| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Tmavovlasý Tonda a šílený Španěl

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1117 z 17 
Lenka, dvě děti (12a9)
  • 
3.10.2003 14:08:20
V tomhle hodně záleží na paní učitelce, později na každém z jednotlivých vyučujících. Někteří všechno zvládnou s dětmi ve škole, jiní to nechávají na rodičích. Někdy mám pocit, že jsem na druhé směně jako učitelka. Než vysvětlím a procvičíme páku, kladku, nakloněnou rovinu, probereme rozmnožování ploštěnců, zopakujeme anglická slovíčka a projedeme dějiny raného křesťanství v Evropě (to všechno na jeden školní den), je večer (a to ještě přemýšlím, že p.uč. říkala, ať si doma zkusí diktát, což už jsme nestihli). Dcera naopak napíše jednoduchou úložku a přijde si jen pro podpis. Nanejvýš mi přeříká básničku a je hotovo.
Pak domácnost a měla bych se ještě učit svou angličtinu a další věci do práce. Blázinec.
Ještě, že jsou děti tak fajn a vracejí nám tu pozornost svou roztomilostí (zvláště ty v pubertě).
Meta
3.10.2003 13:20:09
Jasně, zhruba tak do té třetí třídy. Třebaže je dítko bystré, někdy nad formulací zadání úkolů žasnou i rodiče a nezřídka se musí konzultovat s ostatními rodiči (víc hlav víc ví a každé dítě si zapamatuje něco jiného). Něco z toho nakonec vyplyne:)))
Holt škola není co bývala. Dnes si zvyšuje kvalifikaci celá rodina...
Věra.
3.10.2003 11:42:54
Ahoj, díky za veselý článek.
Ráda bych se zeptala rodičů starších dětí, čeká nás to taky?
Myslím tím dělání úkolů s dětmi, známí mne straší, že bez toho tou školou neproleze a bude out...

Se mnou nikdy rodiče úkoly nedělali, s mužem také ne. Shodou okolností to oboje rodiny pojali
pragmaticky ve stylu: když jí to půjde, poradí si ve škole sama
- a když ne- holt se vyučí, a co má být..

Děsí mne představa že budu muset odpoledne usednout a dělat s dítětem úkoly, navíc nepocházím z Čech takže češtinu a různou teorii kolem toho moc neumím, nooo muž je Čech a zdá se mi že je na tom ještě hůř :-D /učíte se to hodně podrobně, ty větné rozbory, to je síla.../

Mám pocit, že dnes jsou ty nároky na děti velké, tak porad´te prosím:
Je to nutnost učit se s dítětem, nemyslím nyní prvńáka, ale starší, dělat s ním denně úkoly???
Jak to máte Vy? Děkuji všem Věrka
3.10.2003 11:31:07
Fakt skvělé, vzpomínám na dětství a píšu : Okolo opičí ohrady okouní okatá Olinka Olbrachtová . Zany
Radana,2 kluci
  • 
3.10.2003 9:12:57
Hahaha,moc mne to pobavilo a připojím vlastní zážitek.Nebyl to domácí úkol,ale protože k našim školákům patří též neustálé procvičování vyjmenovaných slov,jednou jsme zcela spontánně začali vytvářet z těchto prožluklých slůvek hned celé věty.Uvedu několik nejoblíbenějších:
Sytý syn přežvykoval syrového netopýra.
Vzlykající býk klopýtal sychravou Litomyšlí.
Zbyněk Vydra výborně vyl kobylám...
Jana
3.10.2003 9:09:26
Zelená zebra zavile září. Zpitomělý zajíc ztrácí zábrany. Zuřivě zlíbá zebru. Zinkové zvonky zoufale zvoní. :o)
Jo! Bezva zábava :o))))
J.
Pamian
3.10.2003 8:04:15
Co třeba:
Žíhaná žába žužlá žloutnoucí žabinec.
Roztomilá Rodina.cz ruší rušnou robotu rozněžnělých rodiček. (aneb hlásím se do klubu závislaček na Rodině)
Žehrající žebrák žene žasnoucí žehličku žehlit želé.
Abatyše Anička apeluje: ani anýz ani artyčok, anébrž azalka a achát absorbuje absurdní atmosféru a aroma anglického azylového auta - avšak azalka aktivuje astronomicky akční akné.
Napadají mě samé blbosti, ale zábava je to naprosto úúúúžasnáááá. :-))))

Díky Žabo za skvělý nápad :-))))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1117 z 17 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.