| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2004

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 15138  [Dalších 15118 >>]
*S 15300
20.10.2010 8:39:04
Už som to spustila, ale ešte trošku vyčkajte ak by to nefungovalo, čaká sa na schválenie. Odkaz je v denníčkoch.
*S 15300
19.10.2010 21:03:55
Do denníčkov som dala jeden dotaz. Ak sa vám do toho nechce, napíšte tiež. :-)
*S 15300
19.10.2010 9:14:33
Teri, dík za odkaz, ja to poznám,čítala som o tom od začiatkov toho nápadu, obdivujem aj tú snahu, fakt sa mi to páči, ale vnútorne som proste zžitá s tým našim písmom. :-) To je asi ten najsilnejší argument. :-)
*Terina* 12313
19.10.2010 8:45:47
Slávko, naprosto chápu. ;-) Já dodnes taky píšu všechno klasickým psacím. Je teda fakt, že když spěchám, dost škrábu.
Učíme děti samozřejmě psací znát a umět ho číst.

A právě v kaligrafii má psací význam, ono je vymyšlené tak, že se má stínovat. A prý od té doby, co se nestínuje, se stává víc a víc nečitelným. :-)

Jinak já hlavně ujíždím na těch serepetičkách okolo, karty s obrázky a písmeny, pexeso, příručka pro učitle, sešit "Kreslím tvary", kde se obtahují různá křídla motýlkům a tak... :-DDDDD Všechno je tááák hezký. ~f~~f~ Dnes máme zrovna dílnu psaní... Škoda, že ti mí "speciální", toto tedy vůbec neocení. ~t~ (Ale jinak jsem naprosto normální. ~3~)
Dáša 2 kluci+ holčička 15507
19.10.2010 8:32:56
Ten názor, že si to musí přečíst sami po sobě jsem používala na kluky, oba dysortografici, psali otřesně, učitelé s tím většinou problém neměli, jen někdy museli chlapci úkoly nebo písemky učitelům přečíst, když už to fakt bylo hodně nečitelné. Pokud půjde Sara v jejich šlépějích...

Písanky máte krásné, nad takovými jsem na třídních schůzkách obdivně vzdychala, naše na výstavkách nikdy nebyly. ~t~
*S 15300
19.10.2010 8:07:16
Hihi, Teri, ja som ten odporca s argumentami proti. :-)

Ale nie, viacmenej chápem dôvody oboch strán,hlavne v prípadoch "dis..." ale v kútiku duše som rada, že u nás neprebrali Comeniu. Mne sa písané písmo vždy strašne páčilo a doteraz na tabuľu píšem práve tak a proste som veľmi chcela aby sa to moje deti naučili tiež. A ak by sa to neučili, tak ich to budem tajne učiť doma ja. Zbožňujem aj kaligrafiu a tak ma to nové písmo skôr zaujíma z toho pohľadu, že by som ho okukala a naučila sa písať aj tým.
MarkétaP + 4 dcerky 13148
18.10.2010 23:37:19
Jo a argument s temperamentem znám a hodlám použít, kdyby s tím měl někdo ve škole problém :)))
MarkétaP + 4 dcerky 13148
18.10.2010 23:35:37
Teri, já taky Hanky sklon extra neřeším, jen jsem si ríkala, že když dělá zatím jen ty čárky a vlnky, že by já nemusely postupně ujíždět :))) Ale ono se to asi fakt projeví už takhle brzo.
*Terina* 12313
18.10.2010 22:44:34
Holky, sklon a tvar písma je velmi individuální věc, která souvisí především s temperamentem... :-) Takže není moc dobrý to cpát někam, kam to jít nemá. :-) Čili ideální by bylo tolerovat i levý skoln. ;-) (Oni se k němu stejně asi časem vrátí.)

Mj. i proto máme nové písmo, tam má sklon každý, jaký chce.
Takže ano, Slávko, máme nové písmo, holky s tím na mě přišly někdy na jaře. Babet je jediný prvňák, takže šlo hlavně o mé rozhodnutí. Nejdřív jsem říkala, že jsem stará konzerva, že to nedám. :-))) Ale stačily dva články a pár statistických údajů (jen 10% dvacetiletých u nás píše psace) a dostali mě. A jsem teď nadšená! Máme k tomu tak pěkný didaktický materiály, fakt promakaný, hrozně si to užívám i pro svý dva integrovaný svěřence a hned bych tak psala taky! :-)
Je to jednodušší právě pro dysgrafiky apod. No, důvodů je samo hodně. Ale stjeně hodně důvodů mají i odpůrci. :-DDD
Píšou tak u nás nakonec i dva druháci a jeden třeťák (právě ten "můj" s dysfázií, co ještě psace vůbec nepsal). Mmch. dvě starší děti, co prošly psacím, píšou obě už teď tiskace. :-)

Jinak jsem chtěla k psaní obecně - Pavel píše fakt příšerně. I ve škole tím strašně trpěl, měl dokonce kvůli tomu v 1. tř. velkou dvojku. Dnes je z něj úspěšněj dobře pracující chlap, tak myslím, že s psaním život nestojí, ani nepadá. ;-)))

Navíc nám na Montessori kurzu vtloukali do hlavy, ať to jako učitelky neřešíme a děti tím "netrápíme", že dnes je rukopis hlavně jen pro potřeby pisatele, takže je důležitý, aby to po sobě přečetl on sám. Cizím se vše odevzdává na počítači. ;)

Fuj, jsem se rozepsala. ~;)~;)~;)~;)

Piškot s Piškůtky 6/04+11/09 10139
18.10.2010 21:33:56
Slávko, takhle luxusně bych to nenapsala ani kdyby nademnou stáli s bičem :o)) fakt čumím!

Luci, taky Val chválím, je to pěkný!!

Týna píše jen velký tiskací, ještě že :o)) tohle až na nás dojde, to bude mela. A nějaká máma mele maso...to si asi jen domyslím :o)

Až dovalí písanku, nafotím...

Dnes měli první hodnocení, dostali arch s vypsanýma předmětama, různýma třídníma pravidlama, jak drží tužku atd. a měli si samy ohodnotit jak jim co jde, systém smajlíků. Tak Týna sebekriticky ohodnotila, že držení tužky a písmo je neutrálního smajla a zbytek na smějícího se. Byla jsem zvědavá co doplní učitelka, tak ta jí dala za všechno smějícího se-i za to psaní :o)) a s dovětkem, že si myslí, že je Týna chytrá holka, ale že by chtěla aby se v hodině víc zapojila a někdy je potěšila svým názorem :o)))) asi tam chodí její dvojče,jináč to není možný :o)) doma svůj názor prosazujue neustále a hubu nazavře...asi už jí pak nezbývá energie do školy :o))
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 15138  [Dalších 15118 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.