| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdo živí zombíky?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 155 [Dalších 135 >>]
23.11.2003 15:28:36
Na jedné straně vás chápu, protože platy ve zdravotnictví jsou opravdu směšné a já bych za plat zdravotní sestry rozhodně dělat nechtěla... na druhé straně mám docela dost známých - lékařů, kteří si nestěžují, protože jsou soukromí a dobří, takže se jim adekvátně dobře daří. Další věc jsou samosebou zpožděné platby od pojišťoven atd. - ale o tom jsem mluvit nechtěla.
Už jsem tu někde psala, že se snažím chodit ponejvíce k soukromým lékařům, protože mi nabízejí lepší peči než "erár". Zatímco v nemocnicích a poliklinikách jsem se často setkávala s neurvalými hulváty, z nichž jeden mne například poslal domů s nálezem, pro který mne měl správně hospitalizovat (jak mi řekl můj doktor, kterému jsem druhý den volala a přečetla lékařskou zprávu). Mohla jsem totiž taky do toho rána umřít.
Je mi jasné, že soukromý doktor se snaží, zatímco doktor "státní" se snažit NEMUSÍ, ale po pravdě řečeno, z lidského hlediska nechápu, proč někdo studuje medicínu, když je pak k pacientům hrubý a netaktní. Medicína není ekonomie, člověk ji asi těžko bude studovat proto, aby si díky ní nahrabal. V tom je ten rozpor. Ano, doktoři jsou u nás špatně placení, ale není to vina PACIENTA, je to vina STÁTU a jeho hospodaření a politiky. Proč si takový doktor nechladí žáhu na státu??? Proč to musí odnášet pacient?
Je mi jasné, že v českých státních zdravotnických zařízeních nemůže člověk očekávat péči ani vybavení jako v těch vámi zmiňovaných televizních špitálech, ale LIDSKÝ přístup snad zdravotní pojišťovna neproplácí, ne? Ten by snad měl být samozřejmostí...
Opravte mne, jestli se mýlím.
...
  • 
23.11.2003 15:14:13
mluvim s hluchyma, nechcete rozumet o cem pisi a sami sobe konzervujete falesne predstavy z komunistickych serialu o doktorovi co je stasten, ze muze kolem nekoho behat dnem i noci, venovat mu cas a energii jenom pro sluvko dekuji (ooo, jak pateticke), nebo jenom z altruisticke radosti ... primum movens vseho lidskeho chovani je ziskavani zdroju

takze kdyz zdroje ziskavate vy ... za praci s daleko daleko nizsi pridanou hodnotou ... taky zadarmo vzdelani ... to je OK, ale lekar by mel byt chudy, stastny ze si po nem vozite drzku, protoze neco opomel co se vam nepozdava (protoze mate preci narok na nej z nej ... ne? ... a na chicago hope davali uplne neco jineho) ... protoze vase deti musi dostat nejlepsi vzdelani (zadarmo) a nejlepsi zdravotni peci (zadarmo a pod hrozbou trestnepravniho konani) ...

¨prosim, proberte se ze sneni - za desetinove penize (ve srovnani s usa nebo japonskem) nemuzete ocekavat stejnou peci a - ani stejne lidi ne - je mi lito

coz me jenom zarazilo, ze pani inteletkualka vsemu rozumi a - sestry jsou urcite jen drbny - tak je zaplatte! a budou to delat kvalitnejsi lidi, protoze skutecne plat 6000 je pod uroven

a pak lacine kecat o dr.cvachovi nebo archetypu dobrodeni primari sovovi - to muzete pouzit pro prvni tridu zakladni ale ne pro realnou spolecnost

