| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kolik stojí svatba

 Příspěvky 110 z 188 [Dalších 178 >>]
Miruš234
23.10.2014 17:37:54
U nás jsme svatbu řešili poměrně rafinovaně, jelikož bylo nutné vystačit jen s určitým rozpočtem a opravdu nejsme z těch, kteří by byli ochotni si brát kvůli svatbě nějaký úvěr, tak jsme byli nuceni improvizovat :D Nakonec jsme to vyřešili tak, že se svatba konala až odpoledne, nebrali jsme se, jako většina lidí, ráno, ale až odpoledne, čímž odpadl svatební oběd a z radnice jsme se tak přesunuli po obřadě rovnou na takovou velkou louku, kde byl připravený velký, bílý stan, vypůjčený od známé, občerstvení a hrála hudba. A v podstatě to, co by nás stál oběd někde v restauraci pro celý ten regiment, jsme investovali do prstýnků, protože jsme si moc chtěli koupit vybrané prstýnky od Lukáše Rýdla. A určitě nelitujeme :)
4.5.2012 23:39:43
Ahoj
Pokud budete vybírat hotel, vždycky by jste si měli dát pozor na smlouvu a pár základních věcí. Pokud bude hostina trvat např. více než 6 hodin, trvejte na výměně směny číšníků. Ti obvykle dopoledne připravují stůl a prostory, takže kolem 18 hod. odpoledne už začínají slabší kousky odpadat. Určitě nechcete, aby někdo obsluhoval vaše hosty s otráveným obličejem a unavenýma očima bez úsměvu. Zkuste se podívat na http://www.hvezdolistek.cz, který je z Ostravska.
A ještě jedna rada - nezapomeňte si domluvit s restaurací jasný rámec financí a překročení max. o 10%. V opačném případě hrozí, že Vám vrchní začne vypočítávat, jak byli vaši hosté žízniví a drze po vás bude chtít daleko více peněz.
Katka ~x~
Bára, dcera Kačenka
  • 
8.4.2011 14:45:30
http://www.nikoner.nafotil.cz/
  • 
8.4.2011 14:44:36
ráda Vám nafotím Vaší svatbu ;)
http://www.facebook.com/photos.php?id=172953026054042
28.3.2009 22:26:08
Ahoj, my se brali loni, bylo nás něco málo přes 30 (i s dětma) a pak večer "party" pro cca 60 lidí a se vším všudy nás to stálo okolo 100tis. Ten večírek vyšel cca na 30 tisíc i s hudbou, takže si myslím, že tvá svatba by se mohla pohybovat okolo 50 tisíc... Ale to beru podle sebe, záleží na tobě jak budeš nebo nebudeš šetřit a na čem....~;)
Pavlína
  • 
28.3.2009 17:43:59
děkuji za odpověď, ale právě pět let je dlouhá doba, teď je vše dražší......vůbec nemám nějak představu do kolika by to vyšlo
Kudátko+3
28.3.2009 17:07:18
Pavli, to je strasne individualni, zalezi, kde to budete mit. V restauraci pocitej kolem 500,-/osobu, zalezi, jestli si muzete donest vlastni piti, to my jsme mohli.
Saty jsem mela hodne drahe, spanelske La Sposa za 8tis. Prstynky nas oba i s rytim do 5tis. Kvetiny 2tis. (i do kostela). Je to opravdu o tom, jak jste skromni.
My jsme meli 60 lidi, i s noclehem. Cela svatba uplne se vsim vsudy 40 tis. Vcetne vysluzek, kolacku a ozdob na auta. Pred 5-ti lety.
Pavlína
  • 
27.3.2009 19:06:40
Chtěla bych se zeptat, na kolik v této době výjde svatba, ze vším všudy, oznámemí, šaty, prstýnka a tak.... plánujeme svatbu pro 22 lidí
MishuI
6.7.2008 8:40:25
My jsme spolu 4 roky a o svatbě jsme sice několikrát uvažovali,ovšem nikdy se nenašel ten pravý důvod.Brát se "jen tak" se ani jednomu z nás nechtělo a finanční důvody byly rovněž velmi silnou DEmotivací.Před dvěma dny jsem zjistila,že jsem těhotná.Najednou jde všechno,i přes to,že penězi nějak extra neoplýváme.Jakoby najednou byly.A už je i ten pravý důvod,samozřejmě :)
da3ny + Dagmar 08, Eduard 11
25.5.2007 10:56:41
Ahoj Báro,

myslím si, že může být zásnubní na svém místě a k němu se navlíkne při obřadě snubák. Já jsem to měla tak, že jsem na prstech neměla nic. Zásnubní jsem nechala doma a na prst mi při obřadě manžel navlékal snubák. Měla jsem to tak schválně kvůli foceni. Měla jsem udělanou francouzskou a udělané nehty, takže ruka byla nazdobená. Fotografka nám ruce s prstýnkama fotila v detailu, takže jsem chtěla, aby vyzněli hlavně ty dva kroužky a nic jiného to nerušilo. :-)
 Příspěvky 110 z 188 [Dalších 178 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.