| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kolik stojí svatba

 Celkem 188 názorů.
 Martina, svobodná 
  • 

Svatba? 

(29.5.2001 12:02:31)
Zarazila mne poznamka, ze zije-li par spolu, plati si oslavu sam. Autorka to zazila, ze o tom takto hovori? Pochazime z maleho mesta, pritel ma cisty mesicni plat 8000,- Kc (coz je na nase mesto a nezamestnanost nadprumerny plat), ja mela stesti a plat mam 15500,- cisteho. Nebudu se vyjadrovat, co mini okoli o tom, ze ja beru vice (sami to ale nerozhlasujeme), ale: abychom nebyli na obtiz rodicum, pronajali jsme si byt 1+1, mesicne za nej dame 4000,-. (coz je na nase mesto 2x vic nez za 3+1 ve statnim byte). Sporime, abychom mohli koupit byt svuj, splacime pujcku - museli jsme koupit pracku, lednicku, vysavac apod.... Vzdy koukam hlavne na ceny, az pak na znacku, ale i tak mesicne dame "JEN TAK PRYC" 11.000,- Kc!!! (najem, splatky, sporeni, elektrina, plyn...)Kde je jidlo, cestovny apod.? Za zabavou skoro nikam nechodime, jsme doma. Oba jsme nekuraci. Presto ke konci mesice touzebne ocekavame vyplatni den... Tak kde vzit na svatbu, proboha? Rodice rekli ze proti svatbe nic nemaji, ale museli by si na ni pujcit :o(. Jinak se mluvi tem, kteri vse dostanou od rodicu, bydli v rodinnem domku v os. vlastnictvi apod. Je mi to lito, ale doufam, ze JEDNOU vse splatime a budeme si moci DOVOLIT vzit se. Vim, rodice, dva svedci a jde se, ale - rodina by nam to neodpustila. Pokud bude mit nekdo nejaky nazor k memu prispevku, ozvete se mi, prosim, na mail... Martina
 Monika (2 děti) 
  • 

Re: Svatba? 

(31.5.2001 9:26:33)
My máme jen o něco málo nižší příjem něž Vy (jsem na MD). Výdaje na stavební spoření a nájem za dotovaný byt od manželovy práce jsou 8500 (48 m2 pro 4 lidi). Zbývá nám tedy podobná suma jako Vám, ale pro 4 lidi. Podle mě je to docela slušná suma peněz, protože za dob studií na VŠ, jsme po odečtení kolejného musely vyjít se sumou 1300 Kč na jídlo, MHD, vlak, knihy, atd. na osobu a měsíc (u rodičů jsem byla jen 5 dní za měsíc). Naučila jsem se tehdy docela dost šetřit a těď jsem vděčná.
 Lucka, bezdětná 
  • 

Re: Svatba? 

(4.6.2001 9:56:03)
Milá Martino,
nejdříve bych chtěla napsat, že každá svatba je individuální a jiná. Já jsem se snažila pouze napsat orientační článek o tom, jak to bývá. To neznamená, že je to tak vždy. My nejsme žádní boháči a počítáme každou korunu, stejně jako asi mnoho rodin v okolí. Stejně tak ale počítají peníze naši rodičové. Většinou ale opravdu rodiny pouze přispívají, pokud žijí partneři již nějakou dobu sami. Ikdyž se to zdá, není svatba zase až tak finančně náročná. Záleží, jak si jí kdo zorganizuje a zařídí. Chce to čas, ale jde to. Přeji hodně úspěchů. Lucka
 Andrea, 12. tydnu 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(5.6.2001 0:35:46)
Mne se Lucky prizpevek libil a uplne to souhlasi s mou zkusenosti. Ja jsem vzdy zastavala nazor, ze svatbe je jednou za zivot a tak by se na tento den melo dlouho vzpominat. My jsem s manzelem investovali do svatby cas a penize a svatbu jsme si opravdu uzili. Moje pritelkyne investovala do svatby mnohem mene nez my a svatbu mela take krasnou. Misto hostiny v restauraci (my ji meli v Palffyho Palaci), mela hostinu v roztomile vesnicke hospudce. I z mala penez se da udelat krasna svatba...
 Eva 
  • 

Re: Svatba? 

(27.8.2004 10:34:16)
Mila Martino,

nevim, na jakem meste zijes, ale pokud je to mensi mesto, myslim si, ze prijmy mate s pritelem vic nez slusne. Ja ziji s pritelem v Praze, kde jsou ceny vysoke, za bydleni platime 12000 hypoteku na malicky byt 45 m + poplatky za sluzby, atd., taky jsme museli koupit vybaveni a i presto si zijeme slusne. Muj plat je 12000 a pritel ma nekdy o neco vie, ale nekdy i mene. Takze se rozhodne neboj do svatby jit, penez vam zbyde dost.
 Romana, svobodná 
  • 

Re: Svatba? 

(24.11.2004 13:54:45)
tedy konečně mi někdo promluvil ze srdce. Mám naprosto totožnou situaci. Bydlím také na malém městě a můj partner bohužel o 60 km dál, protože tady není práce vůbec žádná. Je učitelem a má čistý měsíční příjem 10.000,- a to ještě studuje vysokou školu, 400km od svého bydliště.Já mám veliké štěstí, mám na místní poměry mega plat - čistý příjem 20.000,-. Jelikož bydlení u rodičů nepřichází v úvahu, koupili jsme si mylý byt 2+1. Měsíčně splácím 10.000,- půjčku na byt, k tomu dalších 1500,.- spotřební půjčku a to ostatní mám na domácnost. Jako manažerka mám bophužel i velké náklady na cestovné atd.
V dubnu plánujeme svatbu. Už jsem ji ale dvakrát odložili, protože na ni prostě nemáme. Platíme v podstatě dva byty, půjčka, jedno auto... Hrůze peněz.
Rodiče už nám pomohli moc a placení svatby z jeich strany naprosto nepřichází v úvahu. Ani nám by malinkou svatbu rodina neodpustila. Co s tím? další úver? Taky nepřichází v úvahu...
Romana
 Věra 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(24.11.2004 15:26:57)
Romano, máš pravdu, dělat svatbu na úvěr asi není rozumné , zejména ve Vaší situaci.

Sama bych se normálně poradila s rodiči, v klidu jim vše na rovinu řekla.
Je - li jejich snem, mít velkou svatbu se širokým příbuzenstvem, můžou na svatbu přispět, normálně jim řeknete že na velkou svatbu prostě nemáte a půjčovat si nechcete.
Zdá se mi to lepší varianta, předem to probrat, a k něčemu dojít - nebo nedojít, nežli dělat svatbu tajně, oznamovat to až - po - a třeba rodiče zbytečně ranit.

Je to škoda, tohle udělala sestřenka mého muže, vzali se narychlo, v cizině, rodičům řekli vše až po, obě mámy to ořvaly, dodnes se s tím moc nesrovnaly, není to zrovna nejlepší vstup do vztahů s rodinou toho druhého. A ty vztahy nyní u nich dobré nejsou, spíše čím dále tím horší. :-((

Manželstvím na sebe bereme i odpovědnost za vztahy k rodině toho druhého , a je lepší předem si to ujasnit a vysvětlit své stanovisko, než někoho zbytečně ranit. :-))
 Katka (bezdětná) 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(25.11.2004 12:43:09)
Ajojky, zdravim Romi, ja jsem se vdavala 2. 10. 2004. Otazkou je, jestli i Vy povazujete za nutne mit velkou svatbu (nas bylo 60, ale rodice nam prispeli). Pokud Vy, jakozto snoubenci velkou svatbu nechcete, proberte to s rodici, kteri to urcite pochopi a treba dodatecne udelejte nejakou rodinnou seslost doma, nebo nekde, kde by to vyslo levne.
Uver? V zadnem pripade.
 vojtami 


Re: Re: Re: Svatba? 

(2.12.2004 21:17:48)
my jsme také neoplývali penězi. ale já jsem nikdy nechtěla malou svatbu a rodiče by to ani asi nepřekousli.
svatbu jsme nahlásili v listopadu, s manželem jsme měli čas vše zařídit, vydělat penízky - a postupně platit zálohy. je to lepší než pak najednou nadřevo vytáhnout balík tisícovek.
takže tcháni dali asi 25 000, my asi 20 000 a naši asi 30 000. svatba se konala u nás - ne hostina, ale ubytování a strava pro hosty. tcháni jsou totiž 200km od nás. cena byla pro všechny tři strany přijatelná a všichni souhlasili.
svatba byla v červnu a dalo se to finančně zvládnout. tento rozpočet byl počítán se vším všudy ( i mašličky na klopy ). hostů bylo 25. čáru přes rozpočet nám udělal fotograf - asi 2500,- a kameraman profi - 7 000. ale stálo to za to a nebudu toho nikdy litovat. svatba byla podle mých představ. peněz mi líto nebylo. alespoň jednou za život jsem si připadala jako princezna... doufám, že už se vdávat nikdy nebudu muset a tak jsme si to s manžílkem a rodinou a přáteli pěkně užili. ale stejně tam nebyli všichni příbuzní. to bychom se ale dostali na částku několikanásobně vyšší....
 Katka, 24 
  • 

Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(3.12.2004 7:25:47)
no, my jsme meli 60 hostu a vydaje, veskere vydaje, vc. satu, jidla, uplne vseho nas vysla kolem 63000,-. A to jsem za saty dala 8000,-. Ale svatbu jsme meli v okrese Bruntal a tady mi to prijde vsechno levnejsi.
 Helča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(3.12.2004 13:43:29)
My plánujeme svatbu na 21.5.2005. Času je tedy dost a dost. Hostů bude asi tak 50. A potřebovali bychom mít svatební hostinu i s ubytováním. Což není takový problém, ale bude tak asi 5 dětí kolem 2-3 let, takže by to chtělo oplocenou zahrádku na hraní. Nevíte prosím někdo o menším rodinném penzionu poblíž Brna?Díky moc.
 ALENA 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(9.12.2004 19:09:45)
JA ZNÁM MOC DOBROU RESTAURACI(HOTEL), ALE JE BOHUZEL V PRAZE. MELI JSME TAM SVATBU A VYSLA OPRAVDU LEVNE!!!! SVATBA PRO 20 OSOB S KOMPLETNIM POLEDNIM MENU !!STOJI KOLEM 5000 KČ!! (aperitiv, předkrm, polévka,hlavní jídlo, káva a jeste neco k pití !)KDYZ SE VAM VASI SVATEBCANE NEPUSI DO WISKY, TAK TO JE UPLNÁ BOMBA. JE TO NA PRAZE 6. KDYZTAK SE PODIVEJTE NA WWW.HORMEDA.CZ
 vojtami 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(13.12.2004 13:49:56)
jo, jo, ale to máš pořád jen oběd. pokud nechceš vysloveně jen oběd nebo jen skromnost tak to jde....
ale kde máš chlebíčky, ovocné mísy, zákusky, jednohubky, oříšky, tyčinky,saláty alkohol ( ono piva a třeba jablíčka taky udělají dost ), pak večeři, obleženou mísu, mísu s masem....

jako já nevim. ale my měli v hostech vegetariány, masožravce, pak diabetika, malé dítě... a prostě jsme nechtěli aby nás 1. pomluvili, 2. aby hosté měli hlad a za 3. aby bylo pořád co na stole protože není nic horšího než prázdný svatební stůl....

nechci nikoho poučovat nebo říkat že se to dělá tak nebo tak nebo že ten do dělal špatně... nebo že jsem snob....
jen chci podotknout, že tím že jsme svatbu chystali 8 měsíců, tak jsme měli všechno vypracované do detailu a na nic jsme nezapoměli ( nebo si tím nejsme vědomi ).... a co jsme na hostině nesnědli, tak nám dali domů. takže i když se stalo že nám zbyl tác chlebíčků, tak pořád u nás byly hosté ještě 5 dní po svatbě, takže jsme nemuseli alespoň druhý den nic vyvářet....
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(6.1.2005 9:37:33)
Ahoj, chtěla bych se zeptat, na kolik asi vyjde hostina pro 30 lidí, která zahrnuje oběd, večeři, veškeré pití, chlebíčky, obložené mísy, svatební curkroví, prostě vše co je asi potřeba pro oslavu od oběda do noci. Měla jste některá takovouto hostinu? Vím, že ceny se liší od místa, ale tak orientačně z vlastní zkušenosti. Díky.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(6.1.2005 9:52:41)
Opravdu hodně záleží na tom, odkud jsi a co všechno si budeš moct přinýst vlastního. Někde dovolí např. vlastní chlebíčky, cukroví i třeba víno. Pak taky záleží kolik tam bude dětí, abstinentů, pivařů a podle toho počítat. Vím, že na slovenském serveru svadba.sk se počítá tak s 1000,-Ks na hlavu. Na www.svatba.cz máš kalkulačku výdajů, kde si můžeš orientačně spočítat, na kolik tě svatba vyjde.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(6.1.2005 10:26:45)
Díky. Zatím nic vlastního přinést neplánujeme. Těch 30 lidí, to jsou všechno dospělí a žádní abstinenti. Díky za další odpovědi. K.
 jaja 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(7.1.2005 6:47:13)
Svatbu jsme měli nedávno a naše informace jsou takovéto - pouze oběd v průměru 250 Kč/osoba, oběd + dvě večeře + občersvení 500,-- Kč/osobu. My měli jen oběd v 18 lidech i s pitím 5000,-- Kč (dort a chlebíčky vlastní), večer ve stylu mládeneckého večírku s vlastním jídlem a pitím v pronajatém sále asi pro 30 lidí = cca 8000,--, ale polovina jídla a pití nám zbyla.
 Roštěnka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(7.1.2005 14:50:28)
Katko, nevím, jestli ti to aspoň trochu pomůže udělat si obrázek - náš rozpočet byl: ca. 400/os oběd o 4 chodech, 300/os za pití (ovšem žádná drahá whisky, spíš jen víno, Fernet a tak 80% stejně bylo džusů, kol atd.), 200/os za večeři (švédský stůl), a myslím, že nabízeli chlebíčky, zákusky, oříšky, kávu - prostě lehké občerstvení během dne za 250/os. (my jsme měli hostinu od 15h, takže jsme jídla i bez toho měli "plný zuby" :-)
A za dorty - 3poschod. svatební + 2 podkovy + 1 menší na výslušky jsme dali kolem 1500 stovek.
Ale podle zkušenosti ti leckde rádi udělají předběžnou nabídku a pomůžou s rozpočtem.
 vojtami 


katko 

(7.1.2005 16:20:55)
nechci se opakovat, ale když se ti bude chtít, tak asi o 2 strany příspěvků dál píšu o naší svatbě. mám tam náš rozpočet.
hostina byla asi 20km od bydliště, nedaleko neratovic ( takže téměř v praze ).
byli jsme tam na oběd kolem 12:00. my sami jsme se s manželem vypařili kolem 21:00 ale ostatní pařili a dorazili domů prý po půlnoci. a měli jsme zajištěno téměř všechno od restaurace ( květinovou výzdobu, chlebíčky, jednohubky, oříšky atd... viz zpět )
akorát jsme si dovezli dorty a zákusky. počítali jsme 1000 na osobu a ono tak vyšlo. nepřijde mi to drahé. vem si jen, kolik 2 lidi utratí za večeři a to jsou tam jen chvíli.
prostě ať se na mě nikdo nezlobí, ale do 10 000 se vejdou jen ti, kteří celý den jedí jen párky v rohlíku :-)))) - neberte to osobně, je to jen v nadsázce :-))))

ahoj
 Katka 
  • 

Mitchi 

(10.1.2005 14:38:04)
díky. Tvůj příspěvek vzadu jsem četla. Vím, že se říká, aby se počítala tak tisícovka na osobu, mě to právě přišlo málo, když si představím, co se všechno může sníst a vypít od oběda do noci. K.
 Katka 25 
  • 

Re: Mitchi 

(13.1.2005 11:33:58)
My jsme pocitali petistovku na osobu, ale zalezi v kterem meste.
 Renata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(14.12.2004 20:35:40)
V restauraci a hotelu jsme meli asi pred rokem krtiny, opravdu to tam je pekny, jidlo perfektni a cena nás mile prekvapila! Kamaradka s manzelem tam prespali a byli uneseni z uzasneho pokoje. Taky HORMEDU vsem doporucuju!!
 Lennyxka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(22.8.2006 21:26:03)
ahoj Helča! čo Ti možem fakt odporúčiť, je penzion "U kapličky" v Kostelci nad Orlicí (www.ukaplicky.cz). boli sme nadmieru spokojní!
a k Vášmu lámaniu rukami nad svadbou: my sme mali s manželom svadbu o dvoch svedkov na záhrade horeuvedeného penzionu a za žiadnu inú svadbu by som to nemenila!!! síce každí má inú predstavu o svadbe, ale radšej sme peniaze vrazili do nášho nového bytíku, ako by sme to mali všetko za jednu noc vyhodiť von z okna.. rozumná časť rodiny to pochopila a tá, čo to nepochopila na začiatku, tak po vysvetlení ako našej tak aj ich finančnej situácie to pochopili aj oni.. a aby nikto nebol ukrátený, tak sme usporiadali chatu, kde sa grilovalo, urobil sa guláš, tancovalo, pilo, spievalo a vyšlo nás to o 3/4 menej ako klasická svadba.. len si uvedomte jedno: beriete sa vy a nie Vaši rodičia a tety... my sme si z manželom vychutnávali náš svadobný víkend sami seba a nerobili sme nikomu celý deň a celú noc gašparov, kt. sa musia na nejaký povel pripitej partie bozkávať.. :o))))
 Antonela 


překvapení 

(23.8.2006 13:51:36)
Ahoj,sháním nějaký tip na svatbu.Chtěla bych udělat sestře radost a něčím ji překvapit.Šití bryndáků a dětské košilky znám.Chce to něco nového.Čepení bude taky.Tak dík za rady.
 vojtami 


Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(3.12.2004 16:05:11)
katko24
tak to vás tedy obdivuju že při tolika lidech jste to zvládli za tak málo peněz. my na hostinu počítali na hlavu 1000,- a ono to skutečně tak vyšlo... kolik jste měli na osobu peněz? jestli se můžu zeptat....

