| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

27.11.1999 18:44:31 Zuzka

Výživné

Zajímalo by mě, zda se při určování výše výživného přihlíží i k majetkovým poměrům toho rodiče, který o dítě pečuje. V krátkosti vylíčím konkrétní situaci: Můj přítel je stále ženatý, ale se svou manželkou nežije ve společné domácnosti. Zatím nejsou v rozvodovém řízení. Na sedmiletou dceru přispívá částkou 3.000,- Kč měsíčně. Dle mého názoru slušné. Kromě toho samozřejmě přispěje dceři na vše potřebné (tu 1.000,- na lyžařský oddíl, tam 2.500,- na lyžařské vybavení atd.).  Manželka mého přítele není žádná "sociálka". Bydlí v rodinném domku u rodičů (samostatný byt), vydělává pěkné peníze, její manžel si ze společného majetku nevzal vůbec nic, dokonce dále platí leasing za auto, které užívá výhradně jeho žena (asi 4.000,-). To, že po něm požaduje, aby platil různé opravy auta, výměny oleje apod. už pokládám za vyloženou drzost a hamižnost, nicméně se mě to asi netýká. Tato paní ovšem svého manžela přímo vysává - tvrdí, že jí na živobytí zbývá asi 7.000 měsíčně (po zaplacení telefonu, elektřiny, plynu, vody, pojistek, spoření atd.!!) Připočítáme li k tomu 3.000 výživného a 4.000 leasing auta, vychází vám velice slušný příjem, dostatečný na uživení dvou osob. Ale chce stále víc (dokonce po něm chtěla zaplatit telefon). Přitom neustále svému manželovi brání ve styku s dcerkou, pokud se vídají, následuje téměř vždy ošklivá scéna (pravidelně právě kvůli financím). A pokud si teď některý ze čtenářů myslí, že nemám pravdu, že nevím o čem mluvím pak ještě jeden příklad. Já sama jsem samoživitelka. Na svého sedmiletého syna přispívá jeho otec částkou Kč 500,- měsíčně (argumentuje tím, že není zaměstnaný, což není pravda, zaměstnaný je, ale "načerno"), nejsem bohužel majitelkou žádného bytu a tak platím, z platu asi 8.000,- (+/- 100) čistého měsíčně, nájem za pronajatou garsonku (22 m2) ve výši 4.500,- a obědy ve škole. Připočítám-li různé školní akce a poplatky za telefon, zůstává mi z příjmu na celý měsíc asi 3.000,- korun. Se svým přítelem nebydlím ve společné domácnost, sám si pronajal malý byt (4.000,-). Jednoduché počty stačí na to, abychom zjistili, že on ze svého platu (který není o moc větší než plat jeho manželky) vydá měsíčně nejméně 11.000,-, z toho 7.000,- dá své ženě. Ale to jsou jen pravidelné platby. V každém případě na ně padne téměř celý jeho běžný měsíční plat. Žije z toho, co vydělá jako instruktor autoškoly na živnostenský list. 
Ráda bych znala názor žen i mužů na uvedený problém. Možná by neškodilo zařadit novou rubriku na téma "výživné". Jistě nejsme s přítelem v podobné situaci sami. 
 
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Výživné Zuzka 27.11.1999 18:44
*Re: Výživné Mirek 27.11.1999 23:0
**Re: Výživné Irena, 26 2.12.1999 14:51
***Re: Výživné Mirka 28.8.2000 14:17
****Re: Výživné Del (24) 28.8.2000 16:1
*****Re: Výživné Sasa 28.8.2000 21:23
******Re: Výživné Marketa 30.8.2000 11:54
*****Re: Výživné Mirka 30.8.2000 13:46
******Re: Výživné Magda 30.8.2000 16:53
******Re: Výživné Del (24) 7.9.2000 14:38
*******Re: Výživné Sasa 7.9.2000 22:41

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.