| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Horečka může být užitečná

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 60 [Dalších 40 >>]
Lída
  • 
7.3.2005 16:43:03
Ano překlep.Má 124cm.19kg.Mám to zanesený a je nad linkou 75. Ta horní linka je až na 130cm(tak to je vlastně ještě dobrý).No a Daník je taky hubený má 105cm a 13kg.Jen,že jsme byli zase plavat a ty děti jsou všechny takový normální. Pak je nám hned zima jen kost a kůže.
Lída
  • 
7.3.2005 16:42:46
Ano překlep.Má 124cm.19kg.Mám to zanesený a je nad linkou 75. Ta horní linka je až na 130cm(tak to je vlastně ještě dobrý).No a Daník je taky hubený má 105cm a 13kg.Jen,že jsme byli zase plavat a ty děti jsou všechny takový normální. Pak je nám hned zima jen kost a kůže.
Líza
7.3.2005 16:20:14
Lído, kolik že byla ta poslední míra??? (Asi překlep, ne?)
Nejlíp si to poznač v grafu výška - váha na konci očkovacího průkazu a uvidíš na kterém percentilu jste.
Dcera má v 6 letech při 116cm 18kg a je celkem hodně hubená, ale ještě v normě. Ale chlapecký tabulky neznám, koukni do toho očkováku.
Lída
  • 
7.3.2005 16:16:00
Takže mám na Vás ještě dotaz.Mam syna zdá se mi,že moc rychle roste.
1.rok 76cm.
2.rok 90cm
3.rok100cm
4.rok108cm
5.rok116cm
6.rok142cm a váží jen 19kg.Doktorka říká,že je to dobrý,ale na 5.leté prohlídce mu napsala vylezlé lopatky.Nezačne se křivit??To my neřekla.Jen,že se máme hýbat.Tak chodíme min.1x za týden plavat a pak co jde zrovna dělat.Lyžujeme,bruslíme(to mu nejde opírá se spíš o hokeju).Jezdí na kole.
Já jem záda měla křivý a celou základku jsem cvičila. Manžel je zase hubený 182cm(56kg).
Mám se nějak nervovat??
Lída
  • 
7.3.2005 15:51:47
Tak to jo holky díky.Lída
Cockney
  • 
7.3.2005 15:27:32
Liza ano, ja ne, ja jsem na ty breberky :))
Lída
  • 
7.3.2005 15:22:44
Tak holky,jste to tady spolu dali krásně dohromady.Já si zatím se synem užila kurs plavání.
Takže co jsem zjistila.Ten přístroj je asi skvělí,ale já si špatně vyložila jak má fungovat.
Ty kultivace trvají asi 3-4dny to je fakt.No a já vždycky s každou nemocí čekám ty 3dny pokud se to nelepší tak jdu,ale většinou nikam nejdu.No a to potom i kdyby nakultivovali a já si šla pro výsledky tak mu bude stejně lépe a nebude se mu stejně nic psát což mi zase tak nevadí.Ale mám štěstí, aspoň zatím, kluci vidí paní doktorku na preventivních prohlídkách a nebo tak 1x do roka.Zatím si ji necháme,ale kdyžtak budu muset k jiný,ale aby to nebylo jak se školkama(všude plno).
A ještě mě napadlo co když kluci zdědili ty moje záhadný nemoci.Týden mám 40C.Nikdo neví co mi je a teprve další týden se projeví nějaká nemoc.Třeba angína(tu já mám často) a pak mám teplotu asi ještě další 3dny a to dostanu antibiotika a je mi pak dobře.Takhle jsem byla kdysi ještě v Praze 4týdny práce neschopná.
No a potom bych se nesměla divit,že nepoznají co jim je.
A holky vy se v tom tak hezky vyznáte jste lékařky???
Cockney
  • 
7.3.2005 14:27:37
Lizo, tak jsem to nemyslela :). Myslela jsem, ze kdyz ti daji ATB a zaroven ti udelaji vyter, tak po ctyrech dnech ti muzou rict jestli pokracovat nebo zmenit (dela se to asi vic v jinych pripadech nez u angin, spis u zavaznejsich infekci, kdy potrebujou nasadit "neco" s urcitou pravdepodobnosti, ja jsem to tak mela s tezkou cystitidou, nastesti pan dr. byl mlady a peclivy :) ). To co rikas je naprosto pravda, vyter se potom skutecne musi delat s dost velkym casovym odstupem.
Líza
7.3.2005 13:46:42
Cockney je to idnes, rubrika Zdraví, vyjet všechny články.
Píšou, že jde skutečně o určení CRP. Hrubě orientačně tomu doktorovi podobně poslouží i rychlosedimka za 10 minut, takže bych se nevymlouvala na přístroj za 30 000. CRP se dá nabrat z krve a poslat do laborky, nebo zjistit z papírku.

Ty výměny atb - tam je jeden problém, že když už léčíš jedněmi atb a až během léčby chceš udělat kultivaci a citlivost, může vyjít hodně zkreslená. Správně by se mělo dobrat, počkat, a pak kultivovat - pokud to ovšem stav pacienta dovolí.
Cockney
  • 
7.3.2005 13:41:04
Lido, MF Dnes je na internetu, ale asi jsem se spatne divala, kde to je?
Take jsem neslysela o pristroji, ktery by neco takoveho dokazal.
Vim, ze existuji jakesi papirky (nevim jestli se v CR pouzivaji), kterymi se snad vytre krk a zjisti se, jestli by mohlo jit o bakterialni infekci (pravdepodobnost uspechu neznam, ani jsem je nikdy nevidela), ale to je jeste porad daleko od faktu, ktera ATB presne predepsat.
Jinak praxi znam take tak, jak ji popisuje Liza.
Jestlize kultivace potvrdi, ze dana bakterie je na ATB resistentni, ATB se okamzite meni na ATB ucinne. Jeste jsem neslyzela, ze kdyz jednou nekdo bere neucinna ATB, tak se nemohou zmenit na ucinna (pokud neni jinak kontraindikovane).
U zdravych lidi se gingivostomatitida naprosto vyjimecne leci acyclovirem (nebo jemu podobnym preparatem) a to u jen velice malych miminek. Jinak doktor posle dite domu a at k jidlu pije tekuty jogurt, protoze je to nesmirne bolestive onemocneni.
Nekecam Lizo?
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 60 [Dalších 40 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.