| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vím, že mi nikdo neporadí...

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 82 [Dalších 62 >>]
29.12.2005 12:49:31
Precetla jsem si tvuj prispevek ,ktery je dneska uz nekolik let stary a premyslim ,jak asi dneska zijes a jak sem.Myslim si,ze jsi si sahla na dno a od toho dna se muzes jedine odrazit a jit vzhuru.Neni v zivote asi nic horsihi,nez nemocne dite a to ty jsi zazivala hodne dlouho.To musi cloveka,zenu moc poznamenat.Mas hodne vnitrni sily a verim,ze jsi mela tedy i silu vyresit problem s manzelem.Nevim,ale neco mi rika,ze tvuj manzel zustal s vami a je dnes dobry manzel i otec.Protoze si uvedomil vcas,ze zenu jako ty,hned tak nenajde.Prozila jsi si opravdu hodne a on s tebou,i kdyz muzi projevuji sve pocity a city jinak ,nez my zeny.V dusi jsou stejne zranitelni,jako my.Byla bych rada,kdybys dala vedet,jak dneska zijes .Preji ti vse nej,nej a spneni i tech nejtajnesjich prani.Iveta
Petr
  • 
29.12.2005 11:48:39
Teda doufám, že mužů, kteří si neváží ani sami sebe ani svých dětí ani své ženy je na světě méně, než těch pravých chlapů pro život.
Vás muž je velký a nevyzrálý ubožák, to se jinak říct nedá, navíc jeho IQ asi není moc vysoké, neboť tohle by normální rozumný chlap nikdy neudělal. Člověku rozum stojí nad obsahem článku.
Přeji opravdového tátu i muže pro vás, ten který si dovolil vás opustit si nezaslouží ani vaše děti a vás v žádném případě.
Ale pamatujte, že na každého jednou dojde a i on bude v životě velmi litovat, co udělal, teď má mladou krásnou ženu, a je frajer. Uběhne pár let a bude chudák, který bude akceptovat své ženě milence a bude jen chrlit peníze, aby uspokojil její potřeby, protože ta žena je na něm závislá finančně ne citově, jako vy a vaše děti. Odpoutejte se od něj, je to opravdu velký ubožák, který je už teď svým známým a přátelům pro smích.
Ilona,holčička 18 měsíců
  • 
12.10.2005 11:07:12
Jarko,náhodou jsem si přečetla tvůj příběh.Několikrát mi u toho vstoupily do očí slzy.Je to někdy hrozné,co člověk musí prožívat.Každý máme své problémy,ale když pak člověk vidí,co prožívají jiní za horory,tak si uvědomíme,že ty naše problémy jsou "prkotiny".Obdivuji vaši vůli.Kdyby mi tohle provedl můj partner,nejspíš bych ho napřed zabila,pak rozčtvrtila a nevím co ještě.
Je mi moc líto,co jste všechno musela prožít se svými dětmi a jejich nemocemi.Moje dcerka je zdravá,ale vždy mě pořádně rozhodí,když na ni přijde nějaká nemoc.Nebo když pláče a já nevím,co s ní je a ona mi to ještě neumí říct.
Přečetla jsem si,jak to nakonec dopadlo.Takhle jste si to asi nepřála...Moc jsem vám držela palce.
