duch

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 47 [Dalších 27 >>]
Eva K
  • 
23.11.2005 13:41:20
Ony Vánoce nejsou jediný den v roce, tak když si to vynahradíš jindy:-).
Obávám se, že skutečné problémy s tchýní začnou, přestěhuje-li se do Prahy, protože "my ji potřebujeme".. Takováhle situace je výzva ve stanovení hranic, přeci nebude žít sama na Moravě, když může být v Praze se svou rodinou a pomáhat nám.. Eva
Janina
  • 
22.11.2005 18:12:37
Ale přece až jednou dítě zjistí, že Ježíšek není, tak proč by mělo přestat věřit v jeho narození? To spolu nesouvisí. Ty dárky na Vánoce jsou přece zcela vedlejší.
Lucka
  • 
22.11.2005 17:14:37
A proč myslíš???? Já myslím, že to má nulovou výpovědní hodnotu.. Rozhodně se za to nestydím :o) A úplně nejradši jsem měla povídku o tom, jak Fulghum šmíroval sousedy oknem a jeho sousedka tam tančila a pak ještě tu o pánovi, kterýmu hořela postel a stejně si do ní lehl...
Marta
  • 
22.11.2005 14:10:38
Ono je to tezky vysvetlit. Ale jestli se ptas, na to jestli katolici vydelavaji penize diky Panu Bohu, tak zjednodusene ano. Verici lide se za takove veci modli - aby byli zdravi oni i jejich blizci, aby jim dal Buh silu k tomu ci jinemu. Pro nevericiho je to meditace - treba jako urovnani priorit v zivote a vlozeni psychickeho nasazeni k zvladnuti nejakeho ukolu a zaroven nepostizitelnost nahody.
Definice, v kolika letech v te ci one rodine deti pochopi prejaty smysl ulohy Boha v noseni darku, neexistuje. Presny plan nemam.
Neznam tvoji tchyni a nevim jak se ucastni na charite a taky si nejsem jista jestli ty vis co ona v tom kostele dela. V kazdem pripade charita nema nic spolecneho s tim, jestli nekdo je katolik nebo ateista. Jsou stejnetak vykonne charitativni oraganizace nekrestanske, jako krestanske. Jsou lide, kteri jsou cely rok aktivni v charitativni organizaci, ale na Vanoce, pokud nejsou v kostele, tak jsou se svoji rodinou. Vanoce jsou hlavne svatek rodinny.
Proc je ti divny, ze verici clovek v adventni dobe travi vic casu v kostele nez obvykle?
Eva K
  • 
22.11.2005 12:19:13
Já tuhle zkušenost nemám, vždycky jsem věděla, že dárky si dáváme navzájem a že se říká, že jsou od Ježíška a vždycky jsem to se smíchem zapírali, ne to není ode mě, to je od Ježíška.. Ono nakupování se nedalo utajit a taky ty tajemné úkryty s balíčky:-). Teď přišel manžel s tím, že to takhle nechce. Ještě o tom podebatíme. Ale je fakt, že na víly a skřítky by děti taky měly přestat věřit a nebude je to bolet:-). Eva
Eva K
  • 
22.11.2005 12:19:09
Já tuhle zkušenost nemám, vždycky jsem věděla, že dárky si dáváme navzájem a že se říká, že jsou od Ježíška a vždycky jsem to se smíchem zapírali, ne to není ode mě, to je od Ježíška.. Ono nakupování se nedalo utajit a taky ty tajemné úkryty s balíčky:-). Teď přišel manžel s tím, že to takhle nechce. Ještě o tom podebatíme. Ale je fakt, že na víly a skřítky by děti taky měly přestat věřit a nebude je to bolet:-). Eva
Eva K
  • 
22.11.2005 12:08:59
Jakože peníze vyděláváte díky Ježíškovi? Tak tomu rozumím. V kolika letech jim to tak vysvětluješ? Trošku zavání přenášením zodpovědosti, ale to je jen pohled nekatolíka. Já chci dětem říci, že o Vánocích si lidé dárky dávají navzájem, tak jako to řekli naši mě. Manžel přišel s pohádkou o Ježíškovi. Ale nemyslím, že děti vnímají Ježíška jinak než třeba vílu. Prostě mají období, kdy pohádkám věří.
Moje osobní aktuální zkušenost je "lanaření" do Vaší církve od tchýně, které na charitu nedá ani o Vánocích. Takže jsem to uvedla jako příklad toho, že i když neslavíme Vánoce jako příchod Ježíše, neslavíme je špatně. Samozřejmě tam nepojedeme s tím oblečením 24.12., to spíš nakrmíme ptáčky a vhodíme minci do pokladničky na procházce. Eva
MarkétaP + 4 dcerky
22.11.2005 12:00:16
Evo, já si z dětství tedy pamatuju až do cca 6 let pevnou víru v Ježíška a od 6 let jsem vyráběla dárečky pro rodiče, bratra i babičky a ten přechod rozhodně nebyl nijak traumatizující, rozhodně by mě nenapadlo považovat to od rodičů za podvod :) Možná to děti berou jinak, než si myslíme.
Eva K
  • 
22.11.2005 11:26:06
Mě se taky líbí Ježíšek u malých dětí. Ale až když se pak ukáže, že maminka nás podvedla?:-) Eva
Lida
  • 
22.11.2005 11:18:51
Teda Evo, ta tvoje tchyne je taky peknej darecek.

Ja vetsinu doby ziju po svem, tak si myslim, ze o vanocich zas muzu neco udelat podle predstav jinych. Ale pochopitelne jsou pak pro me vanoce dost stresove obdobi.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 47 [Dalších 27 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.