| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

17.10.2000 2:48:32 Jana, Matej 8 týždňov

Re: Nekonečné čekání

Ahoj,
ani prekročenie tridsiadky a dlhé mesiace čakania ešte nemusia nič znamenať. Hlavné je neprepadať panike a pesimizmu (viem, že je to ťažké) a nájsť si dobrého odborníka na liečbu neplodnosti. Psychika niekedy robí divy - občas môže pomôcť už pocit, že som začala niečo aktívne podnikať.
Tiež som znervóznela, keď som sa blížila k 30-ke a moja vtedajšia gynekologička mi dosť nešetrne oznámila, že s mojim otehotnením budú problémy. Keď sa ani po takmer 2 rokoch po vysadení antikoncepcie nič nedialo, objednala som nás s manželom do centra asistovanej reprodukcie GEST. Po 6 týždňoch rôznych vyšetrení a testov nás pozvali na záverečný pohovor. Večer predtým sme sa s mužom dlho do noci rozprávali a mňa zrazu prepadli "divné chute" - na kyselé zelí. Manžel si zo mňa robil žarty, že som snáď tehotná, čo som v tej chvíli označila za "blbý fór". Na pohovore nám lekár vysvetlil podstatu problému (moje telo si vytváralo protilátky proti manželovým spermiám) a dohodol sa s nami na predbežnom termíne vnútromaternicového oplodnenia. Cestou domov som dostala náhlu inšpiráciu a v lekárni som si kúpila tehotentský test. A neverila som vlastným očiam - bol pozitívny. Takže som miesto na oplodnenie šla do tehotenskej poradne. Lekár v GESTe mi povedal, že sa im to občas stáva - pacientke urobia všetky vyšetrenia, výsledky ukazujú na neplodnosť a žena zrazu bez akejkoľvek terapie otehotnie.
Silvestra som už oslavovala pri džúse a koncom augusta, pol roka pred mojimi 32. narodeninami, sa narodil Matej.
Držím Vám všetkým palce a verím, že to dopadne rovnako dobre ako u mňa - či už s lekárskou pomocou alebo bez nej. Teším sa, že sa už čoskoro zapojíte do tejto diskusie ako budúce mamičky.

Zdraví Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Nekonečné čekání Markéta, snažící se o mimčo 13.10.2000 13:40
*Re: Nekonečné čekání Míša, 17. týden 16.10.2000 10:12
*Re: Nekonečné čekání Jana N 16.10.2000 11:21
**Re: Nekonečné čekání Petra 16.10.2000 13:4
***Re: Nekonečné čekání Jana, Matej 8 týždňov 17.10.2000 2:48

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.