| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jedináček

1.10.2000 22:28:38 Zorka

Málo času na dítě?

Jak začít. Mám 3 letou dcerku, je jedináček. Snažím se být dobrou maminkou, hospodyní, ženou, milenkou..., ale někdy to prostě nezvládám. Jak to ostaní mámy děláte, že uvaříte a ještě zabavíte dítě? Když vaří se mnou, krájí, míchá...zase práce navíc, protože je všechno všude. Nechci ji strkat před video a pouštet ji kačery pořád dokola, jen abych v klidu uvařila nebo vyžehlila. Když si potom večer sednu, napadá mě otázka: "Co vlastně celý den to mrně dělalo?" Tady v místě navíc nemám žádnou přítelkyni s dětmi, s kterou bychom se navštěvovali. Děti by si spolu hráli. Jituš by byla mezi dětmi a hrála by si snimi. Sama si moc nehraje, spíš zlobí a vymýšlí kravinky. Takže věčně po ní uklízím, spravuju, slepuju... co je zajímavé, hraje si velice dobře s babičkou. Asi nevím jak na to. Manžel pracuje na směny, přesčasy a ještě chodí do večerní školy.
Bojím se, že ji o něco ochuzuji, že bude "pomalejší" než ostatní děti, potlačím vní talent. Jak překonat ten stav, kdy vám dítě řekne, že si chce malovat vodovkama, jenže já vím, že to bude zase uklízení, rozlitá barvená voda, špinavé tepláky a tričko, ruce, které si potom nechce umýt kartáčkem. I když právě, když si maluje je spokojená a je klid.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Málo času na dítě? Zorka 1.10.2000 22:28
*Re: Málo času na dítě? Bára, dvě děti 22.3.2001 15:36
**Re: Málo času na dítě? Martina, dcera Terezka 3 roky 23.5.2001 14:27

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.