šaty 2500,- + 1000,- boty + šperky 500,-
oblek 4000,- + košile 600,- + 1000,- boty
kamera 7000,-
foťák 2500,-
hostina 25 000,-
kytky 3000,-
dorty 3000,- ( my dodali část surovin )
kosmetika 200,-
účes 500,- ( i se zkouškou )
-------------------------------------teď už máme 50 800,- a to není všechno..
kapela, výslužky, stuhy na auta, věnečky, manikúra......
fakt mi to nejde do hlavy jak jste mohli vyjít...
každopádně máte můj obdiv
 Katka, 24 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(6.12.2004 7:33:59)
vsechno jsme to zaridili pres kamarady a zname. hodne udelo to, ze za hostinu i s ubytovanim jsme zaplatili 23000,- pro 60 lidi. Foto a kamera byli taky kamaradi, takze jen za rezii, napr. za fotky se dalo 2000,-, jeste je nemame vsechny vytisknute, ale bude jich kolem 60 ks. Kamarad fotograf i kameraman jsou poloprofici-ne, to bych je urazila, profici. Akorat se tim nezivi. Boty 300,- v Humanicu, saty 8000,-, zenich oblek 7500,-, dorty s minikolackama 2500,-, oznameni jsme si vytiskli sami, vyslo asi na 2,-, za kyticky 2000,-, myrty se nastihaly na zahrade...a musim rict, ze nase svatba nebyla nijak osizena. Napr. cukrovi pekla teta a dalsi cukrovi co kdo umel, tak donesl...
 vojtami 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(7.12.2004 10:50:34)
no tak to jste opravdu zvládli bravurně.

my taky měli možnost že natáčet na video bude strejda a fotit někdo další, ale co by z té svatby dotyčný měl.... buď by byl pořád ve střehu a hlavní dění by musel natáčet, a nebo by se chtěl bavit a tímto by si to pořádně neužil. takže jsme to vyřešili tak, že kdo byl pozvaný, tak za účelem takovým, aby se bavil a ne aby nám dělal kameramana....
ale samoržejmě že je to taky řešení kdo nechce utrácet moc peněz. a nebo komu stačí natočení jenom obřadu. my měli a to jsem zapomněla dodat kamaramana na celý den - tzn od 6:30 do 19:00 a záznam má přes 2 hodiny.
a taky jsme věnečky dělaly z vlastních zdrojů. ne z myrty ale z buxusu - což je taky přijatelné. a o pečení mi ani nemluv. kdo měl troubu tak něco pekl....:-)))

nevím o ničem, co bych udělala jinak. snad že bych chtěla aby den před tím nepršelo a pak nebyly všude louže. ale to bych neovlivnila :-))))
 Lucie 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(2.1.2005 11:46:05)
Ahoj Katko, tak to Tě docela obdivuju. Jak se Vám podařilo stáhnout cenu tak nízko? A odkud jste? Nás teď nějaká taková akce čeká, a stále přemýšlíme, jak to udělat, aby byli všichni spokojení .... :-))
Jestli můžeš, napiš mi prosím na mail, většinou jen stahuju poštu. Díky a všechny zdravím :-)
 lenka 
  • 

oddací místo 

(4.1.2005 16:04:47)
Hezký den, potrebovala bych poradit. Jak je to s poplatky za oddací místa, která nejsou v míste bydliste a popr. za netradicní místa? Zámecké parky, zahrady, zámky apod? Musí se jeste snatek stvrdit podpisem na matrice týz den v miste bydliste? Dekuji
 vojtami 


Re: oddací místo 

(4.1.2005 21:14:35)
no, když jsem chystala svatbu, tak jsem probrouzdala spoustu hodin na netu. vím, že jsem na tyto info na www stránkách o svatbách našla. zkus taky zapátrat. určitě to najdeš taky. a bude to rychlejší než tady něco vysvětlovat ( i když já to nevim, ale spíš pro ostatní )
užij si přípravy
 Jita 
  • 

Re: oddací místo 

(5.1.2005 12:04:46)
Lenko, my jsme se brali vloni v červnu a za svatbu na zámku (mimo naše bydliště) po nás jejich matrika chtěla tisícovku - pak už jim bylo jedno, jestli to bude na zámku, nebo v zámecké zahradě. Ovšem podle zkušeností některé matriky zrovna nejsou nadšený provádět sňatky mimo oddací síň.
Jinak s matrikou v místně bydliště vůbec jednat nemusíš ani nic podepisovat, a to ani před svatbou ani po svatbě - stačí jednat pouze s matrikou, která bude svatbu provádět.
Až si vyberete místo pro sňatek, zavolejte si na příslušnou matriku, pod kterou to místo spadá, a oni ti určitě už poradí co a jak.
 vojtami 


Re: Re: oddací místo 

(5.1.2005 12:31:51)
my jsme měli svatbu v místě trvalého bydliště ( na zámku ). nic jsme neplatili, je 100kč za přípitek - který ale nemusel být :-)

ale jinak tam svatba stojí 4000,-. oddávající je starosta a veškeré dokumenty jsem nemuseli vyřizovat na matrice, ale normálně na obecním úřadě ( říká se tomu tak? ). spočívalo to jen ve vyplnění formuláře ( o rodičích, o nás, a o budoucích našich dětech ). no asi 2 dvojlisty. víc nic.

ale jak jsem psala, tak na těch webových stránkách toho najdeš spoustu.... i kolik právě třeba stojí obřad někde v zahradě atd....
 Amy 
  • 

Re: Re: Re: oddací místo 

(31.3.2005 3:07:18)
muzes mi prosim napsat, na kterem zamku jste se konkretne brali? my planujeme svatbu pristi rok a chceme ji na zamku, tak by mne zajimaly nejake tipy.
diky moc
 lenka 
  • 

Re: Re: oddací místo 

(5.1.2005 12:42:25)
Díky moc za informace, clovek je najednou ze vseho docela vyplasenej:-)
 Jita 
  • 

Re: Re: Re: oddací místo 

(5.1.2005 13:42:52)
moc dobře chápu tvoji vyplašenost - já zase zpovídala svoji kamarádku, která se vdávala rok předtím. Nejvíc mě děsila představa, že budu na naší matrice vyplňovat dotazník a celý naše malý město si tom bude šuškat už půl roku předem.
Jinak ještě k těm poplatkům - kromě poplatku matrice se platí většinou nájem prostor, např. po nás chtěli za pronájem 6,5tis. To jen abys nebyla šokovaná dalšími ne zrovna nemalými výdaji.
 Jita 
  • 

Re: Re: Re: oddací místo 

(5.1.2005 13:43:27)
moc dobře chápu tvoji vyplašenost - já zase zpovídala svoji kamarádku, která se vdávala rok předtím. Nejvíc mě děsila představa, že budu na naší matrice vyplňovat dotazník a celý naše malý město si tom bude šuškat už půl roku předem.
Jinak ještě k těm poplatkům - kromě poplatku matrice se platí většinou nájem prostor, např. po nás chtěli za pronájem 6,5tis. To jen abys nebyla šokovaná dalšími ne zrovna malými výdaji.
 Helen78, kluci 06, 08, 10 


Re: Re: Re: Re: oddací místo 

(5.1.2005 17:41:04)
Leni, mrkni se na www.svatby.cz, tam se dozvíš všechno podstatné.
 zuzle 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(28.6.2006 10:35:04)

no tak ja zatim svatbu jeste nemela, tak výsednou castku nevim presne, ale uz se to blizi ( za tyden).Ty ceny se asi lisi misto od mista- za saty dam 3500, sperky specialni mit nebudu, boty taky pocitam 1000,-, kameru domaci, hostinu pro 30 lidi pocitam 30 000. kytky asi budou o neco levnejsi 2000-2500, dorty taky tak okolo 1000,- . Uces mamzadaco od segry- mam kratke vlasy tak zadne drdoly ani lokny stejne nevymyslim. No a pak jeste ale musim pripocitat prstynky za 5000 (dodali jsme vlastni zlato na protiucet)a oblek pro zenicha 8000 a kosile 800,- a kravata 500,-. to by si ale na druhou stranu asi kupoval stejne. Dal oznameni tech jsme meli 100 ale poridili jsme je levne za 1600,- .Pak neco bude stat cukrovi na výsluzky. No a dalši drbnosti podvazek za 100,-, kravicky na vysluzky za 300,- stužky ani uz nevima za kolik...No suma sumerum myslim ze svatba pro 30 lidi 60-70 tisis ani nemrknu. Chteli jsme plati vse na tretiny- tretinu jedni rodice, tretinu my a tretinu druzi rodice, ale nasi stale trvaji na tom ze my nic platit nemame (asi zalezi na tom jake jsou zvyky v rodine, nasi se brali jeste na skolie a tak jim rodice asi vse finacovali vse komplet)
 Lucka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(3.7.2006 8:42:57)
Ahoj Alenko tvůj meil mi nepřišel tak to zkus znovu lcs@centrum.cz
diky Lucka
 Eliška (studentka) 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(18.3.2007 21:39:28)
Dobrý den,
Chtěla jsem se jako naprostý neznalec zeptat,kolik tak stojí svatba.Mám přítele a chtěli by jsme se vzít.(Rodiče do toho nechceme zapojovat,jelikož mají svých dluhů dost).Potřebovali by jsme vědět,kolik to tak stojí.Jelikož sme oba studenti nemáme ještě placenou práci,ale máme něco naspoříno.Prosím jestli by někdo z vás byl tak moc ochotný a přibližně napsal na kolik vás vyšla vaše svatba (komplet)...Moc Vám děkuji.

Prosím piště na email: keliska.cerv@seznam.cz
 Eliška (studentka) 
  • 

Prosím pomůžete nám?... 

(18.3.2007 21:41:24)
Dobrý den,
Chtěla jsem se jako naprostý neznalec zeptat,kolik tak stojí svatba.Mám přítele a chtěli by jsme se vzít.(Rodiče do toho nechceme zapojovat,jelikož mají svých dluhů dost).Potřebovali by jsme vědět,kolik to tak stojí.Jelikož sme oba studenti nemáme ještě placenou práci,ale máme něco naspoříno.Prosím jestli by někdo z vás byl tak moc ochotný a přibližně napsal na kolik vás vyšla vaše svatba (komplet)...Moc Vám děkuji.

Prosím piště na email: keliska.cerv@seznam.cz
 da3ny + Dagmar 08, Eduard 11 


Re: Prosím pomůžete nám?... 

(28.3.2007 16:55:20)
Ahoj Eliško,

říct kolik tak stojí svatba je težké. Hodně záleží, jak velkou svatbu plánujete tzn. kolik lidí vám přijde na oběd. Musíš počítat, že svatební obřad něco stojí (na MÚ v místě trvalého bydliště cca 500 Kč, zámky ccca 2500 Kč), půjčení šatů 1500 - 7000 Kč, svatební kytice 800 + 1000 Kč, oblek pro ženicha (koupit nebo půjčit v půjčovně svatebních šatů), prstýnky pro oba cca 2000 - 3000 Kč,svatební oznámení cca 20 - 70 Kč/ks, fotograf, kameraman. Potom oběd a případná večeře + zákusky to všechno se odvíjí od počtu lidí. Oběd a večeře můžeš počítat 250 + 300 Kč/osoba. Zákusky a koláčky se počítají na krabice nebo na kila spotřebované mouky. Na osobu počítej cca 20 zákusku a 20 koláčku. To by ti ale poradila cukrářka, když jí řekneš počet osob.

Ceny se velmi liší. Pokud budete chtít malou svatbu, půjdete se svědky a s rodiči pouze na oběd, video vám natočí kamarák, vyfotí vás kamarádi, ..... atd. Myslím si, že svatba se dá pořídit i třeba kolem 25 000,- Kč. Težko se mi to hodnotí. Já mám velkou rodinu, všechny jsme museli pozvat, chtěli jsme velkou svatbu a ta nás v roce 2001 při 100 pozvaných hostech přišla ccca na 100 000,- Kč. Ale neděs se, moje svatba se rovnala bojovému úkolu s několikaměsíčními přípravami. Dost jsem to prožívala. :-)

Existuje i knížka od Grady, název přesně nevím snad "Svatby pro začátečníky i pokročilé", ale vyšla jen jedna. Možná by stálo se do ní podívat. Jistě ji mají i v knihovnách.

Přeji hodně štěstí, ať se vše vydaří a svatba je nádherná. :-)
 Gábina & K+K 


Svatební šperky 

(28.3.2007 19:09:25)
Dobrý den slečny :-)

Pokud byste měla některá zájem, vyrábím na zakázku (nejen) svatební šperky přesně k vašim šatům :-)
Náhrdelníky, náramky, náušnice, ozdoby do vlasů.
Můj e-mail se vám zobrazí po kliknutí na můj nick...napište si o fotky :-)
Přeji hezký den, Gábina
 Dana Kocurová 
  • 

Re: Prosím pomůžete nám?... 

(24.4.2007 9:30:21)
Ahoj jmenuji se Dana a v červenci žením syna,takže budu řešit stejný problém.Nevím kolik budete mít pozvaných hostů ,ale na 1 osobu to vychází kolem 1000,-Kč.
 Ida 
  • 

Re: Svatba? 

(9.5.2007 11:07:11)
Milá Romano,
nezlob se na mě, ale myslím si, že svatba je událost hlavně pro tebe a tvého nastávajícího, takže si nemyslím, že by ses musela ohlížet na to, že by ti malou svatbu rodina neodpustila..My s partnerem taky nemáme moc peněz na svatbu, takže uvažujeme o svatbě na pláži,přímo na místě líbánek, jen my dva a svědci. Rodiče to taky musí pochopit. Nemám na svatbu a ještě na svatební cestu..proto jsme to spojili do jednoho...
 Bára 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(21.5.2007 8:10:45)
Zdravím všechny,mám dotaz, netuším, jestli se "správně" nosí zásnubní prstýnek nad nebo pod snubním. Existuje na to nějaká tradice-pravidlo, nebo je to na pocitu každého? Děkuju
 da3ny + Dagmar 08, Eduard 11 


Prstýnek 

(22.5.2007 17:24:58)
Ahoj Báro,

já osobně to tak mám. Nosím zásnubní i snubák na jednom prstě. Manžel věděl, že to takto chci v budoucnu nosit, takže k zásnubám mi koupil takový prstýnek, který toto umožňoval (s jedním větším kamínkem). Někdo má třeba zásnubní prstýnek více zdobný a to se třeba nemusí hodit nebo to vůbec nejde mít je na jednom prstě. Je to spíš zvyk "po Americku", ale já to tak mám proto, že oba jsou pro mě cenné a chci je mít na tom zásadním prstu společně. :-)
 Bára 
  • 

Re: Prstýnek 

(23.5.2007 8:45:08)
Ahojky, já chci nosit oba prsteny taky na společně, hodně zdobený prstýnek mít nebudu, taky jsem takticky naznačila typ prstýnku. Jenom nwetuším, jestli se ponechává první navlíknutý zásnubní a k němu se při obřadu navlíkne snubní, viděla jsem to totiž na několika rukou i obráceně. Já vím, je to detail, ale fakt mě to zajímá :)
 da3ny + Dagmar 08, Eduard 11 


Re: Re: Prstýnek 

(25.5.2007 10:56:41)
Ahoj Báro,

myslím si, že může být zásnubní na svém místě a k němu se navlíkne při obřadě snubák. Já jsem to měla tak, že jsem na prstech neměla nic. Zásnubní jsem nechala doma a na prst mi při obřadě manžel navlékal snubák. Měla jsem to tak schválně kvůli foceni. Měla jsem udělanou francouzskou a udělané nehty, takže ruka byla nazdobená. Fotografka nám ruce s prstýnkama fotila v detailu, takže jsem chtěla, aby vyzněli hlavně ty dva kroužky a nic jiného to nerušilo. :-)
 Pavlína 
  • 

Re: Svatba? 