(nechtel jsem uz psat, ale nedalo mi)
s pozdravy vas nelidsky hulvat
Kamila
  • 
21.11.2003 18:52:52
Miso, s tou motivaci mas pravdu. Bohuzel tu penize hraji take svou roli. Pokud doktor neni schopen poradne uzivit se svym platem z nemocnice rodinu, tak to dlouhodobe nemusi vydrzet. Kdyz se treba srovnam s jednim znamym doktorem: vzdelani mame oba stejne - vysokoskolske, on studoval jen o rok dele nez ja; on po skole nastoupil do nemocnice v podstate jako levna pracovni sila, ja jsem dostala nadprumerny plat; ja jsem dostala sluzebni auto zahranicni znacky, on si mohl dovolit staricke auto z autobazaru. Kdyz jsme nasedali do nasich aut postavenych vedle sebe, tak jsem se trosku stydela. Nemela jsem ale proc, ja jsem nic neukradla, nic spatneho jsem neudelala. Asi nejpodstatnejsim rozdilem mezi jeho profesi a mou kancelarskou je zodpovednost - ja rucim za "nejake" papiry, ktere jsou v porovnani s lidskym zivotem nepodstatne.
Nedivim se proto, ze obcas nektery (i dobry) doktor sbehne k distribuci leku, jen aby zarucil sve nove rodine urcity standard. Ten znamy si to nastesti rozmyslel.
Pokud jde o doktory-hulvaty, doktrory bez lidskeho citu a porozumeni, tak ti jsou mi jedno. Oni potom nezvladaji svou profesi dobre, tj. nemeli by ji delat.
21.11.2003 18:09:30
Zaujalo me ze pojmem motivace jsou mysleny penize a dalsi pojmem dobri lide jsou myslenui odbornici. tak tedy k te motivaci , pro lekare by mela byt motivaci jeho prace to ze pomaha lidem, konecne proto ho spolecnost nechala vystudovat ne aby byly pro nej nejpodstatnejsi penize a postaveni, neni-li lekar dobry odbornik i dobry clovek nemel by tuto profesy vykonavat protoze v kazdem pripade sve pacienty poskozuje. Ad sestry, ja jako sestra 5 let pracovala, a proste jsou oddeleni kde se skutence sesry vali a piji kafe a oddeleni kde behaji kolem pacientu, tohle stresne zalezi na stanicni a vrhchni sestre, jaky si zvoli perzonal a jak se samoa chova. zazila jsem perfektni sestricky a lekares JIPky kteri mi mnohokrat pomohli a jiste nejedou zachranily i zivot, a sestry a lekare. a pro mnoho pacientu byla doba vizity dobou hruzy, kdy skutecne meli strach i pa hodin predem. Takze "motivace" je jen jedna a to je lidskost a moznost byt v postaveni kde je mozne maximalne pomahat druhym. Pokud jsou tio pro vas penize co takhle jit delat dealera s leky? Vydela si mnohem vic a neprijde do styku s pacienty coz je pro obe strany zjevne mnohem lepsi. Zatracene lekar i kdyz by mel byt clovek nesmirne vzdelany a s obrovskymi zkusenostmi by mel byt take cloke a to dobry clovek , pokud neni tak skutecne jsou v medicine odvetvi kde do styku s pacientem vubec neprijde( patologie) Misto ve vedeni nemocnice bych nedoporucovala, protoze i tam rozhoduje o pacientech a takovy clovek, ktery je zjevne nerad, by to delat nemel.

Jestli to nekomu pripada idealistcke pripominam ze jsem pracovala ve vyzkumu, kde mnoho lidi svou praci skutecne milovalo a zilo pro ni a davalo ji prakticky vse, byly by i ochotni ustavu platit, jen aby je nechali pracovat. V cizine totiz k odborne praci prilis pripousteni nejsou, jejich vzdelani neni vubec uznano atd. A presto pracuji, no je pravda, ze by si jejich stavky nikdo nevsiml, ale uz to, ze porad jsou lide, kteri touzi vystudovat nektery z vyzkumnych oboru, svedci o zapalu pro vec, jehoz motivace asi nebude financni...
Lefff
20.11.2003 22:36:03
Dočetla jsem všechny předchozí příspěvky a přidám se: poslouchám kdeco (ne ale všechno), ovšem ne moc často. Když slyším v rádiu M. Davida, nepřelaďuji. Ani z Mumulandu nezvracím. Fakt je, že si tyhle CD nekupuju, ale přiznám se, že když jsme si s manželem na naši svatbu objednávali služby DJ, chtěli jsme muziku od 70. do 80. let. Z legrace a nostalgie. A užili jsme si to. Na svatební párty se hrálo kdeco - Bee Gees, ABBA, Boney M (zvlášť na ABBA a Boney M nedám dopustit)..., ale taky Alphaville, Modern Talking, Depeche Mode, Elton John, Madonna... Patřím k těm, kteří se usmějí u Po schodoch (R. Muller), zablbnou u Miss Moskva (J. Korn), plivou plíce v rytmu rokenrolu u Trezoru (K. Gott) a občas to proloží písničkami typu Take my breath away (Berlin - film Top Gun), I´ve had the time of my life (finální písnička z Dirty Dancing) a které lehce mrazí u When the rain begins to fall (ani nevím proč), The Neverending Story atd. - všechno tohle na té svatbě zaznělo.
Teď zkusím, kolik z vás se pozvrací: věřte nebo ne, ale na svatební zahradní párty jsme si nechali zahrát i proklínaná Poupata. Tancovali (kromě nemohoucích) všichni. Z recese. A náramně se bavili :o)
Poznámka: jsem VŠ, podle testů mám IQ slušně nad průměrem, podle lékaře jsem prý po všech stránkách zdravá, i po té duševní. :o) Jen občas dělám věci, které právě nejsou v kurzu. Z ducáren mě bolí hlava, metal mi nic neříká - je na mě příliš hrubý, z druhého (dá-li se to tak říci) konce spektra - typy jako Leoš Mareš, Holki, Rebeca atd. - tak z TĚCH mi není dobře. Není to můj šálek čaje. Ale ti, kteří je poslouchají, mi divní nepřijdou, jsou prostě jen JINÍ než já :o) Minulý týden jsem zaslechla v rádiu Sagvana Tofiho - Večírek (tedy myslím, že to byl Večírek: "Touhy prchavý jsou, sny nám do očí lžou..." - dostala jsem záchvat smíchu :o), strašlivej. Podle mě stupidní text, hudba hrozná. Můj názor. Ale v té chvíli jsem se bavila. :o)
Hezký den všem.
...
  • 
20.11.2003 21:23:51
system v CR tuhle moznost zatim, pokud je mi znamo, neumoznuje a tak je nutno se obratit na poverene zastupce v parlamentu

