| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Rodit v Motole?

Před chvílí jsem si přečetla příspěvky paní Renátky a Ireny a bylo mi líto, že si taky prožily své při porodu - v jejich případě u Apolináře.
Já jsem rodila v Motole a bohužel musím konstatovat, že se u druhého miminka budu také hodně rozmýšlet, v jaké porodnici jej přivést na svět. Můj porod byl naštěstí bezkomplikovaný, ale nebýt manžela, který vykompenzoval neochotu sestřiček, nevím, nevím. Šokovalo nás, že ho po příjezdu do porodnice posílali "na kafe", když jsme si zaplatili jeho přítomnost a jak mi doktorka řekla: "Půl porodu máte za sebou" - nechápali jsme důvod, proč by neměl být se mnou. Nenechal se odbýt, tak zůstal se mnou - a moc mi to psychicky pomohlo. Druhou fázi porodní jsme prožívali na ztemělé chodbě, protože v tzv. "přípravně" už jedna maminka byla, ale nevadilo nám to, míč k dispozici byl a sprcha taky, takže to šlo. Sestřičky si nás nevšímaly, protože si serfovaly na interentu, ale ani mě to nezajímalo, protože jsem je ani nepotřebovala. Později - už v porodním boxu asi chlapeček nešel ven tak rychle jak by si sestřičky představovaly, tak odešly pryč a řekly nám, že můžeme rodit (s manželem) sami. Ale co mě opravdu vadilo byla především poporodní péče. Měla jsem velké problémy s kojením. Nesetkala jsem se ani s ochotou pomoci, natož porozuměním nad tím, jak jsem zoufalá a moc toužím své miminko kojit a tak jsem se stále dožadovala. Jedna sestra radila teplé obklady, druhá studené, odsávačky už pro mě neměly - prý jich mají nedostatek a má prsa byly hodinu od hodiny tvrdší, bolavější a myslela jsem, že mi snad prasknou. Nakonec jsem uprosila jednu sestru, která mi je pomohla odstříkávat, ale protože to dělala rychle a docela silou, strašně mě to bolelo. Dvakrát se jí podařilo odstříkat jednu necelou lahvičku, ale protože mi jiná sestřička jednu z nich vylila - prý si myslela, že je "ZKAŽENÉ" (mělo totiž napovrchu tzv. smetánku - mléko prostě bylo jenom tučné)- tak to mi tehdy bylo opravdu ouvej. Až doma jsme pomalou, jemnou masáží docílili uvolňování mléka a po 5-ti týdnech úporného snažení jsem opravdu začala kojit - a kojím doteď. Takže v tomhle mě Motol zklamal. Myslím, si, že záleží i na štěstí -na jaký personál narazíte. Všiměte si, že žádná porodnice v Praze není taková (kromě CAPu), kterou by si chválila KAŽDÁ maminka.
Závěrem tedy: V Motole mají dobré vybavení, pokoje jsou po dvou, návštěvy téměř po celý den, sprchy pro dva pokoje -tj. pro čtyři maminky /což je snesitelné/, bohužel ale není možnost zaplatit si nadstandardní pokoj.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Rodit v Motole? Eva, 13-ti měsíční chlapeček 27.8.2000 18:53
*Re: Rodit v Motole 15.-30.9.2000? Hanka 29.8.2000 21:46

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.