| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

23.8.2000 17:27:14 hela

Re: soukromi

Mila Klaro,vydrz a opravdu , jak radi ostatni,zkus do toho riznout a vybojovat si sve osobni uzemi.
Kdyz jsem byla mala holka, bydlela jsem se svou maminkou, vdovou, v cinzovnim dome o tri patra niz nez rodice meho zemreleho otce.Drive v tom byte bydlela stara babicka a moje maminka si nedokazala vybojovat vlastni prostor.Ani ji nevratili klice od bytu. A moje maminka, vdecna za bydleni v dobe kdy to slo, mlcela....Nebyly stanovene pravidla hned. Jen takove to desne - " no to ji snad napadne , nee? "No to je samozrejme , ne ?
Moje babicka k nam chodila kdykoliv se ji zachtelo.Kdykoliv si cokoliv pujcovala. Maminka pracovala v nemocnici, a tak me deda a babicka casto hlidali.Cili moje mama si nemohla, nebo nedokazala vyvzdorovat pravo na vlastni zivot.
Bylo by to dlouhe povidani, co vsechno po letech takoveho souziti cloveku dokaze lest na nervy, ale vim jiste, ze kdyby babicka / mimichodem hodny clovek / KLEPALA, nebo ZVONILA , sly bychom ji uvitat jako hosta,a ne jako otravneho a nezadouciho vetrelce.
Jsem uz velka a pred podobnym problemem jsem najednou stala se svou vlastni maminkou.A zjistila jsem, ze uz nejak zapomnela, jake to je ,kdyz mi ona mela vstoupit takhle do rodiny.tvarila se dost urazene a dost to s ni zamavalo. Z toho vyplyva, ze stari lide zapominaji.
Bylo to na prechodnou dobu - mela bydlet u nas. Slo asi o dva roky a ja se nadechla a sdelila vsem, ze tohle je jen maminky mistnost, a tohle je nase.My jsem sice prisli o loznici, ale maminka mela kam zalest.Stanovila jsem, ze dvakrat tydne se bude o veceri starat ona, velky nakup budu kupovat ja.My jsme klepali k ni ,a ona k nam. /To ji pripadalo naprosto zbytecne. PRITOM TO ZAZILA !!!!! Kdyz odjede na chalupu a bude se nenadale vracet, bude nejdriv zvonit / ja to na chalupe, kde ted trvale bydli delala taky /.
Protoze mame jen jednu televizi , dokoupila se antena do loznice a televize se dala stehovat, podle toho, kdo se jak chtel divat nebo spat. Brblala, trucovala, ale muj muz, i kdyz je vlastne zet, drzel pri me,a to je to nejdulezitejsi.
Pokud na ten spor, budes sama, jde to tezko.Poradte se a projednej to s muzem, ujasnete si, v cem sve rodice muze" ukecat on", klidne si to sepiste,a opravdu cim podrobnejsi pravidla budou, i kdyz to boli , a clovek si pripada blbe, kdyz dospelou zenskou poucuje,ze ma klepat, kdyz jde do bytu sveho syna. Nastane min trenic az miminko bude opravdu na svete. A necekej az se narodi.Babicce, ktera se nemuze dockat, az bude koupat sveho vnoucka, se tezko odporuje.Budes si pripadat jako nelida.A pokud je to zenska, ktera ten jemnocit a takt nema, holt musis pevne stanovit hranice ty.Drzim palce.
Neboj se,pohyby poznas.Jeste jsem neslysela o mame, ktera by je propasla.Proste se ti najednou miminko pohne jemnounce v brisku a bude to uplne jiny,nez zvenku...Pozdravuj ho odemne.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Tchán a tchýně Klára(12 týden) 28.6.2000 11:22
*Re: Tchán a tchýně Radka 28.6.2000 20:18
*Re: Tchán a tchýně Mirka, mám dceru 28.7.2000 12:55
**Klepání Maruška, čekatelka 9.8.2000 20:53
**Re: soukromi hela 23.8.2000 17:27
*Re: Tchán a tchýně Klara 14.8.2000 10:13

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.