(27.3.2009 19:06:40)
Chtěla bych se zeptat, na kolik v této době výjde svatba, ze vším všudy, oznámemí, šaty, prstýnka a tak.... plánujeme svatbu pro 22 lidí
 Kudátko+3 


Re: Svatba? 

(28.3.2009 17:07:18)
Pavli, to je strasne individualni, zalezi, kde to budete mit. V restauraci pocitej kolem 500,-/osobu, zalezi, jestli si muzete donest vlastni piti, to my jsme mohli.
Saty jsem mela hodne drahe, spanelske La Sposa za 8tis. Prstynky nas oba i s rytim do 5tis. Kvetiny 2tis. (i do kostela). Je to opravdu o tom, jak jste skromni.
My jsme meli 60 lidi, i s noclehem. Cela svatba uplne se vsim vsudy 40 tis. Vcetne vysluzek, kolacku a ozdob na auta. Pred 5-ti lety.
 Pavlína 
  • 

Re: Svatba? 

(28.3.2009 17:43:59)
děkuji za odpověď, ale právě pět let je dlouhá doba, teď je vše dražší......vůbec nemám nějak představu do kolika by to vyšlo
 KlaudieS+M+E 


Re: Svatba? 

(28.3.2009 22:26:08)
Ahoj, my se brali loni, bylo nás něco málo přes 30 (i s dětma) a pak večer "party" pro cca 60 lidí a se vším všudy nás to stálo okolo 100tis. Ten večírek vyšel cca na 30 tisíc i s hudbou, takže si myslím, že tvá svatba by se mohla pohybovat okolo 50 tisíc... Ale to beru podle sebe, záleží na tobě jak budeš nebo nebudeš šetřit a na čem....~;)
 Katka 
  • 

Re: Svatba? 

(7.12.2004 4:32:58)
Já osobně souhlasím s pisatelkou,že si svadbu dva,kteří žijí spolu,mají zaplatit!Já-27let-s přítelem žiju pomalu 4 roky,splacíme byt,zařízení atd.Je toho dost a finance?Přítel asi 8-9000,- a já 11000,-čistého.Takže pomalu se zařizujeme a až na to bude,tak se vezmeme.Jsem nejprve pro svadbu a pak děti.Po rodičích rozhodně nic chtít nebudu.Mějte se všichni hezky.
 Katka, 24 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(7.12.2004 7:08:20)
v pripade, ze snoubenci spolu jiz delsi dobu ziji pred svatbou take mi pripadne prihodnejsi, aby si svatbu zaplatili sami.
 Milka 
  • 

Re: Re: Svatba? Věno? 

(11.2.2005 23:20:29)
Holky, zajímalo by mne jaký je váš názor na dávání věna nevěstě. Přítelova sestra se nedávno vdávala a dostala vcelku velké věno. A protože my s přítelem taky plánujeme svatbu přišla i řeč na to jaké věno dostanu já. No a tady je kámen úrazu, protože názor mých a přítelových rodičů se zásadně liší a to tak, že naši si myslí, že věno je přežitek, přítelovi rodiče zase vyhlásili, že to co dostane nevěsta, dostane i jejich syn. Přítel na to názor nemá, je mu to jedno. Jinak svatbu si platíme sami, naši předpokládají, že si vše zaplatíme sami, když už spolu bydlíme i když jenom v pronájmu. Bojím se, že se tu schyluje k neshodám a ráda bych tomu předešla. Co si o tom myslíte vy?
 Mab 


Re: Re: Re: Svatba? Věno? 

(12.2.2005 7:23:12)
U nás to máme také nevyrovnané, u nás v rodině jsem už od 15 let dostávala dárky do věna - mám tedy komplet výbavu (povlečení, utěrky, ručníky, nádobí...asi za 15 000). Mému příteli zase rodiče spořili (celkem asi 80 000). Teď spolu bydlíme, takže já jsem část věna začla používat tedy ještě před svatbou, tak jestli teď tomu můžu vůbec říkat věno.
V létě se bereme, většinu nám platí rodiče, ale já už nic dalšího k věnu nedostanu (ne, že bych o to stála). Ale přítelovým rodičům se to taky nezdálo. Přítel se mě doma zastal a řekl, že v tom případě on taky nic nechce a ať si ty ušetřené peníze nechají, že si ho neberu kvůli nim. Nejdřív to nemohli skousnout, ale teď se to srovnalo. Takže být tebou bych chtěla po příteli, ať si to se svými rodiči vysvětlí sám, že ty si ho bereš z lásky a on tebe. Že nějaké peníze by Vám samozřejmě pomohly, ale že to není žádná podmínka Vašeho sňatku.
 Helča, Radynek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Svatba? Věno? 

(12.2.2005 12:12:46)
U nás se to úplně nečekaně vyřešilo včera večer. Mí rodiče prodali nějaké pozemky, takže dostanu věno 200 tis, a zaplatí komplet celou svatbu kromě cukroví, které upeče tchyně. Když jsme se o tom dříve bavili, byli jsme doluveni, že naši zaplatí třetinu, tcháni třetinu a my s partnerem také. O věnu nebyla moc řeč. Možná to zní škaredě, ale po našich mi jednou zůstane třetina velkého rod.domu s pozemky, tak to je jako věno. Partnerovi rodiče teď nedávno investovali hodně do firmy.
 Panize  
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? Věno? 

(18.2.2005 9:46:54)
mam takovy pocit ze cim vice penez a majetku tim vice problemu...
Vim, ze az se jednou s pritelem rozhodneme vzit(ja uz bych do toho sla) bude kolem svatby hodne hadek...ja si preju malou a v kostele a pritel velkou a na radnici. Je ovlivnen silne tchanem, ktery se rad ukazuje a jako spravnej komous nesnasi kostel. Uz jsem zaslechla, jak rikal, ze ja chci urcit malou svatbu, protoze muj tata nechce velkou platit. To je uplna blbost.Nasi jsou na tom dost dobre a hodne mi financne pomahaji narozdil od rodicu meho pritele. Ty si nechaj od nej vratit i 5O kc za obed a to na tom jsou take dobre.Nasim je koneckoncum jedno jakou budu mit svatbu... Navic ja bych ji chtela mit u nas v malem meste-tchan a tudiz i pritel tam u nich aby sousedi videli! Ach jo...to bude horor ta nase (mozna)svatba
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? Věno? 

(18.2.2005 9:57:13)
Jo, jo... to dobře znám... taky jsme se na podobě svatby nedohodli :( Dodneška nejsem schopná se o svatbě bavit aniž bych se u toho nerozčílila. Přeju ti ať tě to nepotká.
 Dáša/25let/ 
  • 

Re: Svatba? 

(29.3.2005 19:08:56)
Svatba opravdu není nic levného. Chystáme také svatbu, chceme tam mít jen naše rodiče a sourozence a svědky. Tečka, nikoho dalšího. Myslím, že je v dnešní době zbytečné dělat svatbu,kde pozvete všechny tetičky a strýčky (sice rodiče mají řeči, že nám to ti nepozvaní neodpustí).
Ale kdo to platí??? Já a můj přitel, tak to bude po našem, at se všichni staví na hlavu. Svatba je velký den pro mě a přítele a tak to bude podle nás.
Taky nezapomen, že je to váš den a hlavně vy se musíte cítit dobře.
My chystáme malou svatbu a chceme se vejít do 40.000,-kč. Za ušetřené penízky, si zajedeme na krásnou dovču. Pro nás optimální řešení.
Přeji hodně štěstí při plánování.
 Klára, vdaná 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(30.3.2005 14:43:22)
Loni v květnu nás svatba stála 40 tisíc, tedy ta hranice, kterou jste si dali. Hostů na obědě bylo 20. Vešli se tam tedy ještě sourozenci s partnery, prarodiče a faráři. Oběd vyšel na necelých 10 tisíc. Takže když pozvete ještě méně lidí, do 40 tisíc se určitě vejdete.
Já jsem toho názoru, že svatba je rodinná událost a není dobré úplně odmyslet nejbližší příbuzné. Přitom ale souhlasím s tím, že kvůli jednomu dni není třeba rozházet fůru peněz. Z těch 40 tisíc, které jsme investovali, byla víc jak polovina na věci trvalého charakteru, které slouží a ještě budou sloužit po mnoho dalších dní. Takže mi těch 40 tisíc ani není líto.
 Barča ,26 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(23.6.2005 15:51:03)
Ahoj holky, vaše příspěvky jsou super..., zrovna to co pise Dasa je presne, to co si myslim ja. Sice prispevkz jsou trosku starsi,ale nevadi, me se dost hodi ted...:) Planuji s pritelem svatbu (puvodne mela byt letos v zari,ale z mych zdravotnich duvodu jsme to presunuli na pristi rok a to v cervnu 2006, vim, mozna si rikat, ze jsem blazen, ze o tom mluvim rok dopredu...,ale s pritele zijeme spolu uz 3roky, zname se jiz od stredni skoly a chodime spolu cca 6let..., na uzavreni snatku se tesime my dva predevsim a co tak zjistujeme, tka i cele nasi okoli. Vsichni nasi znami a kamaradi se ptaji "no doufam, ze nas pozvete...", jenze to je prave to, kdybychom meli pozvat kazdeho koho zname a kdo si pripada nasim blizkym kamaradem, pak bychom se v dnesni dobe za tu svatbu vyazne dost prohnuli. Pred par mesici, kdyz jsem svatbu s pritelem zacala planovat, jeste puvodne na zari, vznikl nas skoro prvni konflikt: on chtel velkou svatbu, aby se pry ukazal atd, coz me hrozne nastvalo(uz jsme 2a pul roku nebyli na zadne poradne dovolene, pracuji od rana do vecera on take a pak bych ty penize mela nechat za "zradlo a chlast" pro lidi, ktere skoro neznam anebo, kteri me nemaji radi,ale jen aby nas nepomluvili, tak bych je mela zvat na svatbu???Pritel ma hodne kamaradu a rikal, ale ja je musim pozvat vsechny, oni by byli nastvani, bla,bla,bla.., tak to me natolik nastvalo, ze jsme se o svatbe musela s nim prestat bavit. Nasledne nastali me zdravotni potize, operace..., svatba se odlozila. nedavno za mnou on sam prisel s tim, ze asi mam pravdu, ze tu svatbu udelame peknou hlavne pro nas dva a nasi blizkou rodinu.Takze reseni je nasledujici: svatebni obrad - bude asi v Pruhonicich na zamku, nasledne obed s rodinou - jen ja mam 11 clenu blizke rodiny,pritel 7 clenu + kazdy svedka. Vecer chcemem mit pro sebe, takze pojedem na nase oblibene misto, kde stravime svatebni noc:) no a druhy den pozveme zname a pratele na opekani masa (kurata, nejaka vepr. kyta a pod.), objedname sud s pivem, doma si pripravime nejake oblozene misy, mam kamarada, co vlastni cateringovou firmu, tak i on pomuze a poradi. To si myslim, ze by nemuselo stat tolik penez a zaroven by to mohlo byt pekne, co myslite? Pocitam, ze bychom se s evsim meli do 40.000 (muze se to pres ctyricet dostat, zatim mam jen predbezny svuj rozpocet) vejit. Hostu na svatebni obed bude max.20lidi a na oslavu - nasledujici den max. 35lidi.
 Dája 
  • 

Re: Re: Re: Svatba? 

(24.6.2005 8:22:39)
Ahoj Barčo,
my máme svatbu letos v září, taky jsme chtěli jen blízkou rodinu, ale pak jsme došli na to, že když už tam máme hudbu a restaurace je objednaná na celý večer, co tam budeme s rodinou tak dlouho dělat :-) Navíc, moji a přítelovi sourozenci se ani neznají, atp. :-) Také jsme chtěli slavit s přáteli zvlášť, vzhledem k tomu, že máme jen pár velmi blízkých přátel, z nichž dvěma párům jsme také byli na svatbě, rozhodli jsme se to udělat dohromady, celé najednou. Všichni naši přátelé nám dokonce navrhovali, že na hostině vůbec být nemusí, že stačí koupit někdy nějaké to pití a udělat u nás srázek, ale takto se scházíme celkem často, tak jsme je prostě na té oslavě chtěli.
A někde jsem slyšela takové jako pravidlo, že kolik máš na svatební hostině lidí (i s oslavou) tak tolik tisíc tě v průměru stojí svatba se vším všudy, i se šatama. No samozřejmě nesmíš chtít šaty za 15 tisíc :-)
Kamarádka měla na hostině asi 40 lidí, a do těch 40000 se vešli. I nám vychází ten rozpočet, máme tam asi 23 lidí. Všechno už je objednané a zařízené, tak teď už se jen těším.
Přeju ať se svatba vydaří a ať se líbí :-)
 Hugo z hor 


Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(24.6.2005 13:26:07)
Ahoj holky, mě přítel sice o ruku požádal, ale svatba asi hned tak nebude :o) Teď jsme byli na 2 svatbách a nějak ho to ženění přešlo.
Kamarád měl svatbu v kostele, je fakt, že ve svatební den hodně jezdili, a celá svatba s 35 lidmi je skoro na 50 tisíc. A pak jsme byli kamarádce na svatbě na úřadě a přišlo je to něco kolem 30 tisíc při 40 lidech. Kamarádka měla obřad až ve 3hodiny a večer pak 2 hlavní jídla. Kamarád měl obřad v 11hod (se zpožděním, které měli v 11:45) a pak jeli na hostinu a svatební výlet (2 noci), nebyla jsem tam, takže nevím, jak jídlo.
Obě svatby byli krásné, každá měla své, ale o penězích to nebylo.
Hlavně svatbu podle svých představ a ne podle představ příbuzných !!! Já chci mít kytici ze slunečnic a nechci bílé šaty, tak uvidíme .... Shodli jsme se na tom, že obřad nebude ani v kostele ani na úřadě, jen teď nemůžeme vybrat to pravé místo.
Hodně štěstí
 Zuzzanka 


Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(24.6.2005 15:49:03)
Mě, Hugíne, taky přítel požádal v květnu na narozky o ruku a představoval si svatbu až na jaře v příštím roce, ale já ho udolala ... budeme to mít v říjnu, termín ještě tvoříme. Dokonce jsme se rozhodli pro církevní obřad, takže chodíme na přípravy ... Děsně se těším, ale máme to zapár a ještě nic zařízeno:o)
 Andrea (svobodna) 
  • 

svatba v CR s cizincem 

(1.8.2005 19:37:10)
Ahoj vsichni, jsem v tomhle opravdu novacek a tak ani nevim, jestli pisu na spravnou adresu... Kdyztak poradte kam napsat, prosim..
S pritelem jsme se rozhodli, ze se vezmeme v kvetnu 2006 v CR, on je z USA, a ja bych chtela poprosit nekoho, kdo ma zkusenosti, jestli by mi neporadil, co vse je pro tohle potreba a pak samozrejme take nejake zakladni informace o cenach svateb... Premyslime tak cca o 30 lidech...
Dekuji Andrea
 Linda 25.6.2005 
  • 

Tak co děti? 

(1.8.2005 21:40:35)
Ahoj holky, tak když už některé z nás mají po svatbě, jak jste na tom s plánováním potomků? Je tady nějaká dušička, která má to štěstí, že už se můžou se svým drahým snažit hned, nebo všechny brzdí taky bydlení-rekonstrukce ( nebo cokoliv jiného ) jako nás?
 Dája 
  • 

Re: Tak co děti? 

(2.8.2005 9:22:09)
Ahoj Lindo,

Tak na plánování dětí jsme šli hlavně prakticky. Bydleli jsme u přítelových rodičů, a po roce jsme si vzali půjčku na byt. V září 2003 jsme se přestěhovali, v říjnu jsem otěhotněla :-). Vzhledem k tomu, že jsme s přítelem oba slušně vydělávali, tak se postupně zařídil byt, pořídila výbavička, vše potřebné pro miminko a nějaká svatba nás vůbec netrápila.
Když měl maličký půl roku, začala jsem si doma přivydělávat na ŽL, a teď v září teprv plánujem tu svatbu :-))
Takže tak :-)
 Dzana 


Re: Tak co děti? 

