| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2004

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
 Názory 110 z 15138  [Dalších 15128 >>]
Jiitule+3 12755
8.1.2011 22:44:36
Ahojda, moc zdravíme všechny virtuální i reálně občas vídané kamarády :-)
Po letech čtu diskusi (vážně po letech??? Jak to letííííí) a chci přidat taky naši kralupskou trošku do školního mlýna.
Majdule projevovala sklony k dysgrafii (je manuálně dooost mimo), nakonec jsme skončili v ped-psych poradně a tam nám dali doporučení na odklad (hlavně z důvodu zkřížené laterality - píše levou, kouká dominantě pravým okem atd.). Faktem je, že před nástupem do školy Majda neuměla spojit čárou dva body, o vlnovkách ani nemluvě, stříhání katastrofa atd. Veškeré snahy o uvolňovací cviky se setkávaly s odporem a sešit pravidelně končil v prachu pod stolem ~t~
Na druhou stranu už četla písmenka a krátká slova, uměla vzorně převyprávět spoustu pohádek, měla nastudovaných několik encyklopedií o zvířatech, chápala základní fungování sluneční soustavy atd. Tak jsem si říkala - co bude proboha ten další rok ve školce dělat? Navíc se jí tam moc nelíbilo.
Nakonec doporučení z poradny skončilo zahrabané v šanonu a Majda hrdě nastoupila do první třídy.
Když začala vzorně kroužit obloučky, vlnovky a kdovíco, nestačila jsem zírat a na můj dotaz, proč to neuměla před dvěma měsíci doma, mi odpověděla: No na to přece chodím do školy, ne, proč bych to měla dělat dopředu???? ~y~
Je na tohle nějaká odpověď, milé matky???

Co se týče tempa výuky, to se mi zdá velmi vysoké - oni už jsou za polovinou druhé písanky, píšou tříslovní věty psace, umějí celou abecedu. To samé matika, podle mě to nemohou mít vůbec zažité, ale jedou pořád dál a podle pí uč. jsou ještě pozadu....??!!!

Ale řešili jsme už na tř. schůzce jiný problém - něco jako náběh na šikanu..? Mají ve třídě holčičku, která byla zpočátku úplně v pohodě, dokonce Majdy veliká kamarádka, ale poslední cca 2 měsíce holka všem nadává, a to až do sprostých slov, je velmi náladová, s jednou spolužačkou se natolik nesnesou, že těžce nadává i jejím rodičům až do 5.kolene... Tak si na ni děti v družině jednou počkaly a pořádně si to s ní vyřídily, prý ji štípaly, nadávaly jí, bouchaly (btw nevím, co v té době dělaly družinářky...) - majda naštěstí ten den šla hned po o, takže se do toho nezapojila.
Děvče jinak vypadá ze slušné, normálně fungující rodiny, i když jednou jsem zaslechla cosi o velmi šťavnaté hádce (dokonce snad pod větším vlivem alkoholu) - tak nevím co si myslet. Zpočátku se s Majdou opravdu hodně kamarádily, pořád spolu, navštěvovaly se i doma, najednou když se zeptám, co Maruška, tak Majda něco huhlá, že se zase pohádaly, a že už si s ní nechce hrát, že se Maru vytahuje a chce pořád rozkazovat... prostě mi přijde že otočila o 180stupňů. A na tř. sch. se dozvím, že s ní mají podobné nebo horší problémy skoro všechny holčičky ze třídy.
Máte už někdo podobnou zkušenost? Jak by se majda měla k té marušce chovat???? Není to pro ni asi moc snadné, když jí to velké kamarádství najednou obratem mizí...
Dík za případné názory ~d~
Ahoooj a dobrou noc.
*S 15300
26.10.2010 8:02:29
Lenka, mrkni do denníčkov.
Lenka K. + Míša 6/04 13827
25.10.2010 7:49:34
Hmm, tak mě Míša dostal. Ještě v sobotu odpoledne, když jsem přišla z práce, tak napsal všechny psací úkoly, až jsem koukala. U mamky pak večer udělal matiku,taky celou.To už i já chtěla jít spát. No, tak má všechny úkoly hotové, to mě teda dostal~y~
Tak jsem mu našla ještě nějaké náhradní na počítaní, doplňování, přemýšlení v knížce "Škola hrou", co kdysi dostal. A předepsala jsem mu nějaké psaní pár řádek. Já si docela odpočinula, mamka mi vyžehlila kupu prádla, tak jsem byla moc moc ráda.
Luci+Vája7/04, Kryštof 9/07 13205
22.10.2010 16:23:14
Ahoj,
Leni v Praze je skoro na všech školách už od 1 třídy anglina.
Val chodí na jazykovku a mají anglinu 4xtýdně(2x s pedagogem,1xvýtvarku v angličtině a pak 1xangličtinu s rodilym mluvčim)

