| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

3.9.2000 13:45:29 Marketa, 29

Re: Miminko nebo domeček?

Ahoj Zdenko,

Rada bych Ti napsala neco z vlastni zkusenosti. Taky je mi 29, jsem zasnoubena a chystame svatbu a o miminku hovorime skoro stale. Bohuzel na nej budeme muset jeste chvilku pockat. Nemame jeste zadne bydleni, coz povazujeme za zaklad a krome toho mame jeste nedoresene nektere soukromne-pracovni zalezitosti. Psychicky se oba citime na rodicovstvi zrali. Takze jsme se dohodli, ze priprava na miminko nezacina dnem, kdy ho zplodime, ale daleko driv. Zacali jsme si hlidat co jime a omezili jsme alkohol (sklenicka vina nebo piva k nedelnimu obedu je OK). Chodime na dlouhe prochazky sviznym tempem alespon 2 – 3 krat tydne, jednou tydne hrajeme tenis a jednou tydne si jdeme zaplavat. Rano jsem taky zacala delat sedy-lehy na posileni briska. Posiluju uz tri mesice a citim, ze se to lepsi, a k porodu se to myslim bude hodit. No a pak uz mame prezdivku pro nase budouci miminko a zalozili jsme mu obalku. Kazdy mesim tam dame urcitou malou castku a kdyz jeste zbydou nejake penizky, tak tam pridame jeste neco navic. Penizky pak pouzijeme na nakup vybavicky a hracek. Nakreslili jsme si rodinny strom a vypocitali pravdepodobnou barvu oci a vlasu, pravdepodobnou vysku a povahu naseho budouciho miminka. Tento obrazek mame ulozeny v obalce s penizkama. Pro me je velice dulezite, ze to tak citime oba dva. Asi by to nebylo ono, kdybych to te obalky prispivala sama o pro meho pritele to nemelo zadny vyznam, nebo kdyby tam prispival s tim, ze to klidne muze byt pouzito na jine ucely.

Priznavam, nekdy me to taky popadne a rikam si, ze tato priprava mi uz nestaci a zive miminko nenahradi, ale vim ze to tak nebude vecne a jednou se taky dockame.

Zkus se se svym pritelem dohodnout na necem podobnem. Do niceho ho ale netlac, ucelem neni ho nasilne presvedcit, ale dovest ho k tomu, aby se psychicky zacal na budouciho potomka pripravovat a tesit.

Jeste mala poznamka. V australskem tisku nedavno psali, ze prumerny vek prvorodicek je prave 29 let. Takze neboj stara mama urcite nebudes.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Miminko nebo domeček? Zdeňka 22.8.2000 18:44
*Re: Miminko nebo domeček? Marketa, 29 3.9.2000 13:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.