(2.8.2005 11:59:56)
Ahoj Lindo,
My jsme se brali loni v květnu a původně jsme měli naplánováno začít zadělávat na potomstvo kolem vánoc, impuls jsem k tomu dala jako první já, ale bylo to odsouhlaseno. Protože ale ještě studuji, tak jsem pak "akci" posunula o půl roku, udělala jsem si "v klidu" doktorské zkoušky, jeli jsme na dovolenou a co já vím, možná, že se včera něco stalo... ;o))
Bude mi 26, manžel je o rok mladší, bydlíme ve vlastním, ale 1pokojovém bytě, další zatím nemáme, ale chceme sehnat. Pokud budeme potřebovat hypotéku, tak to musíme stihnout zařídit dřív, než na mě bude případné těhotenství vidět, když nic neseženeme, tak budeme bydlení řešit jinak. Sice se tím trápíme (manžel si dělá starosti jako zodpovědný chlap), ale netrápíme, protože víme, že to zvládneme, že jsme na tom vlastně velmi dobře. Doktorát se dá zvládnout i s dítětem, tak si s tím moc hlavu nelámu, akorát nevím, jak to pak vyřeším, protože pracuji s toxickými látkami ;o) Máme v tom ale jasno. Neodkládat. Jo, a o práci se manžel taky strachuje. Sice teď má, ale nikdo neví, jak bude zítra... ale o tom to snad není.
 Linda 25.6.2005 
  • 

Re: Re: Tak co děti? 

(4.8.2005 20:51:44)
Holky díky za odpovědi. My jsme měli svatbu teď v červnu - super. No a miminko bychom chtěli- začít na něm pracovat, nebo ještě líp...nebudeme se hlídat a necháme to přírodě, tak příští rok na podzim. Docela závidím holkám, který se vdají a hned na mimču začnou dělat, ale s manželem jsme si řekli, že nejdřív chceme udělat pokoj pro malý a ještě jednu koupelnu s vanou ( máme jednu pidi koupelnu ale jen se sprchovým koutem ). Nemyslím si, že bychom byli nějak přehnaně nároční, ale prostě nám přijde škoda nevyužít šance zvětšení bydlení, když tu možnost máme. Bydlíme na ploše 55metrů, ale stačí nám to. Máme to v rodinným domečku. Dole je babička, nahoře jsme my a chceme si z druhý poloviny půdy udělat právě zmíněný pokojík a koupelnu a můj drahý i svojí vytouženou pracovnu. Mimčo bysme chtěli moc, ale dřív než ten příští rok na něm začít pracovat nemůžeme :-( Víte, i kdyby ten dět. pokoj neměl být dodělaný, tak mi to nevadí, ale nechci dělat takový ty špinavý práce ( bourání, betonování atd. ), když bychom měli už novorozeně. Takhle budu moct maželovi pomoct a pak se můžeme vrhnout na mimčo. Na druhou stranu nechceme ani jeden moc plánovat - kdy přesně budem mimčo dělat, kdy bude druhý atd. nechci dopadnout jako v básníkách :-) Už se moc těším na příští rok, to už budeme mít snad všechno ( nebo alespoň ty hrubý práce ) hotový a pak už nám nebude nic bránit. Teď budeme žádat o tu půjčku pro mladé rodiny, tak doufám, že nám jí přiklepnou, protože máme oba slušný plat a bojím se, že se do těch jejich tabulek nevejdeme. Kamarádka mi psala, že její známý to nedali, protože vydělávali moc peněz :-(( Nemáte s tím některá zkušenost.
 KDO? 


Re: Re: Re: Tak co děti? 

(6.8.2005 23:06:20)
ahoj Lindo, 25.6.2005 - to jste měli svatbu? My jsme akorát v ten den slavili první výročí :o) a ptáš-li se na děti, tak nám se narodilo v prosinci, takže když to propočítáš, tak jsem se vdávala ve 4.měsíci. Jsme jedni z těch, kteří si nejdřív zasadili "semínko" a pak se až brali:) (ale to snad nevadí, ne?:)
S manželem jsme spolu chodili už 5 let, on měl dobrou práci, já akorát končila studium, nějakej ten rok jsme už spolu taky bydleli, tak nám vlastně nic nebránilo.. ta svatba- to bylo jen, aby to bylo kompletní:)
 Deni 
  • 

Pro Lindu 

(7.9.2005 12:50:34)
Já s tím sice ještě zkušenosti nemám, ale ráda bych měla a poradila Ti. Mně bude za 2 měsíce 20 let, přítel má 23 let a "chodíme" spolu už 5 let. Taky si shnáníme to bydleníčko, práci máme oba, takže nám by to taky nevadilo mít mimčo, ale zatím nic neplánujem, ono to přijde samo. Hlavně bych si přála mít prvně svatbu.
Kolik je Tobě? A odkud jsi? Já jen, že jestli se budete za ten rok brát a zakládat rodinu, tak pokud jsi z Brna - jak já, můžem se sejít a pokecat, případně pak pomalu lítat po obchodech a koukat po svat. šatičkách :-)))
Co Ty na to?
Zatím papa Deni.
 Martina 
  • 

Re: Pro Lindu 

(16.9.2005 15:00:59)
Deni, já se vdávala 5/2005 a 7/2005 mě bylo 20. Jsem taky z Brna, měli jsme to v nádherném sále v MČ Židenice a musím říct, že jsem ráda. Nevím co všeobecná statistika, ale já mám pocit, že důležité životní události nemusejí záležet na věku- jestli mi rozumíš. Někdo čeká do 30 až bude..bude..atd a pak se stejně rozvede a někdo už ve dvaceti a má to ok. Já už teda mám i skoro 2letou holčičku( neplánovaně, ale pak jsem ji moc chtěla) a zvládám vše- dálkově školu, manželství, i kamarády a koníčky. Záleží taky na tom, koho máš vedle sebe za partnera..
 Deni 
  • 

Pro Martinu 

(19.9.2005 13:09:09)
ahoj Marti, tak to je fajn. Seš dobrá, že sis splnila svůj sen a nehleděla na názory jiných. Taky si myslím, že záleží na samotném člověku, kdy se cítí na svatbu a dítě. Nezáleží na věku. Ale když o tom pořád tolik lidí mluví, klidně i 25ti letá ženská si myslí, že je na svatbu moc mladá...a co mám říkat já, vždyť mně bude teprve 20?!
Marti, napiš mi na dobesovad@seznam.cz a půjdem si někam sednout, když seš taky z Brna,jo? Nebo jestli máš moc práce s malou, můžem vyrazit někam na procházku do parčíku. Odkud vůbec jsi přesně?
 Deni - rozpočet svatby 
  • 

vaše kalkulace svatby!!!!! 

(19.9.2005 13:31:02)
ahoj holky, na stránkách www.dolcevitabrno.cz najdete kalkulaci svatby zdarma, kde anonymně vyplníte dotazník, co vše si přejete na vlastní svatbě (kameraman, fotograf, kadeřnice, líčení, počet pozvánek, jídla...)a oni vám to vykalkulují. Vážně to zkuste, my s přítelem sice svatbu neplánujem (bohužel - on to vidí jako "hudbu budocnosti"), ale já jsem měla při tom vyplňování dotazníku takový příjemný pocit, že už je TO tady :-))) za necelých 14dní mi přišla na mail odpověď, že by nás to stálo okolo 53.000,-Kč. a to jsem si tam zadávala takový nesmysly, bez kterých bychom se klidně obešli. Takže hurá do toho!!! Není to zas tak drahý sen :-)
 Bara 
  • 

Rokytnice nad Jizerou 

(19.9.2005 15:04:29)
Ahoj! Neni tu nekdo, kdo by se vdaval/zenil v Rokytnici nad Jizerou? Radi bychom se brali prave tam, ale nejsme z Rokytnice, tak bych chtela videt nejake fotky mistni obradni sine a tak. Predem dekuji za jakoukoliv informaci.
 Martina 
  • 

Re: vaše kalkulace svatby!!!!! 

(19.9.2005 16:46:33)
Agentura Dolcevita je opravdu fajn, když nevíte vůbec co a jak a kde- podle vašeho rozpočtu a představ vám nabídnou místo obřadu i hostiny atd(= základní služba asi 800,-), ale v mém případě jsem si nakonec stejně vybrala uplně něco jiného a jejich kompletně-zařizovací služby se hodí když chystáte dražší svatbu. Pořád platí, že co zařídí prostředník, je finančně dražší, musí z toho něco mít že...pokud ale máte velkou drahou svatbu, tak vám ty peníze za ušetřené starosti stojí. Toť můj názor. Podle mě tu zákl.službu kde co a jak udělají i svatební www stránky nebo katalog služeb a firem co vám dají na radnici zdarma.
 Martina 
  • 

pro Deni 

(19.9.2005 16:33:50)
Deni jsem z Brna, Kr.pole, určitě někam zajdem. A už máte nějaký termín nebo je to ještě diskuze jestli vůbec jo? Jak říkám, já jsem se vdávala hlavně-ale ne pouze- kvůli dítěti(takhle brzo,jinak bych pár let možná počkala a nevadilo by mi"jen" společné soužití), ale jestli máš vedle sebe partnera se stejnou představou o životě a charakterem, tak je to jen vaše věc a okolí ti může být ukradený. Snad jsem to napsala srozumitelně:-)
 Deni 
  • 

Marti... 

(20.9.2005 14:01:33)
ahoj Marti, prosím napiš mi svou e-mailovou adresu, nebo mi napiš na dobesovad@seznam.cz a domluvíme se víc...jestli teda chceš někam vyrazit :-)
zatím papa D.
 Martina 
  • 

Re: Marti... 

(20.9.2005 17:44:06)
martina.sv@post.cz
 GJana& julinka 


Re: svatba v CR s cizincem 

(2.8.2005 8:51:48)
Andrejko, svatba s cizincem v CR. Nejlepsi bude, kdyz si potrebne informace zjistis na matrice. Tvuj budouci manzel bude urcite muset mit prekladatele, takze ten taky nejake penize pohlti. Jinak myslim, ze kdyz si napisete email na Americkou ambasadu v Praze, tak vam rekne vic.

Lindo, taky bude nase planovani potomku zaviset na tom, zdali se budeme schopni uzivit a zdali manzel bude mit praci takovou, aby to zvladl, i kdyz ja budu na materske zcela bez prijmu.
 Andrea 
  • 

Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 15:59:00)
Ahoj Jani, dekuji za odpoved. Vsude davaji cloveku trochu rozdilne informace a uz mi z toho jde hlava kolem, ale nastesti mame jeste cas a az se dostanu koncem roku do CR tak si to zkusim obehat osobne a snad uz pak budu mit vic stesti. Jinak pritel se uci cesky a uz mu to celkem jde, takze do te doby bude schopen rozumet bez problemu a tim padem nebudeme muset mit na svatbe prekladatele... Tedy doufam..:-)

Hezky den.
 Dzana 


Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 16:16:08)
Andreo,
Já myslím, že tlumočník na svatbě s cizincem je daný zákonem. Tedy nevím to jistě.
 GJana& julinka 


Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 17:01:33)
Dzana ma pravdu, tlumocnik je v zakone. Jeden znamy si bral slovenku, ale protoze slovenstina neni nasim urednim jazykem, museli i oni mit prekladatele.... takze se neraduj, je to povinne.
 Michala+Míša+Via 


Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 17:15:43)
Já se vdávala letos v červnu, manžel je cizinec. Svatba byla v kostele - bez tlumočníka. Na matrice musel udělat "zkoušku z češtiny" - psal žádost o prominutí jednoho dokladu. Jinak na matrikách by ti měli dát všechny potřebné informace, jaké doklady potřebujete, kde je vyřídit .. event. taky na MZV.
 Babulka+2 


Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 18:03:15)
Ahoj holky,

muj manzel je taky cizinec, vdavala jsem se v CR. Rekli mi tam, ze v podstate kazda matrika chce neco jineho .. cim mensi mestecko, tim vic papirovani. Navic vsechny manzelovy papiry a potvrzeni museli byt prelozeny a opatreny apostilou. No a museli jsme mit tlumocnika i na svatbe. Dokonce pri spolecnem vyplnovani zadosti o svatbu jsem musela napsat prohlaseni, ze vsechno prekladam svemu snoubenci pravdive :))) Kazdopadne ale prvni vec, ktera je potreba udelat, je kontaktovat matriku, kde se budete brat. Tam presne reknou, co chteji. Taky se vetsinou za svatbu s cizincem musi platit poplatek :))) Jo a jeste 1 az 7 dni pred svatbou jsem musela jit s manzelem na cizineckou policii v okrese, kam spadam a oni mu vystavili nejaky papir, ze je to on a ze mam povoleny pobyt v CR, pritom uz jsme byli cleny EU, takze jsem to cele nepochopila, ale matrikarka by nas jinak neoddala. Taky me presvedcovala, ze musim byt s -ova, ale to jsem si teda uhadala, protoze jsem si precetla na netu zakon. Takze se nedejte! :))
Ja se vdavala s mrnavem mestecku a papirovani nam trvalo zhruba 2 mesice, byla to nervozni doba, ale svatba stala za to :))) !
 Michala+Míša+Via 


Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 18:16:54)
Já se vdávala na Praze 6. Žádný poplatek jsme neplatili. To potvrzení ne starší 7 dnů je o oprávněnosti pobytu na území ČR. Já jsem psala tiskové mluvčí cizinecké policie, kam pro něj máme jít a představte si, že nás poslala úplně někam jinam.
 Michala+Míša+Via 


Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 18:18:50)
http://www.mvcr.cz/agenda/labyrint/manzel.html koukněte sem
 Michala+Míša+Via 


Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(3.8.2005 18:22:56)
http://www.mzv.cz/wwwo/mzv/default.asp?id=27214&ido=14390&idj=1&amb=1 a sem
 Dzana 


Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(4.8.2005 11:03:59)
Svatba s cizincem v kostele nepotřebuje tlumočníka. A bývají to svatby pěkné. Zažila jsem česko-americkou a česko-slovenskou (tady to bylo spíš kvůli rodině nevěsty, která je ze Slovenska, ač nevěsta se narodila už v "Čechách" a mluví lépe česky než slovensky). Já se taky vdávala v kostele, ale málo Čechů je věřících, tak jsem tohle ani nezmiňovala.
Jinak na úřadě jsem zažila česko-marokánskou svatbu, byla s tlumočníkem, ale roztomilé bylo to, že snoubenci se naučili "ano" v tom druhém jazyce a odpovídali dvojjazyčně.
 Babulka+2 


Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(4.8.2005 11:25:49)
No, my se brali jen na urade, a tam fakt musi byt tlumocnik. Konkretne v mem pripade to byla svobodna tlumocnice 30-35, ktera tchyni pred obradem (jak jsem se dozvedela az par dni po svatbe) vykladala, ze ona tomu svazku neveri, protoze cesky si berou cizince jen kvuli prachum a lepsimu zivotu v zahranici ... jesteze me tchyne ma rada a takovymhle kecum neverila, jinak bych totiz mohla mit peklo :))) No ale co chci rict, nam prekladala i to "ano" :))
 GJana& julinka 


Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(4.8.2005 11:47:34)
Babulko, dost sila, doufam, zes ji poradne vycinkala po obrade, az kdyz nebyla potreba. Ji nikdo nechtel a tak ma pifku na kazdou nevestu... co?
 Babulka+2 


Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(4.8.2005 12:05:51)
Z-janco,
kdybych to vedela, tak bych ji ... no, udelala neco osklivyho :)) Ale pro zachovani klidu na svatbe mi to tchyne rekla az za par dni. To jsem sice besnila, ale protoze je pres pul republiky, tak jsem se pak na to vykaslala. Jen doufam, ze ji uz nikdy nebudu potrebovat .. svedskych tlumocniku neni zrovna hodne. Ale predtim mi o sobe rekla, ze ve Svedsku studovala, tak jestli ji nejaky Sved nechal, a tak ted chce zatopit holkam, ktery si jiny Sved chce vzit .. nevim, je to mozny.
Na druhou stranu aspon vim, ze me ma tchyne opravdu rada a ze je to rozumnej clovek, ktery veri vic vlastnimu nazoru nez hloupym kecum.
A co Ty? Nejaka historka s vdavanim? :))
 GJana& julinka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(4.8.2005 13:47:38)
Babulko, no historka. Moje svatba byla vice mene netradicni pro me a tradicni pro meho manzela. pisni mi na email, do eteru se mi nechce. Uz jsem slysela tolikrat o techto diskuzich mluvit na ulici.... Jako kdyby nikdo nemel nic jineho na starosti.

Muzu se jeste zeptat na tu tlumocnici? Je to kravka, to jo, ale jak rikas, takovych neni moc a moje kamaradka ma zrovna sveda....