Ze srdce vám přeji,ať se najde nějaký chlap,který ví co chce a bude si vás vážit proto,jak jste silná a zřejmě i skvělá žena.Ještě jednou hodně moc štěstí,Ilona
  • 
10.8.2005 2:34:30
Jarko, Jarko,
tvůj příběh je, v dnešní době, téměř vzorovou ukázkou toho jak jsme již otupělí. Přestali jsme používat srdíčko, intuici, cit a snažíme se vše sešmelcovat pouze rozumem. V tom je celé naše utrpení a celková degradace téměř na všechny lidské hodnoty. Stáváme se svými vlastními otroky a vůbec nechápeme proč jsme sem přišli, v čem je smysl našeho života. Fantasticky jsi popsala své prožitky a pokud si je taky párkrát přečteš, možná ti v mnohém pomohou pochopit samu sebe. Upřimnost s jakou popisuješ svůj příběh je hřejivá a obsah příběhu děsící. Koukni, tvůj vztah neměl a nemohl mít naději na úspěch, protože mezi tebou a tvým bývalým manželem není žádná dispozice k vytvoření partnerství ani rodiny. Abys mohla žít, bude dobré, když nejdříve najdeš sama sebe. Ale nalej si čistého vína. Jen tudy vede cesta. Narodila jsi se jako velmi vyspělá dušička do těžkých rodinných podmínek jen proto ab jsi se zdokonalila. Cestou na tento svět jsi však kdesi uvízla a pak už všechno jelo jakoby samo. Tvůj bývalý ti nikdy nemohl rozumět. Je to jiná duše a to je fajn, jenže problém je v tom, že je taky jinak vyspělá. Tvá dušička jaksi mohutně převyšuje jeho, ve svém jakémsi stupni vývoje. Tvá dcera je stejně hodně vyspělou duší a dokonce i syn převyšuje vyspělostí svého otce. Dcera ti přišla jaksi na pomoc. Jenže když zažívala ještě u tebe v bříšku rodinná a partnerská traumata, zalekla se a nechtěla se narodit. Proto ta pupeční šňůra. Nelituj ničeho, co jsi prožila. Koukej z toho všeho však maximum vytěžit. Tím myslím pochop. Celou dobu jsi dostávala informace o tom, že tvůj vztah není vztahem, ale ty jsi na to jaksi nedbala. Mimochodem tvá velká láska byl hodným člověkem i, pro tebe, vhodným partnerem. To však je pryč. Nevidím jediný důvod proč bys neměla být šťastná a tvé děti zdravé. Doporučil bych ti uzavřít minulost a začít žít. Napřed ty musíš být šťastná a potom teprve se uzdraví tvé děti a když se uzdraví, mohou být taky šťastné. Začni si věřit, a odpoj se konečně od bývalého manžela. Jsi na něm, mentálně stále zavěšena. Máš pochopit partnerství jako takové. Přijdou ti do cesty jiní partneři a dávej pozor, aby to nebyli stejně nevhodní jako bývalý muž. Pokud tuto zkoušku zpracuješ za jedna, přijde do tvé cesty člověk se kterým budeš šťastná. Snaž se však v sobě objevit všechny talenty a dary života, kterými jsi naplněna. Dostala jsi do vínku takovou výbavu jakou má dnes jen málokdo. Važ si sebe. Věř si. Začni žít svůj, svůj, svůj život. Nevydávej závislost za lásku. Nezavěšuj se ani na rodiče, ani na partnera ani na děti. Žij, žij svůj život. A k němu samozřejmě rodiče, partner i děti patří, ale v těch dvou větách je ohromný rozdíl. Pokud si budeš vsugerovávat, že žiješ pro děti, nebudeš žít ty ani ony. Budeš je vpodstatě dusit a pak s nimi běhat po doktorech. Popřemýšlej sama, prosím. Vem má slova jen jako nahozená témata, o kterých můžeš, ale nemusíš, rozjímat. Máš fantastické vlohy a jistě důležité poslání pro lidi kolem sebe. Nezahazuj se, netrap se a chop se svého života. Může ti být kolem čtyřicítky a tak se blížíš ke své druhé polovině života. To se tedy ještě na těch 40-50 let, které máš před sebou jistě vyplatí trošku uvažovat. Nebo ne? Kdo ví...,Srovnej si vztah nejdříve s rodiči. Hlavně s otcem, nespěchej a buď citlivá. Více srdíčka a snaž se aby rozum poslouchal srdce, ne naopak. Pozvažuj taky vhodnost a nevhodnost svého zaměstnání. Máš před sebou skvělou budoucnost, ale taky svobodnou vůli. A to je pro nás někdy hodně těžký dar. Co s ní máme asi tak dělat? Dál už budeš muset sama, neber má slova jako nějaké přitroublé dogma, skutečně budu rád pokud tě některé z nich jen probudí z opakování stále stejných chyb. Víš samo domů nic nepřijde a tak je třeba se snažit. Jediné, co máš právo měnit, hodnostit, korigovat a jakkoliv měnit nebo kamkoliv směřovat jsi ty sama. Ne ty druhé. Sebe. O děti se postarat, pečovat, naučit je cítit, naučit je být čestnými, milovat je (ne na nich být závislá, to je zničí a tebe taky) a dát jim příklad jak se žije vlastní život. Ať je tvůj další příběh bez pocitů křivdy, nepochopenosti, bez žárlivostí, podceňování a ponižování se avšak pokorný, k vesmíru, přírodě, životu, existenci nebo Bohu, podle toho jak to vnímáš ty, láskyplný a šťastný. Může takový být. Nic není ztraceno. Máš svobodnou vůli, stačí jen aby byla ta vůle dobrá. Ty to zvládneš, zvládli to i jiní a ještě taky zvládnou, uvidíš. Vše dobré přeje Josef.
