| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zmije obecná - jak vycházet s ozdobou naší přírody po dobrém?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 57 [Dalších 37 >>]
Líza
1.7.2006 18:54:52
No, plachá. Neútočí. Nebo po tobě vystartovala? ;-)
Já bych asi v týhle situaci vzala dlouhou násadu od něčeho - jako od hrábí nebo tak, a odstrčila ji pryč. Jedni naši sousedi kdysi na zmiji volali nějaký ochránce přírody či co, aby si ji odvezli z jejich zahrady, ti přijeli, odchytli ji a odvezli a vypustili někde v lese.
  • 
1.7.2006 18:40:57
Nesouhlasím s tím,že je zmije plachá.Letos se jich urodilo a nejspíš jim hluk a otřesy nepůsobí žádná traumata.Jedna se nám vyhřívá pravidelně asi metr od kolejí a nějaký hluk způsobený vlakem ji nevyvede z klidu.Druhá se válela na cestě a na nějaké dupání reaguje maximálně tím,že se vztyčí,zkamení a sleduje,kdo myslíte,že utekl?Zmije to nebyla a o mě se ještě po týdnu pokouší infarkt.Lezou klidně až k domu.Poradí mi někdo,jestli se s tím dá něco dělat?Díky.
Jana P.
  • 
11.6.2006 10:51:53
Ja jsem z Jižnich Cech a hady jsem nikdy moc nevidel. jenze od te doby(2roky) co chodim s klukem ktery z nich ma panickou hruzu je vidim vsude! Pri hrabani travy narazim vzdy tak na 4-5 slepejsu a minuly rok jsme v kameni na zahrade, nasli 2 macaté zmije, tmavohnede s cernou carou jak se vyhrivali. vcera jsem se tam sla podivat a byli tam 3!Byli docela dlouhe ale proti tem lonskym dost hubene. A jedna nemela jeste ani klikyhaky. Podle me tam maji teda hnizdo a ty letosni jsou detmi tech lonskych. Jinak ale musim souhlasit s tim, ze zas tak plache nejsou! Lezeli tam a nechali se fotit zlizka a ani pes je nevylekal. K odchodu je primelo az kdyz jsem prijela se sekackou metr od nich!
Srdce
  • 
31.10.2005 9:44:31
A kde je tedy Tvoje místo? Podle Tvojí teorie bychom vůbec neměli vytáhnout paty z baráku. Nad lidskou hloupostí a krátkozrakostí se sice asi nedá nikdy úplně zvítězit, ale přesto se tato snaha nesmí nikdy vzdát, takže jen doufám, že se Tvoje děti časem dostanou do vlivu také někoho osvícenějšího, než jsi Ty a pak z nich nevyrostou stejní vandalové...
Srdce
  • 
31.10.2005 9:31:25
Bez komentáře. Absolutní souhlas.
erik
  • 
1.10.2005 15:49:24
kdyby mě to kouslo ,tak bych se smál
26.9.2005 5:20:24
Ahoj, podle mě taky had uprchlý z chovu, ale článek je už hodně starej, taky sem přicházím náhodou...
Snad by ti poradil MaxViper nebo Petra+Martí+Kája - manžel herpetolog - ale na ty tu není mail. nebo zavolat na Přirodovědeckou fakultu, odd. Zoologie, či Národní muzerum ;)
mnoho zdaru.
  • 
14.8.2005 20:05:53
Jak by ti bylo kdyby ti někdo oddělal toho tvýho psa že se přiblížil k tomu tvýmu pozemku??Realita je taková že psi během posledních let zabily více lidí než zmije...
caveman,syn 14 dcera17
  • 
25.7.2005 23:01:56
ještě že zmije jsou rozumější než ty. Jinak by si řekly: Každý má své místo- ve městě lidi nechávám - ale v lese- tam je hned zabiju. Přeci každý má své místo.....Jak hloupé!
  • 
28.5.2005 0:20:47
Ahoj,měl bych dotaz.Vysvětlení znalce snad bude jednoduché.Dne 25.5.jsem byl na výletě v Beskydech.Na jednom chodníku jsem uviděl a nafotil zmiji.Délku odhaduji na 15 cm.Může se jednat o loňské mládě?Letos se ještě nelíhnou.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 57 [Dalších 37 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.