Moc dekuju...
 Babulka+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(4.8.2005 14:55:06)
Jani,
pisla jsem Ti i kontakt na tu "zenstinu" :))) B.
 GJana& julinka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(4.8.2005 15:57:59)
Babulko, jiz je zpet.... tedy email...
 Andrea 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(22.8.2005 15:24:18)
Ahojky vsichni,

moc dekuji za vsechny poznamky. Ja jsem nekde cetla,ze tlumocnik byt nemusi pokud cizinec umi a rozumi cesky (a je jedno, kde to je) a pak taky vim o tom,ze nemusim byt -ova (coz si myslim,ze je opravdu kazdeho rozhodnuti). Jeste jednou moc dekuji.
P.S. Nebral si nekdo v posledni dobe nekoho s USA v CR, ze by mi mohl rict, jak dlouho potom trvalo vyrizeni viz do USA? Se snoubencem uz jsme obvolali kdekoho a nikdo nam nedal poradne informace. Jak dlouho jste kdo museli byt bez manzela\manzelky v CR???? Dekuji
 GJana& julinka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(22.8.2005 16:01:09)
Andrejko, asi bych se neptala lidi tak, jako ambasady USA tady u nas. Kdyz jim vysvetlis, ze byste si radi stanovili termin a naplanovali vsechny ostatni potrebnosti, tak to snad pochopi a reknou ti informaci, kterou budes potrebovat.
 GJana& julinka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(22.8.2005 16:02:56)
odpoved mi vlezla do diskuze komentare k clankum
 Andrea 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(22.8.2005 22:02:11)
kam ze vlezla ta odpoved???? Jsem tu prece jen porad tak nejak hodne ztracena..
 Andrea 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: svatba v CR s cizincem 

(22.8.2005 22:09:44)
Moc dekuji, uz jsem to nasla, ptala jsem se na ambasade (pres email, protoze jsem stale jeste v USA), ale informace jsou takove neuplne,protoze to zalezi i na emigracnim tady v USA a papirovani je hodne, takze ... Vim, ze po vyrizeni odsud by to pak americke ambasade u nas melo trvat cca mesic, ale nemam predstavu jak dlouhy je to obdobi mezi svatbou a tim nez se to dostane k nam na ambasadu... Ale stejne dekuji
 Klára+Maximilián04/06+AR03/08 


Svatba s cizincem 

(20.9.2005 18:54:56)
Ahoj Andreo, nečetla jsem všechny odpovědi, tak možná už víš vše potřebné. Já jsem se vdávala za Belgičana, tudíž člena EU. Možná to bude jiné s američanem. Můj manžel umí česky a nepotřebovali jsme překladatele-chudáci belgičtí svatebčané to museli vydržet. Takže jestli i Tvůj nastávající rozumí česky, ze zákona překladatel být nemusí. Co se týče poplatků se připrav. Dojdi si na matriku v místě konání svatby a doopravdy si opatři jen co po Tobě chtějí-ono toho bude víc než dost. Já aktivka šla ještě na ambasádu a tam mi toho nakázali 2xtolik, což nikoho na matrice nezajímalo a prostě peníze do koše. Zase jsem byla v jejich očéch velmi důsledná nevěsta. Na matrice dáš 3,000,-Kč. Co se týče potvrzení o způsobilosti k uzavření sňatku- vydají Ti ho na ambasádě /cca 300+ apostilu z Ministrstva zahraničních věcí na Hradčanském nám. v Praze 600,-/-musíš mít vše přeloženo i s ověřením/300,- za stranu/. Zjisti si, jestli to máš mít přeloženo před apostilou či po. Na ambasádě mi řekli že až po a na ministerstvu mi to stálo pěkné přemlouvání, abych ziskala apostilu i bez překladu. Dej se do toho s předstihem. Jestli máš zkušenosti s administrativou na našich úřadech, jistě pochopíš. No a největší....je, že nejpozději týden před svatbou se nastávající musí dostavit na cizineckou policii, kde si napíšeš žádost o povolení k sňatku-kolek ,50,- Kč.Nevím jak to má nastávající s povolením o pobytu, jen sňatkem tu může získat trvalý, ale to je v rámci EU, tak to nepotvrzuji také pro USA. Tak hodně štěstí.
 Alena ,dcera 3,5let 
  • 

Re: Svatba? 

(30.5.2006 11:41:48)
Ahoj,nedivim se ze vas to tak rozcililo.Ja sama se tuto sobotu vdavam,ale taky si vse platime sami.Muj budouci muz sice nevydela malo,ale ani tak nam to nepokryje vse co musime zaplatit,ja jsem na MD,a ta almuzna nam staci tak akorat na zaplaceni pulky najemneho.Chteli jsme svatbu jen se svedky a rodici,ale pravda je takova ,ze by to bylo lito tem ostatnim a tak z tech 6lidi se najednou ukazalo 20 a opravdu to stoji spousty penez,neco bylo nasetreno,ale pujcka nas stejne neminula,ale moc se na ten den tesim a verim,ze i VY SAMA,az vam tento den nastane se nebudete koukat na kazdou tu korunku a budete ten svuj den D chtit prozit co nejkrasneji a na plno.Preji vam krasny den.
 Alena ,dcera 3,5let 
  • 

Re: Svatba? 

(30.5.2006 11:41:49)
Ahoj,nedivim se ze vas to tak rozcililo.Ja sama se tuto sobotu vdavam,ale taky si vse platime sami.Muj budouci muz sice nevydela malo,ale ani tak nam to nepokryje vse co musime zaplatit,ja jsem na MD,a ta almuzna nam staci tak akorat na zaplaceni pulky najemneho.Chteli jsme svatbu jen se svedky a rodici,ale pravda je takova ,ze by to bylo lito tem ostatnim a tak z tech 6lidi se najednou ukazalo 20 a opravdu to stoji spousty penez,neco bylo nasetreno,ale pujcka nas stejne neminula,ale moc se na ten den tesim a verim,ze i VY SAMA,az vam tento den nastane se nebudete koukat na kazdou tu korunku a budete ten svuj den D chtit prozit co nejkrasneji a na plno.Preji vam krasny den.
 Lucka 
  • 

Re: Re: Svatba? 

(30.5.2006 11:46:26)
Alenko já bych se toho nebála určitě vám každý něco přispěje. My jsme si platili svatbu sami a s 8 lidí jsme nakonec pozvali 25 lidí všichni byli hodně štědří tak nás nakonec ta svatba vyšla zadarmo, protože se nám všechno vrátilo. Tak uvidíte, že to nebude zase taková hrůza. Mi jsme svatební dary nechtěli a místo toho jsme dostli od každého peníze. Tak ať je ten den krásnej a na peníze nemysli a pěkně si to užij.
 Alena,dcera 3,5let 
  • 

Re: Re: Re: Svatba? 

(30.5.2006 11:51:51)
Dekuji vam za tak vrela slova,my taky od nikoho nic nechceme,mame zarizeny byt,krasnou a zdravou dceru,ale myslim ze to je sen kazde z nas obleci si ty nadherne saty a byt po celicky den za princeznu.Urcite si to uziji,ale mam hlavu plnou jinych otazek a desim se co kdyby....
 Lucka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(30.5.2006 12:03:15)
Alenko žádné otázky co kdyby atd. Je to tvůj velkej den tak si ho užij a nemysli na další dny po té. Budeš krásná nevěsta a tvúj den bude dokonalý tak se ničeho neboj a na nic nemysly. Držím pěstičky a užij si to.
 Alena ,dcera 3,5let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(31.5.2006 18:56:01)
Ahoj Lucko,zrovna dnes jsem shanela pelerinku,pujcovne stalo dost,ale snad ji uziji kdyz to pocasi tak nevychazi.Je prima,kdyz ti napise nekdo koho neznas
a porozumi ti,urcite ti rada napisu jak svatba probihala a jak jsem si to uzila.Uz pocitam hodiny,jsem desne nervozni,byla bych rada kdybychom si mohli psat treba prostrednictvim emailu pokud by ti to nevadilo,obcas potrebuji si popovidat s nekym nezavislym a normalnim,pratele mam ale nikdy jich neni dost,tak pokud zkouknes na tyto stranky tak se nejak snad domluvime.Preji krasny vecer
 Lucka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(1.6.2006 10:10:09)
Ahoj Alenko neboj se krásně si ten den užiješ a nervozita taky přejde já byla taky strašně nervózní, ale už pátek jsem byla v pohodě a v sobotu taky nervozita prostě byla pryč. Alenko já bych si stebou klidně ráda psala, ale mám net jenom v práci a jdu na nemocenskou, protože mě zlobí těhotenství, ale občas se zde ukážu tak si určitě přečtu jak sis to užila. Tak ať vám všechno vyjde a budu se těšit až nám sdělíš všechny svoje zážitky. Tak pa
 Alena ,dcera 3,5let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svatba? 

(2.6.2006 9:29:47)
Luci,dekuji za to zes mi napsala,urcite ti dam vedet.To me mrzi,ze jsi na netu jen v praci,skoda ze neni jina cesta si s tebou popovidat ci napsat,uz mi do svatby zbyva 24 hodin a jsem z toho vic a vic nervoznejsi,ale po tom co jsi mi napsala se mi zda vse hned jine,tak jeste jednou diky a urcite se ti ozvu,jen nevim zda to bude tak brzy na tyden jedeme na svatebni cestu,ale ozvu se urcite,davej na sebe pozor i na miminko.DEKUJI
 Alena,dcera 3,5let 
  • 

Re: Re: Re: Svatba? 

(30.5.2006 11:51:53)
Dekuji vam za tak vrela slova,my taky od nikoho nic nechceme,mame zarizeny byt,krasnou a zdravou dceru,ale myslim ze to je sen kazde z nas obleci si ty nadherne saty a byt po celicky den za princeznu.Urcite si to uziji,ale mam hlavu plnou jinych otazek a desim se co kdyby....
 jana 
  • 

Re: Svatba? 

(1.11.2006 22:58:03)
hm,super,nás stála svatba 70tisíc,je to rok a měsíc,dneska.a budem se rozvádět,takže doporučuji se vůbec nebrat,každé druhé manželství v čr je rozvedeno,to jsou fakta.každý si to chce zkusit,než zjistí že to není ten pravý(pravá).
 Berušinka 


Re: Re: Svatba? 

(2.11.2006 8:40:49)
Musím přiznat, že u nás to bylo naprosto shodné. Svatba vcelku drahá a velká (50 lidí), přípravy trvaly půl roku. A po roce jsme s manželem dávali žádost o rozvod. Sice jsme se znali 5 let, ale společné bydlení atd.. nebylo to pravé, co bychom si představovali od života. Teď jsme kamarádi a je to lepší. Já jsem si našla nového partnera, před dvěma měsíci jsme se vzali a čekáme rodinu.
Svatba pro mě byla spíše taková jistota i pro budoucí dítě (takže 10 lidí, obřad a oběd a poté jen posezení doma a stačilo to).
 Kacka + Matyasek 5/04 
  • 

Re: Re: Re: Svatba? 

(5.11.2006 13:49:17)
ja jsem taky rozvedena , ale to sem asi nepatri, holky nekazte jim to !! Treba jim to vyjde a neni fer jim tady brat iluze, vzdyt i my to nechteli pred svatbou slyset :-) Bezte radsi do fora ROZVOD. Tady at se radujou z priprav a tesi se na den D.
 Jezismaria 
  • 

Re: Re: Re: Svatba? 

(15.11.2006 19:13:26)
To hej, je smutne, ze ste sa po roku rozviedli, ale ja s partnerom zijem vyse troch rokov, takze obrucka nam vela nezmeni, tym padom snad napravime statistiku. Nie je vyhrou spolu chodit dva roky pred svadbou, ale spolu roky zit a mat sobas a potom to klapne! takze len si spolu chodte rok, vidte sa dva razy do tyzdna, majte pompeznu svadbu a potom pride rozcarovanie z toho, ze chlap ma naraz smradlave ponozky po byte a nasli ste ho onanovat v kupelni.
 MishuI 


Re: Svatba? 

(6.7.2008 8:40:25)
My jsme spolu 4 roky a o svatbě jsme sice několikrát uvažovali,ovšem nikdy se nenašel ten pravý důvod.Brát se "jen tak" se ani jednomu z nás nechtělo a finanční důvody byly rovněž velmi silnou DEmotivací.Před dvěma dny jsem zjistila,že jsem těhotná.Najednou jde všechno,i přes to,že penězi nějak extra neoplýváme.Jakoby najednou byly.A už je i ten pravý důvod,samozřejmě :)
 Neufussovi 


svatení finance 

(12.1.2004 3:07:33)
Ani my neměli žádnou představu kolik může svatba stát - za to představu o svatbě naprosto přesnou!Jenže jak to skloubit..??Tak jsme si začali dělat předběžný rozpočet a orientaci v cenách..a škrty!Myslím,že když víte co chcete,pár problémů se vyřeší samo.Za pár dní to už bude rok,co jsme se brali!Protože nám bylo 29 let,každý jsme měli nějakou tu malou kačku našetřenou a cítili jsme,že je vhodné si v tomto věku svatbu zaplatit z vlastního.Ne,že by jsme to rodičům zakazovali,ale i oni mají svých starostí dost.Nebojte,moc toho nebylo,oba pracujeme ve státním zdravotnicví!Mě v té době skončila po 10ti letech úrazová pojistka.Všichni cizí a nezasvěcení si dle fotek myslí,kolik nás ta svatba hrozně musela stát,ale opak je pravdou.Zvolili jsme zimní datum nejenže se nám líbílo,vyhovovalo a hrad byl pro veřejnost uzavřen,ale za vše byl k našemu údivu poplatek mnohem nižší než-li na jiných místech v Praze či na hradech a zámcích.V restauraci, díky zavřené sezoně, jsme měli prostory zdarma a menu 30-ti lidí na osobu vyšlo 400,- i s pitím! - zase ušetříte oproti hlavní letní sezoně.Když hodinu obřadu posunete na 13 či 14 h,hostina vám vyjde na 16h a peníze navíc za večeři ušetříte!Pronájem koní díky zimě byl doslova za hubičku,díky přátelům v tiskárně jsme měli oznámení dle svého návrhu zdarma.Takže jsme si platili jen obřad,dort,květiny a prstýnky,na kterých jediných jsme nechtěli šetřit - zůstávají přece na celý život,tak ať jsou skutečně dle vašich představ!Ženichův oblek byl vyřešen/přátelé z histor.šermu půjčili to "vyvolené" brnění,ve kterém jsem se do manžela skutečně zamilovala/.Samozřejmě,že všechno něco stojí,ale díky přátelům,známým spoustu věcí zvládnete skvěle!Je potřeba vše vhodně naplánovat,kdy jsou ceny příznivější.I když to tak nevypadá,nás svatba stála celkem cca 35.000.- "od A do Z" včetně mé kosmetiky a kadeřnice :)Věřím,že se dá udělat i levnější v přísně rodinném kruhu. Ale má jedinná rada rada zní: jestli musíte na všem šetřit,tak ale rozhodně neštřete na prstýnkách!!Budete je nosit celý život a každý den se na ně dívat!

