| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Málo času na dítě?

 Celkem 3 názorů.
 Zorka 
  • 

Málo času na dítě? 

(1.10.2000 22:28:38)
Jak začít. Mám 3 letou dcerku, je jedináček. Snažím se být dobrou maminkou, hospodyní, ženou, milenkou..., ale někdy to prostě nezvládám. Jak to ostaní mámy děláte, že uvaříte a ještě zabavíte dítě? Když vaří se mnou, krájí, míchá...zase práce navíc, protože je všechno všude. Nechci ji strkat před video a pouštet ji kačery pořád dokola, jen abych v klidu uvařila nebo vyžehlila. Když si potom večer sednu, napadá mě otázka: "Co vlastně celý den to mrně dělalo?" Tady v místě navíc nemám žádnou přítelkyni s dětmi, s kterou bychom se navštěvovali. Děti by si spolu hráli. Jituš by byla mezi dětmi a hrála by si snimi. Sama si moc nehraje, spíš zlobí a vymýšlí kravinky. Takže věčně po ní uklízím, spravuju, slepuju... co je zajímavé, hraje si velice dobře s babičkou. Asi nevím jak na to. Manžel pracuje na směny, přesčasy a ještě chodí do večerní školy.
Bojím se, že ji o něco ochuzuji, že bude "pomalejší" než ostatní děti, potlačím vní talent. Jak překonat ten stav, kdy vám dítě řekne, že si chce malovat vodovkama, jenže já vím, že to bude zase uklízení, rozlitá barvená voda, špinavé tepláky a tričko, ruce, které si potom nechce umýt kartáčkem. I když právě, když si maluje je spokojená a je klid.
 Bára, dvě děti 
  • 

Re: Málo času na dítě? 

(22.3.2001 15:36:04)
Milá Zorko, když je dítě jedináček, je opravdu těžší ho zabavit. Jsou tovětší nároky na maminku. Ale, ruku na srdce, opravdu jsi s jedním dítětem celodenně tak zaměstnaná, že si s ní nemáš moc času pohrát? Někdy stačí si to trochu zorganizovat a popřemýšlet. Také jsem chtěla mít všechno hezky čisté, uklizené. Postupem času jsem se smířila s tím, že s malým dítětem /dětmi/ to nejde. Zkus trochu polevit, on ten pořádek taky není všechno. /tím nemyslím doma zahnívat/. Pokud tvoje holčička chce malovat vodovkami, dopřej jí to. Ona se časem naučí nedělat kolem sebe takový binec. Moc se mi líbí heslo maminky čtyřčat Lorny Vančurové: Bordel v bytě - šťastné dítě! Měj se hezky a víc si užívej, stejně nikdy nebudeš mít dokonale uklizeno. Prostě to nejde. Hodně zdaru a hodně hezkých vodovkových obrázků.
 Martina, dcera Terezka 3 roky 
  • 

Re: Re: Málo času na dítě? 

(23.5.2001 14:27:26)
Zcela souhlasím s dopisem Báry, protože on uklizený (neklizený) byt opravdu není vždy vše. Taky doma malujeme vodovkama a co ještě mohu doporučit jsou razítka a modelína. Z počátku mě také strašilo umazané oblečení a zašlapaná modelína, ale vše se dá vyřešit. Stačí igelitový ubrus pod
a na stoleček, na oblečení jedna pracovní zástěrka a ta přeci pár kapek od barev vydrží. A co se týče jedináčků - dcerce jsou tři roky a i když chodí do šklolky, doma jí někdo "dětský" na hraní už asi schází, toto zatím řešíme občasnými návštěvami kamarádů a postupně jí připravujeme na to, že jednou maminka určitě miminko v bříšku mít bude. Plánujeme odstup pěti let, má někdo zkušenosti ?

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.