| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jaká rodina, taková role počítače

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 33 [Dalších 13 >>]
Jana
9.1.2003 22:22:36
Uplne vidim, jak rano zapinam svuj pocitac a on na me zarve: vyper zaclony!
To bych ho zase vypnula :o))))

Teda, nase domacnost je pocitaci vybavena dostatecne, mame k nim oba velmi kladny vztah, ale uplni "magori" snad jeste nejsme - SOsane, promin ;o)

Neumim si predstavit, jak kazdy dulezity papir scanuju jen proto, abych ho nekam ulozila, pripadne vypalila nebo jinak zazalohovala (ztrata dat muze nastat)... neni jednodussi ho supnout do sanonu? Kterych vzhledem k podnikani mame stejne dost a dost?

Proti gustu, zadny disputat, kdyz to Sosanovic rodine funguje :o)
J.
9.1.2003 22:15:36
:-))) Sylvie, v mnoha věcech jsem na tom úplně stejně :-
9.1.2003 22:12:36
Henri,

já, když v bytě něco chci udělat, tak mám tři možnosti:
1) být hysterka a vydupat si to teď hned okamžitě
2) být otravná a připomínat, připomínat, připomínat...
3) říct si: "no, holt to nebude úplně kvalitní" a udělat si to sama

Protože spojení "až budu mít čas" prakticky rovná se "nikdy". Ne, že by manžel na to zapomněl, on opravdu nemá čas... Nebo spíš když ho má, tak si najde něco důležitějšího. A do počítače bych to zadávala maximálně tak pro sebe :o)

s.
9.1.2003 20:49:42
Anebo když zapomene, tak mu to připomenu, o obraz na zemi přece nebudeme zakopávat věčně :-)
9.1.2003 20:46:51
Hmm, samozřejmě, pokud vám to vyhovuje, tak je to jen dobře. Jen se mi zdá, že kdybych měla myslet na to, že mám zadat do počítače aby manžel něco opravil, uklidil, tak mu to raději řeknu, třeba tři krát, jsou věci, které nemusí být hned, ale určitě se na ně nezapomene. Když chci napr. zatlouct hřebík (možná hysterka bude ječet, že to musí mít hned, okamžitě, teď a dupat nožičkou anebo otravovat do doby, než to ten chlap otráveně udělá), tak vím že to pravděpodobně zapsal do své paměti a počká to doby, než bude mít čas.
Ale když to máte zařízené tak, že vás zapisování si podobných věcí nezdržuje, ba naopak, tak OK.
Jen jsem si to přečetla třikrát a fakt jsem nevěděla, jestli to je sranda, nebo ne :-)
Sosan
  • 
9.1.2003 17:40:43
A co ti na tom přijde tak úchylného? Když tyhle věci organizuje počítač, tak nemusíme náš vztah utápět v pracovních diskusích typu kdo co by měl kdy udělat, ale máme čas bavit se o příjemnějších věcech. Třeba o filmech nebo o dětech, o volném čase a tak. Prostě o věcech, které mají nějaký emotivní náboj. Pamatuju si na dobu, kdy jsme náš společný čas ve všední dny vypotřebovali rozhovory s náplní jak na pracovních poradách a bylo to dost nepříjemné. Tohle nám opravdu život usnadnilo a zpříjemnilo. Pakliže "instrumentální" rozhovory vytlačí ty ostatní, manželství se začne hroutit.
Milada.
9.1.2003 17:30:57
Hm....jasně, chápu...těm členům rodiny, kteří ještě neumějí číst, bramborák hodím na scaner..z obrázku to již pochopěj a kdyby náhodou ještě furt ne, tak jim k tomu namluvím vzkaz, repráčky mají ostatně puštěné furt :-))

Scéna vyšitá jak z Orwellova Velkého bratra.

Milada
9.1.2003 17:16:08
Katko,

takovy mailik bych hned brala - tedy ne jen ten mailik;-) ale hlavne ty bramboraky...:-))mnam..
Kateřina, 32, 3 dcery
  • 
9.1.2003 17:12:14
Taky myslím, že to tak v Sosanově rodině chodí. Koneckonců je to praktické.
Já jsem si také už dávno zvykla na hlášky manžela dej mně to do mailu.

P.S. Právě jsem dopekla bramboráky k večeři a rozeslala rodince maily, že je vařeno.
9.1.2003 16:58:26
Henri obavam se, ze to je pravda..:-))

Je to zcela realny obraz souziti s IT clovekem..mam jednoho doma a tak mohu potvrdit, ze to funguje obdobne... Akorat si to muj muz nepise do pocitace, ale do osobniho diare :-))co si nenapise, to neni..
Napise si i to, ze mi ma zavolat, nebo ze ma doma neco opravit ci se podivat na to a to do nejake knizky...
Ja uz jsem si zvykla i na hlasky typu:"posli mi to mailem, ci napis mi to do diare.."
Pocitac u nas funguje na dalsi veci - nakupy, home-banking, data apod...
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 33 [Dalších 13 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.