Budete-li chtít,koukněte na album Svatba na adrese http://rodina.cz/lancelot

Držím pěsti a hodně štěstí * zuzana*
 Dana, druha svatba 
  • 

Re: svatení finance 

(31.5.2004 9:29:52)
Tak my se bereme ted v cervnu a svatba nas stoji:
prstynky 13.000
obleceni 3.700 (pujcovna-nevesta a zenich)
obleceni 2.000 (deti, koupene)
sperky 1.400 (pro nevestu, stribrne)
parfem 1.500 (nevesta)
doplnky 1.000 (rukavice, venecek pro druzicki...)
boty 4.000 (vsichni)
kytka 1.500 (nevesta a druzicka)
kadernice 500 (ucnice, i s nacvikem a nadherne)
kosmetika 300
obrad 1.000 (na zamku)
dort 1.500
kolace 1.000
zakusky 500
obed 12.000 (predbezny odhad ale nadsazeny)
doma 5.000 (alkohol, obcerstveni, vecere,
snidane a obed dalsi den)
nocleh 1.500 (pro svedky-penzion)
taxik 1.000 (jinak vlastni auto)
Svatba bude pro 17 lidi, a i kdyz jsme chteli hodne setrit, protoze si ji platime sami, tak bude stat skoro 52 tisic... Ale na cem jsme setrit nechteli, to jsou prstynky... opravdu jsme je vybirali s tim, ze jsou na cely zivot, tak aby vydrzely:-)
 Klára 
  • 

Kolik stála svatba 

(30.9.2004 18:12:25)
My jsme měli svatbu letos v květnu. Dohromady nás to stálo asi 42-45 tisíc. Nepamatuji si to tak do detailu, ale nejdražší bylo oblečení pro nevěstu - 10 tisíc (šaty, závoj, prádlo i boty). Tady bych chtěla podotknout, že šaty nebyly z půjčovny, nýbrž ušité na míru z vlastnoručně nakoupených látek, totéž se závojem. Závoj už bude pochopitelně pouze na hraní pro holčičky, ale šaty se jistě ještě využijí - mám je dvoudílné, takže můžu nosit vršek zvlášť, což už se stalo. A navíc jsem zvolila jinou barvu než bílou, neméně elegantní ovšem. S botami jsem vyřešila léto atd. Čili ne všechno byla investice na jedno použití. Ženichovo oblečení bylo mnohem levnější, asi 5 tisíc (kompletní oblek, košile, vázanka i boty). Hostina pro 22 osob vyšla pouze na 9 tisíc (předkrm, polévka, hlavní jídlo a pití). Koláče jsme pekli vlastnoručně a dort naše šikovná švagrová - bývalá cukrářka, takže tam šlo jen o suroviny.
Větší položka byla za fotografie, protože těch jsme objednávali hodně - asi 6,5 tisíc, přičemž fotograf profesionál je kolega z práce manžela a za práci si nevzal ani korunu, pouze za materiál. Květiny (nevěsta, oltář, auto, 6 menších pro dámy)přišly na 3 tisíce a svatební oznámení (tisk + poštovné asi 2 tisíce ... 170 ks.)
Souhlasím s tím, že prsteny je třeba vybírat pečlivě, ale u nás nebyly tak drahé - 5,600 Kč za oba (kombinace bílého a růžového zlata s rytím, bez kamenů) a líbí se nám.
Auta jsme měli vlastní a hlavně vše se odehrávalo v poměrné blízkosti. Výdaje za kadeřníka apod. také žádné, jsem zvyklá se upravovat sama. Za obřad v kostele jsme farářovi zaplatili tisíc korun a varhaníkovi také tisíc. Měli jsme vícero muzikantů, ale všichni ostatní byli naši dávní známí, takže těm jsme neplatili nic. Tisíc korun bylo původně určeno pro dva kněze, kteří měli sloužit mši, ale nakonec měl jeden z nich problém a nedorazil, takže jsme celou sumu dali farářovi. Tohle píšu pro ty, kdo chtějí svatbu v kostele.
Neumím vyčíslit kolik stálo malé občerstvení doma a suroviny na koláče a dort, ale jistě nic závratného.
Jinak jsme všichni z Prahy, moji rodiče zaplatili šaty a polovinu hostiny. Protože sestře, která se vdávala měsíc přede mnou, přispěli na svatbu 25 tisíc, nám pak "zbytek", který jsme ušetřili za levnější hostinu, dali, čili 10 tisíc. Manželovi rodiče zaplatili květiny, část fotek a polovinu hostiny, dodali většinu koláčů. Prsteny, oznámení, část fotek a své oblečení platil ženich. Mně naši placení ze svého nedovolili ;-))
A co se týká financí, já jsem ještě postgraduální student, mám příjem 6 tisíc čistého měsíčně. V Praze bych se špatně uživila, kdybych bydlela samostatně, ale jinak to jde. Dokud jsem byla svobodná, přispívala jsem do domácí pokladny na bydlení 2,5 tisíce a jídlo, šatstvo, jízdné atd. jsem si samozřejmě také hradila ze svého. Dokázala jsem ušetřit ještě tisícovku z každého platu. Teď bydlíme s mužem v bytě s jednou místností a příslušenstvím (osobní vlastnictví) a tam jsou výdaje za poplatky, služby atd. právě těch 2,5 tisíce měsíčně. Čili to už umím a navíc teď jsme na to dva. Můj muž vydělává o dost víc než já, ale stejně se snažíme šetřit, abychom si mohli koupit větší byt. Na druhou stranu uznávám, že máme určitou výhodu, když jsme v Praze bydleli od narození. S takovou si člověk zajistí vlastní bydlení lépe než ten, kdo se přistěhuje (třeba kolejáři).
A co se týká rodičů, oba jsou už v důchodovém věku, ale ještě pracují, mamka už dva roky přesluhuje a táta má do důchodu rok. Jsem ze tří sourozenců, ale posledních 9 let už jsme doma byli prakticky jen tři, jsem nejmladší. S přítelem jsem předtím nebydlela. Rodiče ženicha jsou ještě mladí (46, 49) a mají jen dvě děti, mladší - dcera je studentka, finanč¨ně zcela závislá.
Nemyslím si, že by svatba byla můj nejkrásnější den v životě, myslím, že větší radost jsem měla, když můj snoubenec přišel požádat o ruku mé rodiče, ale den to byl hezký a myslím, že i když výdaje nebyly každodenní, nebyly zas až tak vysoké. Spousta věcí se dá zařídit levně a přitom hezky.
Tak se toho nebojte ;-)
 Marky 
  • 

Re: Kolik stála svatba 

(25.11.2004 11:40:33)
Já nevím, všechny tady píšete, jak nemáte peníze a nakonec vyjde, že jste za svatbu nedali tolik, tedy asi 30-50 tisíc. Pro nás to je ale sakra peněz. Bydlíme v Praze, byt máme státní. Jsme spolu už delší doby a příští rok chystáme svatbu. Bohužel peníze našetřené nemáme a rodiče nám rozhodně nic platit nebudou (možná jako svatební dar, protože to budeme chtít pouze hotovost). Všechno už jsem snížila, co nejvíc to šlo, přesto jsem na cca 20000,- Kč(zatím jen odhad: šaty 5000; účes+kosmetika 1000; místo obřadu 5000; prstýnky asi z chirurgické oceli 1000 oba; kytky 1500; hostina na zahradě formou grilování 6000) a to si oznámení tiskenem sami, doprava na obřad vlastními auty a hostina je pak v místě bydliště svatebčanů, foto i video si zajistíme sami. A přesto si na to budem muset vzít půjčku, či jít na účtu do mínusu.
 Linda 
  • 

Re: Re: Kolik stála svatba 

(1.12.2004 17:07:59)
Moje řeč....téměř všechny jste tady napsaly,jak svatba není až takový výdaj a pak se tu doberu sumy mezi 30-50tisíci.Alespoň pro mě a pro přítele jsou to ohromný peníze a nedokážu si představit,kde bychom na takovou svatbu vzali.Oba jsme zaměstnaní a než bychom ušetřili tolik peněz tak to potrvá pěkně dlouhou dobu.A dále mě tu zarazily příspěvky,ve kterých se uvádí: rodiče by nám malou svatbu neodpustili....tak to už nechápu vůbec,protože pokud rodiče ví,v jaké jste finanční situaci a sami vám svatbu zaplatit nemohou,tak jak se vůbec mohou tímto způsobem zachovat a tohle říct?!Není přece žádné řešení brát si na svatbu úvěr....připadá mi že jsou užitečnější věci,na které si vzít úvěr.....tím nechci vůbec říct,že jsem proti svatbám,porovnávám jen to, co by se za takové peníze dalo pořídit do domácnoti apod.V našem případě budeme mít svatbu opravdu malinkatou(jen rodiče a svědci a slavnostní oběd) a ostatní naši přátelé a příbuzní chápou,že nic jiného si dovolit nemůžeme a nikdo z nich nám nic takového nevyčte ani na nás nezanevřou jen kvůli tomu,že jsme je nemohli všechny pozvat.Tak to je můj názor na celou věc.....mějte se všichni pěkně.
 KáčaB 
  • 

Re: Re: Re: Kolik stála svatba 

(10.12.2004 12:46:01)
Ahoj Lindo, mluvíš o tom, že 20 - 30 tisíc za svatbu se ti zdá mnoho. Je to ale všecho o organizaci. My už máme svatbu za sebou a když zhruba sečtu všechny výdaje, určitě nás svatba stála něco málo přes 50tis. Přitom máme oba platy okolo 12tis čistého, což je dohromady 24tis. Když ale spočítám, co všechno splácíme, vyjde mi částka 13100,--. Když odečteme náklady na život, moc nám toho nezůstane. Nejsme na tom špatně, ale královsky taky ne. Přesto jsme si svatbu zařídili a zaplatili sami. A jak to šlo? Úplně jednoduše. Začali jsme plánovat v lednu a svatba byla v září. Prostě jsme to platili průběžně. Svatba nemusí stál tolik, kolik stála nás, ale dá se zařídit i za těch zmiňovaných 20tisíc a když to rozpočítáte do delšího časového úseku, tak to není tak hrozné. Chce to jen vymyslet strategii, třeba na svatbu spořit...
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Kolik stála svatba 

(10.12.2004 14:28:02)
:-) No, uznávam, že je to o organizaci, ale taky o tom, co kdo chce - naše svatba stála tak asi 5 tisíc.

Bylo na ní asi 50 kamarádů a veškeré výdaje byly za obřad městskému úřadu asi 1800, za sudy piva a víno, za sladký cukroví a dorty od mojí sestry (nevim přesně kolik) a za slaný dobroty co napekla tcchýně (taky nevim přesně kolik). Prostory jsme neplatili, protože se konala venku a na šaty a obleky si nepotrpíme, takže jsme byli v civilu. Hudbu jsme měli z úst kamarádky s nádhernym hlasem, která nám zpívala Ellu Fitzgerrald apod
Bylo to hezký a na piknik v trávě a v lese si nikdo nestěžoval - naopak už dva kamarádi se námi nechali inspirovat. Asi že to bylo v klídku a bez stresu.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Kolik stála svatba 

(10.12.2004 15:45:02)
Jenže, Jani, oni všichni nemají sestru, co umí péci skvělé dorty, a kamarádku, co má hlas jako Ella Fitgeraldová... Taky je nutné říci, že ženich a nevěsta pocházejí z nějakého prostředí s nějakými zvyky. Samozřejmě se snoubenci mohou "trhnout" a udělat si svatbu ve dvou + svědci. Ale přece jen - to není ono. Když ti hraje krásná hudba, tančíš se svým milým, povídáš si s lidma, co máš ráda, a vidíš, že tví blízcí jsou spokojení nebo i třeba trochu šťastní - to je přece něco! - Třeba u nás. My bychom bývali mohli mít menší svatbu - rodiče, svědci a sourozenci. Jenže sourozenci matky mého budoucího muže dělali svým dětem velké svatby, na které zvali všechny, včetně tchýně, tchána a mého muže - takže jsme domluvili, že uděláme také svatbu mírně větší, abychom se revanšovali. - Vidíš, stálo to tenkrát asi 30 tisíc, ale bylo to moc hezké. A já jsem si prožila svůj vpravdě nejkrásnější a nejšťastnější den života. Nic tak romantickýho jsem dodnes nezažila...
M.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik stála svatba 

(10.12.2004 16:05:56)
Však já vim, že každej nemá šikovnou ségru a tchýni, ale ten rozdíl (náklady stejný, takže cena za práci) a jestli Ti někdo v obřadní síni zahrahe svatební pochod, nebo zapne kazeťák nečiní 25 tisíc. Proto jsem psala, že nejde jen o organizaci, ale taky o to co kdo chce, což souvisí i s těma zvykama - a tam taky nejde jen o to "se trhnout" a udělat si to po svým, protože někdo to chce po svým právě s tim nákladnym aranžmá. A já to nikomu neberu (měla to tak i moje ségra, která si na takový věci potrpí), jen jsem chtěla říct, že ta cena 50 tisíc může bejt PRO NĚKOHO opravdu přehnaná :-)
 Lenny 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik stála svatba 

(18.3.2005 12:02:02)
ahojky, no my teď taky pomalu přemýšlíme o svatbě, ale velkou mít rozhodně nechceme. Nechceme se zbytečně stresovat s příbuznýma, který ani normálně nenavštivujeme. Nechceme se brát na úřadě, spíš někde na zámku nebo třeba na louce, to zas přijde romantické nám. A tancovat - brrr. To bych fakt nechtěla a přítel ani nechodil do tanečních :-)) Ale určitě budeme chtít mít hostinu - i když zřejmě jen pro nejbližší rodinu. Zatím jsme se nepouštěli do podrobností.
 Barča,26 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kolik stála svatba 

(23.6.2005 18:03:39)
Ahoj,
souhlasim s Kacou, vzdyt se da na svatbu usetrit z vlastniho (ja si davam 1.500,- stranou - je pravda, ozelila jsem diky tomu ted i kadernika a take jsem si zatim letos neporidila letni boty:),ale sporim si a mam z toho radost - jo pritel to nevi, bude to ode mne takove mensi prekvapko:)))
Tak holky hlavu vzhuru, vsichni jsem na tom nejak a neverte, ze jste na tom prave vy uplne nejhur, vzdyt jste na to uz dva:)
Tak ahoj.
 zuzle  
  • 

Re: Re: Re: Kolik stála svatba 

(28.6.2006 11:26:05)
Ahoj, ja osobne pocitmam i z větší částkou, není to máo, ale myslím si že i malou svatbu nepořídíš do 20 tisíc. Ono méně hostů, méně peněz za hostinu (tu bohužel ve 2+1 panelák nemůžu udělat doma)ale ostatní výdaje se moc nesníží. Prstýnky min 5000,-, půjčení šatů min 3000,-, ženichův oblek s košilí , kravatou a botama pod 6000,- neseženu a hostina byť jen oběd pro 13 lidí (ženich nevěsta, 2 svědci s partnerkou, 4 rodiče, , sestra nevěsty a bratr ženicha s partnerkou) 5000,-, květiny 1000,-. No a to když sečtu, tak jsem na 20000,- a to nepočitam ještě vyvolání fotografiií, i když bude fotit kamarád, náklady na nějaké pečení cukroví, krabičky na pár výslužek (nebudu to dávat přece v igelitovém pytlíku)odeslání oznámení, stužky na auto... Prostě ono se to nezdá, i při minimalizaci nákladů se drobné položky nasčítají, za to s čím zpočátku ani nepočítáš a jsi na 25000 ani nemrkneš
 Misha, svobodná 
  • 

Re: Re: Kolik stála svatba 

(3.4.2007 10:13:03)
I když je to už nějaký rok 2005, co sem psaly ty příspěvky, ale taky něco dodám. Svatba opradu není levná záležitost a pryč jsou doby, kdy ji platili rodiče. U mě a mého přítele je problém ten, že moji rodiče peníze mají, ale z té druhé strany bohužel ne :-( Jelikož nechci, aby celou svatbu platila moje mamka, tak si to budeme muset zaplatit sami. My jsme ovšem toho názoru, že nechceme malou a klidnou svatbu. Jen pro to, abych měla na to papír a okroužkovaný prsteníček, tak se vdávat nechci. Podle našeho bychom měli mít na svatbě asi 45 lidí. Z toho jsou 10 lidí kamarádi. Chceme, aby ta svatba o něčem byla a ne aby tam byla nuda a většinou o zábavu se postarají jen přátelé. V dnešní době se za hostinu vydá cca 500,- na hlavu. Dále pak šaty pro nevěstu cca 7000,-Kč, a to nepočítám boty, doplňky atd. Pro ženicha je nejlépe oblek koupit, jelikož mu pak zůstane na další příležitosti. V Polsku se dobře nakupuje. Dá se sehnat i s košilí do 5000,-Kč. Prstýnky jsou ovšem nejdražší. Vyjdou do 10 000,-Kč, jelikož chceme bílé zlato... No, a pak následují kytky, obřad, fotky, kamera, hudba, benzín a já nevím co ještě. Takže taková středně velká svatba vyjde asi na 70 000,-Kč... :-(
 Báruška 
  • 