krom toho do nemocnice se nechodi pro zdravi jako pro noviny do trafiky a banalni kyla se - teoreticky - muze zkomplikovat a na banalni mandle se da umrit (videne v praxi)

jednodenni chirurgie ma sve koreny zejmena v usa, kde spitaly setri kde se da a ne vzdy je to pro pacienta nejlepsi

ä nejsem chytrolin, zda se, ze chytra jse Vy (tohle je muj posledni prispevek, uz me to nebavi, jsem prilis hloupy abych se mohl bavit s Vasi Excelenci, protoze jak se zda rozumite uplne vsemu, coz ja ne) ...
kdyz se naucite jednat s doktorem ne jako s hadrem pro utreni vasich frustraci ze spatneho zdravi a stresu, ale jako s clovekem co vam muze pomoc, a pomoc potrebujete Vy, tak se mozna veci v CR pohnou jinym smerem

s pozdravy
20.11.2003 19:44:45
Kdepak, to je v pořádku... v izolaci bych měla žít já. :o)
Petra, zatím bez dětí
  • 
20.11.2003 19:25:37
Ahoj, ano opravdu jsem to já, jmenuju se Petra, je mi 24 a bydlím v Praze. Mám v poličce nejen CD Michala Davida, ale i Zagorové, Bartošové, Vondráčkové, Gotta, a taky Elánu, Kabátu, Nohavici, Plíhala, Beethovena, Smetany, Beatles, Abby, Vanessy Mae a mnoha dalších. Také se dívám na Slunce seno, Vesničku střediskovou, S Tebou mě baví svět a na Jáchyme hoď ho do stroje, dokonce i na černobílé filmy pro pamětníky. Stejně tak jako se dívám na Samotáře, Rok ďábla a chodím do divadla na Shakespeara, Gogola a zrovna v pondělí jsem byla na Kočce na rozpálené plechové střeše, hrozně moc se mi to líbilo.

Překvapivě nejsem mentálně zaostalá,
jím příborem a mám střední školu. Donedávna jsem pracovala jako recepční v bance a většina mých blízkých mě považuje za ingteligentní a celkem fajn holku. Žiju s přítelem, který si tyhle "zombíky" klidně poslechne se mnou a podívá se i na ty filmy. Chodíme do čajoven, do kina, na procházky a taky do toho zmíněného divadla, máme se rádi a brzy bychom chtěli miminko, prostě nic zvláštního. Vlastně až dnes po tomhle článku jsem si uvědomila, že bych měla žít někde v izolaci, možná v kleci a ostatní by mě měli se zvědavostí, pohrdáním a lítostí okukovat. A tak si tak trochu smutně říkám nechtělo by to trochu tolerance?!

P.S. Abych ukojila zvědavost, proč tyhle hrůzy sleduji a poslouchám... DĚLÁ MI TO PROSTĚ DOBŘE.

Přeji vám všem prima den.

Petra.
Sluníčko ještě jednou
  • 
20.11.2003 17:34:38
Tak jsme si Monty přečetla co posloucháš - přesně tuhle hudbu nesnáším, protože je pochmurná a smutná.

Souhlasím s ostatníma, každý má jiný vkus - proto máme možnost výběru, ne:o)))

Už končím....
Sluníčko
  • 
20.11.2003 17:30:38
Já to teda Monty všechno chápu. Před všemi se přiznávám, že jsme si CD s výběrem hitů Michala Davida koupila, stejně jako výběr hitů P. Nagye, teamu, Vondráčkové atd. Bezvadně se mi přitom řídí - na dlouhých cestách. když už jsme unavená, jako když najdu.

Monty, poslouchej si co chceš a nech napokoji ty, kteří poslouchají něco jiného. Já třeba miluju Madonnu a vůbec se za to nestydím a nesnáším techno a veškerou "alternativní hudbu" z Rádia 1.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 155 [Dalších 135 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.