| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

28.7.2000 12:55:30 Mirka, mám dceru

Re: Tchán a tchýně

Milá Kláro,
Tvé radosti ze společné domácnosti s manželouvou matkou se vůbec nedivím. V podobném domě jsem žila 10 a půl roku. Myslím, že do konce života budu alergická na větu "Já vám do toho nechci mluvit,ale..".
Řešení zavisí na několika věcech, jako třeba možnost získání bytu, i v jiném městě,tvojí razantnosti,finančních možnostech/asi nejsi milionářka/, ale hlavně na postoji tvého muže.
Především on by měl matce vysvětlit,že jste samostatná rodina a chcete a potřebujete být sami. Jestli je toho tvůj muž schopen pak máš skoro vyhráno.
Potom se dá domluvit odělení bytů,pokud možno i chodeb.Když se ti tohle povede tak se,ne vše ,ale hodně změní.Ty i tvoje tchyně budete paní každá na svém,budete si rozhodovat po svém atd.
Čím dřív tenhle řez provedete tím líp. Samo se to nezmění - vím to fakt dobře. Musíte postavit hranici -sem si paní ty a odtud já.
Když se podívám na těch deset let let zpět dneska/je to asi půl roku co jsme se odstěhovali/ vím,že by šlo ledacos jinak, ale muselo by se začít hned po svatbě - třeba klepání,jestli si myslíš ,že to je hloupost tak se pleteš.Když klepu, tak vcházím do teritoria někoho jiného - jdu na návštěvu,když neklepu, tak jsem doma a chovám se jako doma - všechno můžu.
Já nedokázala být ani dost rázná, ani se mi nepovedlo přesvědčit manžela,že nejde o hlouposti. Mým řešením byl nakonec odchod, protože soužití se díky tchynině matce začalo až příliš dotýkat i dcery a to byly ty poslední kapky.
Přeji ti pevné nervy a mnoho štěstí . Mirka
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Tchán a tchýně Klára(12 týden) 28.6.2000 11:22
*Re: Tchán a tchýně Radka 28.6.2000 20:18
*Re: Tchán a tchýně Mirka, mám dceru 28.7.2000 12:55
**Klepání Maruška, čekatelka 9.8.2000 20:53
**Re: soukromi hela 23.8.2000 17:27
*Re: Tchán a tchýně Klara 14.8.2000 10:13

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.