Re: svatení finance 

(8.12.2004 21:35:24)
Ahojda holčiny,
musím říct, že jsem neodolala a koukla jsem se na tu Lancelotovskou svatbu - musím fakt pochválit. Mám ráda netradiční věci a tohle se mi moc líbilo. Docela s chutí jsem si přečetla všechny příspěvky a přestože tohle martýrium (svatbu) zatím řešit nemusím, občas si ráda něco nastuduju :o).
V jednom příspěvku bylo o tom, jak se známí vzali potichu v cizině a rodiče jim to dodnes neodpustili. Přijde mi to docela kruté, protože bych sama ráda šla jednou touto cestou, s partnerem zatím nemáme našetřenou ani korunu a to už spolu žijeme 2,5 roku a já bych raději šetřila na nějaké to cestování, než na svatbu. Mí rodiče by mi jednou určitě finančně pomoci nemohli, táta jde teď do důchodu a mám mladší sestru ještě na gymplu, takže o tom nemůže být ani řeč. Sama vím, jak celý život bojují s penězi, tak bych to po nich ani v žádném případě nemohla chtít! Navíc také zastávám názor, že pokud spolu partneři již delší dobu žijí, nevidím důvod, proč by jim na to rodiče přispívali. Ale to je můj názor a samozřejmě co rodina, to jiné zvyky a jiný názor.
Už mne ale taky napadlo, že to bude třeba rodičům líto, když se vezmeme někde na výletě v zahraničí a pak jim to jenom oznámíme. Když já mám takovou vrozenou averzi vůči těmhletěm "naplánovaným", "nuceným" akcím. Svatba se prostě dělá tak a tak to bude a vždycky bylo. Nějak mi to přijde jako hodně intimní moment a už si vůbec neumím představit, že by tam bylo nějaké příbuzenstvo, s kterým se scházím jednou za 2 roky!
No, naštěstí to ještě nemusím řešit, dělám dálkově vysokou, ještě minimálně tři roky, takže ty tři roky to ještě snad nebudu muset řešit :o).
Jaký názor máte vy ostatní na svatbu v zahraničí, potajmu, v klídku, třeba dohromady se svatební cestou? Myslím si, že to taky není špatná varianta pro ty věčný šetřílky, co jim stejně nejde ušetřit ani korunka :o). Trochu se mezi ně počítám :o).
Moc vás zdravím. Báruška
 Nivea 


svatba 

(14.12.2004 12:14:36)
Vdávám se v na začátku dubna a penize jsou náš halvní problém. Ponevadz jsem zacali s pritelem renovovat byt, tak penez neni nazbyt a vlastne mame spise dluhy nez uspory. Financování jsme vyřešili tak, že my(i když bydlíme od leta spolu)platime dort,prstýnky a kvetiny a rodice z obou stran plati hostinu a saty. všechno na pulku. Puvodne jsme take uvazovali skromne( samozrejme kvuli penezum)ale nase rodiny touzili mít velikou svatbu(a kdy to budou platit tak proc jim v tom branit, když nám s to líbí tak)takže nas tam nakonec bude okolo padesati.:)
 Klára 
  • 

svatba v tichu 

(17.12.2004 18:18:54)
Já jsem k tomu přistupovala tak, že svatba je obřad, a to obřad rodinný. A postupem jsem si říkala, že svatba není pro novomanžele, ale pro příbuzné. A pak jsem byla docela překvapená, že i my dva jsme nakonec měli pěkné zážitky. Nemůžu tedy říct, že by to byl pro mě nejkrásnější den v životě, natolik se k tomu neupínám, snažíme se mít těch "nejkrásnějších dní v životě" víc. Ale protože jsme měli svatbu v kostele, jak jsem psala, musím se přiznat, že to pro mě byla rozhodně nejkrásnější mše svatá v životě. A zřejmě je to podobné i při občanském obřadu. Svatební hostinu jsem přežila s úsměvem, ale to už pro mě vůbec důležité nebylo.
Hodně vdaných žen mi předtím potvrdilo myšlenku, že svatba je pro příbuzné. No, není to tak docela. Takže to upravím. Na příbuzné by se přitom mělo myslet. Mělo by se jim poněkud vyhovět. Pozvat je, jak je to jen možné, myslím si, že rodiče, sourozenci a prarodiče by měli být samozřejmostí. Třeba by Vám to opravdu "neodpustili". Jsou ale samozřejmě výjimky. Na druhou stranu, vzít se potajmu na nějaké zahraniční cestě je asi fajn dobrodružství. Každopádně odpadá řada povinností ;-))
A jen abych nezamlčela tu druhou půlku svatby. Novomanželé chystají svatbu pro příbuzné tím, že je pozvou a pro sebe tím, že si vyberou šaty, květiny, hudbu atd přesně podle svého vkusu. a to je taky hodně.
Tak to je názor vdané ženské. Ale podotýkám, že jsem rodinný typ.
 Market 
  • 

Re: Re: svatení finance 

(7.1.2005 13:33:02)
Milá Baruško,určitě to není špatný nápad vzít se někde v klídku v zahraničí, ale jsem na velkých pochybách, že tím někdo ušetří.
Já mám svatbu 5. března 2005, sezdání v ČR a můj nastávájící je Ital. Jen papírování a razítka mi zabrali víc jak půl roku a o penězích ani nemluvě. Už mě to stálo necelých 9 000,- Kč a to jsem ještě ani neměla naplánován datum svatby. Cesty do Prahy (jsem z Moravy)na ambasádu a na ministerstvo zahraničí pro tzv. apostilu už ani nepočítám.
Na začátku jsme chtěli, že půjdem na radnici se 2 svědky a vezmem se.
Ale po všech těch trampotách a vyřizování jsme změnili názor a svatba bude normální, at to stojí co to stojí.
Čau Market
 Báruška 
  • 

Re: Re: Re: svatení finance 

(27.1.2005 16:27:22)
Ahojda Market,
docela jsi mne tím příspěvkem překvapila, ani jsem netušila, že je to tak složité. Bude to asi tím, že to zatím neřeším a nikoho takového neznám, kdo by to řešil. Asi až bysme došli ke všemu tomu vyřizování, možná bysme to vzdali :o). Nechtěla bys napsat, co všechno po Tobě chtěli a co jsi všechno musela vylítávat? A jak plánuješ svatbu v Česku?
Asi si to holt představuju moc jednoduše :o).
Ahojda
Báruška
 Market 
  • 

Re: Re: Re: Re: svatení finance 

(2.2.2005 10:43:36)
Čauky Báruško!!!
Takže Ti odpovím na tvých pár dotazů co jsi po mě chtěla.
Na začátku bylo naše rozhodnutí, že se vezmeme a kupodivu bez nějakých hádek jsme se domluvili na svatbě v ČR, no a potom už začal řádit úření šiml.
Pro každý stát je to jinak a bohužel Italie patří mezi ty co toho potřebuješ nejvíc. Jelikož bydlím na vesnici, tak jsem musela na Obecní úřad kde mi vystavili právní způsobilost. S tou jsem potom musela na Městský úřad v Prostějově jež je nadřízen obecnímu úřadu, na matriku, kde ověřili pravost razítka obecního úřadu.Na matrice mi vystavili rodný list pro cizinu a s právní způsobilostí a rodným listem pro cizinu jsem musela jet do Olomouce na krajský úřad jež je nadřízen městskému ověřit pravost obou razítek.
On si mezitím zajistil stejné dokumenty jako já v místě svého bydliště.
Potom jsem musela do Prahy na ministerstvo zahraničí pro tzv. apostillu, což je ověření pravosti dokumentu.Na ambasádě v seznamu jsem si našla soudní překladatelku nejblíže mého bydliště,protože nikdo jiný ti to přeložit nemůže a u ní si necháš tyto dokumenty přeložit.Až máš překlad musíš jet na ambasádu It. republiky kde ti tyto dokumenty zlegalizují.
No a po legalizaci jsem musela jet do Milána (na trvalé bydliště snoubence), kde jsme si byli zažádat o tyv. ohlášky.Asi po měsíci Městský úřad v Milaně si zavolá jednoho ze snoubenců a předá mu potvrzení o vykonaných ohláškách. No a ty musíš odeslat na ambasádu It. republiky v Praze kde se postarají o překlad a o legalizaci.Až to mají připravené zavolají ti a ty si to přijedeš vyzvednout.
A až máš tyto dokumenty hotovy tak se snoubencem jdeš na úřad kde se chcete brát (musíš ale mít jeho rodný list pro cizinu, také apostilovaný, přeložený a legalizovaný)a zažádáš si o uzavření sňatku. Vybereš si termín a pak už je to hotovo. Pokud ovšem nenatrefíš na úřadě na neinformované ignoranty a sprominutím blbce. Kteří ti nechtějí uznat potvrzení o vykonání ohlášek což je právní způsobilost snoubence. Takže se s nimi dohaduješ a skončí to tak že jsem si musela zavolat na ministerstvo vnitra a postěžovat si a oni se už potom postarali aby zdejší totalitní úředníky vyvedli z dezinformovanosti.
No a poslední věc bude , že snoubenec před svatbou musí jít na naši cizineckou policii pro potvrzení, že má povolen pobyt na území ČR (nesmí být více jak 7 dní staré).
Jo a musíš si zajistit opět soudní překladatelku na překlad obřadu.
Jsem docela dost ráda, že už to vyřizování máme za sebou. Teď už vyřizuji jen ty příjemnější věci jako je hostina, oznámení a vše co ke svatbě patří.
Jestli máš ještě nějakej jinej dotaz a jestli te neunavilo to co jsem ti zde napsala, tak se mi ozvi.
Měj se moc fajn, Market

 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: svatení finance 

(27.1.2005 17:44:20)
Ahoj Barusko,

libi se mi tvuj postoj ke svatbam;o) Reknu ti to takhle - jakou svatbu si udelas, takovou ji budes mit. Ja mam velice malou rodinu (mama+partner a babicka z maminy strany), takze pribuzenstvo jsme resili spise z manzelovy strany. A nikdy jsem nebyla fanda velkych svateb. Manzel je ale Spanel a rodinu ma opravdu velikou...ve Spanelsku je tradice poradat velike svatby s pozvanim pribuzenstva az do "janevimkolikatehokolena", kamarady...takze z toho vyleze prumerne 300-400 lidi. Taky se dodnes vetsina paru bere v kostele, ac nejsou verici, proste jen proto, ze je to tradice a svatba v kostele proste vypada krasne a majestatne...(u vericich je to jasne, u nevericich mi to ale pripada opravdu pokrytecke). Nastesti my jsme byli oba zajedno v tom, ze nechceme velkou svatbu, jen nejblizsi rodinu (coz v pripade meho manzela zahrnovalo rodice, dve sestry s partnery a 3 deti, nekolik tet a strycu s potomky a vnoucaty), a nechceme ji v kostele (manzelovi rodice jsou verici, on ne; ani ja ne). Svatba byla na radnici. Celkem logicky jsme se brali v zemi meho manzela, protoze moje nepocetna rodina se dala mnohem snadneji premistit. Tomu predchazelo docela dusledne a narocne papirovani - rodny list (matriku musis pozadat o vystaveni specialniho RL urceneho pro "zahranicni" ucely) opatreny apostilou = razitkem Ministerstva zahranicnich veci, prelozeny do spanelstiny (prekladatel na toto musi mit specialni kvalifikaci), dale potvrzeni o zpusobilosti k uzavreni snatku, taktez orazitkovany apostilou a prelozeny...a par dalsich dokumentu. Krome toho jsme museli absolvovat pohovor ve stylu filmu "Zelene karta" ;o) Pozadavky na dokumenty mohou byt ruzne dle zemi, doporucuju zjistit ve velkem predstihu! Pokud bydlis v Praze nebo pobliz, je to jednodussi...pak si take bude muset nechat v CR legalizovat vas oddaci list, pokud chcete, abyste v CR byli brani jako manzele (opet preklad do CJ)...ono to vypada dost romanticky, brat se v zahranici, ale je okolo toho hodne papirovani. Taky to stoji par penez navic (preklady a apostily). Kazdopadne preju hodne stesti!
 Báruška 
  • 

Re: Re: Re: svatení finance 

(7.2.2005 16:51:40)
Holkýýýýý Market a Lucko,
tak tu svatbu odkádám hooooodně na neurčito :o). Mírně jste mne vyděsily! A to tak probíhá, i když oba dva jsou Češi a chtějí se vzít v zahraničí? Já si počkám, třeba to za 10 let už bude jinak :o).
Na druhou stranu, co by člověk pro svůj pocit uspokojení neudělal, že :o).
Každopádně nesnáším vyřizování na úřadech.
Báruška
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Re: svatení finance 

(9.2.2005 15:11:23)
Barusko, urcite jsem te nechtela vydesit!!! Ono to nakonec neni tak hrozny, za par dni je to vyrizeny. Jen zjistit CO k tomu potrebujete chce s predstihem. Taky jsme z toho meli strach, papirovani ani jeden nesnasime a zacali jsme s vyrizovanim cca. pul roku pred svatbou, jenze pak jsme nemeli do ceho pichnout;o)))Akorat jsme cekali na ten pohovor...Ja jsem taky musela z Prahy do Mostu pro RL a pak si ho tam nechat jeste orazitkovat na MU, to mi zabralo 1 den. Pak potvrzeni o zpusobilosti, to mas hotove za chvilku na MU kde bydlis. Hned jsem s tim vsim mazala na MZV, kde mi dali apostilu, hodila to k prekladateli, hotove to bylo za 2 dny! Pokud jste oba Cesi a chcete se brat venku, musite si tyhle papiry vyridit oba. Taky je dobre zjistit, zda budete potrebovat prekladatele (treba v CR ano, ja ho zas ve Spanelsku nepotrebovala). Mnohem dyl nez papirovani mi trvalo najit a koupit svatebni saty;o))) A boty mi trvaly 3 dny, zlitala jsem vsechny kramy...jenze to uz jsou mnohem prijemnejsi starosti;o) Takze se nedes, stoji to za to!!!
 Jirka 
  • 

Prosba 

(23.2.2005 12:17:28)
Obracím se na Vás s prosbou: rád bych svou přítelkyni požádal o ruku, ale vůbec nevím, jak se to dělá (snad to budu dělat jen jednou:). Poradí mi někdo? Díky.
 Jirka 
  • 

Prosba 

(23.2.2005 12:18:11)
Obracím se na Vás s prosbou: rád bych svou přítelkyni požádal o ruku, ale vůbec nevím, jak se to dělá (snad to budu dělat jen jednou:). Poradí mi někdo? Díky.
 Jirka 
  • 

Prosba 

(23.2.2005 12:18:41)
Obracím se na Vás s prosbou: rád bych svou přítelkyni požádal o ruku, ale vůbec nevím, jak se to dělá (snad to budu dělat jen jednou:). Poradí mi někdo? Díky.
 Jirka 
  • 

Prosba 

(23.2.2005 12:18:57)
Obracím se na Vás s prosbou: rád bych svou přítelkyni požádal o ruku, ale vůbec nevím, jak se to dělá (snad to budu dělat jen jednou:). Poradí mi někdo? Díky.
 Jirka 
  • 

Prosba 

(23.2.2005 12:19:15)
Obracím se na Vás s prosbou: rád bych svou přítelkyni požádal o ruku, ale vůbec nevím, jak se to dělá (snad to budu dělat jen jednou:). Poradí mi někdo? Díky.
 Jirka 
  • 

Prosba 

(23.2.2005 12:19:19)
Obracím se na Vás s prosbou: rád bych svou přítelkyni požádal o ruku, ale vůbec nevím, jak se to dělá (snad to budu dělat jen jednou:). Poradí mi někdo? Díky.
 Jirka 
  • 

Prosba 

(23.2.2005 12:19:23)
Obracím se na Vás s prosbou: rád bych svou přítelkyni požádal o ruku, ale vůbec nevím, jak se to dělá (snad to budu dělat jen jednou:). Poradí mi někdo? Díky.
 Lida +2 
  • 

Re: Prosba 

(23.2.2005 12:43:39)
Jirko,

chces byt romanticky?
- jedte do Benatek
- zajdete na veceri
- na konci objednej dobre sampanske
- vytahni prstem s drahokamem
- a rekni, ze ji milujes a zadas o ruku
 Líza 


Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 12:45:21)
:-)))
 Jirka 
  • 

Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 12:54:04)
Do Benátek nad Jizerou?:) No myslím spíš, jestli se žádá první dívka nebo její rodiče a tak.
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 12:57:54)
Jirko,

nevim, Benatky nad Jizerou mi zas tak romanticke neprijdou, no... mozna by se dalo neco vykresat z te reky, ale nevim nevim... Zkus Italii, ta je osvedcena.

Rodice s kytkou pozadej, az zjistis, jestli te vubec tvoje pritelkyne chce. Asi by to melo nasledovat. Pozadat musis otce, matka dostava kytku!
 EvčaK 


Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 13:08:45)
Možná by bylo lepší, kdybys napsal třeba, kolik vám je zhruba let a něco všeobecného o své dívce. Jinak na Tebe budou sršet rady typu "prsten s drahokamem"... Lído, to se Tě nechci dotknout. Jen že o Jirkovi nic nevíme. Co když má třeba příjem 15tis. čistýho a jeho děvče si víc potrpí na punkovou hudbu....?:))
 Jirka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 13:41:58)
No můj příjem je tak okolo často zmiňovaného průměru, takže diamatový prsten nehrozí, možná tak od vietnamských obchodníků, nebo koupený v noci na hlavním nádraží.:) No jinak jsme oba dva příslušníci doznívání populační vlny 70. let. Přítelkyně má běžné zájmy, naušnice nosí dvě. Je mi jasné, že kytku nedám tatínkovi, ale jedna věc mi není jasná, tatínka přítelkyně nemá, vychovával ji druh maminky - žádá se tedy o ruku maminka nebo on?
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 13:42:08)
Evco,

mas pravdu, jenom jsem Jirkovi davala tu "ultimatni" predstavu, jak by si to mnoho divek predstavovalo (takova pohadka o popelce), ale to je predstava moje. Samozrejme, kazdy ma jinou a kazdy si muze dovolit neco jineho.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 13:55:18)
Pro mě bylo dostatečně romantické už to, že mě můj tehdejší přítel o ruku požádal o půlnoci s kytkou v ruce. A že následně s kytkou dopochodoval k nám domů, i když tam jsme to už jen oznámili, než že bychom se na něco vysloveně ptali :-)
Romantické na tom bylo asi hlavně to, že jsme tou dobou spolu už dávno žili a že ta svatba byl komplet jeho nápad :-)))))))
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 14:27:21)
Me zase pritel pozadal o ruku v posteli;o) Taky jsme spolu uz zili a nic jsem netusila...Dal mi nepozorovane krabicku s prstynkem pod polstar a pak se na me prevalil, jako ze se chce milovat a me to desne tlacilo;o) Takze tak jsem na prstynek prisla...