Jarka
  • 
16.6.2005 8:40:53
Milá Válerie,
manžel se nevrátil a jsme již rok a půl rozvedení. Rozvod byl záležitost 5-ti měsíců...až bude chtít někdo vědět, jak se dá rozvést ve fungujícím manželství do 5-ti měsíců ode dne, kdy jsme se naposledy milovali, můžu poradit......
Tolik si říkám, že musím napsat pokračování svého příběhu....ale dneska je to dva roky a já stále sbírám sílu, ale vím, že až sednu, napíšu vše za pár hodin...nezbývá mi jen čas, abych těch pár hodin někde vyšetřila. Jarka
Valérie
  • 
26.3.2005 15:18:12
Milá Jarko
píši až po půl roce od poslední reakce.
Z toho, že už se neozýváte usuzuji, že již tuto rubriku nemáte důvod sledovat a stav doma se normalizoval, tj. manžel se vrátil.

Nám všem podobně postiženým každopádně toto přeji a vyhlašuji " válku" dívkám lovícím v řadách ženáčů.
Valérie
Jana
  • 
30.10.2004 13:15:35
...vzpamatoval se ????????? a zjistil, že jeho děti a žena mu stojí za to zůstat......anebo milenka rozbila manželství??????????? napište pokračování
23.9.2004 7:57:28
Pavli, ja som tiež prišla o dieta. To na začiatok. Ale ja, keby moj manžel sa zachoval tak, ako manžel tu (s tým nezáujmom, ked prišli o mimi a tak), by som sa nikdy k nemu nevrátila!!!! Nikdy!!!! A nepodmienovala by som to dalším vztahom ako že "holt, ked nie je iný normálny chlap poruke, tak mi je dobrý aj ten "hajzel" manžel"! Ani náhodou! Mala sa rozhodovat v čase, ked sa stalo toto a vyvodit z toho dosledky. Možno nemusela dnes tak trpiet, vieš? Podotýkam, mám za sebou toho už tolko, čo mnoho ludí v mojom veku si nevie ani predstavit a neprežilo (mám 30 rokov)... Ale ja som odišla aj za cenu trápenia nejakú dobu a teraz mám manžela, s ktorým mi to perfektne klape. Ale keby som zostávala s bývalým, ktorý mi ubližoval a nezačala žit sama (podotýkam, vtedy bez chlapa), tak by som dnes štastná nebola ani náhodou...
22.9.2004 10:37:17
Drahá Evča, ale pozabudla si na závažný fakt! Ze ona PRVÁ od manžela kedysi odišla k milencovi..a že jej manžel vtedy nerobil FUJ, KOLO BYCH SI O NI NEOPREL!!!! Takže takáto Tvoja "hrdá" rada je absolútne nanič, nič, ale absolútne nič nerieši!
Misa
  • 
26.8.2004 8:20:14
Mila Jarko, cely tvuj pribeh je obrovska ranka, ale nestracej nadeji, to uz musis dokoncit a pevne verim ze to zvladnes. Preji ti hodne stesticka a Andilka strazneho nad tebou i tvymi detmi.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 82 [Dalších 62 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.