Jinak fakt jedou rychle už píšou písmeno "L"+ normální slova(krátké věty) která obsahují písmena co už umí(takže A.E,I,O,U,M,T,J)
Lenka K. + Míša 6/04 13827
22.10.2010 11:46:22
Ahojky, zdravím, nestíhám, no, upřímně se teď trochu flákám, ač bych měla něco dělat, ale snad mi to pro jednou projde~f~
Koukám, jak Vája pěkně valí ve škole. U nás uvolňovací cviky, dostali teď druhou písanku, tam je to psací "e". Matika dobrý. Denně mají čtecí úkol, kromě úterka mají každý den i psací úkol. Matiku tak jednou nebo 2x týdně. Asi teda zlatá střední cesta.
Teď je Míša od středy marod. hlídá mi ho teta, dneska jsem pro něj vyfasovala úkoly, to se tedy prohle~y~, žádný hraní, hezky učení. taky prská, že proč to nemůžou napsat ve škole, proč to musí dělat doma. Ale jde to. Naštěstí moc vzteklý není. Když se mi to nelíbí, tak mu dám papír a hezky napíše pár řádek navíc, to mu neodpustím.
Chodí 2x týdně do hudebky, taky snad dobrý.
Luci, to Vája má AJ už v první třídě?
Míša - ty maj jen jako kroužek jednou týdně, navíc placený. Prý povinná je až od třetí třídy.
Ale možná, že jsem tu jen něco nepřečetla.
Jinak mám náladu pod psa, nestíhám, mám pocit, že se nic nedaří.
Jo, Míša chytrý je, ale už ty samé problémy jako ve školce - chování, dělá naschvály dětem apod.~n~ Ach jo.
S bytem se to taky vleče, jen samé starosti a už toho mám nějak plné zuby. A počasí mi na náladě nepřidá, no jo, hold depresívní studený podzim. Ale ono bude líp, že jo~k~
Zdravíme.
*S 15300
21.10.2010 8:37:22
Luci, Luly, včera som šla spať skoro, tak som nereagovala. Luci, ty už si prijatá, fakt stačilo len napísať mne, aby som vedela, aký nick máš.

Luly, tebe nejde vôbec žiadna registrácia na dáme? Ak sa ti podarí nejako sa zaregistrovať, tak mi len pošli ten nick (na fcb alebo do denníčkov), ďalej ťa navediem.
Luci+Vája7/04, Kryštof 9/07 13205
21.10.2010 6:32:25
Slávko já jsem poslala vzkaz o žádost na Dámě a nic:(A hlavně nehápu kam,jaké heslo,příjde mi to nějaké strašně nepřehledné,prosím jak se přihlásit???Večer kouknu za chvilku padám do práce:)
luly (IP adresa: 77.78.91.210)
  • 
20.10.2010 22:43:58
já tam cpu heslo z mailu a taky to právě nejde
Dáša 2 kluci+ holčička 15507
20.10.2010 22:17:40
Mi to taky nešlo, cpala jsem tam své heslo a ono bylo v mailu úplně jiné, není to tím?
luly (IP adresa: 77.78.91.210)
  • 
20.10.2010 21:08:51
holky mně se nejde přihlásit:( ani tady ani tam - viz. co psala slávka v deníčkách:(
 Názory 110 z 15138  [Dalších 15128 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.