Jirko, zalezi taky na tom, jestli tvoje budouci tchyne;o) je se svym partnerem uz dlouho nebo ne; nebo spis jestli ho tva pritelkyne povazuje za "otce". Pokud ano, bylo by hezke pozadat jeho, ale je to jen muj nazor, netusim jak je to spravne z hlediska Jarkovskeho;o) No a pri scenerii se urcite fantazii meze nekladou - na lodicku na Vltave je jeste brzy, ale byt na tvem miste, vzala bych pritelkyni nekam, kde vis, ze to ma rada (nejake oblibene mistecko urcite ma, ne?) a pozadat ji tam. Nemusi to byt zrovna restaurace...Preju stastnou ruku pri vyberu prstynku! A vubec - hodne stesti!
 Jirka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 14:23:56)
Pokud přítelkyně nemá tatínka (zemřel), žádá se o ruku maminka nebo její druh, který ji 20 let vychovával.
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 15:44:32)
Jirko,
tak to teda nevim, koho v tvem pripade pozadat. To je orisek, tak pozadej oba dva najednou, rekni : "Maminko, tatinku (ci Frantsku, nebo jak se jmenuje), dovolite mi abych se vzal za zenu Vasi Marusku?

Samozrejme, ze diamanty byt nemusi (i kdyz jsou hezke).


 JaninaH 


Re: Re: Re: Prosba 

(23.2.2005 13:34:21)
Náhodou, Jirko, Lído,
Benátky nad Jizerou jsou úžasně romantické městečko. Je tam krásný zámek s parkem, staré náměstí s podloubím (natáčel se tam film Petrolejové lampy). A nabídka sňatku na břehu Jizery může být také moc a moc romantická, s tím bych si ale pospíšila, zjara se v těch místech Jízera často vylévá z břehů...
Večeře se šampaňským je skvělý nápad, prstýnek taky, diamant být nemusí, stačí zirkon, při dobré vůli se třpytí stejně jako diamant :-))) Žádat rodiče o ruku dcery je dnes už trochu starosvětské, ale určitě to potěší a budoucí příbuzné si tím nakloníš.
Hodně štěstí.
J.
 JaninaH 


Re: Prosba 

(23.2.2005 13:47:04)
Krásně prý požádal o ruku svoji přítelkyni spisovatel Viewegh (aspoň to píše v jedné ze svých knih).
Jednoho dne dovedl svoji přítelkyni na krásné místo za městem, kde bylo čtyřmi sloupky vyznačeno místo na jejich nový dům. Dal jí do ruky klubko provázku, jehož konec byl přivázán k jednomu za sloupků. Ona obešla celý pozemek odmotávajíc klubíčko a omotávajíc provázek kolem každého sloupku, udělala tedy z provázku kolem pozemku jakýsi plot. A když celé klubíčko rozmotala (kupodivu to akorát vyšlo :-)), našla uvnitř prstýnek s briliantem.
Ach jo, něco tak úchvatně romantického dokáže vymyslet jenom opravdový umělec!
J.
 Jirka 
  • 

Re: Prosba 

(24.2.2005 13:19:36)
A ještě jednu otázku, ale asi mě zabijete za totální neznalost.:) Snubní prsten je speciální druh prstenu, nebo může být jakýkoliv?
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 13:36:23)
Jirko,

my chapeme, ze nevis a ocenujeme, ze zjistujes.

Prsteny jsou 2 - jeden je zasnubni (ten se dava pri zasnubach resp. kdyz svoji divku pozadas o ruku) a druhy prsten je snubni a ten se dava pri svatbe (obvykle to byva prsten stylu "krouzek").

Zasnubni prsten, na ktery se ted pravdepodobne ptas, muze byt ruzny. Samozrejme, take co penezka dovoli. Takovy ten uplne nejklasictejsi je zlaty prstynek s kamenem (od diamantu pocinaje, pres obycejne sklo konce). Zlato muze byt zlute nebo bile, podle toho, co ma tvoje pritelkyne rada. Myslim, ze muze byt i stribrny, pokud si zlato nemuzes dovolit. Ale pokud tvoje pritelkyne nema rada kameny, tak to muze samozrejme byt jenom kov. Ja myslim, ze kdyz zajdes do zlatnictvi, tak ti tam urcite radi poradi a daji ti na vyber.

Drzim palce!
 JaninaH 


Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 15:17:01)
Lído,
napadlo mě: jak se potom, tedy po svatbě, ty dva prstýnky nosí? Myslím, že by se měly k sobě hodit.
Moje máma nosila dva prstýnky, zasnubní i snubní, na jednom prstě, ony k sobě pasovaly, tehdy se to tak dělalo. Ale tak se to už nenosí, že? Já mám doma také oba prstýnky, zásnubní a snubní, ale jelikož je každý od někoho jiného (s jedním se po zásnubách nekonala svatba a s druhým svatbě nepředcházaly zásnuby), najednou je nosit nemůžu :-(, tak tento problém řešit nemusím.
Ach, to je hezké téma, Jirko, ptej se dál :-)
J.
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 16:44:35)
JaninoH,

ja nosim oba dva prstynky na jedne ruce (leve). Moje prstynky se k sobe hodi, jelikoz jsou oba z bileho zlata, zasnubni je sirsi a ma jeden diamant a ma velmi moderni design, a snubni je jenom uplne jednoduchy krousek. Na prave ruce nosim prstynek ze zluteho zlata, ktery jsem dotala od tatinka k promoci.
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 16:27:34)
Jirko,

taky mi pripada moc krasne a romanticke uz jen to, ze se tu radis;o) Jak psala Lida - zasnubni prsten se dava pri zadosti o ruku, snubni pri obradu. Zasnubni prstynek budes muset vybrat sam (podle toho, co se tve pritelkyni libi), ale na snubni uz budete dva!!!;o)

JaninoH, prstynky by se k sobe mely hodit, to je fakt;o) Moje se k sobe sice hodi, ale ani ja to resit nemusim - muj zasnubni je moc velky (siroky) na to, aby se mi vedle nej vesel jeste snubni. Takze ten mam na leve a snubni na prave (manzel je Spanel - tam se nosi snubni na prave ruce).
Jirko - pro inspiraci - oba jsou kombinace bileho a zluteho zlata, zasnubni s tremi prouzky - vnitrni je z bileho a venkovni jsou ze zluteho zlata, cele je to udelane do vlnovky, ma 8 malinkych diamantu (zirkony staci). Snubni ma dva prouzky, jeden z bileho, jeden ze zluteho zlata, take udelane do vlnovky. Bez kaminku. Zalezi na tom, co se libi vam.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 16:36:53)
Jen aby se tu Jirka romanticky neradil ještě půl roku :-) Nic proti! - jen my jsme spíš co na srdci, to na jazyku, takže vzhledem k tomu, kdy se tu Jirka ptal poprvé jsem si myslela, že už maj po zásnubách :-)
Ještě k tý romantice - i to je dost individuální - mně přijde romantický, když dostanu kopretinu - na kupovanou kytici orchideí bych asi koukala jako puk a stejně romantickej mi přijde prstýnek třeba z pouti, zatimco někdo to vidí v tm zmiňovanym diamantu... tak by mě docela zajímalo, jak je založená Jirkova přítelkyně :-)
 Cockney 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 16:57:52)
To mi pripomnelo "jednu pani", ktera chtela jako svatebni kytku - kytici lucnich kvetu - no a protoze se vdavala 4.1., nejelo se pro to za roh. :)))
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 17:02:32)
:-)

Ja měla teda taky luční kvítí, ale bylo to na Čarodějnice (30. dubna), takže už z místních zdrojů a navíc jsme měli svatbu na louce, takže v lednu by to ani moc nešlo (nebo by to byla romantika z těch drsnějších :-))
 Cockney 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 17:11:19)
Mne se ochladilo behem dvou dnu, kdy jsem se presouvala z jednoho mista na druhe o temer 20C, nemuzu rict, ze jsem byla na prizemni mraziky pripravena. Moje kamaradka, ktera take predpoved nesledovala, to komentovala, "ze ma bradavky jako spunty u kopacek", tento vyrok, byl pro me jeden z nejsilnejsich zazitku toho dne.
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 17:45:44)
Cockney :-)))

Jani, jasne, ze romantika je individualni, mne prislo romanticky to, ze me manzel zadal o ruku v posteli. Vzdycky, kdyz si vzpomene a prinese mi kytku, jakoukoliv, nebo mi jen utrhne kyticku na louce (ne v zime;o)), tak mi to pripada romanticky. To se ovsem casto nestava, protoze neni kytkovej. Ani neni moc na vyroci. Ale pripravuje mi romanticke chvilky temer kazdy den;o) Mne pripada romanticke i to, ze prijede z prace, otevre dvere, vlepi mi pusu a rekne, jak se na me cely den strasne tesil;o)

 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 18:09:14)
Je, muj manzel je take romanticky. Tak napriklad, nedavno byl cely tyden na sluzebni ceste. Kazdy den mi volal a rekl treba, jdi do loznice a podivej se do zasuvky na dokumenty. Tak tam jdu a tam jsem nasla milostnou karticku, s kratkym vyznanim lasky. Druhy den me poslal jinam, a tam zase karticka, tentokrate s milostnou basnickou, a tak to slo cely tyden. No, nevim, kdy ty karticky pripravoval a ani nevim, kdy je poschovavla, ale byly vzdy na mistech, kde bych na ne pravdepodobne nahodou nenarazila, az na jednu, ktera byla ve stredu u bojleru (ne zrovna moc romanticke misto) ale on vedel, ze ve stredu pujdu do skrine s bojlerem, protoze mel prijit serviseman, tak jsem musela vyndat vsechen ten neporadek, ktery tam obvykle skladujeme.
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 18:09:47)
Je, muj manzel je take romanticky. Tak napriklad, nedavno byl cely tyden na sluzebni ceste. Kazdy den mi volal a rekl treba, jdi do loznice a podivej se do zasuvky na dokumenty. Tak tam jdu a tam jsem nasla milostnou karticku, s kratkym vyznanim lasky. Druhy den me poslal jinam, a tam zase karticka, tentokrate s milostnou basnickou, a tak to slo cely tyden. No, nevim, kdy ty karticky pripravoval a ani nevim, kdy je poschovaval, ale byly vzdy na mistech, kde bych na ne pravdepodobne nahodou nenarazila, az na jednu, ktera byla ve stredu u bojleru (ne zrovna moc romanticke misto) ale on vedel, ze ve stredu pujdu do skrine s bojlerem, protoze mel prijit serviseman, tak jsem musela vyndat vsechen ten neporadek, ktery tam obvykle skladujeme.
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 18:27:22)
Lido,
to je moc hezké... To by se mi taky líbilo... Ach jo... Můžu se zeptat, jak dlouho jste spolu?
J.
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 18:46:29)
Lido, to bylo fakt super! Neco podobneho mi manza pripravil, kdyz byla na sve JEDINE deletrvajici sluzebni ceste;o)))

Jani, to jsme na tom stejne - taky nemusim mit romantiku jako z "Pretty Woman" (na film se ale rada podivam;o) a nezehram na nedostatek kytek nebo zapomenuti vyroci. Pripada mi dulezitejsi ta kazdodenni romantika...takove ty nezne drobnosti, ktere nam porad pripominaji jak moc se mame radi a jak moc jsme radi, ze jsme spolu.
 Lida +2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(25.2.2005 11:33:36)
JaninoH,

s manzelem jsme oslavili minuly tyden 5te vyroci svatby (romantickou veceri ve Francouzke restauraci), ale jinak se zname 8 let. Je stale romanticky,(i kdyz samozrejme ne az tak, jako byl prvni 2-3 roky, whooof, vikendy v Cannes, NY, Cape Town,.....na dlouhe vypraveni, az si sama sobe zavidim)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 18:18:22)
Lucko - výročí taky neřešíme a na moje narozky si letos manžel vzpomněl poprvé a protože ten den nebyl doma, poslal mi mail, kde byl kromě vyznání návod, jak mám hledat dárek (sladkosti - na ty já si potrpim) - nejvíc mě překvapilo, že to připravil dopředu - to je u něj vrchol angažovanosti :-) Ale taky mě obejme a prohlásí, že mi to dneska sluší výročí nevýročí.
 Jirka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(25.2.2005 8:15:37)
No, nevím, jestli mluvíš z vlastní zkušenosti, ale mě vždycky strašně dlouho trvá než se pro něco rozhodnu, ale udělat to - to je rychlejší. Určitě bych se neptal jen teoreticky. Prostě vyrážím do zlatnictví, vyzbrojen vašimi radami, než si to rozmyslím.:) Jsou věci, kderé člověk dělá poprvé a jen jednou, prostě zásnuby a svatbu nehodlám opakovat.:) Jen jsem nevěděl jak to je. A určitě dám vědět, jak to dopadlo.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba 

(25.2.2005 8:47:40)
Tak držim pěsti a určitě dej vědět jak ses trefil do představ své přítelkyně :-)
 Líza 


Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 13:37:17)
V klenotnictví ti ukážou snubáky :-)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Prosba 

(24.2.2005 13:38:43)
My máme z naprosto neušlechtilýho kovu stříbrné barvy za pár korun z jedný arabský tržnice :-) Kdyby se dřevo nelámalo, měli bychom dřevěný... Záleží to jenom na vás - mimochodem já ho nosim na klíčích a manžel už ho ztratil - nějak si na tyhle věci nepotrpíme.
 Kačenka, svobodná 
  • 

Svatební hostina, Ostrava 

(1.3.2005 15:13:18)
Lidičky, neporadíte mi, kde v Ostravě zorganizovat svatební hostinu? Jsem na přípravu svatby sama a nestíhám oblítat všechny hospůdky a restaurace. Nevíte někdo o něčem hezkém??? Děkuju, Káťa
 nikola 
  • 

Re: Svatební hostina, Ostrava 

(17.7.2005 12:59:43)
já se vdávala před měsícem v ostravě a hostinu jsme měli v hotelu Best (kousek od radnice na slezské ostavě). Je to příjemný hotýlek s terasou a fajn obsluha. Byli jsme spokojeni. Doporučuji to.
 Iva 
  • 

Re: Re: Svatební hostina, Ostrava 

(8.8.2005 14:27:37)
Měli jsme svatbu v březnu v hotelu Polský dům a bylo to super.
 hvězdolístek 


Re: Svatební hostina, Ostrava 

(4.5.2012 23:39:43)
Ahoj
Pokud budete vybírat hotel, vždycky by jste si měli dát pozor na smlouvu a pár základních věcí. Pokud bude hostina trvat např. více než 6 hodin, trvejte na výměně směny číšníků. Ti obvykle dopoledne připravují stůl a prostory, takže kolem 18 hod. odpoledne už začínají slabší kousky odpadat. Určitě nechcete, aby někdo obsluhoval vaše hosty s otráveným obličejem a unavenýma očima bez úsměvu. Zkuste se podívat na http://www.hvezdolistek.cz, který je z Ostravska.
A ještě jedna rada - nezapomeňte si domluvit s restaurací jasný rámec financí a překročení max. o 10%. V opačném případě hrozí, že Vám vrchní začne vypočítávat, jak byli vaši hosté žízniví a drze po vás bude chtít daleko více peněz.
Katka ~x~
 Jirka 
  • 

Re: Prosba 

(13.6.2005 13:58:42)
Pro nevěřící Tomáše (a Tomášky:),
žádost o ruku jsem zvládl, v červenci je svatba. Tak díky za rady, až přijde první manželská hádka, tak se zase o radu ozvu.:)
 Líza 


Re: Re: Prosba 

(13.6.2005 17:17:19)
:-)))
 Bára, dcera Kačenka 
  • 

kdybyjste někdo chtěli... 

(8.4.2011 14:44:36)
ráda Vám nafotím Vaší svatbu ;)
http://www.facebook.com/photos.php?id=172953026054042
 Bára, dcera Kačenka 
  • 

Re: kdybyjste někdo chtěli... 

(8.4.2011 14:45:30)
http://www.nikoner.nafotil.cz/
 Miruš234 


svatba 

(23.10.2014 17:37:54)
U nás jsme svatbu řešili poměrně rafinovaně, jelikož bylo nutné vystačit jen s určitým rozpočtem a opravdu nejsme z těch, kteří by byli ochotni si brát kvůli svatbě nějaký úvěr, tak jsme byli nuceni improvizovat :D Nakonec jsme to vyřešili tak, že se svatba konala až odpoledne, nebrali jsme se, jako většina lidí, ráno, ale až odpoledne, čímž odpadl svatební oběd a z radnice jsme se tak přesunuli po obřadě rovnou na takovou velkou louku, kde byl připravený velký, bílý stan, vypůjčený od známé, občerstvení a hrála hudba. A v podstatě to, co by nás stál oběd někde v restauraci pro celý ten regiment, jsme investovali do prstýnků, protože jsme si moc chtěli koupit vybrané prstýnky od Lukáše Rýdla. A určitě nelitujeme :)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.