| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kolik stojí svatba

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 188 [Dalších 168 >>]
Bára
  • 
23.5.2007 8:45:08
Ahojky, já chci nosit oba prsteny taky na společně, hodně zdobený prstýnek mít nebudu, taky jsem takticky naznačila typ prstýnku. Jenom nwetuším, jestli se ponechává první navlíknutý zásnubní a k němu se při obřadu navlíkne snubní, viděla jsem to totiž na několika rukou i obráceně. Já vím, je to detail, ale fakt mě to zajímá :)
da3ny + Dagmar 08, Eduard 11
22.5.2007 17:24:58
Ahoj Báro,

já osobně to tak mám. Nosím zásnubní i snubák na jednom prstě. Manžel věděl, že to takto chci v budoucnu nosit, takže k zásnubám mi koupil takový prstýnek, který toto umožňoval (s jedním větším kamínkem). Někdo má třeba zásnubní prstýnek více zdobný a to se třeba nemusí hodit nebo to vůbec nejde mít je na jednom prstě. Je to spíš zvyk "po Americku", ale já to tak mám proto, že oba jsou pro mě cenné a chci je mít na tom zásadním prstu společně. :-)
Bára
  • 
21.5.2007 8:10:45
Zdravím všechny,mám dotaz, netuším, jestli se "správně" nosí zásnubní prstýnek nad nebo pod snubním. Existuje na to nějaká tradice-pravidlo, nebo je to na pocitu každého? Děkuju
Ida
  • 
9.5.2007 11:07:11
Milá Romano,
nezlob se na mě, ale myslím si, že svatba je událost hlavně pro tebe a tvého nastávajícího, takže si nemyslím, že by ses musela ohlížet na to, že by ti malou svatbu rodina neodpustila..My s partnerem taky nemáme moc peněz na svatbu, takže uvažujeme o svatbě na pláži,přímo na místě líbánek, jen my dva a svědci. Rodiče to taky musí pochopit. Nemám na svatbu a ještě na svatební cestu..proto jsme to spojili do jednoho...
  • 
24.4.2007 9:30:21
Ahoj jmenuji se Dana a v červenci žením syna,takže budu řešit stejný problém.Nevím kolik budete mít pozvaných hostů ,ale na 1 osobu to vychází kolem 1000,-Kč.
Misha, svobodná
  • 
3.4.2007 10:13:03
I když je to už nějaký rok 2005, co sem psaly ty příspěvky, ale taky něco dodám. Svatba opradu není levná záležitost a pryč jsou doby, kdy ji platili rodiče. U mě a mého přítele je problém ten, že moji rodiče peníze mají, ale z té druhé strany bohužel ne :-( Jelikož nechci, aby celou svatbu platila moje mamka, tak si to budeme muset zaplatit sami. My jsme ovšem toho názoru, že nechceme malou a klidnou svatbu. Jen pro to, abych měla na to papír a okroužkovaný prsteníček, tak se vdávat nechci. Podle našeho bychom měli mít na svatbě asi 45 lidí. Z toho jsou 10 lidí kamarádi. Chceme, aby ta svatba o něčem byla a ne aby tam byla nuda a většinou o zábavu se postarají jen přátelé. V dnešní době se za hostinu vydá cca 500,- na hlavu. Dále pak šaty pro nevěstu cca 7000,-Kč, a to nepočítám boty, doplňky atd. Pro ženicha je nejlépe oblek koupit, jelikož mu pak zůstane na další příležitosti. V Polsku se dobře nakupuje. Dá se sehnat i s košilí do 5000,-Kč. Prstýnky jsou ovšem nejdražší. Vyjdou do 10 000,-Kč, jelikož chceme bílé zlato... No, a pak následují kytky, obřad, fotky, kamera, hudba, benzín a já nevím co ještě. Takže taková středně velká svatba vyjde asi na 70 000,-Kč... :-(
28.3.2007 19:09:25
Dobrý den slečny :-)

Pokud byste měla některá zájem, vyrábím na zakázku (nejen) svatební šperky přesně k vašim šatům :-)
Náhrdelníky, náramky, náušnice, ozdoby do vlasů.
Můj e-mail se vám zobrazí po kliknutí na můj nick...napište si o fotky :-)
Přeji hezký den, Gábina
da3ny + Dagmar 08, Eduard 11
28.3.2007 16:55:20
Ahoj Eliško,

říct kolik tak stojí svatba je težké. Hodně záleží, jak velkou svatbu plánujete tzn. kolik lidí vám přijde na oběd. Musíš počítat, že svatební obřad něco stojí (na MÚ v místě trvalého bydliště cca 500 Kč, zámky ccca 2500 Kč), půjčení šatů 1500 - 7000 Kč, svatební kytice 800 + 1000 Kč, oblek pro ženicha (koupit nebo půjčit v půjčovně svatebních šatů), prstýnky pro oba cca 2000 - 3000 Kč,svatební oznámení cca 20 - 70 Kč/ks, fotograf, kameraman. Potom oběd a případná večeře + zákusky to všechno se odvíjí od počtu lidí. Oběd a večeře můžeš počítat 250 + 300 Kč/osoba. Zákusky a koláčky se počítají na krabice nebo na kila spotřebované mouky. Na osobu počítej cca 20 zákusku a 20 koláčku. To by ti ale poradila cukrářka, když jí řekneš počet osob.

Ceny se velmi liší. Pokud budete chtít malou svatbu, půjdete se svědky a s rodiči pouze na oběd, video vám natočí kamarák, vyfotí vás kamarádi, ..... atd. Myslím si, že svatba se dá pořídit i třeba kolem 25 000,- Kč. Težko se mi to hodnotí. Já mám velkou rodinu, všechny jsme museli pozvat, chtěli jsme velkou svatbu a ta nás v roce 2001 při 100 pozvaných hostech přišla ccca na 100 000,- Kč. Ale neděs se, moje svatba se rovnala bojovému úkolu s několikaměsíčními přípravami. Dost jsem to prožívala. :-)

Existuje i knížka od Grady, název přesně nevím snad "Svatby pro začátečníky i pokročilé", ale vyšla jen jedna. Možná by stálo se do ní podívat. Jistě ji mají i v knihovnách.

Přeji hodně štěstí, ať se vše vydaří a svatba je nádherná. :-)
  • 
18.3.2007 21:41:24
Dobrý den,
Chtěla jsem se jako naprostý neznalec zeptat,kolik tak stojí svatba.Mám přítele a chtěli by jsme se vzít.(Rodiče do toho nechceme zapojovat,jelikož mají svých dluhů dost).Potřebovali by jsme vědět,kolik to tak stojí.Jelikož sme oba studenti nemáme ještě placenou práci,ale máme něco naspoříno.Prosím jestli by někdo z vás byl tak moc ochotný a přibližně napsal na kolik vás vyšla vaše svatba (komplet)...Moc Vám děkuji.

Prosím piště na email: keliska.cerv@seznam.cz
  • 
18.3.2007 21:39:28
Dobrý den,
Chtěla jsem se jako naprostý neznalec zeptat,kolik tak stojí svatba.Mám přítele a chtěli by jsme se vzít.(Rodiče do toho nechceme zapojovat,jelikož mají svých dluhů dost).Potřebovali by jsme vědět,kolik to tak stojí.Jelikož sme oba studenti nemáme ještě placenou práci,ale máme něco naspoříno.Prosím jestli by někdo z vás byl tak moc ochotný a přibližně napsal na kolik vás vyšla vaše svatba (komplet)...Moc Vám děkuji.

Prosím piště na email: keliska.cerv@seznam.cz
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 188 [Dalších 168 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.